Resultater for Aarhus Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 14:43 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 1:48.86 2001-07-25 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 1:52.08 1995-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Mosbæk Dybdahl | 1990 | Lyseng IF | 57.98 | 1:59.59 | |||||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.09 | 2:03.48 | |||||
3 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 59.76 | 2:03.79 | |||||
4 | Henning Skare Pryde | 1992 | Stavanger Svømme Club | 1:00.97 | 2:05.50 | |||||
5 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.76 | 2:07.57 | |||||
6 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.97 | 2:08.93 | |||||
7 | Matias Engdal Christensen | 1993 | Lyseng IF | 1:04.01 | 2:10.03 | |||||
8 | Simon Skærbæk | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.45 | 2:10.29 | |||||
9 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:03.05 | 2:10.44 | |||||
10 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:03.63 | 2:11.65 | |||||
11 | Tim Madsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 1:03.76 | 2:11.76 | |||||
12 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:03.62 | 2:11.91 | |||||
13 | Mik Birk | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.88 | 2:12.03 | |||||
14 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 1:03.78 | 2:12.54 | |||||
15 | Kristian Evensen | 1990 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:04.01 | 2:12.73 | |||||
16 | Andreas Rosendahl | 1990 | IHF Svømning | 1:04.73 | 2:15.64 | |||||
17 | Kjetil Berg | 1991 | Vennesla Svømmeklubb | 1:05.49 | 2:15.94 | |||||
18 | Rudi Reinholt | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.96 | 2:15.96 | |||||
19 | Kasper Frank Larsen | 1990 | Svømmeklubben Nord | 1:01.08 | 2:16.54 | |||||
20 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 1:05.11 | 2:17.71 | |||||
21 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:09.00 | 2:18.98 | |||||
22 | Alexander Pazdecki | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 1:06.61 | 2:19.65 | |||||
23 | Håkon Andersen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:05.88 | 2:19.69 | |||||
24 | Christian T. Thomsen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 1:06.52 | 2:19.83 | |||||
25 | Sondre Thygesen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:07.12 | 2:19.92 | |||||
26 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 1:12.75 | 2:23.91 | |||||
27 | Max Hørdum | 1992 | Svømmeklubben Nord | 1:08.78 | 2:23.97 | |||||
28 | Øyvind Holtskog | 1993 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:10.24 | 2:24.05 | |||||
29 | Glenn Skjæveland | 1992 | Ålgård Svømmeklubb | 1:08.40 | 2:25.38 | |||||
30 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.99 | 2:25.90 | |||||
31 | Christian Nikolaisen Juvi | 1993 | Stavanger Svømme Club | 1:06.53 | 2:26.30 | |||||
32 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.61 | 2:26.62 | |||||
33 | Mikkel Schönfeld | 1993 | Swim Team Esbjerg | 1:11.42 | 2:26.65 | |||||
34 | Anton Sørensen | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:09.68 | 2:26.69 | |||||
35 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.85 | 2:26.80 | |||||
36 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.37 | 2:28.88 | |||||
37 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:13.09 | 2:29.24 | |||||
38 | Nicholai Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:13.24 | 2:30.49 | |||||
39 | Alexander Schultz | 1993 | Svømmeklubben Nord | 1:10.95 | 2:32.81 | |||||
40 | Robin Svensson | 1994 | Landskrona Simsällskap | 1:13.52 | 2:32.97 | |||||
41 | Søren Eller Thomsen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:12.77 | 2:33.82 | |||||
42 | Trond Vasslag | 1994 | Stavanger Svømme Club | 1:14.07 | 2:34.83 | |||||
43 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:12.41 | 2:35.58 | |||||
44 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 1:17.58 | 2:38.19 | |||||
45 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 1:17.24 | 2:39.86 | |||||
46 | Ian Cumming | 1995 | Swim Team Esbjerg | 2:41.37 | 2:41.37 | |||||
47 | Sebastian Friis | 1995 | IHF Svømning | 1:19.15 | 2:41.76 | |||||
48 | Anders Lindanger | 1995 | Stavanger Svømme Club | 1:17.39 | 2:43.74 | |||||
49 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:19.05 | 2:44.17 | |||||
50 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:21.28 | 2:45.74 | |||||
51 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:21.52 | 2:46.64 | |||||
52 | Rasmus Frydekær Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:21.99 | 2:47.64 | |||||
53 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:21.04 | 2:47.68 | |||||
54 | Emil Rosendahl | 1994 | IHF Svømning | 1:18.07 | 2:48.66 | |||||
55 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.18 | 2:50.83 | |||||
56 | Jesper Jensen | 1996 | AIA-Tranbjerg | 1:24.26 | 2:51.91 | |||||
57 | Frederik Horup | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:25.65 | 2:52.38 | |||||
58 | Jesper Aakjær Thomsen | 1995 | IHF Svømning | 1:24.72 | 2:53.44 | |||||
59 | Olav Ravndal Skjølingstad | 1995 | Stavanger Svømme Club | 1:22.77 | 2:55.70 | |||||
60 | Sondre Møll | 1996 | Stavanger Svømme Club | 1:26.38 | 2:56.01 | |||||
61 | Hoby Adrian | 1995 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 1:22.23 | 2:56.50 | |||||
62 | Rasmus Mouritsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 1:26.35 | 2:58.28 | |||||
63 | Bjørn Stian Vuilliomenet | 1996 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 1:23.90 | 3:00.64 | |||||
64 | Filip Byberg | 1996 | Stavanger Svømme Club | 1:22.76 | 3:01.24 | |||||
65 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:31.94 | 3:10.99 | |||||
66 | Vetle Håland | 1995 | Stavanger Svømme Club | 3:16.62 | 3:16.62 | |||||
67 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:37.10 | 3:20.77 | |||||
68 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:35.08 | 3:25.56 | |||||
69 | Steffen Bredgaard | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 1:39.73 | 3:29.57 | |||||
70 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 1:43.18 | 3:29.63 | |||||
71 | Alexander Rohde | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:40.37 | 3:29.66 | |||||
72 | Stefan Jensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 3:35.78 | ||||||
73 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:42.27 | 3:37.75 | |||||
74 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:45.22 | 3:42.64 | |||||
75 | Simon Lohse Gjermandsen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:46.30 | 3:44.79 | |||||
76 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:59.24 | 4:02.14 | |||||
- | Jesper Lagoni | 1992 | Lyseng IF | DNS | ||||||
- | Anders Søgaard | 1992 | IHF Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |