Resultater for STT Efterårsstævne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag formiddag
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2013 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2013 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.07 | 1:32.06 | |||||
2 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 45.19 | 1:37.03 | |||||
3 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 46.43 | 1:39.54 | |||||
4 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 45.83 | 1:40.50 | |||||
5 | Thea Møller Larsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 48.69 | 1:43.47 | |||||
6 | Fionia Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 49.30 | 1:44.85 | |||||
7 | Elisabeth Holkmann Olsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 49.54 | 1:46.17 | |||||
8 | Emma Thorsen | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 51.92 | 1:46.32 | |||||
9 | Nina Kjær Christoffersen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 49.23 | 1:47.66 | |||||
10 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 49.81 | 1:48.03 | |||||
11 | Anna Myhre Rottensten | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 49.43 | 1:48.91 | |||||
12 | Nanna Lauritsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 51.28 | 1:51.84 | |||||
13 | Nilla Stevnhoved | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 50.20 | 1:52.06 | |||||
14 | Kaya Serena | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 52.74 | 1:52.94 | |||||
15 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 51.90 | 1:53.86 | |||||
16 | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 54.03 | 1:56.15 | |||||
17 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 55.78 | 1:56.34 | |||||
18 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 51.98 | 1:56.98 | |||||
19 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 52.78 | 1:57.85 | |||||
20 | Hannah B. Pedersen | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 56.24 | 2:00.30 | |||||
21 | Nina Skyggebjerg Olesen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 57.89 | 2:02.45 | |||||
22 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 58.44 | 2:07.62 | |||||
23 | Maya Fenger | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 58.03 | 2:07.68 | |||||
24 | Esther Haugbøl | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 59.66 | 2:11.94 | |||||
25 | Celine Rytter Nielsen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:00.77 | 2:13.00 | |||||
26 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 1:01.55 | 2:14.89 | |||||
27 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:06.12 | 2:18.90 | |||||
28 | Sarah Løvendahl Carlsen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:12.39 | 2:39.55 | |||||
- | Sif Falkenberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 32.23 | 1:06.73 | |||||
2 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 33.04 | 1:08.37 | |||||
3 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 34.22 | 1:10.15 | |||||
4 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.20 | 1:12.15 | |||||
5 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 35.22 | 1:13.19 | |||||
6 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.91 | 1:15.13 | |||||
7 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.13 | 1:15.81 | |||||
8 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.52 | 1:16.89 | |||||
9 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.85 | 1:17.69 | |||||
10 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.44 | 1:17.83 | |||||
11 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Swim Team Tåstrup | 37.38 | 1:18.59 | |||||
12 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.04 | 1:18.82 | |||||
13 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 36.96 | 1:18.90 | |||||
14 | Emilia Akissi Nielsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 39.71 | 1:20.99 | |||||
15 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 39.28 | 1:21.16 | |||||
16 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.98 | 1:21.85 | |||||
17 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 40.02 | 1:22.93 | |||||
18 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.51 | 1:23.04 | |||||
19 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.67 | 1:23.96 | |||||
20 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 39.16 | 1:24.96 | |||||
21 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.31 | 1:25.29 | |||||
22 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 41.34 | 1:25.37 | |||||
23 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 41.93 | 1:25.66 | |||||
24 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 39.92 | 1:27.20 | |||||
25 | Sara S. Karmark | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 40.11 | 1:27.74 | |||||
26 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.19 | 1:29.81 | |||||
27 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 42.56 | 1:29.87 | |||||
28 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 45.23 | 1:30.91 | |||||
29 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.11 | 1:30.96 | |||||
30 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.51 | 1:31.01 | |||||
31 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.96 | 1:31.18 | |||||
32 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.76 | 1:31.40 | |||||
33 | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 42.75 | 1:32.77 | |||||
34 | Alberte Vallentin | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 45.13 | 1:33.78 | |||||
35 | Camilla Gram Nilsson | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.53 | 1:35.55 | |||||
36 | Emma Karstenberg | 2002 | Haslev Svømmeklub | 45.12 | 1:36.74 | |||||
37 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 45.61 | 1:36.86 | |||||
38 | Rikke Taul Thomn | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.15 | 1:38.15 | |||||
39 | Anna Weiss | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 45.90 | 1:38.16 | |||||
40 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 44.57 | 1:38.34 | |||||
41 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.29 | 1:38.77 | |||||
42 | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 46.52 | 1:39.99 | |||||
43 | Victoria Toft | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 48.70 | 1:42.19 | |||||
44 | Sara K Venø | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 47.59 | 1:42.51 | |||||
45 | Fredeikke Wallentin Wiese | 2002 | Solrød Svømmeklub | 48.49 | 1:42.75 | |||||
46 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 47.82 | 1:43.08 | |||||
47 | Anna Lerkenfeldt Frost | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 47.21 | 1:44.52 | |||||
48 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 48.62 | 1:44.99 | |||||
49 | Cathrine Wismann | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 49.79 | 1:45.75 | |||||
50 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 51.59 | 1:46.94 | |||||
51 | Anna Foverskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 52.29 | 1:47.09 | |||||
52 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 51.42 | 1:47.66 | |||||
53 | Asta Andersen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 50.74 | 1:48.45 | |||||
54 | Sigrid Meta Winther | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 49.39 | 1:50.50 | |||||
55 | Malak Dohri | 2003 | Haslev Svømmeklub | 49.85 | 1:50.61 | |||||
56 | Mathilde K. Sørensen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 56.65 | 2:07.26 | |||||
- | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Mikka Holm | 2003 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alberte M Hansen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 31.21 | 1:04.45 | |||||
2 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 31.60 | 1:06.04 | |||||
3 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 32.19 | 1:06.23 | |||||
4 | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 32.42 | 1:06.54 | |||||
5 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 32.18 | 1:06.76 | |||||
6 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.67 | 1:06.77 | |||||
7 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.78 | 1:07.24 | |||||
8 | Natasja Kepp | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 32.71 | 1:07.46 | |||||
9 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 33.00 | 1:08.69 | |||||
10 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 33.11 | 1:08.74 | |||||
11 | Rebecca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.18 | 1:09.35 | |||||
12 | Frederikke Petri | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 33.47 | 1:11.50 | |||||
13 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.42 | 1:11.52 | |||||
14 | Lærke Skov Nielsen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.71 | 1:11.88 | |||||
15 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 34.94 | 1:12.36 | |||||
16 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 35.08 | 1:13.25 | |||||
17 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.89 | 1:13.52 | |||||
18 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 35.14 | 1:14.19 | |||||
19 | Julie Ludvig | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 36.64 | 1:15.47 | |||||
20 | Emmely Andersen | 2001 | Svømmeklubben SHS Stevns | 36.12 | 1:15.86 | |||||
21 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | Solrød Svømmeklub | 36.95 | 1:16.10 | |||||
22 | Ida-Marie Andersen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.40 | 1:16.34 | |||||
22 | Maria Farø Jakobsen | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 35.52 | 1:16.34 | |||||
24 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | Solrød Svømmeklub | 37.34 | 1:16.57 | |||||
25 | Victoria Kappel | 2000 | Solrød Svømmeklub | 37.11 | 1:17.20 | |||||
26 | Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 37.10 | 1:17.80 | |||||
27 | Julie Thaarup Wulff | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 38.19 | 1:18.16 | |||||
28 | Runa Worsaae Rask | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 38.05 | 1:18.74 | |||||
29 | Signe Brandt | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 39.30 | 1:19.16 | |||||
30 | Julie Dalgaard Petersen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 37.37 | 1:19.73 | |||||
31 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.41 | 1:20.56 | |||||
32 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.86 | 1:22.24 | |||||
33 | Cecilia Nisgaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.99 | 1:24.45 | |||||
34 | Sarah Kongsted Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 38.10 | 1:25.40 | |||||
35 | Sara Solevad | 2000 | Solrød Svømmeklub | 41.60 | 1:25.45 | |||||
36 | Julie Hansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 40.74 | 1:27.14 | |||||
37 | Ann-Sofie G. Nickelsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 41.10 | 1:28.33 | |||||
38 | Amalie Limose | 2000 | Solrød Svømmeklub | 39.40 | 1:28.40 | |||||
39 | Lærke Winkleman | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 42.05 | 1:28.53 | |||||
40 | Laura Mikkelsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 41.68 | 1:29.14 | |||||
41 | Maria Bang From | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 44.81 | 1:31.51 | |||||
42 | Astrid Kildelund Rosenkilde | 2000 | Swim Team Tåstrup | 1:00.85 | 2:05.46 | |||||
- | Agnete Heidensleben | 2000 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Andrea Jess Hansen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emilie N. Larsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1915-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Christensen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 31.41 | 1:05.80 | |||||
2 | Emilie Heick | 1999 | Swim Team Tåstrup | 32.21 | 1:05.99 | |||||
3 | Kirstine Andersen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 31.53 | 1:06.22 | |||||
4 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svømmeklub | 31.87 | 1:08.22 | |||||
5 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | Solrød Svømmeklub | 32.95 | 1:08.30 | |||||
6 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.66 | 1:08.40 | |||||
7 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 33.36 | 1:08.93 | |||||
8 | Katrine Christiansen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 32.91 | 1:09.54 | |||||
9 | Anne Holm | 1999 | Svømmeklubben SHS Stevns | 33.36 | 1:10.00 | |||||
10 | Emilie Hørlykke | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 33.04 | 1:10.10 | |||||
11 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.72 | 1:10.36 | |||||
12 | Benedikte Bang From | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 35.02 | 1:12.93 | |||||
13 | Tanja H Nielsen | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 33.86 | 1:13.48 | |||||
14 | Cathrine Lauritsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 35.51 | 1:13.58 | |||||
15 | Louise Karstenberg | 1998 | Haslev Svømmeklub | 36.92 | 1:15.81 | |||||
16 | Alma Gårdstrom | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 36.76 | 1:17.61 | |||||
17 | Emilie Gaál | 1999 | Haslev Svømmeklub | 36.84 | 1:18.15 | |||||
18 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 38.15 | 1:18.25 | |||||
19 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.39 | 1:20.81 | |||||
20 | Veronica Lauridsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 41.90 | 1:28.17 | |||||
- | Amalie Jensen | 1998 | Svømmeklubben SHS Stevns | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 10:53 |