Tulokset STT Distancestævne
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
26.10.13
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efteraars distancestaevne | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:26 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2013 |
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1915-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | Søllerød Svømmeklub | 1:11.18 | 2:26.09 | 3:40.75 | 4:53.40 | |||
2 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.13 | 2:26.41 | 3:42.58 | 4:57.40 | |||
3 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.90 | 2:30.08 | 3:45.13 | 5:00.28 | |||
4 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.43 | 2:28.74 | 3:45.58 | 5:01.27 | |||
5 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 1:12.38 | 2:29.76 | 3:49.27 | 5:07.72 | |||
6 | Cecilie Christensen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.15 | 2:31.13 | 3:50.76 | 5:09.05 | |||
7 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.34 | 2:31.27 | 3:50.33 | 5:09.48 | |||
8 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 1:14.46 | 2:34.82 | 3:55.52 | 5:13.70 | |||
9 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.84 | 2:35.64 | 3:57.16 | 5:17.38 | |||
10 | Maria Holst Hansen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:15.53 | 2:36.85 | 3:58.57 | 5:17.62 | |||
11 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.05 | 2:37.10 | 3:59.57 | 5:19.25 | |||
12 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.46 | 2:37.40 | 3:59.78 | 5:20.16 | |||
13 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.01 | 2:44.07 | 4:07.53 | 5:27.25 | |||
14 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.35 | 2:38.23 | 4:01.74 | 5:29.14 | |||
15 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 1:20.92 | 2:44.61 | 4:10.20 | 5:34.89 | |||
16 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.44 | 2:44.75 | 4:10.81 | 5:35.10 | |||
17 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:22.03 | 2:49.75 | 4:14.97 | 5:37.95 | |||
18 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.79 | 2:48.37 | 4:15.27 | 5:41.12 | |||
19 | Runa Worsaae Rask | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:22.78 | 2:50.63 | 4:17.86 | 5:44.77 | |||
20 | Frederikke Petri | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:19.39 | 2:46.51 | 4:18.16 | 5:45.19 | |||
21 | Anna Lindholm | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:23.90 | 2:53.15 | 4:23.07 | 5:51.42 | |||
22 | Cecilia Høgenhaug | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:23.57 | 2:55.10 | 4:27.44 | 6:00.94 | |||
23 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:25.31 | 2:56.87 | 4:29.16 | 6:00.95 | |||
24 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.91 | 2:59.78 | 4:35.86 | 6:07.80 | |||
25 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.02 | 2:58.79 | 4:36.39 | 6:11.06 | |||
26 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:30.17 | 3:08.75 | 4:48.05 | 6:25.52 | |||
27 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:31.60 | 3:12.10 | 4:52.96 | 6:28.26 | |||
28 | Emma Ibsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.09 | 3:07.09 | 4:50.59 | 6:30.94 | |||
29 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:27.62 | 3:08.11 | 4:50.32 | 6:31.83 | |||
- | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:11.90 | 2:28.66 | 3:46.25 | 5:02.36 | |||
2 | Lærke Rask Sander | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 1:17.65 | 2:41.41 | 4:04.74 | 5:26.32 | |||
3 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 1:18.05 | 2:43.12 | 4:08.72 | 5:31.39 | |||
4 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:18.20 | 2:43.49 | 4:09.85 | 5:33.10 | |||
5 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.63 | 2:48.07 | 4:17.31 | 5:43.80 | |||
6 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.38 | 2:49.07 | 4:19.42 | 5:45.95 | |||
7 | Sabrina Eriksen | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 1:29.93 | 3:11.23 | 4:55.30 | 5:46.53 | |||
8 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.62 | 2:50.24 | 4:19.36 | 5:46.90 | |||
9 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.34 | 2:54.13 | 4:25.93 | 5:55.36 | |||
10 | Sofia Drevskich | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:25.65 | 2:57.99 | 4:30.03 | 6:00.34 | |||
11 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.40 | 2:55.62 | 4:30.29 | 6:04.92 | |||
12 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:26.40 | 2:58.90 | 4:32.72 | 6:04.97 | |||
13 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.42 | 3:06.73 | 4:39.61 | 6:14.41 | |||
14 | Sofie Høvring | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 1:28.41 | 3:04.34 | 4:41.22 | 6:15.18 | |||
15 | Thippe de Neergaard | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:37.24 | 3:21.62 | 5:08.72 | 6:49.17 | |||
16 | Michelle H Ghaziani | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 1:33.75 | 3:17.65 | 5:05.36 | 6:49.70 | |||
17 | Thea Friis Skifte | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 1:41.49 | 3:32.58 | 5:22.31 | 7:08.63 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 26 oktober 2013 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:26 |