Resultater for Novo Nordisk Hillerød Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 2
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:57 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 14, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | 2:21.41 | ||||||
2 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 2:26.74 | ||||||
3 | Simone Kronborg Riis | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 2:28.38 | ||||||
4 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 2:31.23 | ||||||
5 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 2:32.49 | ||||||
6 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 2:33.66 | ||||||
7 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 2:35.09 | ||||||
Løb 14, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 2:23.06 | ||||||
2 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 2:24.14 | ||||||
3 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 2:32.38 | ||||||
4 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | Farum Svømmeklub | 2:34.87 | ||||||
5 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 2:39.40 | ||||||
6 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:41.82 | ||||||
7 | Signe Hauch | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 2:42.02 | ||||||
8 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:42.45 | ||||||
9 | Silje Krarup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 2:42.60 | ||||||
10 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 2:43.89 | ||||||
11 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 2:46.92 | ||||||
12 | Maiken Jakobsen | 1999 | Herlev Svømning | 2:48.98 | ||||||
13 | Christina Borges-Nielsen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 2:49.45 | ||||||
14 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:50.31 | ||||||
15 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:55.37 | ||||||
16 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 2:59.99 | ||||||
17 | Isabella Ringbæk | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 3:02.40 | ||||||
Løb 14, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 2:30.66 | ||||||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:37.33 | ||||||
3 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:38.16 | ||||||
4 | Katrine Stampe | 2000 | Sigma Swim Allerød | 2:38.63 | ||||||
5 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:40.72 | ||||||
6 | Thit Bondo | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:43.06 | ||||||
7 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:43.71 | ||||||
8 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Sigma Swim Allerød | 2:44.04 | ||||||
9 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 2:44.43 | ||||||
10 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 2:47.80 | ||||||
11 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:48.19 | ||||||
12 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:48.42 | ||||||
13 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 2:48.54 | ||||||
14 | Camilla Taylor | 2000 | Sigma Swim Allerød | 2:48.70 | ||||||
15 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 2:49.33 | ||||||
16 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:49.76 | ||||||
17 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:50.05 | ||||||
18 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:50.14 | ||||||
19 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 2:51.25 | ||||||
20 | Freja Schmidt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:51.70 | ||||||
21 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:51.84 | ||||||
22 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:51.98 | ||||||
23 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:52.24 | ||||||
24 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:52.73 | ||||||
25 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:52.80 | ||||||
26 | Emilie Aanestad | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:53.41 | ||||||
27 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 2:53.51 | ||||||
28 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:56.57 | ||||||
29 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 2:57.41 | ||||||
30 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:59.70 | ||||||
31 | Katharina N Møller | 2001 | Herlev Svømning | 3:01.05 | ||||||
32 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:04.94 | ||||||
33 | Alison Lodal Hinklom | 2001 | Herlev Svømning | 3:05.58 | ||||||
34 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 3:06.26 | ||||||
35 | Ida Ladegaard Olsson | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 3:07.36 | ||||||
36 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:16.29 | ||||||
37 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:16.41 | ||||||
38 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:17.22 | ||||||
39 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:18.27 | ||||||
40 | Lavanya Michaelsen | 2000 | Farum Svømmeklub | 3:24.81 | ||||||
- | Caroline Schwenger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Ryg afsl. på maven | |||||
- | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Ryg afsl. på maven | |||||
- | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Ryg afsl. på maven | |||||
Løb 14, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:47.36 | ||||||
2 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 2:58.27 | ||||||
3 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 3:01.17 | ||||||
4 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:10.68 | ||||||
5 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 3:11.82 | ||||||
6 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:12.16 | ||||||
7 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 3:15.88 | ||||||
8 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 3:16.91 | ||||||
9 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 3:23.15 | ||||||
10 | Ulrikke Veje | 2002 | A6 | 3:26.16 | ||||||
11 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:33.33 | ||||||
12 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:53.86 | ||||||
- | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | EFB v/ 75m | |||||
Løb 14, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:46.44 | ||||||
2 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 3:52.60 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:57 |