Resultater for Palles Minne/TYR Cup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
22:08 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Bergh |
2004 |
12 |
223 |
44.65 |
|
|
|
1:30.98 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helmi Swanson |
2004 |
10 |
215 |
44.22 |
|
|
|
1:32.09 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tyra Strömbom |
2004 |
8 |
127 |
51.66 |
|
|
|
1:49.79 |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Amanda Jonasson |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Bergh |
2002 |
12 |
341 |
38.25 |
|
|
|
1:18.99 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lovis Jernberg |
2002 |
10 |
202 |
46.00 |
|
|
|
1:33.98 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Victoria Flyman |
2003 |
8 |
198 |
46.06 |
|
|
|
1:34.69 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Felicia Hong |
2003 |
7 |
193 |
46.20 |
|
|
|
1:35.50 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Erika Strömbeck |
2002 |
6 |
189 |
47.34 |
|
|
|
1:36.22 |
|
|
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida Lundén |
2002 |
5 |
180 |
47.32 |
|
|
|
1:37.70 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elina Berg |
2002 |
4 |
179 |
47.87 |
|
|
|
1:37.97 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Evelina Karlsson |
2002 |
3 |
154 |
51.26 |
|
|
|
1:42.84 |
|
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tindra Olavi |
2003 |
2 |
150 |
50.57 |
|
|
|
1:43.79 |
|
|
Timrå Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Olivia Jones |
2002 |
1 |
96 |
59.80 |
|
|
|
2:00.52 |
|
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Hyllbrant |
1999 |
12 |
416 |
35.86 |
|
|
|
1:13.96 |
|
|
SK Strängnäs Frisimmare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Amanda Lundin-Bornström |
1998 |
10 |
406 |
35.85 |
|
|
|
1:14.55 |
|
|
Fagersta Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linnea Sehlin |
1999 |
8 |
346 |
37.88 |
|
|
|
1:18.67 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amanda Fors |
1998 |
7 |
289 |
39.47 |
|
|
|
1:23.47 |
|
|
SK Strängnäs Frisimmare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Wallbäcks |
1997 |
12 |
431 |
35.85 |
|
|
|
1:13.09 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristin Linngård |
1994 |
10 |
366 |
37.85 |
|
|
|
1:17.20 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
22:08 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
22:09 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Östlund |
2004 |
12 |
105 |
50.11 |
|
|
|
1:43.58 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Hansson |
2003 |
12 |
191 |
41.13 |
|
|
|
1:24.95 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Källquist |
2001 |
12 |
335 |
34.08 |
|
|
|
1:10.41 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniel Engman |
2001 |
10 |
138 |
46.07 |
|
|
|
1:34.66 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joel Nordström |
2001 |
8 |
113 |
48.61 |
|
|
|
1:41.18 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marcus Nordh |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wictor Häggblad |
1994 |
12 |
451 |
30.02 |
|
|
|
1:03.79 |
|
|
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustav Magnusson |
1996 |
10 |
446 |
30.27 |
|
|
|
1:04.05 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
22:09 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
22:20 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Junevik |
2000 |
12 |
487 |
31.86 |
1:07.87 |
1:45.57 |
|
2:21.22 |
|
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tova Barresäter |
2000 |
10 |
407 |
34.29 |
1:12.70 |
1:51.59 |
|
2:29.99 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cecelina Nilsson |
2000 |
8 |
263 |
39.20 |
1:23.41 |
2:08.66 |
|
2:53.47 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ellinor Backfält |
2000 |
7 |
259 |
39.52 |
1:23.77 |
2:10.53 |
|
2:54.39 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julia Jones |
2000 |
6 |
199 |
41.67 |
1:29.91 |
2:21.28 |
|
3:10.33 |
|
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hanna Moberg |
2001 |
5 |
193 |
44.48 |
1:33.17 |
2:23.35 |
|
3:12.12 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Josephine Olsson |
2001 |
4 |
186 |
45.44 |
1:35.69 |
2:26.41 |
|
3:14.63 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lisa Eriksson |
1998 |
12 |
605 |
30.11 |
1:03.05 |
1:37.37 |
|
2:11.44 |
|
|
SK Strängnäs Frisimmare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frida Forsberg |
1998 |
10 |
422 |
33.20 |
1:10.24 |
1:49.85 |
|
2:28.19 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Widen |
1999 |
8 |
387 |
34.58 |
1:13.34 |
1:53.89 |
|
2:32.43 |
|
|
Österby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karolin Karlsson |
1999 |
7 |
314 |
37.54 |
1:19.07 |
2:02.25 |
|
2:43.39 |
|
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilda Åhlström |
1991 |
12 |
524 |
31.36 |
1:05.45 |
1:41.06 |
|
2:17.82 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Margareta Rainer |
1949 |
10 |
302 |
38.75 |
1:20.85 |
2:03.78 |
|
2:45.64 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elina Berg |
2002 |
|
|
44.96 |
1:35.39 |
2:26.90 |
|
3:15.62 |
EXTRA |
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Erika Strömbeck |
2002 |
|
|
41.16 |
1:27.80 |
2:14.40 |
|
2:59.80 |
EXTRA |
|
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Felicia Hong |
2003 |
|
|
44.56 |
1:34.92 |
2:23.95 |
|
3:08.60 |
EXTRA |
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
22:20 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
22:10 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Källquist |
2001 |
12 |
362 |
31.75 |
1:07.46 |
1:43.85 |
|
2:19.36 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Nordh |
2000 |
10 |
256 |
34.91 |
1:14.84 |
1:55.82 |
|
2:36.43 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniel Engman |
2001 |
8 |
156 |
42.52 |
1:30.78 |
2:19.80 |
|
3:04.52 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Strömbeck |
1999 |
12 |
324 |
32.07 |
1:08.94 |
1:46.93 |
|
2:24.58 |
|
|
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carl Lemon |
1998 |
10 |
307 |
33.64 |
1:11.47 |
1:50.76 |
|
2:27.29 |
|
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jasiek Rowinski |
1999 |
8 |
279 |
35.61 |
1:15.34 |
1:54.96 |
|
2:32.07 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Daniel Khosravi |
1998 |
7 |
150 |
39.56 |
1:26.94 |
2:18.20 |
|
3:06.64 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Strömbeck |
1997 |
12 |
472 |
29.11 |
1:00.96 |
1:33.95 |
|
2:07.61 |
|
|
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustav Wigren |
1993 |
10 |
405 |
29.87 |
1:02.36 |
1:37.51 |
|
2:14.23 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pelle Högfors |
1987 |
8 |
293 |
32.53 |
1:10.72 |
1:51.32 |
|
2:29.56 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
22:10 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
22:10 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
22:10 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
22:10 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Östlund |
2004 |
12 |
95 |
|
|
|
|
55.32 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hugo Swanson |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Källquist |
2001 |
12 |
276 |
|
|
|
|
38.76 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Nordh |
2000 |
10 |
174 |
|
|
|
|
45.16 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniel Engman |
2001 |
8 |
103 |
|
|
|
|
53.83 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
22:10 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
22:25 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Bröstsim Dam Masters, Finaler 25 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Margareta Rainer |
1949 |
12 |
242 |
|
|
|
|
46.17 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
22:25 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
22:28 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Bröstsim Herr Masters, Finaler 25 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
22:28 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
22:10 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Bergkvist |
2000 |
12 |
380 |
35.83 |
1:17.39 |
2:01.80 |
|
2:46.72 |
|
|
SK Strängnäs Frisimmare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ylwali Häggblad |
2000 |
10 |
189 |
42.66 |
1:35.65 |
2:31.97 |
|
3:30.35 |
|
|
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Hyllbrant |
1999 |
12 |
365 |
35.90 |
1:18.05 |
2:04.70 |
|
2:48.93 |
|
|
SK Strängnäs Frisimmare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Widen |
1999 |
10 |
236 |
40.03 |
1:30.91 |
2:23.54 |
|
3:15.19 |
|
|
Österby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
22:10 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
22:11 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Strömbeck |
1999 |
12 |
219 |
36.17 |
1:21.53 |
2:10.99 |
|
3:00.88 |
|
|
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
22:11 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
22:11 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helmi Swanson |
2004 |
12 |
248 |
44.60 |
|
|
|
1:31.81 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Clara Bergh |
2004 |
10 |
225 |
42.05 |
|
|
|
1:34.91 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tyra Strömbom |
2004 |
8 |
161 |
50.47 |
|
|
|
1:46.13 |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amanda Jonasson |
2004 |
7 |
120 |
55.13 |
|
|
|
1:56.89 |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nellie Demir |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lisa Eriksson |
1998 |
12 |
570 |
31.92 |
|
|
|
1:09.63 |
|
|
SK Strängnäs Frisimmare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Adina Nyström |
1999 |
10 |
433 |
36.81 |
|
|
|
1:16.32 |
|
|
SK Strängnäs Frisimmare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frida Forsberg |
1998 |
8 |
424 |
34.58 |
|
|
|
1:16.83 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Victoria Öberg |
1999 |
7 |
399 |
36.61 |
|
|
|
1:18.43 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amanda Lundin-Bornström |
1998 |
6 |
392 |
35.81 |
|
|
|
1:18.88 |
|
|
Fagersta Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Agnes Westerlund |
1998 |
5 |
353 |
37.74 |
|
|
|
1:21.64 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Widen |
1999 |
4 |
341 |
39.13 |
|
|
|
1:22.61 |
|
|
Österby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Amanda Fors |
1998 |
3 |
338 |
38.07 |
|
|
|
1:22.89 |
|
|
SK Strängnäs Frisimmare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Linnea Sehlin |
1999 |
2 |
329 |
36.75 |
|
|
|
1:23.60 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Karolin Karlsson |
1999 |
1 |
296 |
40.51 |
|
|
|
1:26.59 |
|
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
22:11 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
22:11 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Östlund |
2004 |
12 |
115 |
48.12 |
|
|
|
1:44.09 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hugo Swanson |
2006 |
10 |
74 |
1:00.00 |
|
|
|
2:00.58 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eric Malmquist |
2003 |
12 |
170 |
40.79 |
|
|
|
1:31.48 |
|
|
SK Strängnäs Frisimmare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carl Hansson |
2003 |
10 |
152 |
42.60 |
|
|
|
1:34.91 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martin Schön |
2003 |
8 |
97 |
54.43 |
|
|
|
1:50.35 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Albin Silen |
2003 |
7 |
70 |
58.29 |
|
|
|
2:02.71 |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ludwig Lundgren |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Källquist |
2001 |
12 |
341 |
33.29 |
|
|
|
1:12.61 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniel Engman |
2001 |
10 |
137 |
47.29 |
|
|
|
1:38.33 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joel Nordström |
2001 |
8 |
123 |
46.76 |
|
|
|
1:42.00 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marcus Nordh |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jasiek Rowinski |
1999 |
12 |
274 |
37.74 |
|
|
|
1:18.12 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ludwig Häggblad |
1998 |
10 |
243 |
37.14 |
|
|
|
1:21.33 |
|
|
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linus Larsson |
1998 |
8 |
181 |
44.29 |
|
|
|
1:29.73 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jonas Pesu |
1998 |
7 |
131 |
46.68 |
|
|
|
1:39.70 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
22:11 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
22:11 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 4X50m Frisim Damer 12 oy, Finaler 12 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
22:11 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
22:11 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 4X50m Frisim Herrar 12 oy, Finaler 12 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
22:11 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
22:11 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 4X50m Frisim Damer 13 oä, Finaler 13 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
22:11 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
22:11 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 4X50m Frisim Herrar 13 oä, Finaler 13 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
04 januari 2014 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
22:11 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
09:06 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 4X50m Medley Damer 12 oy, Finaler 12 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
09:06 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
09:10 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 4X50m Medley Herrar 12 oy, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Gävle SS Herrar [2003] |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Hansson |
2003 |
|
|
40.01 |
|
|
|
40.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
09:10 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
09:18 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 4X50m Medley Damer 13 oä, Finaler 13 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
09:18 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
09:22 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 4X50m Medley Herrar 13oä, Finaler 13 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
09:22 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
09:51 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
09:51 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
09:56 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Östlund |
2004 |
12 |
113 |
|
|
|
|
46.64 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hugo Swanson |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Larsson |
1998 |
12 |
147 |
|
|
|
|
42.84 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonas Pesu |
1998 |
10 |
135 |
|
|
|
|
44.03 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
09:56 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
09:57 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Ryggsim Dam Masters, Finaler 25 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
09:57 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
09:59 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Ryggsim Herr Masters, Finaler 25 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
09:59 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
10:09 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nelli Åkerman |
2000 |
12 |
271 |
46.51 |
1:39.78 |
2:33.72 |
|
3:27.94 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Josephine Olsson |
2001 |
10 |
226 |
51.64 |
1:47.91 |
2:46.89 |
|
3:40.72 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hanna Moberg |
2001 |
8 |
217 |
50.18 |
1:47.22 |
2:47.00 |
|
3:43.92 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cecilia Holm |
2001 |
7 |
159 |
56.74 |
2:00.79 |
3:06.15 |
|
4:08.07 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adina Nyström |
1999 |
12 |
391 |
39.94 |
1:25.83 |
2:14.48 |
|
3:04.03 |
|
|
SK Strängnäs Frisimmare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Victoria Öberg |
1999 |
10 |
353 |
42.55 |
1:29.95 |
2:19.59 |
|
3:10.31 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Agnes Westerlund |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennie Sveronius |
1994 |
12 |
491 |
39.47 |
1:22.88 |
2:06.64 |
|
2:50.50 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Margareta Rainer |
1949 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elina Berg |
2002 |
12 |
205 |
52.74 |
1:51.44 |
2:51.60 |
|
3:48.13 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Felicia Hong |
2003 |
10 |
189 |
53.28 |
1:53.12 |
2:53.37 |
|
3:54.26 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
10:09 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
10:17 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Nordh |
2000 |
12 |
187 |
46.38 |
1:40.11 |
2:35.36 |
|
3:30.79 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Lemon |
1998 |
12 |
286 |
39.02 |
1:26.25 |
2:15.07 |
|
3:03.11 |
|
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskar Strömbeck |
1999 |
10 |
259 |
42.41 |
1:31.50 |
2:21.01 |
|
3:09.13 |
|
|
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linus Larsson |
1998 |
8 |
217 |
45.08 |
1:36.61 |
2:30.45 |
|
3:20.52 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Daniel Khosravi |
1998 |
7 |
174 |
47.42 |
1:42.85 |
2:41.66 |
|
3:35.75 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jasiek Rowinski |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Cederqvist |
1989 |
12 |
411 |
34.83 |
1:15.64 |
1:58.89 |
|
2:42.29 |
|
|
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pelle Högfors |
1987 |
10 |
334 |
37.71 |
1:22.41 |
2:08.89 |
|
2:53.77 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
10:17 |
|
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
10:25 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecelina Nilsson |
2000 |
12 |
256 |
1:25.00 |
2:59.16 |
4:35.15 |
|
6:09.58 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julia Jones |
2000 |
10 |
196 |
1:33.42 |
3:17.45 |
5:03.25 |
|
6:43.87 |
|
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lisa Eriksson |
1998 |
12 |
562 |
1:06.34 |
2:19.47 |
3:33.18 |
|
4:44.51 |
|
|
SK Strängnäs Frisimmare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Widen |
1999 |
10 |
362 |
1:17.28 |
2:42.91 |
4:09.42 |
|
5:29.42 |
|
|
Österby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
10:25 |
|
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
10:33 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Nordh |
2000 |
12 |
270 |
1:16.86 |
2:41.46 |
4:04.65 |
|
5:29.05 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniel Engman |
2001 |
10 |
169 |
1:26.90 |
3:07.87 |
4:52.43 |
|
6:24.29 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Strömbeck |
1997 |
12 |
471 |
1:02.73 |
2:11.62 |
3:22.98 |
|
4:33.46 |
|
|
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustav Wigren |
1993 |
10 |
396 |
1:06.26 |
2:19.80 |
3:34.95 |
|
4:49.51 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pelle Högfors |
1987 |
8 |
253 |
1:16.83 |
2:45.48 |
4:14.51 |
|
5:36.40 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
10:33 |
|
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
10:47 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Bergh |
2004 |
12 |
156 |
45.89 |
|
|
|
1:42.23 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Bergh |
2002 |
12 |
243 |
38.22 |
|
|
|
1:28.16 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Erika Strömbeck |
2002 |
10 |
180 |
44.54 |
|
|
|
1:37.40 |
|
|
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida Lundén |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Bergkvist |
2000 |
12 |
489 |
33.13 |
|
|
|
1:09.83 |
|
|
SK Strängnäs Frisimmare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sara Junevik |
2000 |
10 |
487 |
32.43 |
|
|
|
1:09.93 |
|
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Jansson-Söderman |
2001 |
8 |
231 |
40.01 |
|
|
|
1:29.61 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Hyllbrant |
1999 |
12 |
435 |
33.22 |
|
|
|
1:12.62 |
|
|
SK Strängnäs Frisimmare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennie Sveronius |
1994 |
12 |
442 |
33.29 |
|
|
|
1:12.22 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
10:47 |
|
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
10:50 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eric Malmquist |
2003 |
12 |
112 |
42.57 |
|
|
|
1:40.53 |
|
|
SK Strängnäs Frisimmare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Källquist |
2001 |
12 |
290 |
33.68 |
|
|
|
1:13.16 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Strömbeck |
1999 |
12 |
214 |
35.15 |
|
|
|
1:20.93 |
|
|
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Cederqvist |
1989 |
12 |
382 |
30.20 |
|
|
|
1:06.78 |
|
|
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
10:50 |
|
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
11:01 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Junevik |
2000 |
12 |
428 |
33.00 |
1:16.63 |
2:07.68 |
|
2:45.32 |
|
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Amie Molin Richtnér |
2001 |
10 |
389 |
37.34 |
1:21.68 |
2:11.03 |
|
2:50.63 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alva Klang |
2000 |
8 |
354 |
38.77 |
1:24.19 |
2:14.98 |
|
2:55.99 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ellinor Backfält |
2000 |
7 |
228 |
46.10 |
1:41.42 |
2:40.20 |
|
3:23.93 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hanna Moberg |
2001 |
6 |
185 |
50.80 |
1:49.12 |
2:50.17 |
|
3:38.52 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nelli Åkerman |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Hyllbrant |
1999 |
12 |
508 |
32.48 |
1:12.12 |
1:58.78 |
|
2:36.08 |
|
|
SK Strängnäs Frisimmare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frida Forsberg |
1998 |
10 |
396 |
33.64 |
1:16.79 |
2:09.57 |
|
2:49.58 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amanda Lundin-Bornström |
1998 |
8 |
389 |
36.46 |
1:20.04 |
2:11.00 |
|
2:50.68 |
|
|
Fagersta Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amanda Fors |
1998 |
7 |
316 |
38.05 |
1:25.31 |
2:20.46 |
|
3:02.74 |
|
|
SK Strängnäs Frisimmare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Widen |
1999 |
6 |
306 |
39.22 |
1:29.18 |
2:27.28 |
|
3:04.88 |
|
|
Österby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennie Sveronius |
1994 |
12 |
462 |
33.30 |
1:17.93 |
2:02.09 |
|
2:41.08 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julia Wallbäcks |
1997 |
10 |
400 |
36.21 |
1:18.01 |
2:10.58 |
|
2:49.04 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
11:01 |
|
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
11:05 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Nordh |
2000 |
12 |
205 |
41.73 |
1:30.35 |
2:25.44 |
|
3:06.63 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Strömbeck |
1999 |
12 |
307 |
35.09 |
1:19.04 |
2:05.47 |
|
2:43.09 |
|
|
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jasiek Rowinski |
1999 |
10 |
245 |
38.75 |
1:26.48 |
2:16.26 |
|
2:55.73 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
11:05 |
|
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
11:21 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Gren 33, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 33, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 33, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 33, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
11:21 |
|
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
11:28 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Östlund |
2004 |
12 |
122 |
|
|
|
|
40.82 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hugo Swanson |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 34, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Källquist |
2001 |
12 |
327 |
|
|
|
|
29.45 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Nordh |
2000 |
10 |
233 |
|
|
|
|
32.95 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniel Engman |
2001 |
8 |
162 |
|
|
|
|
37.23 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 34, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
11:28 |
|
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
11:30 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Frisim Dam Masters, Finaler 25 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
11:30 |
|
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
11:33 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Frisim Herr Masters, Finaler 25 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
11:33 |
|
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
14:12 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Bergh |
2004 |
12 |
185 |
|
|
|
|
42.74 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Amanda Jonasson |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 37, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 37, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 37, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
14:12 |
|
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
14:17 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Östlund |
2004 |
12 |
67 |
|
|
|
|
53.64 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 38, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 38, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 38, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
14:17 |
|
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
14:18 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 50m Fjärilsim Dam Masters, Finaler 25 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
14:18 |
|
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
14:19 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Fjärilsim Herr Master, Finaler 25 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
14:19 |
|
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
14:27 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Bergkvist |
2000 |
12 |
475 |
1:17.09 |
2:41.58 |
4:19.45 |
|
5:34.35 |
|
|
SK Strängnäs Frisimmare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Hyllbrant |
1999 |
12 |
474 |
1:15.77 |
2:44.56 |
4:20.76 |
|
5:34.75 |
|
|
SK Strängnäs Frisimmare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Widen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Österby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
14:27 |
|
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
14:32 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 400m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Strömbeck |
1997 |
12 |
431 |
1:08.92 |
2:31.69 |
3:59.80 |
|
5:11.58 |
|
|
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
14:32 |
|
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
15:04 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helmi Swanson |
2004 |
12 |
260 |
37.99 |
|
|
|
1:19.88 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Clara Bergh |
2004 |
10 |
215 |
41.50 |
|
|
|
1:25.14 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tyra Strömbom |
2004 |
8 |
134 |
45.69 |
|
|
|
1:39.66 |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amanda Jonasson |
2004 |
7 |
120 |
48.93 |
|
|
|
1:43.16 |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Isabelle Åström |
2004 |
6 |
112 |
49.69 |
|
|
|
1:45.65 |
|
|
Timrå Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nellie Demir |
2004 |
5 |
95 |
52.50 |
|
|
|
1:51.46 |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 43, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 43, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lisa Eriksson |
1998 |
12 |
625 |
28.61 |
|
|
|
59.64 |
|
|
SK Strängnäs Frisimmare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frida Forsberg |
1998 |
10 |
476 |
31.13 |
|
|
|
1:05.32 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Adina Nyström |
1999 |
8 |
425 |
31.92 |
|
|
|
1:07.80 |
|
|
SK Strängnäs Frisimmare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Widen |
1999 |
7 |
402 |
33.67 |
|
|
|
1:09.10 |
|
|
Österby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amanda Hyllbrant |
1999 |
6 |
399 |
32.37 |
|
|
|
1:09.26 |
|
|
SK Strängnäs Frisimmare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Victoria Öberg |
1999 |
5 |
397 |
32.89 |
|
|
|
1:09.37 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Amanda Fors |
1998 |
4 |
352 |
33.93 |
|
|
|
1:12.21 |
|
|
SK Strängnäs Frisimmare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Karolin Karlsson |
1999 |
3 |
316 |
36.39 |
|
|
|
1:14.86 |
|
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilda Åhlström |
1991 |
12 |
548 |
29.42 |
|
|
|
1:02.32 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Caroline Dagarsson |
1997 |
10 |
247 |
38.27 |
|
|
|
1:21.25 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Monica Pesu |
1996 |
8 |
154 |
43.52 |
|
|
|
1:35.15 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
15:04 |
|
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
15:13 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Östlund |
2004 |
12 |
108 |
44.19 |
|
|
|
1:34.34 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hugo Swanson |
2006 |
10 |
70 |
51.15 |
|
|
|
1:48.75 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eric Malmquist |
2003 |
12 |
180 |
38.97 |
|
|
|
1:19.53 |
|
|
SK Strängnäs Frisimmare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carl Hansson |
2003 |
10 |
178 |
37.56 |
|
|
|
1:19.87 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ludwig Lundgren |
2003 |
8 |
106 |
43.80 |
|
|
|
1:34.84 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Albin Silen |
2003 |
7 |
55 |
53.35 |
|
|
|
1:57.89 |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Martin Schön |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Källquist |
2001 |
12 |
341 |
30.79 |
|
|
|
1:04.31 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Nordh |
2000 |
10 |
228 |
34.40 |
|
|
|
1:13.54 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniel Engman |
2001 |
8 |
145 |
42.13 |
|
|
|
1:25.35 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joel Nordström |
2001 |
7 |
143 |
41.16 |
|
|
|
1:25.86 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Strömbeck |
1999 |
12 |
326 |
31.69 |
|
|
|
1:05.26 |
|
|
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carl Lemon |
1998 |
10 |
324 |
31.89 |
|
|
|
1:05.40 |
|
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jasiek Rowinski |
1999 |
8 |
288 |
33.71 |
|
|
|
1:08.04 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ludwig Häggblad |
1998 |
7 |
282 |
32.93 |
|
|
|
1:08.46 |
|
|
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Linus Larsson |
1998 |
6 |
190 |
36.46 |
|
|
|
1:18.05 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Daniel Khosravi |
1998 |
5 |
178 |
39.73 |
|
|
|
1:19.83 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jonas Pesu |
1998 |
4 |
124 |
42.73 |
|
|
|
1:30.01 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wictor Häggblad |
1994 |
12 |
489 |
26.86 |
|
|
|
57.04 |
|
|
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustav Strömbeck |
1997 |
10 |
452 |
28.02 |
|
|
|
58.53 |
|
|
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gustav Wigren |
1993 |
8 |
356 |
30.35 |
|
|
|
1:03.38 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pelle Högfors |
1987 |
7 |
309 |
32.12 |
|
|
|
1:06.41 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ola Wallberg |
1972 |
6 |
280 |
32.21 |
|
|
|
1:08.69 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Magnus Rodin |
1973 |
5 |
248 |
34.29 |
|
|
|
1:11.51 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
15:13 |
|
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
15:21 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Bergkvist |
2000 |
12 |
423 |
35.91 |
1:16.26 |
1:59.16 |
|
2:39.80 |
|
|
SK Strängnäs Frisimmare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sara Junevik |
2000 |
10 |
418 |
37.06 |
1:19.35 |
2:01.35 |
|
2:40.51 |
|
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Josephine Olsson |
2001 |
8 |
179 |
51.49 |
1:46.78 |
2:40.93 |
|
3:32.78 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cecilia Holm |
2001 |
7 |
148 |
53.73 |
1:53.24 |
2:51.88 |
|
3:46.53 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lisa Eriksson |
1998 |
12 |
545 |
34.78 |
1:11.84 |
1:49.81 |
|
2:26.93 |
|
|
SK Strängnäs Frisimmare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Amanda Lundin-Bornström |
1998 |
10 |
383 |
38.51 |
1:21.02 |
2:04.07 |
|
2:45.15 |
|
|
Fagersta Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linnea Sehlin |
1999 |
8 |
351 |
40.19 |
1:22.81 |
2:07.30 |
|
2:50.04 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karolin Karlsson |
1999 |
7 |
236 |
44.88 |
1:34.47 |
2:25.06 |
|
3:14.22 |
|
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Wallbäcks |
1997 |
12 |
366 |
39.30 |
1:21.39 |
2:05.55 |
|
2:47.67 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elina Berg |
2002 |
|
|
59.53 |
2:00.51 |
3:01.10 |
|
4:02.05 |
EXTRA |
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
15:21 |
|
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
15:25 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Källquist |
2001 |
12 |
357 |
35.14 |
1:12.57 |
1:51.20 |
|
2:29.54 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Nordh |
2000 |
10 |
189 |
43.11 |
1:30.46 |
2:18.81 |
|
3:04.83 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
15:25 |
|
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
15:41 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 100m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helmi Swanson |
2004 |
12 |
274 |
45.69 |
|
|
|
1:36.47 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tyra Strömbom |
2004 |
10 |
172 |
52.56 |
|
|
|
1:52.61 |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nellie Demir |
2004 |
8 |
88 |
1:06.93 |
|
|
|
2:20.73 |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Isabelle Åström |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Timrå Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Gren 47, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 47, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adina Nyström |
1999 |
12 |
442 |
38.40 |
|
|
|
1:22.26 |
|
|
SK Strängnäs Frisimmare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Agnes Westerlund |
1998 |
10 |
351 |
41.57 |
|
|
|
1:28.86 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Victoria Öberg |
1999 |
8 |
342 |
40.93 |
|
|
|
1:29.58 |
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amanda Lundin-Bornström |
1998 |
7 |
330 |
41.66 |
|
|
|
1:30.70 |
|
|
Fagersta Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennie Sveronius |
1994 |
12 |
561 |
35.56 |
|
|
|
1:16.00 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Caroline Dagarsson |
1997 |
10 |
268 |
43.92 |
|
|
|
1:37.19 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Monica Pesu |
1996 |
8 |
170 |
51.75 |
|
|
|
1:53.14 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
15:41 |
|
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
15:50 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hugo Swanson |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eric Malmquist |
2003 |
12 |
123 |
50.45 |
|
|
|
1:51.54 |
|
|
SK Strängnäs Frisimmare |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Albin Silen |
2003 |
10 |
58 |
1:06.41 |
|
|
|
2:23.11 |
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Martin Schön |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Nordh |
2000 |
12 |
176 |
46.03 |
|
|
|
1:39.14 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniel Engman |
2001 |
10 |
124 |
54.22 |
|
|
|
1:51.37 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Lemon |
1998 |
12 |
301 |
38.61 |
|
|
|
1:22.89 |
|
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jasiek Rowinski |
1999 |
10 |
290 |
39.63 |
|
|
|
1:23.93 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ludwig Häggblad |
1998 |
8 |
267 |
40.64 |
|
|
|
1:26.34 |
|
|
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskar Strömbeck |
1999 |
7 |
238 |
42.86 |
|
|
|
1:29.66 |
|
|
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Linus Larsson |
1998 |
6 |
203 |
43.87 |
|
|
|
1:34.56 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Daniel Khosravi |
1998 |
5 |
177 |
47.05 |
|
|
|
1:39.03 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Cederqvist |
1989 |
12 |
444 |
33.82 |
|
|
|
1:12.89 |
|
|
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustav Strömbeck |
1997 |
10 |
396 |
35.66 |
|
|
|
1:15.70 |
|
|
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pelle Högfors |
1987 |
8 |
393 |
35.31 |
|
|
|
1:15.89 |
|
|
Gimo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Wictor Häggblad |
1994 |
7 |
350 |
36.45 |
|
|
|
1:18.85 |
|
|
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
15:50 |
|
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
15:52 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 49, 100m Medley Damer Masters, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
15:52 |
|
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Palles Minne/TYR Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Bollnäs |
|
Utskriftstid |
15:56 |
|
|
Arrangör |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 januari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 50, 100m Medley Herrar Master, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
05 januari 2014 |
Licensierad till: Bollnäs Simsällskap |
Utskriftstid |
15:56 |
|