Results for STT Efterårsstævne
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag formiddag
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2013 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 16:37 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2013 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 35.00 | 1:13.74 | |||||
2 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.00 | 1:16.28 | |||||
3 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 36.66 | 1:16.67 | |||||
4 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 38.34 | 1:20.38 | |||||
5 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 39.89 | 1:23.49 | |||||
6 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 40.52 | 1:24.14 | |||||
7 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.28 | 1:26.11 | |||||
8 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.99 | 1:30.50 | |||||
9 | Peter Hartelius | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 45.33 | 1:33.80 | |||||
10 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 43.92 | 1:33.96 | |||||
11 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 44.93 | 1:34.94 | |||||
12 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.57 | 1:35.80 | |||||
13 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 45.52 | 1:36.18 | |||||
14 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 45.49 | 1:36.29 | |||||
15 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 46.92 | 1:39.45 | |||||
16 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 48.65 | 1:40.57 | |||||
17 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 48.47 | 1:41.61 | |||||
18 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.90 | 1:42.60 | |||||
19 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.74 | 1:44.48 | |||||
20 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 49.78 | 1:49.29 | |||||
21 | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 51.56 | 1:50.43 | |||||
22 | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 53.10 | 1:51.61 | |||||
- | Phillip Rasmussen | 2000 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Asynk. arme v/start | |||||
- | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Ej samt. berør v/25m | |||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 35.93 | 1:14.39 | |||||
2 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 40.65 | 1:24.56 | |||||
3 | Jannick Hansen | 1998 | Haslev Svømmeklub | 43.50 | 1:29.23 | |||||
4 | Niels Hvidberg | 1997 | Swim Team Tåstrup | 43.88 | 1:34.02 | |||||
5 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.05 | 1:35.05 | |||||
6 | Kasper Nikolaj Lynge | 1999 | Haslev Svømmeklub | 46.30 | 1:37.06 | |||||
7 | Oliver Westphalen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 46.36 | 1:39.14 | |||||
8 | Daniel Schwartzbach | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.23 | 1:48.36 | |||||
- | Simon Breum | 1999 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Ej samt. berør v/50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:37 |