Resultat för Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp. 2 & 3
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 09 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:20.46 | ||||||
2 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:22.37 | ||||||
3 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:30.04 | ||||||
4 | Anna Graffe | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 2:32.28 | ||||||
5 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:35.53 | ||||||
6 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:36.25 | ||||||
7 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:38.64 | ||||||
8 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:44.07 | ||||||
9 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:46.60 | ||||||
10 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:47.22 | ||||||
11 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:47.76 | ||||||
12 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 2:48.13 | ||||||
13 | Sofie Slotved | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 2:53.98 | ||||||
14 | Emma Hjort Kaas | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 2:54.47 | ||||||
15 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:54.90 | ||||||
16 | Natasha Laigaard | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:56.56 | ||||||
17 | Julie Frisch Hoff | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 2:56.80 | ||||||
18 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:57.93 | ||||||
19 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 3:00.83 | ||||||
20 | Ulrikke Veje | 2002 | Slangerup Svømmeklub | 3:01.14 | ||||||
21 | Caroline Meyer | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 3:04.99 | ||||||
22 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 3:06.63 | ||||||
23 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | Sigma Swim Allerød | 3:07.68 | ||||||
24 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 3:10.99 | ||||||
25 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 3:12.07 | ||||||
- | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:48.74 | ||||||
2 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:49.62 | ||||||
3 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:51.32 | ||||||
4 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:57.16 | ||||||
5 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 3:01.64 | ||||||
6 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:06.97 | ||||||
7 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:07.56 | ||||||
8 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:07.58 | ||||||
9 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:08.17 | ||||||
10 | Asta Rygaard Jonas | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:10.90 | ||||||
11 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:11.36 | ||||||
12 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:12.02 | ||||||
13 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:15.97 | ||||||
14 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:18.64 | ||||||
15 | Alberte Vallentin | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:20.99 | ||||||
16 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:21.94 | ||||||
17 | Caroline Bischoff | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 3:30.68 | ||||||
18 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 3:41.78 | ||||||
19 | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 3:42.30 | ||||||
20 | Rebecca Sangild | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:43.14 | ||||||
21 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 3:45.98 | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 2:52.59 | ||||||
2 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:16.84 | ||||||
3 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 3:21.88 | ||||||
4 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:42.00 | ||||||
5 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 3:48.56 | ||||||
6 | Betty Marie Jensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:50.38 | ||||||
7 | Mathilde Ramlow | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:50.80 | ||||||
8 | Cecilie Pihl | 2004 | Sigma Swim Allerød | 3:53.96 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 09 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:43 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 09 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 2:10.83 | ||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:11.17 | ||||||
2 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:11.17 | ||||||
4 | Jakob Kolberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:12.49 | ||||||
5 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:13.52 | ||||||
6 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:13.75 | ||||||
7 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 2:17.01 | ||||||
8 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:20.25 | ||||||
9 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:27.43 | ||||||
10 | William Schwab | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:28.51 | ||||||
11 | Johan Vitus Tversted | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 2:28.81 | ||||||
12 | Carl-Christian Tversted | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 2:29.22 | ||||||
13 | Peter Hartelius | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 2:31.59 | ||||||
14 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:33.01 | ||||||
15 | Anton Asmind Andersen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 2:33.47 | ||||||
16 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 2:35.99 | ||||||
17 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 2:36.50 | ||||||
18 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:36.72 | ||||||
19 | Rasmus Schrøder | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:36.86 | ||||||
20 | Emil Kruse | 2000 | Værløse Svømmeklub | 2:37.59 | ||||||
21 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:40.80 | ||||||
22 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:44.18 | ||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 2:18.99 | ||||||
2 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 2:23.73 | ||||||
3 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 2:24.18 | ||||||
4 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:25.68 | ||||||
5 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:26.26 | ||||||
6 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 2:28.41 | ||||||
7 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:30.68 | ||||||
8 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 2:34.99 | ||||||
9 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 2:36.12 | ||||||
10 | Rasmus Thilleman | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 2:38.08 | ||||||
11 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:38.33 | ||||||
12 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 2:38.87 | ||||||
13 | Alexander Schiøtz | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 2:40.91 | ||||||
14 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:41.10 | ||||||
15 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 2:41.72 | ||||||
16 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:42.22 | ||||||
17 | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:44.72 | ||||||
18 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 2:44.88 | ||||||
19 | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 2:45.48 | ||||||
20 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:46.67 | ||||||
21 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 2:47.43 | ||||||
22 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:47.63 | ||||||
23 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 2:53.41 | ||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:23.74 | ||||||
2 | Asger Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 2:24.22 | ||||||
3 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:31.15 | ||||||
4 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:35.75 | ||||||
5 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:36.90 | ||||||
6 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:39.96 | ||||||
7 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:40.63 | ||||||
8 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 2:43.31 | ||||||
9 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:46.51 | ||||||
10 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:48.04 | ||||||
11 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:54.87 | ||||||
12 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:55.06 | ||||||
13 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:59.41 | ||||||
14 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 3:00.74 | ||||||
15 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 3:01.44 | ||||||
16 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:01.68 | ||||||
17 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 3:01.74 | ||||||
18 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 3:02.71 | ||||||
19 | Lucas Winther Holm | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 3:07.21 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 09 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:34 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 09 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:22.70 | ||||||
2 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:26.43 | ||||||
3 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:27.78 | ||||||
4 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:29.39 | ||||||
5 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:34.33 | ||||||
6 | Amalie Louise Thorsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:38.23 | ||||||
7 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:39.11 | ||||||
8 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:44.21 | ||||||
9 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:45.11 | ||||||
10 | Karoline Christensen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:45.13 | ||||||
11 | Caroline Meyer | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:45.41 | ||||||
12 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:45.67 | ||||||
13 | Rikke Taul Thomsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:46.41 | ||||||
14 | Camilla Gram Nilsson | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:47.37 | ||||||
15 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:49.68 | ||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:33.23 | ||||||
2 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 1:39.19 | ||||||
3 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 1:43.05 | ||||||
4 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:43.88 | ||||||
5 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:43.94 | ||||||
6 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:44.33 | ||||||
7 | Marie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:44.81 | ||||||
8 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 1:45.44 | ||||||
9 | Sofie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:47.10 | ||||||
10 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:48.94 | ||||||
11 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:49.21 | ||||||
12 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:49.87 | ||||||
13 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:50.39 | ||||||
14 | Nicoline Hjort Kaas | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:53.04 | ||||||
15 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:53.74 | ||||||
16 | Caroline Bischoff | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 1:57.63 | ||||||
17 | Anna Weiss | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:58.48 | ||||||
- | Freja Stenbækgård | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:50.92 | ||||||
2 | Ida Poulsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:51.57 | ||||||
3 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:57.36 | ||||||
4 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:59.31 | ||||||
5 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:01.65 | ||||||
6 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:01.69 | ||||||
7 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:07.11 | ||||||
8 | Lucca Maria Balle | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:10.62 | ||||||
9 | Signe Støttrup | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:12.81 | ||||||
10 | Emma Øksnebjerg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 2:13.53 | ||||||
11 | Emma Bussenius | 2004 | Værløse Svømmeklub | 2:17.84 | ||||||
- | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | 3 armtag u v.v start | |||||
- | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | ej samt.berøring | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 09 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 09 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.37 | ||||||
2 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:23.08 | ||||||
3 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:24.02 | ||||||
4 | Rune Hartvig | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:24.34 | ||||||
5 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.04 | ||||||
6 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:27.92 | ||||||
7 | Peter Hartelius | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:32.68 | ||||||
8 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:36.02 | ||||||
9 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:36.08 | ||||||
10 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:38.31 | ||||||
11 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:41.01 | ||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.62 | ||||||
2 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:23.06 | ||||||
3 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.98 | ||||||
4 | Jannick Lind | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:27.91 | ||||||
5 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:33.20 | ||||||
5 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 1:33.20 | ||||||
7 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:35.29 | ||||||
8 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:37.02 | ||||||
9 | Oliver Lindgren | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 1:37.87 | ||||||
10 | Malte Howardsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:38.23 | ||||||
11 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:39.23 | ||||||
12 | Johan Bremer Holmgård | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:41.28 | ||||||
13 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:45.82 | ||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:27.99 | ||||||
2 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.73 | ||||||
3 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.83 | ||||||
4 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:32.58 | ||||||
5 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:36.46 | ||||||
6 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:37.94 | ||||||
7 | Morten Østergaard | 2002 | Svømmeklubben Laksen | 1:39.57 | ||||||
8 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:42.01 | ||||||
9 | Alexander Platzer | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:42.35 | ||||||
10 | Rasmus K. Steengaard | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:43.92 | ||||||
11 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:44.61 | ||||||
12 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:45.44 | ||||||
13 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:48.50 | ||||||
14 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:49.21 | ||||||
15 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:50.14 | ||||||
16 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:50.20 | ||||||
17 | Thorbjørn Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:51.76 | ||||||
18 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:52.56 | ||||||
19 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:52.67 | ||||||
20 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:52.93 | ||||||
21 | Jonathan Larsen | 2002 | Svømmeklubben Laksen | 1:52.95 | ||||||
22 | Oscar Møldrup-Holst | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:53.34 | ||||||
23 | Carl Westphal | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:53.50 | ||||||
24 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:53.59 | ||||||
- | Julius Mølgaard | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | ej samt. berør v 25 | |||||
- | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | DSQ | ej samt. berør v. 75 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 09 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 09 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:57 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.57 | ||||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:17.16 | ||||||
3 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:25.73 | ||||||
4 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:26.65 | ||||||
5 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:28.40 | ||||||
6 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:28.60 | ||||||
7 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:32.40 | ||||||
8 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:33.69 | ||||||
9 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:34.45 | ||||||
10 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:36.64 | ||||||
11 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:44.88 | ||||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.93 | ||||||
2 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:34.34 | ||||||
3 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:38.44 | ||||||
4 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 1:38.60 | ||||||
5 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:44.21 | ||||||
6 | Marie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:46.10 | ||||||
7 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:00.55 | ||||||
8 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:03.02 | ||||||
- | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | ej samt.berør./75 m | |||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:49.79 | ||||||
2 | Ida Poulsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:49.86 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 09 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:57 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 09 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:18 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:03.80 | ||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.55 | ||||||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.61 | ||||||
4 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.34 | ||||||
5 | Jakob Kolberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:14.34 | ||||||
6 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:15.96 | ||||||
7 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.15 | ||||||
8 | Peter Hartelius | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:20.69 | ||||||
9 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.93 | ||||||
10 | Johan Vitus Tversted | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:23.54 | ||||||
11 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.50 | ||||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:12.74 | ||||||
2 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.64 | ||||||
3 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.85 | ||||||
4 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.78 | ||||||
5 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:23.79 | ||||||
6 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:26.86 | ||||||
7 | Rasmus Thilleman | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 1:28.57 | ||||||
8 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:29.84 | ||||||
9 | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:31.38 | ||||||
10 | Jonathan Svarre | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 1:32.38 | ||||||
11 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 1:32.79 | ||||||
12 | Alexander Schiøtz | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:33.83 | ||||||
13 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:35.52 | ||||||
14 | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:35.99 | ||||||
15 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:38.79 | ||||||
16 | Elias Feuk | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:39.59 | ||||||
17 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:42.11 | ||||||
18 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:42.95 | ||||||
19 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:43.31 | ||||||
- | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.83 | ||||||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 1:21.69 | ||||||
3 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.95 | ||||||
4 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:23.66 | ||||||
5 | Asger Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:26.60 | ||||||
6 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.42 | ||||||
7 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:33.05 | ||||||
8 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:34.14 | ||||||
9 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:37.49 | ||||||
10 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:38.26 | ||||||
11 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:39.13 | ||||||
12 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:39.42 | ||||||
13 | Mathias Rene Arnkjær | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:45.79 | ||||||
14 | Jonathan Larsen | 2002 | Svømmeklubben Laksen | 1:47.31 | ||||||
- | August Overgaard | 2002 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 09 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:18 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 09 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:41.33 | ||||||
2 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:48.24 | ||||||
3 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:53.63 | ||||||
4 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:59.24 | ||||||
5 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:01.18 | ||||||
6 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:02.11 | ||||||
7 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 3:04.45 | ||||||
8 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 3:06.19 | ||||||
9 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:24.74 | ||||||
10 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 3:29.66 | ||||||
- | Amalie Sindahl | 2002 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 3:00.16 | ||||||
2 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 3:03.00 | ||||||
3 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:11.41 | ||||||
4 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:18.05 | ||||||
5 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:29.11 | ||||||
6 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:29.32 | ||||||
7 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:31.59 | ||||||
8 | Alberte Vallentin | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:37.24 | ||||||
9 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:41.88 | ||||||
10 | Caroline Bischoff | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 3:47.27 | ||||||
- | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | DNF | ||||||
- | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sv. på mave e. vend | |||||
- | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | ingen berør. v 75 | |||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 3:20.67 | ||||||
2 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:42.42 | ||||||
3 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:45.85 | ||||||
4 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:50.46 | ||||||
5 | Mathilde Ramlow | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:51.13 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 09 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 09 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:02 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 2:25.53 | ||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:26.74 | ||||||
3 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:31.03 | ||||||
4 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:37.47 | ||||||
5 | Anton Asmind Andersen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 2:44.74 | ||||||
6 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 2:46.50 | ||||||
7 | Phillip Søren Sommer | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:52.11 | ||||||
8 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:55.42 | ||||||
9 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 2:55.64 | ||||||
10 | Emil Tönshoff | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:55.90 | ||||||
11 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 3:10.75 | ||||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 2:30.89 | ||||||
2 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:34.08 | ||||||
3 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:40.89 | ||||||
4 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 2:51.78 | ||||||
5 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:54.29 | ||||||
6 | Rasmus Thilleman | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 2:55.40 | ||||||
7 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:58.26 | ||||||
8 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 2:59.70 | ||||||
9 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 3:02.56 | ||||||
10 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 3:05.02 | ||||||
11 | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:09.06 | ||||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:35.47 | ||||||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 2:50.28 | ||||||
3 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:56.83 | ||||||
4 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Allerød | 3:06.22 | ||||||
5 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 3:08.31 | ||||||
6 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:10.54 | ||||||
7 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:12.70 | ||||||
8 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:15.07 | ||||||
9 | Rasmus K. Steengaard | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:22.35 | ||||||
10 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:25.54 | ||||||
- | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | sv. på mave v 100 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 09 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:02 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 09 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:59 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:42.88 | ||||||
2 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:48.77 | ||||||
3 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:56.78 | ||||||
4 | Anna Graffe | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 2:58.93 | ||||||
5 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:59.49 | ||||||
6 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:07.57 | ||||||
7 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 3:08.68 | ||||||
8 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:08.79 | ||||||
9 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:13.24 | ||||||
10 | Amalie Louise Thorsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 3:14.87 | ||||||
11 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 3:15.31 | ||||||
12 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 3:19.40 | ||||||
13 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 3:20.48 | ||||||
14 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 3:25.90 | ||||||
15 | Laura Bøgvad Pedersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:26.72 | ||||||
16 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 3:26.84 | ||||||
17 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 3:28.28 | ||||||
18 | Ulrikke Veje | 2002 | Slangerup Svømmeklub | 3:28.33 | ||||||
19 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | Sigma Swim Allerød | 3:34.28 | ||||||
- | Amalie Sindahl | 2002 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej samt berør v 25 m | |||||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:09.38 | ||||||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 3:16.26 | ||||||
3 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 3:16.68 | ||||||
4 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 3:16.73 | ||||||
5 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 3:23.33 | ||||||
6 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:24.79 | ||||||
7 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:32.23 | ||||||
8 | Marie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:32.73 | ||||||
9 | Alberte Vallentin | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:33.86 | ||||||
10 | Sofie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:35.59 | ||||||
11 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:36.88 | ||||||
12 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:38.78 | ||||||
13 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:43.97 | ||||||
14 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 4:12.34 | ||||||
- | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | Akut syg | ||||||
- | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej samt berør 150m | |||||
- | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | ej samt berør 150m | |||||
- | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | svøm p maven 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 09 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:59 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 09 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 2:26.88 | ||||||
2 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:27.90 | ||||||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:33.57 | ||||||
4 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:34.52 | ||||||
5 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:40.70 | ||||||
6 | Jakob Kolberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:43.91 | ||||||
7 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:44.65 | ||||||
8 | Carl-Christian Tversted | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 2:45.26 | ||||||
9 | Peter Hartelius | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 2:48.12 | ||||||
10 | Johan Vitus Tversted | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 2:48.39 | ||||||
11 | William Schwab | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:50.02 | ||||||
12 | Rune Hartvig | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:50.82 | ||||||
13 | Anton Asmind Andersen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 2:51.43 | ||||||
14 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:53.15 | ||||||
15 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:55.72 | ||||||
16 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:57.44 | ||||||
17 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:59.86 | ||||||
18 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 3:02.46 | ||||||
19 | Rasmus Schrøder | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 3:02.98 | ||||||
- | Emil Kruse | 2000 | Værløse Svømmeklub | DSQ | ej samt berør 25m | |||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:41.82 | ||||||
2 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:44.81 | ||||||
3 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 2:45.34 | ||||||
4 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 2:46.14 | ||||||
5 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:46.27 | ||||||
6 | Asger Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 2:48.22 | ||||||
7 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 2:50.41 | ||||||
8 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 2:50.89 | ||||||
9 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 2:50.92 | ||||||
10 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 2:52.42 | ||||||
11 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:54.71 | ||||||
12 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:57.35 | ||||||
13 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:59.96 | ||||||
14 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:00.64 | ||||||
15 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 3:01.62 | ||||||
16 | Rasmus Thilleman | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 3:04.11 | ||||||
17 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:05.81 | ||||||
18 | Morten Østergaard | 2002 | Svømmeklubben Laksen | 3:08.60 | ||||||
19 | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 3:09.44 | ||||||
20 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 3:09.91 | ||||||
21 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 3:12.13 | ||||||
22 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 3:14.93 | ||||||
23 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:14.98 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 09 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 15:07 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 09 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 30.17 | ||||||
2 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 31.36 | ||||||
3 | Anna Graffe | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 31.76 | ||||||
4 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 32.35 | ||||||
5 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 32.62 | ||||||
6 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 32.89 | ||||||
7 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.01 | ||||||
8 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.29 | ||||||
9 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 33.39 | ||||||
10 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.48 | ||||||
11 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 33.51 | ||||||
12 | Natasha Laigaard | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 34.93 | ||||||
13 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.95 | ||||||
14 | Sofie Slotved | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 35.79 | ||||||
15 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 35.91 | ||||||
16 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.96 | ||||||
17 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 35.97 | ||||||
18 | Emilia Akissi Nielsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 36.14 | ||||||
19 | Julie Frisch Hoff | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 36.97 | ||||||
20 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 37.49 | ||||||
21 | Emma Hjort Kaas | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 37.64 | ||||||
22 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.91 | ||||||
23 | Ulrikke Veje | 2002 | Slangerup Svømmeklub | 38.24 | ||||||
24 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 39.29 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 33.27 | ||||||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 34.96 | ||||||
3 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 36.43 | ||||||
4 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 36.74 | ||||||
4 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.74 | ||||||
6 | Josefine Fast | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 37.46 | ||||||
7 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.57 | ||||||
8 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.63 | ||||||
9 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.01 | ||||||
10 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.06 | ||||||
11 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 38.36 | ||||||
12 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 38.66 | ||||||
13 | Freja Stenbækgård | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 38.89 | ||||||
14 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.12 | ||||||
15 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 39.25 | ||||||
16 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.88 | ||||||
17 | Sofie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 40.10 | ||||||
18 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 40.33 | ||||||
19 | Pil Sylvander | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 41.00 | ||||||
20 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 41.07 | ||||||
21 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 41.58 | ||||||
- | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | ingen berøring 25m | |||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.47 | ||||||
2 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.96 | ||||||
3 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.01 | ||||||
4 | Ida Poulsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 39.50 | ||||||
5 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 39.69 | ||||||
6 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 40.56 | ||||||
7 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 41.20 | ||||||
8 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 41.77 | ||||||
9 | Marie Hertling | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 42.08 | ||||||
10 | Sophia Hyldtoft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 42.53 | ||||||
11 | Lucca Maria Balle | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 42.58 | ||||||
12 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 43.54 | ||||||
13 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.83 | ||||||
14 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.43 | ||||||
15 | Mathilde Ramlow | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 44.91 | ||||||
16 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 45.67 | ||||||
17 | Nanna Maagaard Rângman | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.74 | ||||||
18 | Marie Bøgvad Pedersen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 45.88 | ||||||
19 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 45.95 | ||||||
20 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 46.18 | ||||||
21 | Emma Øksnebjerg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 46.34 | ||||||
22 | Juliane Camille Mathiasen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 46.42 | ||||||
23 | Matilde Stricker | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 46.62 | ||||||
24 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 47.38 | ||||||
25 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 47.44 | ||||||
26 | Sara Fiehn | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.46 | ||||||
27 | Emma Bussenius | 2004 | Værløse Svømmeklub | 47.69 | ||||||
28 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 47.73 | ||||||
29 | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 47.86 | ||||||
30 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 49.02 | ||||||
31 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.18 | ||||||
32 | Signe Støttrup | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.43 | ||||||
33 | Mathilde Mikkelsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 54.21 | ||||||
- | Alberte Baun Jensen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 09 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 15:59 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 09 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:22 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 25.85 | ||||||
2 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 28.94 | ||||||
3 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 29.13 | ||||||
4 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 29.52 | ||||||
5 | Carl-Christian Tversted | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 29.66 | ||||||
6 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 30.55 | ||||||
7 | William Schwab | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 30.65 | ||||||
8 | Johan Vitus Tversted | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 31.08 | ||||||
9 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.02 | ||||||
10 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 32.25 | ||||||
11 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 32.67 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 30.77 | ||||||
2 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.19 | ||||||
3 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 31.63 | ||||||
4 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 31.92 | ||||||
5 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.18 | ||||||
6 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 32.81 | ||||||
7 | Jonathan Svarre | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 34.41 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 29.83 | ||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 29.95 | ||||||
3 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.91 | ||||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 32.73 | ||||||
5 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 33.70 | ||||||
6 | Morten Østergaard | 2002 | Svømmeklubben Laksen | 33.87 | ||||||
7 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.27 | ||||||
8 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 34.93 | ||||||
9 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 35.18 | ||||||
10 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.21 | ||||||
11 | Julius Mølgaard | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | 35.33 | ||||||
12 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 35.73 | ||||||
13 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.14 | ||||||
14 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 36.46 | ||||||
15 | Mathias Rene Arnkjær | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.49 | ||||||
16 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.60 | ||||||
17 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 36.65 | ||||||
18 | Rasmus K. Steengaard | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.89 | ||||||
19 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 37.07 | ||||||
20 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 37.21 | ||||||
21 | Alexander Platzer | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.65 | ||||||
22 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.76 | ||||||
23 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 38.02 | ||||||
24 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.04 | ||||||
25 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.15 | ||||||
26 | August Overgaard | 2002 | Slangerup Svømmeklub | 38.17 | ||||||
27 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 38.20 | ||||||
28 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 38.32 | ||||||
28 | Thorbjørn Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.32 | ||||||
30 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 38.47 | ||||||
31 | Lucas Winther Holm | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 38.64 | ||||||
32 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | Værløse Svømmeklub | 38.84 | ||||||
33 | Andreas Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 38.86 | ||||||
34 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 38.96 | ||||||
34 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.96 | ||||||
36 | Julius Victor Schau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.31 | ||||||
37 | Nicholas S. Bjerregaard | 2002 | Sigma Swim Allerød | 39.32 | ||||||
38 | Oliver Grunnet | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 39.44 | ||||||
39 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 39.50 | ||||||
40 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 39.52 | ||||||
41 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 39.67 | ||||||
42 | Lucas Haugbøl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.73 | ||||||
43 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 40.09 | ||||||
44 | Marcus Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 40.61 | ||||||
45 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 40.64 | ||||||
46 | Malthe Zacho Fahrenholtz | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.80 | ||||||
47 | Carl Westphal | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.84 | ||||||
48 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 40.92 | ||||||
49 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.01 | ||||||
50 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 41.12 | ||||||
51 | Frederik Bahne Jessen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.15 | ||||||
52 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 41.31 | ||||||
53 | Oscar Møldrup-Holst | 2002 | Værløse Svømmeklub | 41.68 | ||||||
54 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 42.17 | ||||||
54 | Niels Peter Lund | 2002 | Værløse Svømmeklub | 42.17 | ||||||
56 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 42.77 | ||||||
57 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.14 | ||||||
58 | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | 44.46 | ||||||
- | Max Albrecten | 2003 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Thor Mogensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | akut syg | ||||||
- | Jonathan Larsen | 2002 | Svømmeklubben Laksen | DSQ | tyvstart | |||||
- | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | DSQ | tyvstart | |||||
- | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 09 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:22 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 10 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 08:29 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Piger 1 | 2002 | Sigma Swim | 2:22.39 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 36.24 | 36.24 | |||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 41.05 | 1:17.29 | |||||||
Anne Føyn | 2002 | 33.03 | 1:50.32 | |||||||
Clara Gjerløv | 2002 | 32.07 | 2:22.39 | |||||||
2 | Helsingør Piger | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:31.86 | ||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 38.19 | 38.19 | |||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 40.43 | 1:18.62 | |||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 38.00 | 1:56.62 | |||||||
Natasha Laigaard | 2002 | 35.24 | 2:31.86 | |||||||
3 | Hils3 Piger | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:36.40 | ||||||
Anna Haugsted Pihl | 2003 | 40.33 | 40.33 | |||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 46.89 | 1:27.22 | |||||||
Ida W. Hall | 2002 | 35.92 | 2:03.14 | |||||||
Matilde Weibel | 2002 | 33.26 | 2:36.40 | |||||||
4 | Gentofte Piger 1 :-) | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:38.67 | ||||||
Emilie Holst Lange | 2002 | 40.07 | 40.07 | |||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 44.90 | 1:24.97 | |||||||
Natalie Clara Petersen | 2002 | 41.15 | 2:06.12 | |||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 32.55 | 2:38.67 | |||||||
5 | Helsingør Piger 2 | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:48.25 | ||||||
Amanda Hietala | 2002 | 42.49 | 42.49 | |||||||
Amalie Louise Thorsen | 2002 | 45.52 | 1:28.01 | |||||||
Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 45.45 | 2:13.46 | |||||||
Fie Tönshoff | 2002 | 34.79 | 2:48.25 | |||||||
6 | Sigma Piger 2 | 2002 | Sigma Swim | 2:48.56 | ||||||
Cecilie Porsdal | 2002 | 42.78 | 42.78 | |||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 47.57 | 1:30.35 | |||||||
Laura Boutrup | 2003 | 1:18.21 | 2:48.56 | |||||||
Isabel Vang Hvitved | 2003 | 2:48.56 | ||||||||
7 | Sigma Piger 3 | 2002 | Sigma Swim | 2:54.85 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 43.79 | 43.79 | |||||||
Marie Nielsen | 2003 | 48.97 | 1:32.76 | |||||||
Katrine Buhl Schrøder | 2002 | 45.78 | 2:18.54 | |||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 36.31 | 2:54.85 | |||||||
8 | A6 Piger | 2002 | A6 | 2:55.25 | ||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 47.27 | 47.27 | |||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 48.16 | 1:35.43 | |||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 43.18 | 2:18.61 | |||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 36.64 | 2:55.25 | |||||||
9 | Helsingør Piger 3 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:55.51 | ||||||
Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 45.27 | 45.27 | |||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 48.37 | 1:33.64 | |||||||
Fiona Burmester | 2003 | 43.06 | 2:16.70 | |||||||
Josefine Fast | 2003 | 38.81 | 2:55.51 | |||||||
10 | Værløse Piger 1 | 2002 | Værløse Svømmeklub | 3:01.10 | ||||||
Sarah Caroline Vibskov | 2002 | 45.51 | 45.51 | |||||||
Johanne Brown Marloth | 2003 | 50.94 | 1:36.45 | |||||||
Ida Holm Hansen | 2002 | 43.84 | 2:20.29 | |||||||
Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 40.81 | 3:01.10 | |||||||
11 | Gentofte Piger 2 :-) | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:03.50 | ||||||
Benedikte Lin Soja | 2002 | 44.39 | 44.39 | |||||||
Viola Demuth Andersen | 2003 | 51.45 | 1:35.84 | |||||||
Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 49.39 | 2:25.23 | |||||||
Isabella Victoria Nimb | 2004 | 38.27 | 3:03.50 | |||||||
12 | Birkerød Swim 1 | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 3:11.70 | ||||||
Alberte Vallentin | 2003 | 1:37.27 | 1:37.27 | |||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 1:34.43 | 3:11.70 | |||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | |||||||||
Betty Marie Jensen | 2004 | 3:11.70 | 3:11.70 | |||||||
13 | Allerød Piger 2 | 2002 | Sigma Swim Allerød | 3:19.36 | ||||||
Cecilie Pihl | 2004 | 56.28 | 56.28 | |||||||
Asta Rygaard Jonas | 2003 | 52.20 | 1:48.48 | |||||||
Cassandra G. Nygaard | 2003 | 50.20 | 2:38.68 | |||||||
Mille Pedersen | 2003 | 40.68 | 3:19.36 | |||||||
14 | Birkerød Swim 2 | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 3:26.01 | ||||||
Camille Nørby | 2004 | 48.65 | 48.65 | |||||||
Esmeralda Johansen | 2004 | 2:37.36 | 3:26.01 | |||||||
Mathilde Ramlow | 2004 | |||||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 3:26.01 | 3:26.01 | |||||||
15 | Gcs Piger 2 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:50.46 | ||||||
Sara Fiehn | 2004 | 58.27 | 58.27 | |||||||
Signe Støttrup | 2004 | 1:04.08 | 2:02.35 | |||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 1:48.11 | 3:50.46 | |||||||
Alberte Baun Jensen | 2004 | 3:50.46 | ||||||||
- | Gcs Piger 1 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 49.52 | 49.52 | |||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 1:51.86 | 2:41.38 | |||||||
- | Helsingør Piger 4 | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | 2 armtag u vand v st | |||||
Emma F. Rouse | 2004 | 1:45.42 | 1:45.42 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 10 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 08:29 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 10 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 07:54 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 14, 4X50m Medley Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gentofte Drenge 1 :-) | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:11.68 | ||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 31.71 | 31.71 | |||||||
Lucas Strøbæk | 2001 | 39.72 | 1:11.43 | |||||||
Jens Christian Norus | 2000 | 32.33 | 1:43.76 | |||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 27.92 | 2:11.68 | |||||||
2 | Sigma Drenge 1 | 2000 | Sigma Swim | 2:12.44 | ||||||
Oliver Schiellerup | 2000 | 34.96 | 34.96 | |||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 1:12.14 | 1:47.10 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 25.34 | 2:12.44 | |||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 2:12.44 | ||||||||
3 | Helsingør Drenge 1 | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:12.62 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 34.30 | 34.30 | |||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 21.09 | 55.39 | |||||||
Julius Thielst | 2000 | 15.95 | 1:11.34 | |||||||
William Schwab | 2000 | 1:01.28 | 2:12.62 | |||||||
4 | Holbæk Cubs | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:25.24 | ||||||
Frederik Palmø | 2000 | 36.02 | 36.02 | |||||||
Jonas Andersen | 2001 | 44.93 | 1:20.95 | |||||||
Mads Toft | 2001 | 35.48 | 1:56.43 | |||||||
Simon Brixner | 2000 | 28.81 | 2:25.24 | |||||||
5 | Gentofte Drenge 2 :-) | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:26.36 | ||||||
Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 34.75 | 34.75 | |||||||
Carl-Emil Lønborg | 2002 | 1:19.35 | 1:54.10 | |||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 32.26 | 2:26.36 | |||||||
Frederik Lund | 2000 | 2:26.36 | ||||||||
6 | Frederikssund Drenge | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 2:29.93 | ||||||
Anton Asmind Andersen | 2000 | 37.91 | 37.91 | |||||||
William S. Michaelsen | 2001 | 42.83 | 1:20.74 | |||||||
Anton Haugaard Nielsen | 2000 | 32.79 | 1:53.53 | |||||||
Julius Mølgaard | 2002 | 36.40 | 2:29.93 | |||||||
7 | Sigma Drenge 2 | 2000 | Sigma Swim | 2:30.02 | ||||||
Christian K. Jensen | 2000 | 41.07 | 41.07 | |||||||
Sebastian M. Staal | 2002 | 42.39 | 1:23.46 | |||||||
Frederik Røgind | 2001 | 1:06.56 | 2:30.02 | |||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 2:30.02 | ||||||||
8 | A6 Drenge 1 | 2000 | A6 | 2:31.56 | ||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 38.40 | 38.40 | |||||||
Rasmus Thilleman | 2001 | 48.31 | 1:26.71 | |||||||
Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 1:04.85 | 2:31.56 | |||||||
Alexander Skarby Madsen | 2001 | 2:31.56 | ||||||||
9 | Helsingør Drenge 2 | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:32.97 | ||||||
William Houen | 2001 | 38.78 | 38.78 | |||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 40.84 | 1:19.62 | |||||||
Emil Tönshoff | 2000 | 1:13.35 | 2:32.97 | |||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 2:32.97 | ||||||||
10 | Sigma Drenge 3 | 2000 | Sigma Swim | 2:35.26 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 40.82 | 40.82 | |||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 46.79 | 1:27.61 | |||||||
Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 35.52 | 2:03.13 | |||||||
Kristian Torp | 2000 | 32.13 | 2:35.26 | |||||||
11 | Helsingør Drenge 3 | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:39.29 | ||||||
Jesper Schiødt | 2001 | 41.99 | 41.99 | |||||||
Jannick Lind | 2001 | 41.67 | 1:23.66 | |||||||
Johan Heilmann | 2000 | 40.85 | 2:04.51 | |||||||
Elias Feuk | 2001 | 34.78 | 2:39.29 | |||||||
12 | Birkerød Swim 1 | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:42.68 | ||||||
Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 41.00 | 41.00 | |||||||
Mathias Holm | 2001 | 45.20 | 1:26.20 | |||||||
Christian Boutrup | 2003 | 39.10 | 2:05.30 | |||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 37.38 | 2:42.68 | |||||||
13 | Allerød Drenge 1 | 2000 | Sigma Swim Allerød | 2:43.14 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 40.92 | 40.92 | |||||||
Malte Howardsen | 2001 | 45.15 | 1:26.07 | |||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 43.23 | 2:09.30 | |||||||
Jannick Hansen | 2001 | 33.84 | 2:43.14 | |||||||
14 | Værløse Drenge 1 | 2000 | Værløse Svømmeklub | 2:46.83 | ||||||
Asbjørn Hammershøj | 2000 | 37.75 | 37.75 | |||||||
Tobias Sundwall | 2001 | 48.93 | 1:26.68 | |||||||
Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 47.25 | 2:13.93 | |||||||
Emil Kruse | 2000 | 32.90 | 2:46.83 | |||||||
15 | Gcs Drenge | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:51.61 | ||||||
Marcus Hiort | 2003 | 45.11 | 45.11 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 1:30.90 | 2:16.01 | |||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 35.60 | 2:51.61 | |||||||
Emil Steenberg | 2002 | 2:51.61 | ||||||||
16 | Allerød Drenge 2 | 2000 | Sigma Swim Allerød | 2:53.95 | ||||||
Jakob Legaard | 2003 | 46.07 | 46.07 | |||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 49.55 | 1:35.62 | |||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 1:18.33 | 2:53.95 | |||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 2:53.95 | ||||||||
17 | A6 Drenge 2 | 2000 | A6 | 2:56.18 | ||||||
Jonathan Larsen | 2002 | 45.43 | 45.43 | |||||||
Morten Østergaard | 2002 | 47.97 | 1:33.40 | |||||||
Jonathan Svarre | 2001 | 44.28 | 2:17.68 | |||||||
August Overgaard | 2002 | 38.50 | 2:56.18 | |||||||
18 | Birkerød Swim 2 | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 3:23.12 | ||||||
Nicolaj Pedersen | 2005 | 50.50 | 50.50 | |||||||
Oscar Jensen | 2003 | 2:32.62 | 3:23.12 | |||||||
Valdemar Witt Qvist | 2003 | |||||||||
Andreas Hoffmann | 2003 | 3:23.12 | 3:23.12 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 10 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 07:54 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 10 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:34 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:04.40 | ||||||
2 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.88 | ||||||
3 | Anna Graffe | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:09.44 | ||||||
4 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.03 | ||||||
5 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.33 | ||||||
6 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.02 | ||||||
7 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:12.32 | ||||||
8 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:12.40 | ||||||
9 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.80 | ||||||
9 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:12.80 | ||||||
11 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:14.81 | ||||||
12 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.85 | ||||||
13 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:16.78 | ||||||
14 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:17.29 | ||||||
15 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:18.07 | ||||||
16 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.04 | ||||||
17 | Sofie Slotved | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:19.11 | ||||||
18 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.35 | ||||||
19 | Natasha Laigaard | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.48 | ||||||
20 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.59 | ||||||
21 | Ulrikke Veje | 2002 | Slangerup Svømmeklub | 1:20.78 | ||||||
22 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:23.41 | ||||||
23 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:24.00 | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:14.71 | ||||||
2 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:18.27 | ||||||
3 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.02 | ||||||
4 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:20.15 | ||||||
5 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 1:20.97 | ||||||
6 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:21.33 | ||||||
7 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.18 | ||||||
8 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.00 | ||||||
9 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.40 | ||||||
10 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.22 | ||||||
11 | Sara S. Karmark | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.61 | ||||||
12 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.83 | ||||||
13 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:28.29 | ||||||
14 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:28.86 | ||||||
15 | Josefine Fast | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:28.87 | ||||||
16 | Anna Weiss | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.05 | ||||||
17 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.10 | ||||||
18 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:30.28 | ||||||
19 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:31.14 | ||||||
20 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:31.60 | ||||||
21 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:31.97 | ||||||
22 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:33.22 | ||||||
23 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:33.78 | ||||||
24 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:36.46 | ||||||
25 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:40.88 | ||||||
- | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.80 | ||||||
2 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.89 | ||||||
3 | Ida Poulsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:27.60 | ||||||
4 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:28.67 | ||||||
5 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:30.50 | ||||||
6 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.77 | ||||||
7 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:31.36 | ||||||
8 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:31.89 | ||||||
9 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:32.13 | ||||||
10 | Sophia Hyldtoft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:34.85 | ||||||
11 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:34.87 | ||||||
12 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:36.58 | ||||||
13 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:37.61 | ||||||
14 | Emma Bussenius | 2004 | Værløse Svømmeklub | 1:39.86 | ||||||
15 | Emma Øksnebjerg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 1:41.05 | ||||||
16 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:41.44 | ||||||
17 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:41.82 | ||||||
18 | Marie Hertling | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:42.45 | ||||||
19 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:43.24 | ||||||
20 | Mathilde Ramlow | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:43.73 | ||||||
21 | Betty Marie Jensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:43.83 | ||||||
22 | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:44.41 | ||||||
23 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:46.60 | ||||||
23 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:46.60 | ||||||
25 | Cecilie Pihl | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:52.29 | ||||||
26 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:52.45 | ||||||
- | Ann-Sophie Vesterager | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 10 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:34 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 10 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:12 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 56.86 | ||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:00.08 | ||||||
3 | Jakob Kolberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:00.47 | ||||||
4 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:01.15 | ||||||
5 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:01.64 | ||||||
6 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:02.02 | ||||||
7 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:02.39 | ||||||
8 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 1:03.13 | ||||||
9 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.54 | ||||||
10 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:05.66 | ||||||
11 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.85 | ||||||
12 | Carl-Christian Tversted | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:05.94 | ||||||
13 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:06.39 | ||||||
14 | William Schwab | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:07.34 | ||||||
15 | Johan Vitus Tversted | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:08.89 | ||||||
16 | Oliver Larsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:09.15 | ||||||
17 | Rune Hartvig | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:09.36 | ||||||
18 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:09.39 | ||||||
19 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.29 | ||||||
20 | Rasmus Schrøder | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:11.12 | ||||||
21 | Emil Kruse | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:11.70 | ||||||
22 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.92 | ||||||
23 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:12.55 | ||||||
24 | William Hellmann | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.64 | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:03.74 | ||||||
2 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:06.44 | ||||||
3 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:06.50 | ||||||
4 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:07.60 | ||||||
5 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.69 | ||||||
6 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.40 | ||||||
7 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:08.46 | ||||||
8 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:09.29 | ||||||
9 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.63 | ||||||
10 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.33 | ||||||
11 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 1:11.93 | ||||||
12 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 1:16.83 | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:06.24 | ||||||
2 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:06.41 | ||||||
3 | Asger Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:07.70 | ||||||
4 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.78 | ||||||
5 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.45 | ||||||
6 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 1:08.95 | ||||||
7 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.30 | ||||||
8 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.69 | ||||||
9 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:12.02 | ||||||
10 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.59 | ||||||
11 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:14.32 | ||||||
12 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:15.77 | ||||||
13 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:18.75 | ||||||
14 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:19.34 | ||||||
15 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:20.01 | ||||||
16 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.22 | ||||||
17 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.46 | ||||||
18 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:21.56 | ||||||
19 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:21.97 | ||||||
20 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.01 | ||||||
21 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.05 | ||||||
22 | Mathias Rene Arnkjær | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:22.61 | ||||||
23 | Jonathan Larsen | 2002 | Svømmeklubben Laksen | 1:23.64 | ||||||
24 | August Overgaard | 2002 | Slangerup Svømmeklub | 1:23.97 | ||||||
25 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:24.56 | ||||||
26 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:25.28 | ||||||
27 | Nicholas S. Bjerregaard | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:26.10 | ||||||
28 | Lucas Winther Holm | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:26.25 | ||||||
29 | Thorbjørn Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:26.38 | ||||||
30 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.92 | ||||||
31 | Alexander Platzer | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:28.14 | ||||||
32 | Magnus Christensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:28.71 | ||||||
33 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:29.27 | ||||||
34 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:29.85 | ||||||
- | Julius Mølgaard | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 10 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:12 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 10 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:58.11 | ||||||
2 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 3:06.10 | ||||||
3 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 3:09.06 | ||||||
4 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 3:17.04 | ||||||
5 | Amalie Louise Thorsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 3:25.41 | ||||||
6 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:27.17 | ||||||
7 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 3:30.10 | ||||||
8 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 3:30.33 | ||||||
9 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 3:37.94 | ||||||
10 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:40.25 | ||||||
11 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:40.91 | ||||||
12 | Emma Hjort Kaas | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 3:41.41 | ||||||
13 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 3:44.54 | ||||||
14 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | Sigma Swim Allerød | 3:50.17 | ||||||
15 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 4:02.04 | ||||||
- | Anna Seebach Buchwald | 2002 | Holbæk Svømme Klub | Afmeldt | ||||||
- | Laura Bøgvad Pedersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej samt berør 175m | |||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 3:24.07 | ||||||
2 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:28.83 | ||||||
3 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 3:30.17 | ||||||
4 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:42.20 | ||||||
5 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:43.68 | ||||||
6 | Marie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:46.40 | ||||||
7 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:46.65 | ||||||
8 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:51.30 | ||||||
9 | Mathilde Kehlet | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:56.38 | ||||||
10 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 4:01.27 | ||||||
- | Sofie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | DSQ | ej samt berør 75m | |||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 4:00.31 | ||||||
2 | Signe Støttrup | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:46.54 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 10 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:35 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 10 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:46.20 | ||||||
2 | Rune Hartvig | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 3:00.05 | ||||||
3 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 3:00.76 | ||||||
4 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:09.31 | ||||||
5 | Anton Asmind Andersen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 3:14.80 | ||||||
6 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:24.32 | ||||||
7 | Phillip Søren Sommer | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:27.88 | ||||||
8 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 3:34.03 | ||||||
- | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | ej adsk. hænder /175 | |||||
- | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ej adsk. hænder/175 | |||||
- | Peter Hartelius | 2000 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | ej adsk. hæn. v/200m | |||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:03.38 | ||||||
2 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:03.74 | ||||||
3 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 3:08.93 | ||||||
4 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 3:15.37 | ||||||
5 | Jannick Lind | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 3:18.89 | ||||||
6 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:20.24 | ||||||
7 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:27.05 | ||||||
8 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 3:27.83 | ||||||
9 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:34.29 | ||||||
10 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 3:36.60 | ||||||
- | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej adsk. hænder 75m | |||||
- | Oliver Lindgren | 2001 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | 1 hånd v/vend 125m | |||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 3:04.67 | ||||||
2 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 3:14.18 | ||||||
3 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 3:25.90 | ||||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:27.01 | ||||||
5 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:30.65 | ||||||
6 | Alexander Platzer | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 3:47.90 | ||||||
7 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 3:52.19 | ||||||
8 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:55.55 | ||||||
9 | August Overgaard | 2002 | Slangerup Svømmeklub | 3:56.14 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 10 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:19 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 10 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:20 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.59 | ||||||
2 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:16.76 | ||||||
3 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:20.32 | ||||||
4 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:22.01 | ||||||
5 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.04 | ||||||
6 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:23.63 | ||||||
7 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:24.75 | ||||||
8 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.64 | ||||||
9 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:28.70 | ||||||
10 | Julie Frisch Hoff | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:29.05 | ||||||
11 | Emilia Akissi Nielsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:29.95 | ||||||
12 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.08 | ||||||
13 | Amalie Louise Thorsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:31.27 | ||||||
14 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:32.07 | ||||||
15 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:32.96 | ||||||
16 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:33.11 | ||||||
17 | Sofie Slotved | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:33.59 | ||||||
18 | Caroline Meyer | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:35.05 | ||||||
19 | Natasha Laigaard | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:35.57 | ||||||
20 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:35.64 | ||||||
21 | Ulrikke Veje | 2002 | Slangerup Svømmeklub | 1:36.40 | ||||||
22 | Laura Bøgvad Pedersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:38.92 | ||||||
23 | Rikke Taul Thomsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:39.18 | ||||||
24 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:39.30 | ||||||
25 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:40.22 | ||||||
26 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:40.76 | ||||||
- | Anneline Rothe Narp | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | DSQ | ryg afsl. på maven | |||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.96 | ||||||
2 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:30.17 | ||||||
3 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 1:32.11 | ||||||
4 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:33.05 | ||||||
5 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 1:33.10 | ||||||
6 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:34.29 | ||||||
7 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:34.99 | ||||||
8 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:35.16 | ||||||
9 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 1:36.80 | ||||||
10 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:37.27 | ||||||
11 | Josefine Fast | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:37.60 | ||||||
12 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:38.79 | ||||||
13 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:39.83 | ||||||
14 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:40.68 | ||||||
15 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:41.47 | ||||||
16 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:41.63 | ||||||
17 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:43.26 | ||||||
18 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:43.92 | ||||||
19 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:44.02 | ||||||
20 | Asta Rygaard Jonas | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:44.38 | ||||||
21 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:45.62 | ||||||
22 | Anna Weiss | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:47.32 | ||||||
23 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:48.68 | ||||||
24 | Anna Mabeck | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:49.98 | ||||||
- | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:36.03 | ||||||
2 | Ida Poulsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:38.03 | ||||||
3 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:39.32 | ||||||
4 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:40.17 | ||||||
5 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:44.14 | ||||||
6 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:47.89 | ||||||
7 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:47.98 | ||||||
8 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:49.39 | ||||||
9 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:49.65 | ||||||
10 | Mathilde Ramlow | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:51.28 | ||||||
11 | Signe Støttrup | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:05.06 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 10 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:20 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 10 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:08.27 | ||||||
2 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.09 | ||||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.16 | ||||||
4 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:11.04 | ||||||
5 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:13.91 | ||||||
6 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 1:13.97 | ||||||
7 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:14.43 | ||||||
8 | Jakob Kolberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:16.26 | ||||||
9 | Johan Vitus Tversted | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:18.58 | ||||||
10 | Carl-Christian Tversted | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:18.68 | ||||||
11 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:20.05 | ||||||
12 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:20.69 | ||||||
13 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:20.93 | ||||||
14 | Anton Asmind Andersen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:21.23 | ||||||
15 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.83 | ||||||
16 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.10 | ||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.18 | ||||||
2 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.59 | ||||||
3 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 1:18.21 | ||||||
4 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.10 | ||||||
5 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:21.73 | ||||||
6 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.09 | ||||||
7 | Rasmus Thilleman | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 1:25.29 | ||||||
- | Alexander Schiøtz | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | ej samt. berør v/75m | |||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asger Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:17.63 | ||||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:18.12 | ||||||
3 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:20.31 | ||||||
4 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 1:20.34 | ||||||
5 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.36 | ||||||
6 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.52 | ||||||
7 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.57 | ||||||
8 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.11 | ||||||
9 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:28.49 | ||||||
10 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:29.95 | ||||||
11 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:32.72 | ||||||
12 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:33.78 | ||||||
13 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:34.12 | ||||||
14 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:34.44 | ||||||
15 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:34.82 | ||||||
16 | August Overgaard | 2002 | Slangerup Svømmeklub | 1:35.10 | ||||||
17 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:35.89 | ||||||
18 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:36.32 | ||||||
19 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:40.24 | ||||||
20 | Alexander Platzer | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:43.10 | ||||||
- | Rasmus K. Steengaard | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej samt berør. v 75m | |||||
- | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | afsl. ryg på maven | |||||
- | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Allerød | DSQ | crawl v. start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 10 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:28 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 10 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Graffe | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:15.58 | ||||||
2 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:15.63 | ||||||
3 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.05 | ||||||
4 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.56 | ||||||
5 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:22.70 | ||||||
6 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.52 | ||||||
7 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:24.55 | ||||||
8 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.19 | ||||||
9 | Natasha Laigaard | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:27.31 | ||||||
10 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:28.30 | ||||||
11 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.84 | ||||||
12 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:30.89 | ||||||
13 | Emilia Akissi Nielsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:32.66 | ||||||
14 | Julie Frisch Hoff | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:33.96 | ||||||
15 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:34.61 | ||||||
16 | Camilla Gram Nilsson | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:35.38 | ||||||
17 | Ulrikke Veje | 2002 | Slangerup Svømmeklub | 1:35.68 | ||||||
18 | Julie Nissen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:36.87 | ||||||
19 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:37.45 | ||||||
20 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:40.74 | ||||||
21 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:41.00 | ||||||
22 | Emma Hjort Kaas | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:46.44 | ||||||
- | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ingen berør v 25m | |||||
- | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | svøm på maven v 75m | |||||
- | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | ingen berør v/25m | |||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:22.18 | ||||||
2 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:23.61 | ||||||
3 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.46 | ||||||
4 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:30.51 | ||||||
5 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:32.03 | ||||||
6 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:33.78 | ||||||
7 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:34.36 | ||||||
8 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:34.82 | ||||||
9 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:36.12 | ||||||
10 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 1:37.33 | ||||||
11 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:37.41 | ||||||
12 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:37.92 | ||||||
13 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:39.39 | ||||||
14 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:39.56 | ||||||
15 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:39.77 | ||||||
16 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:39.87 | ||||||
17 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:39.99 | ||||||
18 | Marie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:40.05 | ||||||
19 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:40.90 | ||||||
20 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:41.53 | ||||||
21 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 1:42.47 | ||||||
22 | Josefine Fast | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:42.52 | ||||||
23 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:44.76 | ||||||
24 | Pil Sylvander | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:49.37 | ||||||
25 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:49.58 | ||||||
26 | Anna Weiss | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:50.09 | ||||||
27 | Asta Pindborg | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:51.93 | ||||||
28 | Anna Mabeck | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:52.33 | ||||||
29 | Camilla Kaavé | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:53.22 | ||||||
- | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:35.50 | ||||||
2 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:39.10 | ||||||
3 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:42.58 | ||||||
4 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:43.42 | ||||||
5 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:45.08 | ||||||
6 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:45.55 | ||||||
7 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:46.56 | ||||||
8 | Marie Bøgvad Pedersen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:47.28 | ||||||
9 | Sophia Hyldtoft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:47.87 | ||||||
10 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:48.31 | ||||||
11 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:49.21 | ||||||
12 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:50.02 | ||||||
13 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:50.66 | ||||||
14 | Mathilde Ramlow | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:51.67 | ||||||
15 | Emma Bussenius | 2004 | Værløse Svømmeklub | 1:52.05 | ||||||
16 | Betty Marie Jensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:53.09 | ||||||
17 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:53.22 | ||||||
18 | Mathilde Mikkelsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:54.26 | ||||||
19 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:54.92 | ||||||
20 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:55.75 | ||||||
21 | Cecilie Pihl | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:56.48 | ||||||
22 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:56.57 | ||||||
23 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:58.53 | ||||||
24 | Marie Lund | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:59.38 | ||||||
25 | Signe Støttrup | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:00.59 | ||||||
26 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:03.79 | ||||||
27 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 2:05.34 | ||||||
28 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:09.24 | ||||||
29 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:09.48 | ||||||
- | Ellen Hasselbalch Jakobse | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Emma Øksnebjerg | 2004 | Værløse Svømmeklub | DSQ | ej fort bev v/25m | |||||
- | Ida Poulsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | DSQ | ej fort bev v 75m | |||||
- | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | ej fort bev v 25m | |||||
- | Rie Skov | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ej fort bev v/75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 10 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 10 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:30 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:06.72 | ||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.41 | ||||||
3 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 1:10.63 | ||||||
4 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:12.44 | ||||||
5 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:15.22 | ||||||
6 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:15.94 | ||||||
7 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.43 | ||||||
8 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:18.05 | ||||||
9 | Anton Asmind Andersen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:18.77 | ||||||
10 | Carl-Christian Tversted | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:19.85 | ||||||
11 | Phillip Søren Sommer | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:20.74 | ||||||
12 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.88 | ||||||
13 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:21.38 | ||||||
14 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.26 | ||||||
15 | Emil Tönshoff | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:24.00 | ||||||
16 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.27 | ||||||
17 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.59 | ||||||
18 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 1:25.85 | ||||||
19 | William Hellmann | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:26.66 | ||||||
20 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:28.83 | ||||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:10.53 | ||||||
2 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.47 | ||||||
3 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.60 | ||||||
4 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.76 | ||||||
5 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.28 | ||||||
6 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:22.59 | ||||||
7 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:23.18 | ||||||
8 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:24.20 | ||||||
9 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.44 | ||||||
10 | Alexander Schiøtz | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:24.70 | ||||||
11 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:24.93 | ||||||
12 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:25.41 | ||||||
13 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.18 | ||||||
14 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.21 | ||||||
15 | Rasmus Thilleman | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 1:26.49 | ||||||
16 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:26.50 | ||||||
17 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:29.34 | ||||||
18 | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:30.24 | ||||||
19 | Elias Feuk | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:30.27 | ||||||
- | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | svøm på maven 25m | |||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:10.97 | ||||||
2 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:17.48 | ||||||
3 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:18.28 | ||||||
4 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.71 | ||||||
5 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.78 | ||||||
6 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.51 | ||||||
7 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:25.50 | ||||||
8 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:27.06 | ||||||
9 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:27.18 | ||||||
10 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.78 | ||||||
11 | Julius Mølgaard | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | 1:27.89 | ||||||
12 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:29.17 | ||||||
13 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:31.15 | ||||||
14 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:31.27 | ||||||
15 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:33.04 | ||||||
16 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:34.04 | ||||||
17 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:34.55 | ||||||
18 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:34.69 | ||||||
19 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:34.95 | ||||||
20 | Rasmus K. Steengaard | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:35.03 | ||||||
21 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:35.48 | ||||||
22 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:35.52 | ||||||
23 | August Overgaard | 2002 | Slangerup Svømmeklub | 1:35.93 | ||||||
24 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:36.01 | ||||||
25 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:36.20 | ||||||
26 | Oliver Grunnet | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:36.41 | ||||||
27 | Jonathan Larsen | 2002 | Svømmeklubben Laksen | 1:36.45 | ||||||
28 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:36.55 | ||||||
29 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:37.23 | ||||||
30 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:38.09 | ||||||
31 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:38.16 | ||||||
32 | Lucas Winther Holm | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:38.51 | ||||||
33 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:42.35 | ||||||
34 | Mathias Rene Arnkjær | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:44.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 10 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:30 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 10 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:08 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:10.22 | 2:27.14 | 3:44.68 | 5:00.84 | |||
2 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.17 | 2:36.06 | 3:55.54 | 5:13.87 | |||
3 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:14.81 | 2:36.33 | 3:55.77 | 5:14.27 | |||
4 | Anna Graffe | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:17.93 | 2:42.16 | 4:04.84 | 5:24.93 | |||
5 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:16.52 | 2:40.62 | 4:06.44 | 5:28.11 | |||
6 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.00 | 2:49.44 | 4:20.17 | 5:47.70 | |||
7 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.53 | 2:51.91 | 4:24.75 | 5:55.60 | |||
8 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.35 | 2:55.30 | 4:27.33 | 5:56.84 | |||
- | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | Akut syg | ||||||
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.95 | 3:01.04 | 4:36.23 | 6:03.65 | |||
2 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:26.43 | 3:03.03 | 4:37.48 | 6:10.10 | |||
3 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:31.49 | 3:10.46 | 4:47.50 | 6:20.61 | |||
4 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:32.32 | 3:14.90 | 5:00.25 | 6:45.91 | |||
5 | Sofie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:35.63 | 3:19.76 | 5:07.77 | 6:53.82 | |||
6 | Asta Rygaard Jonas | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:38.76 | 3:33.98 | 5:24.56 | 7:09.00 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 10 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 15:08 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 10 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:06.35 | 2:15.61 | 3:25.29 | 4:33.57 | |||
2 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:06.93 | 2:18.34 | 3:29.98 | 4:38.90 | |||
3 | Jakob Kolberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:07.69 | 2:18.39 | 3:30.06 | 4:39.40 | |||
4 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.52 | 2:21.86 | 3:35.19 | 4:47.64 | |||
5 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.26 | 2:30.29 | 3:49.03 | 5:06.84 | |||
6 | William Schwab | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:10.83 | 2:30.72 | 3:51.22 | 5:10.40 | |||
7 | Peter Hartelius | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:14.09 | 2:36.10 | 3:58.03 | 5:16.78 | |||
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:11.42 | 2:26.07 | 3:41.19 | 4:53.79 | |||
2 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:13.67 | 2:32.14 | 3:49.64 | 5:05.15 | |||
3 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.04 | 2:32.04 | 3:49.94 | 5:06.56 | |||
4 | Asger Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:14.07 | 2:33.35 | 3:52.29 | 5:07.29 | |||
5 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.34 | 2:33.49 | 3:52.52 | 5:08.43 | |||
6 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:13.34 | 2:34.04 | 3:54.92 | 5:14.22 | |||
7 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:15.95 | 2:38.08 | 4:00.38 | 5:19.47 | |||
8 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 1:15.65 | 2:37.79 | 4:00.03 | 5:21.11 | |||
9 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.28 | 2:40.17 | 4:04.79 | 5:28.18 | |||
10 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.82 | 2:46.41 | 4:13.76 | 5:39.92 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 10 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 15:14 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 10 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 25, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Piger 1 | 2002 | Sigma Swim | 2:06.38 | ||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 32.22 | 32.22 | |||||||
Julie Stampe | 2002 | 31.94 | 1:04.16 | |||||||
Clara Gjerløv | 2002 | 31.77 | 1:35.93 | |||||||
Anne Føyn | 2002 | 30.45 | 2:06.38 | |||||||
2 | Helsingør Piger | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:11.75 | ||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 32.95 | 32.95 | |||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 31.88 | 1:04.83 | |||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 33.07 | 1:37.90 | |||||||
Fie Tönshoff | 2002 | 33.85 | 2:11.75 | |||||||
3 | Hørsholm Piger | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 2:26.61 | ||||||
Caroline Meyer | 2002 | 39.64 | 39.64 | |||||||
Sofie Slotved | 2002 | 36.18 | 1:15.82 | |||||||
Julie Frisch Hoff | 2002 | 38.11 | 1:53.93 | |||||||
Anna Graffe | 2002 | 32.68 | 2:26.61 | |||||||
4 | A6 Piger | 2002 | A6 | 2:28.30 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 35.87 | 35.87 | |||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 38.98 | 1:14.85 | |||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 36.98 | 1:51.83 | |||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 36.47 | 2:28.30 | |||||||
5 | Gentofte Piger 2 :-) | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:28.90 | ||||||
Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 38.19 | 38.19 | |||||||
Molly Ibsen | 2003 | 37.30 | 1:15.49 | |||||||
Isabella Victoria Nimb | 2004 | 38.20 | 1:53.69 | |||||||
Benedikte Lin Soja | 2002 | 35.21 | 2:28.90 | |||||||
6 | Helsingør Piger 2 | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:29.31 | ||||||
Natasha Laigaard | 2002 | 35.84 | 35.84 | |||||||
Amanda Hietala | 2002 | 36.10 | 1:11.94 | |||||||
Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 37.53 | 1:49.47 | |||||||
Julie Nissen | 2002 | 39.84 | 2:29.31 | |||||||
7 | Sigma Piger 2 | 2002 | Sigma Swim | 2:30.51 | ||||||
Isabel Vang Hvitved | 2003 | 35.41 | 35.41 | |||||||
Maria Lund | 2003 | 39.64 | 1:15.05 | |||||||
Cecilie Porsdal | 2002 | 37.59 | 1:52.64 | |||||||
Laura Boutrup | 2003 | 37.87 | 2:30.51 | |||||||
8 | Sigma Piger 3 | 2002 | Sigma Swim | 2:31.80 | ||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 35.99 | 35.99 | |||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 38.20 | 1:14.19 | |||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 39.16 | 1:53.35 | |||||||
Katrine Buhl Schrøder | 2002 | 38.45 | 2:31.80 | |||||||
9 | Fsk Mini Piger 2 | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:35.28 | ||||||
Rikke Taul Thomsen | 2002 | 41.89 | 41.89 | |||||||
Camilla Gram Nilsson | 2002 | |||||||||
Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | |||||||||
Maja Marie Elmgreen | 2003 | 2:35.28 | 2:35.28 | |||||||
10 | Helsingør Piger 3 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:36.36 | ||||||
Fiona Burmester | 2003 | 37.09 | 37.09 | |||||||
Josefine Fast | 2003 | 39.66 | 1:16.75 | |||||||
Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 40.94 | 1:57.69 | |||||||
Olivia Ida Madsen | 2003 | 38.67 | 2:36.36 | |||||||
11 | Allerød Piger 1 | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:44.19 | ||||||
Sofie Nielsen | 2003 | 41.34 | 41.34 | |||||||
Marie Nielsen | 2003 | 40.97 | 1:22.31 | |||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 42.20 | 2:04.51 | |||||||
Ida Poulsen | 2004 | 39.68 | 2:44.19 | |||||||
12 | Helsingør Piger 4 | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:44.91 | ||||||
Cornelia Vâmosi | 2004 | 40.74 | 40.74 | |||||||
Linnea Hietala | 2004 | 42.30 | 1:23.04 | |||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 39.10 | 2:02.14 | |||||||
Pil Sylvander | 2003 | 42.77 | 2:44.91 | |||||||
13 | Værløse Piger 1 | 2002 | Værløse Svømmeklub | 2:59.28 | ||||||
Emma Bussenius | 2004 | 45.97 | 45.97 | |||||||
Johanne Brown Marloth | 2003 | 43.19 | 1:29.16 | |||||||
Emma Øksnebjerg | 2004 | 48.45 | 2:17.61 | |||||||
Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 41.67 | 2:59.28 | |||||||
14 | Allerød Piger 2 | 2002 | Sigma Swim Allerød | 3:01.73 | ||||||
Asta Rygaard Jonas | 2003 | 43.10 | 43.10 | |||||||
Cassandra G. Nygaard | 2003 | 43.49 | 1:26.59 | |||||||
Mille Pedersen | 2003 | 42.35 | 2:08.94 | |||||||
Cecilie Pihl | 2004 | 52.79 | 3:01.73 | |||||||
15 | Gcs Piger | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:02.44 | ||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 45.90 | 45.90 | |||||||
Signe Støttrup | 2004 | |||||||||
Sophia Bøttger | 2004 | |||||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 3:02.44 | 3:02.44 | |||||||
16 | Birkerød Swim 2 | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 3:15.08 | ||||||
Karla Marie Fæster | 2004 | 54.83 | 54.83 | |||||||
Mathilde Ramlow | 2004 | 44.21 | 1:39.04 | |||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 47.98 | 2:27.02 | |||||||
Esmeralda Johansen | 2004 | 48.06 | 3:15.08 | |||||||
17 | Birkerød Swim 1 | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 3:37.82 | ||||||
Astrid Rønn Olesen | 2005 | 52.82 | 52.82 | |||||||
Rosalie Viola Ryding | 2005 | |||||||||
Camilla Porsdal | 2005 | |||||||||
Catrine Porsdal | 2005 | 3:37.82 | 3:37.82 | |||||||
- | Gentofte Piger 1 :-) | 2002 | Gentofte Svømme Klub | Akut syg svømmer | ||||||
Natalie Clara Petersen | 2002 | |||||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | |||||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | |||||||||
Emilie Holst Lange | 2002 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 10 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 15:54 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 10 november 2013 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:49 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2013 |
Løb 26, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gentofte Drenge 1 :-) | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:56.27 | ||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 28.94 | 28.94 | |||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 27.41 | 56.35 | |||||||
Jens Christian Norus | 2000 | 29.93 | 1:26.28 | |||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 29.99 | 1:56.27 | |||||||
2 | Sigma Drenge 1 | 2000 | Sigma Swim | 1:57.27 | ||||||
Oliver Schiellerup | 2000 | 29.72 | 29.72 | |||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 32.26 | 1:01.98 | |||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 25.89 | 1:27.87 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 29.40 | 1:57.27 | |||||||
3 | Helsingør Drenge 1 | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:57.45 | ||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 29.61 | 29.61 | |||||||
Julius Thielst | 2000 | 27.65 | 57.26 | |||||||
William Schwab | 2000 | 30.45 | 1:27.71 | |||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 29.74 | 1:57.45 | |||||||
4 | Hørsholm Drenge | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:02.77 | ||||||
Jakob Kolberg | 2000 | 28.88 | 28.88 | |||||||
Asger Hartvig | 2002 | 32.29 | 1:01.17 | |||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 32.20 | 1:33.37 | |||||||
Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 29.40 | 2:02.77 | |||||||
5 | Frederikssund Drenge | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 2:04.67 | ||||||
William S. Michaelsen | 2001 | 31.48 | 31.48 | |||||||
Anton Haugaard Nielsen | 2000 | 29.64 | 1:01.12 | |||||||
Oliver Larsen | 2000 | 1:03.55 | 2:04.67 | |||||||
Anton Asmind Andersen | 2000 | 2:04.67 | ||||||||
6 | Holbæk Cubs | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:05.48 | ||||||
Rasmus Schrøder | 2000 | 32.84 | 32.84 | |||||||
Gorm Topp Tholle | 2001 | 34.25 | 1:07.09 | |||||||
Frederik Palmø | 2000 | 29.34 | 1:36.43 | |||||||
Simon Brixner | 2000 | 29.05 | 2:05.48 | |||||||
7 | A6 Drenge 1 | 2000 | A6 | 2:08.49 | ||||||
Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 29.32 | 29.32 | |||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 32.22 | 1:01.54 | |||||||
Alexander Skarby Madsen | 2001 | 33.00 | 1:34.54 | |||||||
Rasmus Thilleman | 2001 | 33.95 | 2:08.49 | |||||||
8 | Gentofte Drenge 2 :-) | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:08.92 | ||||||
Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 31.60 | 31.60 | |||||||
Lucas Strøbæk | 2001 | 32.22 | 1:03.82 | |||||||
William Hellmann | 2000 | 32.54 | 1:36.36 | |||||||
Frederik Lund | 2000 | 32.56 | 2:08.92 | |||||||
9 | Sigma Drenge 2 | 2000 | Sigma Swim | 2:09.90 | ||||||
Kristian Torp | 2000 | 32.49 | 32.49 | |||||||
Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 33.05 | 1:05.54 | |||||||
Frederik Røgind | 2001 | 31.94 | 1:37.48 | |||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 32.42 | 2:09.90 | |||||||
10 | Holbæk Cubs 2 | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 2:10.03 | ||||||
David Arneskov | 2002 | 31.76 | 31.76 | |||||||
Jonas Andersen | 2001 | 32.12 | 1:03.88 | |||||||
Theodor Palmø | 2002 | 35.37 | 1:39.25 | |||||||
Mads Toft | 2001 | 30.78 | 2:10.03 | |||||||
11 | Helsingør Drenge 2 | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:11.18 | ||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 32.25 | 32.25 | |||||||
William Houen | 2001 | 32.50 | 1:04.75 | |||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 32.25 | 1:37.00 | |||||||
Johan Heilmann | 2000 | 34.18 | 2:11.18 | |||||||
12 | Sigma Drenge 3 | 2000 | Sigma Swim | 2:16.06 | ||||||
Christian K. Jensen | 2000 | 33.49 | 33.49 | |||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 34.41 | 1:07.90 | |||||||
Sebastian M. Staal | 2002 | 33.98 | 1:41.88 | |||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 34.18 | 2:16.06 | |||||||
13 | Allerød Drenge 1 | 2000 | Sigma Swim Allerød | 2:16.66 | ||||||
Jannick Hansen | 2001 | 33.82 | 33.82 | |||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 35.40 | 1:09.22 | |||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 33.92 | 1:43.14 | |||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 33.52 | 2:16.66 | |||||||
14 | Helsingør Drenge 3 | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:20.33 | ||||||
Jonathan P. Hedager | 2001 | 34.91 | 34.91 | |||||||
Jesper Schiødt | 2001 | 35.57 | 1:10.48 | |||||||
Adrian Roed Schønning | 2000 | 34.43 | 1:44.91 | |||||||
Elias Feuk | 2001 | 35.42 | 2:20.33 | |||||||
15 | A6 Drenge 2 | 2000 | A6 | 2:23.74 | ||||||
Jonathan Svarre | 2001 | 33.64 | 33.64 | |||||||
Oliver Lindgren | 2001 | 34.27 | 1:07.91 | |||||||
Jonathan Larsen | 2002 | 37.82 | 1:45.73 | |||||||
August Overgaard | 2002 | 38.01 | 2:23.74 | |||||||
16 | Birkerød Swim 1 | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:24.86 | ||||||
Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 36.73 | 36.73 | |||||||
Christian Boutrup | 2003 | |||||||||
Mads Rønn Olesen | 2002 | |||||||||
Mathias Holm | 2001 | 2:24.86 | 2:24.86 | |||||||
17 | Gcs Drenge | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:29.53 | ||||||
Emil Steenberg | 2002 | 36.66 | 36.66 | |||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 39.62 | 1:16.28 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 1:13.25 | 2:29.53 | |||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 2:29.53 | ||||||||
18 | Fsk Mini Drenge 2 | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:29.58 | ||||||
Mathias Rene Arnkjær | 2002 | 39.32 | 39.32 | |||||||
Thorbjørn Ikkala | 2002 | 39.52 | 1:18.84 | |||||||
Frederik Otte | 2000 | 35.81 | 1:54.65 | |||||||
Phillip Søren Sommer | 2000 | 34.93 | 2:29.58 | |||||||
19 | Allerød Drenge 2 | 2000 | Sigma Swim Allerød | 2:33.96 | ||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 37.41 | 37.41 | |||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 37.15 | 1:14.56 | |||||||
Nicklas Taylor | 2002 | 40.11 | 1:54.67 | |||||||
Nicholas S. Bjerregaard | 2002 | 39.29 | 2:33.96 | |||||||
20 | Birkerød Swim 2 | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:34.95 | ||||||
Alexander Platzer | 2002 | 38.17 | 38.17 | |||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 37.27 | 1:15.44 | |||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 39.68 | 1:55.12 | |||||||
Jonathan Beck | 2004 | 39.83 | 2:34.95 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 10 november 2013 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 15:49 |