2018-09-21   19:46:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for STT Distancestævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

26.10.13

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  STT Efteraars distancestaevne    Udskriftsdato  26 oktober 2013   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  11:49   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2013         
 
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1915-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Frederik O. Møller  1999  Gentofte Svømme Klub    1:05.70  2:21.76  3:59.16    5:04.96   
Frederik Weiss  1999  Gentofte Svømme Klub    1:11.82  2:34.80  4:04.15    5:17.77   
Lukas Gustafson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:17.73  2:35.82  4:17.27    5:30.77   
Pierre Høgenhaug  1999  Søllerød Svømmeklub    1:19.38  2:45.80  4:19.52    5:34.65   
Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:22.23  2:49.43  4:25.18    5:38.20   
August Terp Larsen  1999  Svømmeklubben MK 31    1:25.10  2:49.42  4:31.31    5:49.07   
Andreas Norup  1999  Svømmeklubben MK 31    1:29.17  3:01.00  4:38.39    6:07.62   
Jakob Schmidt  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Ej fort. bevæg. 125m 
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:08.22  2:29.22  4:00.64    5:16.14   
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub    1:15.67  2:34.37  4:07.21    5:17.26   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:13.99  2:41.51  4:12.45    5:28.31   
Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub    1:16.80  2:42.73  4:20.37    5:32.98   
Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub    1:26.84  2:52.56  4:30.56    5:48.56   
Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub    1:27.01  2:50.24  4:34.95    5:50.75   
Johan Vitus Tversted  2000  Søllerød Svømmeklub    1:25.27  2:52.31  4:34.93    5:50.79   
Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub    1:29.51  2:58.15  4:32.15    5:51.88   
Carl-Christian Tversted  2000  Søllerød Svømmeklub    1:23.64  2:53.64  4:37.98    5:51.95   
10  Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:17.56  2:43.98  4:25.44    5:53.85   
11  Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:27.57  2:55.31  4:37.17    6:02.13   
12  Frederik Lund  2000  Gentofte Svømme Klub    1:32.05  3:00.63  4:47.99    6:08.72   
13  Peter Hartelius  2000  Søllerød Svømmeklub    1:30.79  3:04.68  4:51.34    6:11.72   
14  Halfdan H. Mørch  2000  Svømmeklubben MK 31    1:36.57  3:06.86  4:56.43    6:16.82   
15  Daniel Johansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:32.87  3:06.45  4:54.85    6:27.44   
16  Mikkel Jørgensen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    1:30.18  3:07.00  5:02.97    6:32.52   
Carl Terp Larsen  2001  Svømmeklubben MK 31            DSQ  Flere brysttag 225m 
Karl-Emil Rohr  2001  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  Asynkr. ben i fly 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.06  Udskriftsdato  26 oktober 2013 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  11:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark