Resultat för DM-K & DMJ-K 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Torsdag indledende
Resultat Løb 4 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K & DJM-K | Udskriftsdato | 15 november 2013 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | Gladsaxe Svøm & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 november 2013 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler, Junior |
Europarekord Senior: Kseniya Moskvina (1989) 56.36 2009-12-11 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 56.73 2012-12-14 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 56.73 2012-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 29.92 | 1:02.04 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | 30.47 | 1:02.91 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 31.17 | 1:03.83 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 31.10 | 1:04.56 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 31.68 | 1:04.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Helle Dohn | 1998 | 31.78 | 1:05.13 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 31.75 | 1:05.38 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Isabel Mass | 1998 | 32.02 | 1:05.94 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
9 | Victoria Bierre | 2000 | 31.87 | 1:05.95 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 32.19 | 1:06.15 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 31.92 | 1:06.27 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
12 | Stinne Sørensen | 1999 | 32.09 | 1:06.59 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emma Maagøe | 1999 | 32.72 | 1:07.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sarah Mariner | 1998 | 31.94 | 1:07.23 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 32.45 | 1:07.49 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Johanne Carr | 1999 | 33.23 | 1:07.61 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
17 | Emma H. Christiansen | 1999 | 32.87 | 1:08.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Clara Schade Cantby | 2000 | 33.04 | 1:08.19 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emily Brophy | 1999 | 33.50 | 1:08.42 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 32.32 | 1:08.43 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
21 | Victoria Wolsted | 2000 | 33.64 | 1:08.55 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
22 | Nanna Drewsen | 1998 | 33.31 | 1:08.72 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Stine Knudsen | 1999 | 33.68 | 1:09.05 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Sofia Zachariassen | 1999 | 33.75 | 1:09.42 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
25 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | 33.32 | 1:09.63 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
26 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 33.70 | 1:10.04 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
27 | Helene Grønnegaard | 1998 | 33.57 | 1:10.11 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
28 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 34.26 | 1:10.22 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Hannah Pilgaard | 1999 | 33.45 | 1:10.29 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
30 | Celia Erikstad | 1999 | 34.22 | 1:10.38 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 33.89 | 1:10.40 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
32 | Mathilde Olsen | 1998 | 34.40 | 1:10.51 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
33 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 34.42 | 1:10.97 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
34 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 34.85 | 1:11.10 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
35 | Sara Krell Refn | 1999 | 34.40 | 1:11.81 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
36 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 34.67 | 1:11.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Laura Blendstrup | 1999 | 35.48 | 1:12.22 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
38 | Anna Hertzog | 1999 | 35.13 | 1:12.65 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
39 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 35.23 | 1:12.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
40 | Emma Sand Majlund | 1999 | 35.66 | 1:13.16 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | 35.85 | 1:13.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
42 | Trine Guldberg | 1999 | 36.30 | 1:14.42 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 november 2013 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 14:37 |