2018-04-27   02:53:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for STT Distancestævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  STT Efteraars distancestaevne    Udskriftsdato  26 oktober 2013   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  13:53   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2013         
 
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Phoebe Linde Atkins  2000  Svømmeklubben MK 31    1:10.88  2:32.38  4:07.94    5:18.08   
Mathilde Nielsen  2001  Gentofte Svømme Klub    1:13.76  2:37.54  4:10.33    5:26.90   
Rosemarie Blicher  2000  Gentofte Svømme Klub    1:18.70  2:44.73  4:20.55    5:37.38   
Natasja Kepp  2000  Søllerød Svømmeklub    1:19.75  2:47.97  4:26.17    5:40.04   
Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:21.88  2:47.24  4:21.32    5:40.12   
Mille Rask Sander  1999  Svømmeklubben MK 31    1:18.59  2:43.15  4:26.55    5:43.87   
Rikke Knudsen  1998  Svømmeklubben MK 31    1:23.19  2:49.78  4:33.89    5:50.25   
Johanna Berthelsen  2000  Svømmeklubben MK 31    1:24.63  2:52.54  4:26.59    5:52.18   
Amalie Krogh Rohrberg  2000  Gentofte Svømme Klub    1:25.62  2:57.93  4:38.51    5:59.36   
10  Julie Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:31.17  3:00.71  4:40.86    6:00.31   
11  Josephine Olsen  2000  Svømmeklubben MK 31    1:24.39  2:55.74  4:38.31    6:02.48   
12  Frederikke Jensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:30.81  2:59.77  4:46.44    6:03.81   
13  Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:26.74  2:59.88  4:44.28    6:04.31   
14  Mille Bruun Høvring  2001  Svømmeklubben MK 31    1:27.91  3:00.12  4:45.86    6:04.52   
15  Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:32.10  3:01.46  4:42.35    6:05.15   
16  Karen Mørch  1998  Svømmeklubben MK 31    1:29.08  3:02.10  4:45.60    6:07.67   
17  Josefine H. Lundstrøm  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:31.32  2:56.64  4:57.13    6:20.30   
18  Cecilia Høgenhaug  2001  Søllerød Svømmeklub    1:33.47  3:11.70  5:03.49    6:29.75   
19  Lea Søgaard  1998  Svømmeklubben MK 31    1:33.57  3:10.86  5:06.49    6:34.37   
20  Mia Søgaard  2001  Svømmeklubben MK 31    1:34.02  3:07.65  5:05.49    6:34.72   
21  Mathilde E Petersen  1998  Svømmeklubben MK 31    1:32.51  3:11.41  5:06.43    6:35.30   
22  Frederikke Petri  2001  Søllerød Svømmeklub    1:38.88  3:18.05  5:15.48    6:44.03   
23  Anna Lindholm  2001  Søllerød Svømmeklub    1:45.96  3:29.89  5:21.94    6:55.46   
24  Isabel Kol Eriksen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:41.30  3:30.26  5:29.65    7:07.99   
25  Emilie Fischer  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:56.70  3:39.01  5:38.53    7:11.59   
26  Cecilie Berg Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:47.47  3:35.27  5:36.26    7:20.31   
Alberte Mammen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Ej samtid. berør 300 
Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Brystarme afsl. fly 
Freja Schmidt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Ej fort. bev. 175m 
Saga Hjartardottir  1996  Svømmeklubben MK 31            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub    1:23.55  2:52.20  4:29.19    5:44.34   
Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub    2:25.38  4:10.66  5:50.09    6:28.62   
Abby Kristine Waterval  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:35.84  3:11.40  5:01.32    6:30.11   
Bjørk Nelsing Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub    1:38.10  3:25.65  5:13.74    6:42.10   
Sophie Gjelstrup  2002  Søllerød Svømmeklub    1:51.39  3:33.88  5:25.49    6:59.66   
Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:46.18  3:31.07  5:33.30    7:07.39   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub            DSQ  Asym arme fly 70m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.06  Udskriftsdato  26 oktober 2013 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  13:53 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  STT Efteraars distancestaevne    Udskriftsdato  26 oktober 2013   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  11:49   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2013         
 
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1915-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Frederik O. Møller  1999  Gentofte Svømme Klub    1:05.70  2:21.76  3:59.16    5:04.96   
Frederik Weiss  1999  Gentofte Svømme Klub    1:11.82  2:34.80  4:04.15    5:17.77   
Lukas Gustafson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:17.73  2:35.82  4:17.27    5:30.77   
Pierre Høgenhaug  1999  Søllerød Svømmeklub    1:19.38  2:45.80  4:19.52    5:34.65   
Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:22.23  2:49.43  4:25.18    5:38.20   
August Terp Larsen  1999  Svømmeklubben MK 31    1:25.10  2:49.42  4:31.31    5:49.07   
Andreas Norup  1999  Svømmeklubben MK 31    1:29.17  3:01.00  4:38.39    6:07.62   
Jakob Schmidt  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Ej fort. bevæg. 125m 
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:08.22  2:29.22  4:00.64    5:16.14   
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub    1:15.67  2:34.37  4:07.21    5:17.26   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:13.99  2:41.51  4:12.45    5:28.31   
Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub    1:16.80  2:42.73  4:20.37    5:32.98   
Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub    1:26.84  2:52.56  4:30.56    5:48.56   
Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub    1:27.01  2:50.24  4:34.95    5:50.75   
Johan Vitus Tversted  2000  Søllerød Svømmeklub    1:25.27  2:52.31  4:34.93    5:50.79   
Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub    1:29.51  2:58.15  4:32.15    5:51.88   
Carl-Christian Tversted  2000  Søllerød Svømmeklub    1:23.64  2:53.64  4:37.98    5:51.95   
10  Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:17.56  2:43.98  4:25.44    5:53.85   
11  Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:27.57  2:55.31  4:37.17    6:02.13   
12  Frederik Lund  2000  Gentofte Svømme Klub    1:32.05  3:00.63  4:47.99    6:08.72   
13  Peter Hartelius  2000  Søllerød Svømmeklub    1:30.79  3:04.68  4:51.34    6:11.72   
14  Halfdan H. Mørch  2000  Svømmeklubben MK 31    1:36.57  3:06.86  4:56.43    6:16.82   
15  Daniel Johansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:32.87  3:06.45  4:54.85    6:27.44   
16  Mikkel Jørgensen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    1:30.18  3:07.00  5:02.97    6:32.52   
Carl Terp Larsen  2001  Svømmeklubben MK 31            DSQ  Flere brysttag 225m 
Karl-Emil Rohr  2001  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  Asynkr. ben i fly 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.06  Udskriftsdato  26 oktober 2013 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  11:49 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  STT Efteraars distancestaevne    Udskriftsdato  26 oktober 2013   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  13:14   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2013         
 
 
Løb 3, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1915-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Phoebe Linde Atkins  2000  Svømmeklubben MK 31    1:07.10  2:17.78  3:29.15  4:40.37  9:22.26   
          5:51.60  7:02.26  8:12.85       
Alberte M Hansen  2000  Svømmeklubben MK 31    1:09.11  2:24.00  3:38.03  4:52.52  9:46.97   
          6:06.91  7:21.57  8:35.12       
Frida Hausting Jørgensen  2001  Gentofte Svømme Klub    1:10.57  2:26.01  3:40.59  4:56.60  10:01.17   
          6:12.69  7:29.10  8:45.38       
Regitze Munch Nielsen  2000  Svømmeklubben MK 31    1:12.65  2:29.78  3:46.73  5:03.68  10:05.38   
          6:20.14  7:36.56  8:52.17       
Rikke Knudsen  1998  Svømmeklubben MK 31    1:13.41  2:30.33  3:47.15  5:03.85  10:06.58   
          6:21.74  7:38.42  8:53.13       
Helena Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:12.13  2:28.31  3:45.21  5:02.74  10:09.38   
          6:19.85  7:37.57  8:54.88       
Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:12.00  2:30.43  3:47.26  5:05.56  10:16.82   
          6:23.63  7:41.75  9:00.97       
Katharina Nekhorochko  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:12.28  2:28.69  3:46.58  5:04.96  10:18.08   
          6:23.48  7:42.50  9:01.44       
Mille Rask Sander  1999  Svømmeklubben MK 31    1:12.99  2:30.86  3:47.08  5:03.78  10:19.40   
          6:22.80  7:42.26  9:01.97       
10  Helena Marmetschke  1997  Svømmeklubben MK 31    1:12.07  2:29.55  3:47.37  5:07.82  10:35.69   
          6:28.49  7:51.67  9:14.11       
11  Mille Hesselgren Ikov  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:18.01  2:39.35  4:00.13  5:20.83  10:38.60   
          6:40.69  8:00.84  9:21.50       
12  Frederikke Jensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:18.13  2:39.53  4:00.40  5:21.70  10:39.52   
          6:41.85  8:03.40  9:24.29       
13  Xandra Huryn  2001  Swim Team Tåstrup    1:14.86  2:34.92  3:55.85  5:16.65  10:44.69   
          6:38.44  8:01.20  9:23.42       
14  Julie Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:17.67  2:38.80  4:00.53  5:23.38  10:45.83   
          6:45.71  8:08.54  9:28.18       
15  Josephine Olsen  2000  Svømmeklubben MK 31    1:16.14  2:36.73  3:57.85  5:18.99  10:49.71   
          6:41.97  8:05.19  9:28.13       
16  Johanna Berthelsen  2000  Svømmeklubben MK 31    1:18.60  2:41.15  4:03.12  5:25.25  10:53.45   
          6:47.62  8:10.38  9:31.77       
17  Monica Kristiansen  2001  Swim Team Tåstrup    1:17.99  2:41.34  4:05.40  5:29.01  10:57.15   
          6:52.12  8:15.53  9:38.44       
18  Karen Mørch  1998  Svømmeklubben MK 31    1:17.81  2:40.39  4:03.90  5:27.20  10:59.15   
          6:50.38  8:14.23  9:38.09       
19  Mille Bruun Høvring  2001  Svømmeklubben MK 31    1:20.84  2:45.94  4:11.84  5:40.10  11:17.03   
          7:05.78  8:33.22  9:57.27       
20  Sif Bjørk Pedersen  2000  Søllerød Svømmeklub    1:18.98  2:44.05  4:10.88  5:39.08  11:28.91   
          7:07.70  8:36.61  10:03.49       
21  Saga Hjartardottir  1996  Svømmeklubben MK 31    1:18.24  2:42.15  4:07.89  5:34.96  11:32.26   
          7:03.12  8:32.88  10:03.12       
22  Lea Søgaard  1998  Svømmeklubben MK 31    1:21.49  2:50.27  4:18.91  5:47.51  11:42.11   
          7:17.39  8:46.46  10:15.14       
23  Mathilde E Petersen  1998  Svømmeklubben MK 31    1:16.74  2:44.06  4:14.20  5:45.13  11:43.38   
          7:15.93  8:45.67  10:15.29       
24  Runa Worsaae Rask  2000  Søllerød Svømmeklub    1:23.33  2:53.58  4:25.84  5:57.72  12:05.15   
          7:28.94  9:01.33  10:33.67       
25  Ida-Marie Andersen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    1:22.16  2:55.74  4:31.12  6:07.76  12:17.19   
          7:41.51  9:14.62  10:48.30       
26  Selma Bruun Pedersen  2000  Svømmeklubben MK 31    1:27.94  3:07.83  4:48.84  6:30.04  13:15.19   
          8:12.80  9:55.30  11:36.29       
Mia Søgaard  2001  Svømmeklubben MK 31            DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.06  Udskriftsdato  26 oktober 2013 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  13:14 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  STT Efteraars distancestaevne    Udskriftsdato  26 oktober 2013   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  13:21   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2013         
 
 
Løb 4, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Johan Bragason  1999  Vallensbæk IF Af 1939    1:04.88  2:13.67  3:23.59  4:33.76  17:04.59   
          5:43.83  6:53.44  8:02.74  9:12.27     
          10:20.97  11:30.55  12:39.01  13:47.77     
          14:55.29  16:03.15         
Marcus Dan Hansen  1999  Svømmeklubben MK 31    1:04.92  2:14.37  3:23.80  4:33.39  17:05.65   
          5:43.49  6:53.05  8:02.30  9:11.87     
          10:21.03  11:30.64  12:38.93  13:47.67     
          14:55.26  16:02.91         
Mads Ørsted Nielsen  1999  Swim Team Tåstrup    1:05.16  2:14.86  3:24.50  4:34.36  17:19.19   
          5:44.27  6:53.71  8:03.44  9:12.41     
          10:21.85  11:30.47  12:39.78  13:49.25     
          14:58.05  16:08.83         
Victor Emil Lundgaard  1998  Gentofte Svømme Klub    1:05.76  2:15.39  3:25.28  4:34.92  17:23.55   
          5:45.01  6:54.68  8:04.22  9:14.86     
          10:25.85  11:35.92  12:45.85  13:55.86     
          15:05.89  16:15.44         
Marius Møldrup  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:05.64  2:14.86  3:24.74  4:34.68  17:47.91   
          5:45.44  6:56.62  8:07.74  9:19.28     
          10:31.04  11:44.04  12:57.51  14:10.33     
          15:23.15  16:35.87         
Tobias Andersen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:06.57  2:16.95  3:27.83  4:40.14  18:07.36   
          5:53.06  7:05.74  8:19.20  9:33.05     
          10:46.31  11:59.44  13:12.56  14:26.67     
          15:40.58  16:54.09         
Valdemar Mariegaard  1999  Vallensbæk IF Af 1939    1:09.94  2:24.72  3:40.87  4:57.90  18:38.24   
          6:12.91  7:28.91  8:44.97  9:58.59     
          11:13.89  12:29.86  13:45.75  14:59.04     
          16:10.89  17:25.65         
Jakob Schmidt  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:09.82  2:23.05  3:39.06  4:54.56  18:40.13   
          6:10.91  7:27.52  8:43.72  9:58.54     
          11:13.19  12:27.90  13:43.79  14:58.75     
          16:13.83  17:29.09         
August Terp Larsen  1999  Svømmeklubben MK 31    1:19.38  2:42.00  4:05.93  5:29.32  20:55.88   
          6:53.45  8:17.40  9:42.46  11:07.16     
          12:32.33  13:57.05  15:21.60  16:47.22     
          18:09.51  19:31.75         
10  Andreas Norup  1999  Svømmeklubben MK 31    1:20.29  2:45.51  4:12.11  5:39.17  21:32.59   
          7:04.93  8:32.32  10:00.69  11:27.69     
          12:54.84  14:21.57  15:49.96  17:16.64     
          18:42.86  20:08.51         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.06  Udskriftsdato  26 oktober 2013 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  13:21 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  STT Efteraars distancestaevne    Udskriftsdato  26 oktober 2013   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  14:26   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2013         
 
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1915-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Sophie E. Modeweg-Hansen  1997  Søllerød Svømmeklub    1:11.18  2:26.09  3:40.75    4:53.40   
Katharina Nekhorochko  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:11.13  2:26.41  3:42.58    4:57.40   
Mathilde Nielsen  2001  Gentofte Svømme Klub    1:11.90  2:30.08  3:45.13    5:00.28   
Kamma Bruun Fejfer  1998  Gentofte Svømme Klub    1:12.43  2:28.74  3:45.58    5:01.27   
Josefine Nickelsen  2001  Swim Team Tåstrup    1:12.38  2:29.76  3:49.27    5:07.72   
Cecilie Christensen  1997  Gentofte Svømme Klub    1:12.15  2:31.13  3:50.76    5:09.05   
Rosemarie Blicher  2000  Gentofte Svømme Klub    1:11.34  2:31.27  3:50.33    5:09.48   
Xenia Huryn  2000  Swim Team Tåstrup    1:14.46  2:34.82  3:55.52    5:13.70   
Amalie Krogh Rohrberg  2000  Gentofte Svømme Klub    1:15.84  2:35.64  3:57.16    5:17.38   
10  Maria Holst Hansen  2000  Svømmeklubben MK 31    1:15.53  2:36.85  3:58.57    5:17.62   
11  Maria Munch-Menzer  2001  Gentofte Svømme Klub    1:16.05  2:37.10  3:59.57    5:19.25   
12  Sif Nikoline Madsen  2001  Gentofte Svømme Klub    1:16.46  2:37.40  3:59.78    5:20.16   
13  Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:20.01  2:44.07  4:07.53    5:27.25   
14  Mathilde Laugesen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    1:16.35  2:38.23  4:01.74    5:29.14   
15  Caroline Mathiesen  2001  Albertslund IF    1:20.92  2:44.61  4:10.20    5:34.89   
16  Alberte Mammen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:20.44  2:44.75  4:10.81    5:35.10   
17  Sif Bjørk Pedersen  2000  Søllerød Svømmeklub    1:22.03  2:49.75  4:14.97    5:37.95   
18  Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:21.79  2:48.37  4:15.27    5:41.12   
19  Runa Worsaae Rask  2000  Søllerød Svømmeklub    1:22.78  2:50.63  4:17.86    5:44.77   
20  Frederikke Petri  2001  Søllerød Svømmeklub    1:19.39  2:46.51  4:18.16    5:45.19   
21  Anna Lindholm  2001  Søllerød Svømmeklub    1:23.90  2:53.15  4:23.07    5:51.42   
22  Cecilia Høgenhaug  2001  Søllerød Svømmeklub    1:23.57  2:55.10  4:27.44    6:00.94   
23  Emilie Fischer  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:25.31  2:56.87  4:29.16    6:00.95   
24  Isabel Kol Eriksen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:24.91  2:59.78  4:35.86    6:07.80   
25  Sara Mortensen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    1:24.02  2:58.79  4:36.39    6:11.06   
26  Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:30.17  3:08.75  4:48.05    6:25.52   
27  Selma Bruun Pedersen  2000  Svømmeklubben MK 31    1:31.60  3:12.10  4:52.96    6:28.26   
28  Emma Ibsen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    1:27.09  3:07.09  4:50.59    6:30.94   
29  Cecilie Berg Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:27.62  3:08.11  4:50.32    6:31.83   
Alberte R. Jakobsen  2001  Glostrup Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub    1:11.90  2:28.66  3:46.25    5:02.36   
Lærke Rask Sander  2002  Svømmeklubben MK 31    1:17.65  2:41.41  4:04.74    5:26.32   
Anna Aabak Kristoffersen  2002  Svømmeklubben MK 31    1:18.05  2:43.12  4:08.72    5:31.39   
Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub    1:18.20  2:43.49  4:09.85    5:33.10   
Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub    1:19.63  2:48.07  4:17.31    5:43.80   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub    1:20.38  2:49.07  4:19.42    5:45.95   
Sabrina Eriksen  2002  Svømmeklubben MK 31    1:29.93  3:11.23  4:55.30    5:46.53   
Bjørk Nelsing Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub    1:21.62  2:50.24  4:19.36    5:46.90   
Abby Kristine Waterval  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:24.34  2:54.13  4:25.93    5:55.36   
10  Sofia Drevskich  2003  Svømmeklubben MK 31    1:25.65  2:57.99  4:30.03    6:00.34   
11  Sofie Hertzberg  2002  Vallensbæk IF Af 1939    1:23.40  2:55.62  4:30.29    6:04.92   
12  Sophie Gjelstrup  2002  Søllerød Svømmeklub    1:26.40  2:58.90  4:32.72    6:04.97   
13  Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:29.42  3:06.73  4:39.61    6:14.41   
14  Sofie Høvring  2004  Svømmeklubben MK 31    1:28.41  3:04.34  4:41.22    6:15.18   
15  Thippe de Neergaard  2003  Svømmeklubben MK 31    1:37.24  3:21.62  5:08.72    6:49.17   
16  Michelle H Ghaziani  2002  Svømmeklubben MK 31    1:33.75  3:17.65  5:05.36    6:49.70   
17  Thea Friis Skifte  2002  Svømmeklubben MK 31    1:41.49  3:32.58  5:22.31    7:08.63   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.06  Udskriftsdato  26 oktober 2013 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  14:26 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  STT Efteraars distancestaevne    Udskriftsdato  26 oktober 2013   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  15:09   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2013         
 
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Nikolai Hougaard  1999  Swim Team Tåstrup    1:07.76  2:19.30  3:30.42    4:38.05   
Daniel Sørensen  1999  Swim Team Tåstrup    1:07.63  2:19.57  3:30.70    4:38.99   
Pierre Høgenhaug  1999  Søllerød Svømmeklub    1:10.10  2:26.27  3:42.41    4:58.06   
Anders Sørensen  1999  Vallensbæk IF Af 1939    1:10.41  2:28.27  3:46.81    5:03.80   
Mads Skøde Hansen  1999  Vallensbæk IF Af 1939    1:12.50  2:31.69  3:50.24    5:07.38   
Jacob Friland  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:12.92  2:34.13  3:56.97    5:15.34   
Mathias Immerkjær  1999  Swim Team Tåstrup            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mikkel Salmansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    1:04.69  2:14.09  3:23.83    4:33.44   
Frederik Hatting Petersen  2000  Swim Team Tåstrup    1:06.35  2:17.47  3:29.51    4:37.86   
Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub    1:06.85  2:17.89  3:28.21    4:38.34   
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub    1:06.01  2:18.94  3:31.50    4:41.52   
Oliver Thor Sørensen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    1:05.78  2:18.76  3:33.06    4:48.76   
Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:10.26  2:24.37  3:39.36    4:52.93   
Johan Vitus Tversted  2000  Søllerød Svømmeklub    1:12.09  2:29.94  3:48.59    5:06.94   
Yukia Hansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    1:09.25  2:28.78  3:50.70    5:07.84   
Sipan Kawiani  2000  Swim Team Tåstrup    1:14.32  2:33.47  3:52.74    5:10.87   
10  Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub    1:15.06  2:35.50  3:55.60    5:11.68   
11  Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub    1:14.23  2:34.51  3:55.36    5:13.60   
12  Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:16.03  2:38.67  4:00.32    5:13.85   
13  Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:14.99  2:35.41  3:56.45    5:15.33   
14  Rasmus Langvad  2000  Glostrup Svømme Klub    1:11.66  2:31.85  3:54.64    5:17.39   
15  Carl-Christian Tversted  2000  Søllerød Svømmeklub    1:14.81  2:37.52  4:00.17    5:21.08   
16  William Hellmann  2000  Gentofte Svømme Klub    1:13.18  2:34.99  3:59.51    5:22.93   
17  Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    1:15.60  2:39.38  4:04.57    5:25.29   
18  Peter Hartelius  2000  Søllerød Svømmeklub    1:20.88  2:45.17  4:08.97    5:28.80   
19  Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:22.99  2:49.54  4:11.65    5:35.55   
20  Daniel Brylov  2000  Svømmeklubben MK 31    1:21.23  2:48.40  4:14.53    5:36.88   
21  Luccas Dam Brenner  2001  Vallensbæk IF Af 1939    1:19.41  2:45.76  4:14.26    5:38.99   
22  Daniel Johansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:24.89  2:57.99  4:31.08    6:02.39   
23  Joakim Køhn  2003  Vallensbæk IF Af 1939    1:24.90  3:01.98  4:40.84    6:21.01   
24  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    1:26.12  3:05.20  4:47.30    6:23.96   
25  Casper Koch Henriksen  2002  Vallensbæk IF Af 1939    1:34.90  3:17.50  5:00.16    6:39.97   
26  Simon Hojman  2001  Vallensbæk IF Af 1939    1:34.99  3:20.14  5:07.10    6:51.32   
27  Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939    1:37.60  3:22.58  5:09.39    6:52.33   
28  Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    1:41.01  3:36.16  5:29.25    7:20.92   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.06  Udskriftsdato  26 oktober 2013 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  15:09 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  STT Efteraars distancestaevne    Udskriftsdato  26 oktober 2013   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  15:10   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2013         
 
 
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1915-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mille Hesselgren Ikov  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.91  1:19.21  2:03.41    2:45.77   
Frida Hausting Jørgensen  2001  Gentofte Svømme Klub    35.75  1:19.16  2:04.50    2:46.04   
Helena Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.49  1:22.91  2:08.63    2:53.46   
Freja Schmidt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.75  1:30.79  2:19.73    3:07.77   
Josefine H. Lundstrøm  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.62  1:30.69  2:19.88    3:07.92   
Emma Poulsen  2001  Glostrup Svømme Klub    36.60  1:21.35  2:14.00    3:09.97   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.06  Udskriftsdato  26 oktober 2013 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  15:10 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  STT Efteraars distancestaevne    Udskriftsdato  26 oktober 2013   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  15:10   
  Arrangør  STT         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2013         
 
 
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1915-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Frederik O. Møller  1999  Gentofte Svømme Klub    31.03  1:07.20  1:44.61    2:22.09   
Tobias Andersen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.10  1:11.31  1:50.80    2:28.71   
Marius Møldrup  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.64  1:13.79  1:51.86    2:28.75   
Lukas Gustafson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.43  1:20.42  2:05.30    2:50.82   
Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.31  1:24.05  2:11.32    2:55.57   
Jacob Friland  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.10  1:22.05  2:19.23    3:14.68   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.06  Udskriftsdato  26 oktober 2013 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  15:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare