Resultater for Aarhus Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.56 2007-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Benjamin Günther | 1989 | Tg Heddesheim | 27.81 | ||||||
2 | Mads Hjort | 1986 | Svømmeklubben Tempo | 28.61 | ||||||
3 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 28.65 | ||||||
4 | Rudi Reinholt | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 29.18 | ||||||
5 | Mathias Andersen | 1987 | Ringsted Svømme Klub | 29.36 | ||||||
6 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 29.56 | ||||||
- | Michael Schulz Andersen | 1987 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.56 2007-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 27.67 | ||||||
2 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 28.19 | ||||||
3 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 28.35 | ||||||
4 | Nicolai Degn Andersen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 28.44 | ||||||
5 | Steffan Hansen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 28.46 | ||||||
6 | Kjetil Berg | 1991 | Vennesla Svømmeklubb | 28.50 | ||||||
7 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 28.96 | ||||||
8 | Tim Madsen | 1991 | Svømmeklubben Nord | 29.61 | ||||||
9 | Alexander Pazdecki | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 29.86 | ||||||
10 | Kristian Evensen | 1990 | Kristiansand Svømmeallianse | 31.04 | ||||||
11 | Simon Skærbæk | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 31.17 | ||||||
12 | Fredrik Berntsen | 1990 | Stavanger Svømme Club | 32.83 | ||||||
- | Andreas Rosendahl | 1990 | IHF Svømning | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.56 2007-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Nikolaisen Juvi | 1993 | Stavanger Svømme Club | 28.35 | ||||||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.79 | ||||||
3 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 29.90 | ||||||
4 | Sondre Thygesen | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 30.31 | ||||||
5 | Jakob Rasmussen | 1992 | Ringsted Svømme Klub | 30.33 | ||||||
6 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 30.55 | ||||||
7 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 30.76 | ||||||
8 | Daniel Skauge | 1993 | Kristiansand Svømmeallianse | 30.92 | ||||||
9 | Øyvind Holtskog | 1993 | Kristiansand Svømmeallianse | 31.84 | ||||||
10 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 32.04 | ||||||
11 | Anton B. Pedersen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 32.28 | ||||||
12 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 33.23 | ||||||
13 | Alexander Schultz | 1993 | Svømmeklubben Nord | 34.25 | ||||||
14 | Anton Sørensen | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.64 | ||||||
15 | Marcus Goth | 1993 | Tg Heddesheim | 37.41 | ||||||
16 | Nicholai Heide | 1993 | Svømmeklubben Nord | 38.03 | ||||||
17 | Magnus Kross | 1993 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 42.37 | ||||||
- | Anders Søgaard | 1992 | IHF Svømning | DNS | ||||||
- | Jesper Lagoni | 1992 | Lyseng IF | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.56 2007-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Henrik Knudsen | 1994 | Stavanger Svømme Club | 33.52 | ||||||
2 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 35.36 | ||||||
3 | Søren Eller Thomsen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 35.64 | ||||||
4 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 36.09 | ||||||
5 | Hoby Adrian | 1995 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 36.12 | ||||||
6 | Trond Vasslag | 1994 | Stavanger Svømme Club | 36.23 | ||||||
7 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 37.29 | ||||||
8 | Emil Rosendahl | 1994 | IHF Svømning | 37.86 | ||||||
9 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.98 | ||||||
10 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 38.62 | ||||||
11 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 38.97 | ||||||
12 | Simon Stoltenborg | 1995 | Landskrona Simsällskap | 39.23 | ||||||
13 | Anders Lindanger | 1995 | Stavanger Svømme Club | 39.37 | ||||||
14 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 40.54 | ||||||
15 | Thomas Bie Westphael | 1995 | IHF Svømning | 41.26 | ||||||
16 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 43.48 | ||||||
17 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.03 | ||||||
18 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.55 | ||||||
19 | Steffen Bredgaard | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 47.55 | ||||||
20 | Jesper Aakjær Thomsen | 1995 | IHF Svømning | 47.98 | ||||||
21 | Casper Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 48.46 | ||||||
22 | Mathias Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 51.01 | ||||||
23 | Alexander Rohde | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 51.15 | ||||||
24 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 52.45 | ||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.56 2007-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 36.20 | ||||||
2 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | Swim Team Esbjerg | 38.42 | ||||||
3 | Filip Byberg | 1996 | Stavanger Svømme Club | 41.89 | ||||||
4 | Rasmus Frydekær Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 42.20 | ||||||
5 | Rasmus Mouritsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 43.71 | ||||||
6 | Bjørn Stian Vuilliomenet | 1996 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 43.92 | ||||||
7 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 46.68 | ||||||
8 | Jesper Jensen | 1996 | AIA-Tranbjerg | 49.64 | ||||||
9 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 50.14 | ||||||
10 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 50.97 | ||||||
11 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 54.32 | ||||||
12 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 55.39 | ||||||
13 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.06 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |