Resultat för Novo Nordisk Hillerød Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 2
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Juel | 1994 | Herlev Svømning | 26.81 | ||||||
2 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 29.65 | ||||||
3 | Carina Christiansen | 1995 | Holbæk Svømme Klub | 29.79 | ||||||
4 | Simone Kronborg Riis | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 30.26 | ||||||
5 | Rebekka Gustafson | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 30.78 | ||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 27.51 | ||||||
2 | Ditte Friis | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 28.87 | ||||||
3 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | Farum Svømmeklub | 29.26 | ||||||
4 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 29.43 | ||||||
5 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 29.74 | ||||||
6 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 30.07 | ||||||
7 | Signe Hauch | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 30.31 | ||||||
8 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.35 | ||||||
9 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 30.39 | ||||||
10 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 30.62 | ||||||
11 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 30.77 | ||||||
12 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 31.01 | ||||||
12 | Silje Krarup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 31.01 | ||||||
14 | Caroline Johansen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 31.27 | ||||||
15 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 31.32 | ||||||
16 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 32.04 | ||||||
17 | Nicoline Hove | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 32.33 | ||||||
18 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.34 | ||||||
19 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 32.62 | ||||||
20 | Maiken Jakobsen | 1999 | Herlev Svømning | 32.73 | ||||||
21 | Isabella Ringbæk | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 32.76 | ||||||
22 | Laura Hartz | 1998 | Herlev Svømning | 32.82 | ||||||
23 | Julie Nielsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 33.53 | ||||||
- | Amalie Dunwall | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sara Krell Refn | 1999 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.55 | ||||||
2 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 30.00 | ||||||
3 | Alice Gantriis | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 30.09 | ||||||
4 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 30.28 | ||||||
5 | Caroline Sofie Lund | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 30.49 | ||||||
6 | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 30.61 | ||||||
7 | Thit Bondo | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 30.91 | ||||||
8 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 31.06 | ||||||
9 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 31.08 | ||||||
10 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 31.21 | ||||||
11 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 31.27 | ||||||
12 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 31.38 | ||||||
13 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 31.41 | ||||||
14 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 31.45 | ||||||
15 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Sigma Swim Allerød | 31.49 | ||||||
16 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.54 | ||||||
17 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 31.82 | ||||||
18 | Alba Cecilie Runge | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 31.92 | ||||||
19 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 31.94 | ||||||
20 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 32.13 | ||||||
21 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 32.40 | ||||||
22 | Klara Lea Haugegaard | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 32.46 | ||||||
23 | Iben Jeppesen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 32.55 | ||||||
24 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 32.60 | ||||||
25 | Julie Bojesen | 2001 | A6 | 32.85 | ||||||
26 | Katrine G. Schjøtt | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 33.20 | ||||||
27 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 33.54 | ||||||
28 | Caroline Bengtsson | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.75 | ||||||
29 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 33.93 | ||||||
30 | Alison Lodal Hinklom | 2001 | Herlev Svømning | 34.03 | ||||||
31 | Sofie W. Krattet | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 34.07 | ||||||
32 | Freja Schmidt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.17 | ||||||
33 | Anna Fiedler | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 34.57 | ||||||
34 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 35.83 | ||||||
35 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 36.22 | ||||||
36 | Lavanya Michaelsen | 2000 | Farum Svømmeklub | 36.61 | ||||||
37 | Mille Fløjborg | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 37.73 | ||||||
38 | Stine Jensen | 2001 | Herlev Svømning | 38.12 | ||||||
39 | India Klyver Vind | 2001 | Vest-Brøndby | 38.61 | ||||||
- | Aparjita Michaelsen | 2001 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Schwenger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Zobia Bjørn Christiansen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | DNS | ||||||
- | Katrine Nielsson | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 32.02 | ||||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 34.07 | ||||||
3 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 36.05 | ||||||
4 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 36.59 | ||||||
5 | Ulrikke Veje | 2002 | A6 | 36.64 | ||||||
6 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Skytte & IF | 37.95 | ||||||
7 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 38.06 | ||||||
8 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 39.29 | ||||||
9 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 40.22 | ||||||
10 | Caroline Bach Offendal | 2002 | Helsinge Skytte & IF | 43.33 | ||||||
11 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 43.52 | ||||||
12 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 43.79 | ||||||
13 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 44.32 | ||||||
14 | Maria Voss Winkler | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 44.61 | ||||||
15 | Laura Sonne | 2003 | Herlev Svømning | 47.33 | ||||||
16 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 48.91 | ||||||
17 | Sofia Hansen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 51.05 | ||||||
- | Emma Jensen | 2002 | Helsinge Skytte & IF | DNS | ||||||
- | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Sanne Vinther Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Sahl Rasmussen | 2004 | Farum Svømmeklub | 43.14 | ||||||
2 | Sarah Waltenburg | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 49.68 | ||||||
3 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 53.74 | ||||||
4 | Marie Brogaard | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:02.25 | ||||||
- | Cathrine Ørneborg | 2005 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:29 |