2019-08-25   06:03:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-K & DMJ-K 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag finaler

Resultat Løb 34 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K & DJM-K    Udskriftsdato  16 november 2013   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  17:18   
  Arrangør  Gladsaxe Svøm & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 november 2013         
 
 
Løb 34, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior 
Europarekord Senior: Yuri Prilukov (1984) 14:16.13 2006-12-09 
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Mads Glæsner  1988    898  55.36  1:54.30  2:53.31  3:52.09  14:41.10   
  Sigma Swim Allerød        4:51.46  5:51.09  6:50.44  7:49.53     
          8:49.12  9:48.83  10:48.56  11:48.62     
          12:48.41  13:46.40         
                     
Pál Joensen  1990    897  55.36  1:53.90  2:52.73  3:51.65  14:41.17   
  Aalborg Svømmeklub        4:51.03  5:50.87  6:49.31  7:48.58     
          8:47.65  9:47.35  10:47.36  11:46.52     
          12:46.32  13:45.55         
                     
Anton Ørskov Ipsen  1994    861  56.74  1:55.96  2:55.48  3:54.89  14:53.52   
  Sigma Swim Birkerød        4:54.65  5:54.20  6:54.04  7:54.16     
          8:54.13  9:54.07  10:54.12  11:54.30     
          12:54.99  13:55.26         
                     
Alvi Hjelm  1996    744  57.88  2:00.15  3:03.57  4:06.94  15:37.82   
  Esbjerg Svømmeklub        5:10.27  6:13.06  7:16.45  8:19.89     
          9:22.82  10:25.98  11:28.32  12:31.21     
          13:34.38  14:36.76         
                     
Viktor Holm  1996    726  1:00.45  2:04.21  3:07.33  4:11.09  15:45.64   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup        5:14.77  6:18.50  7:22.16  8:25.81     
          9:29.32  10:32.41  11:35.23  12:38.32     
          13:41.54  14:44.55         
                     
Nicolas Blanch  1997    721  59.11  2:01.77  3:04.71  4:07.66  15:47.80   
  Aalborg Svømmeklub        5:10.60  6:14.07  7:17.41  8:21.12     
          9:25.11  10:29.14  11:33.00  12:37.55     
          13:41.35  14:45.49         
                     
Marc Bach Nielsen  1994    718  59.66  2:02.47  3:05.72  4:09.39  15:49.10   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup        5:12.86  6:16.65  7:20.67  8:24.56     
          9:28.23  10:31.74  11:34.87  12:38.44     
          13:42.02  14:46.36         
                     
Laust Moesgaard  1996    711  59.90  2:02.73  3:05.87  4:09.30  15:52.17   
  Herning Svømmeklub        5:12.90  6:16.02  7:19.66  8:23.18     
          9:26.85  10:30.69  11:35.04  12:39.57     
          13:44.04  14:48.58         
                     
Martin Nielsen  1996    700  1:00.41  2:04.37  3:08.17  4:12.11  15:57.19   
  Nakskov Svømme Klub        5:16.38  6:19.35  7:23.45  8:27.74     
          9:32.17  10:36.77  11:41.49  12:46.40     
          13:51.05  14:56.14         
                     
10  Niklas Broch Thielemann  1994    700  1:00.23  2:03.28  3:06.05  4:08.51  15:57.39   
  Sigma Swim Birkerød        5:11.66  6:15.21  7:19.27  8:23.16     
          9:27.71  10:32.80  11:37.95  12:43.28     
          13:48.69  14:53.55         
                     
11  Victor Drevskich  1996    697  1:00.56  2:04.28  3:08.08  4:12.53  15:58.48   
  Svømmeklubben MK 31        5:17.17  6:21.17  7:26.06  8:31.37     
          9:35.52  10:38.86  11:43.53  12:47.73     
          13:52.53  14:57.28         
                     
12  Mads Holm  1998    696  1:01.32  2:05.38  3:09.60  4:13.74  15:58.97   
  Nakskov Svømme Klub        5:18.28  6:22.88  7:27.52  8:32.58     
          9:37.76  10:41.81  11:46.05  12:50.35     
          13:53.98  14:57.42         
                     
13  Frederik Jessen  1998    696  59.77  2:03.20  3:07.36  4:11.42  15:59.01   
  Thisted Svømmeklub        5:15.84  6:20.39  7:25.68  8:30.69     
          9:36.07  10:40.81  11:44.77  12:48.84     
          13:52.96  14:57.06         
                     
14  Jens Saugmann  1996    694  59.77  2:04.20  3:08.36  4:12.84  15:59.81   
  Svømmeklubben Syd        5:17.79  6:22.00  7:26.53  8:31.15     
          9:35.30  10:40.10  11:44.14  12:48.70     
          13:53.05  14:57.36         
                     
15  Jakob Kornmaaler  1995    691  1:01.19  2:05.79  3:10.61  4:15.66  16:01.39   
  Agfs Svømmeafdeling        5:20.34  6:24.73  7:29.66  8:33.57     
          9:37.73  10:42.10  11:46.15  12:50.69     
          13:55.34  14:59.55         
                     
16  Kasper Vitten  1995    671  1:01.25  2:05.63  3:10.23  4:15.10  16:10.77   
  Hovedstadens Svømmeklub        5:20.77  6:25.85  7:30.95  8:34.70     
          9:39.14  10:44.11  11:49.54  12:55.26     
          14:01.52  15:07.07         
                     
17  Karim Møller  1994    661  1:00.86  2:06.17  3:11.62  4:17.42  16:15.52   
  Svømmeklubben Triton Ballerup        5:23.02  6:28.95  7:35.06  8:41.34     
          9:46.43  10:52.08  11:58.28  13:02.87     
          14:07.33  15:12.89         
                     
18  Magnus Andersen  1995    660  58.38  2:01.58  3:06.03  4:11.03  16:15.97   
  Roskilde Svømning        5:17.31  6:23.03  7:29.03  8:34.05     
          9:41.52  10:49.01  11:57.59  13:03.60     
          14:08.66  15:14.76         
                     
19  Peter Mandrup Madsen  1997    658  1:02.31  2:08.27  3:13.98  4:19.56  16:17.26   
  Horsens Svømmeklub        5:25.65  6:31.24  7:36.65  8:42.19     
          9:47.00  10:52.43  11:57.44  13:02.41     
          14:07.96  15:13.66         
                     
20  Mikael Thode Sørensen  1997    632  1:02.34  2:08.53  3:14.86  4:21.19  16:30.55   
  Aalborg Svømmeklub        5:27.97  6:34.40  7:40.67  8:47.07     
          9:53.86  11:00.35  12:05.92  13:12.39     
          14:19.05  15:25.87         
                     
21  Jonas Himmelstrup  1995    630  1:01.90  2:08.04  3:13.82  4:19.75  16:31.34   
  Sigma Swim Allerød        5:25.66  6:32.09  7:38.52  8:44.82     
          9:51.42  10:57.91  12:04.59  13:11.36     
          14:18.90  15:25.74         
                     
22  Andreas Mårtensson  1997    623  1:00.37  2:04.07  3:09.09  4:13.99  16:35.26   
  JGI Svømning        5:19.49  6:26.66  7:33.73  8:42.07     
          9:50.30  10:58.82  12:06.81  13:15.39     
          14:22.84  15:29.12         
                     
23  Mikkel Rathschau Sørensen  1996    621  1:01.81  2:07.77  3:13.75  4:19.82  16:36.21   
  Esbjerg Svømmeklub        5:26.49  6:33.19  7:39.86  8:47.01     
          9:54.11  11:01.24  12:08.45  13:15.84     
          14:23.10  15:30.26         
                     
24  Rasmus Larsen  1997    617  1:02.00  2:08.48  3:14.57  4:21.50  16:38.55   
  Esbjerg Svømmeklub        5:27.62  6:35.09  7:41.92  8:48.80     
          9:55.71  11:02.65  12:10.33  13:17.55     
          14:24.96  15:32.57         
                     
25  Christoffer Bjørner  1997    600  1:03.79  2:11.62  3:19.37  4:26.41  16:47.37   
  Gentofte Svømme Klub        5:34.41  6:41.49  7:49.29  8:57.59     
          10:05.52  11:13.78  12:21.43  13:29.16     
          14:36.84  15:43.52         
                     
26  Mikkel Vølund  1997    577  1:03.98  2:11.61  3:19.08  4:26.08  17:00.91   
  Brædstrup Svømmeklub        5:34.10  6:42.51  7:51.36  9:01.84     
          10:11.67  11:21.52  12:30.49  13:39.63     
          14:49.64  15:57.96         
                     
27  Jonatan Balladone  1997    550  1:03.90  2:12.10  3:20.27  4:28.28  17:17.04   
  Agfs Svømmeafdeling        5:37.02  6:46.08  7:55.48  9:05.31     
          10:15.20  11:25.16  12:35.87  13:46.78     
          14:57.09  16:07.53         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  16 november 2013 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  17:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark