Resultater for Novo Nordisk Hillerød Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 2
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 16:12 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Mundt | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 1:00.55 | ||||||
2 | Mathias Andersen | 1991 | Hillerød Svømmeklub | 1:02.00 | ||||||
3 | Joel Subirana Sagrista | 1993 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.93 | ||||||
4 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 1:03.13 | ||||||
5 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Herlev Svømning | 1:04.49 | ||||||
6 | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 1:08.22 | ||||||
7 | Tobias M. Jensen | 1996 | Helsinge Skytte & IF | 1:10.49 | ||||||
8 | Joachim Frimann | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 1:10.52 | ||||||
9 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:11.77 | ||||||
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Keis Jepsen | 1998 | Sigma Swim Allerød | 1:05.54 | ||||||
2 | Thomas Bech | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:05.97 | ||||||
3 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.12 | ||||||
4 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:06.54 | ||||||
5 | Frederik Weibel | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:06.61 | ||||||
6 | Sebastian Langhorn | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:06.74 | ||||||
7 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 1:08.75 | ||||||
8 | Oliver Christiansen | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 1:08.85 | ||||||
9 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.05 | ||||||
10 | Anton Junker Neldeberg | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 1:12.01 | ||||||
11 | Magnus Grundesen | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:12.70 | ||||||
12 | Mikkel Steffensen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:13.47 | ||||||
13 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 1:14.17 | ||||||
14 | Kasper Jeppsson | 1999 | Sigma Swim Allerød | 1:15.54 | ||||||
15 | Sebastian Carlsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:17.26 | ||||||
16 | Alexander Mogensen | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 1:25.63 | ||||||
- | Martin Stengelshøj | 1999 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | crawl i starten | |||||
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Letting | 2001 | Farum Svømmeklub | 1:17.61 | ||||||
2 | William Schwab | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.47 | ||||||
3 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Skytte & IF | 1:21.54 | ||||||
4 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 1:22.13 | ||||||
5 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:24.92 | ||||||
6 | Christian Ong Hansen | 2001 | Farum Svømmeklub | 1:25.65 | ||||||
7 | Frederik Brogaard | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 1:26.16 | ||||||
8 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 1:28.15 | ||||||
9 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 1:29.15 | ||||||
10 | Victor R. Kjærsgaard | 2001 | Vest-Brøndby | 1:31.69 | ||||||
11 | Oliver Klindt | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:31.86 | ||||||
12 | Frederik Borg | 2000 | Vest-Brøndby | 1:32.59 | ||||||
13 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:33.21 | ||||||
14 | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | Farum Svømmeklub | 1:35.15 | ||||||
15 | Lasse Søndergaard | 2001 | Farum Svømmeklub | 1:35.56 | ||||||
16 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 1:37.41 | ||||||
17 | Gustav Caleb | 2001 | Farum Svømmeklub | 1:37.42 | ||||||
18 | Mads Emil B. Carstensen | 2001 | Vest-Brøndby | 1:52.70 | ||||||
- | Lucas Skovsbo Ota | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:17.08 | ||||||
2 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 1:23.43 | ||||||
3 | August Overgaard | 2002 | A6 | 1:34.10 | ||||||
4 | Mads Lind | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | 1:35.22 | ||||||
5 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 1:35.24 | ||||||
6 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 1:40.45 | ||||||
7 | Rasmus Haugaard | 2002 | Farum Svømmeklub | 1:42.47 | ||||||
8 | Otto Pons Martinsen | 2002 | Vest-Brøndby | 1:43.06 | ||||||
9 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | Vest-Brøndby | 1:44.53 | ||||||
10 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:45.68 | ||||||
11 | Thor B. Jeppesen | 2002 | Helsinge Skytte & IF | 1:47.38 | ||||||
12 | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:48.63 | ||||||
13 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:53.46 | ||||||
14 | Andreas Rex Olsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:57.69 | ||||||
- | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | en hånd i vending | |||||
- | Johannes K. Larsen | 2002 | Farum Svømmeklub | DSQ | afsl. på maven 50m | |||||
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | Helsinge Skytte & IF | 1:38.72 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:12 |