2018-10-20   02:30:11
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for RSK International 2013

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Indledende afsnit

Resultat LÝb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  RSK International 2013    Udskriftsdato  23 november 2013   
  Stśvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:06   
  ArrangÝr  Ringe SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  23 november 2013         
 
 
LÝb 5, 50m FrisvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 1900-1996 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Andrea Aagaard  1996              29.17   
  Ringe SvÝmme Klub                   
Helene JÝrgensen  1995              29.24   
  Berns Swim Team                   
Matilde SchrÝder  1996              29.38   
  O.S.L.F.                   
Janne Ludwig  1994              29.87   
  Sg Bille Hamburg                   
Friderike Schiphorst  1996              30.08   
  Waspo Nordhorn                   
Luisa Lensker  1995              30.14   
  Waspo Nordhorn                   
Emilie Nordfeldt West  1996              30.47   
  Herning SvÝmmeklub                   
Mathilde SÝrensen  1996              30.73   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
Astrid Koch  1994              30.85   
  Ringe SvÝmme Klub                   
10  Tina RŲttgers  1994              31.75   
  Waspo Nordhorn                   
11  Laura Funch  1995              31.96   
  Holstebro SvÝmme Club                   
12  Anna Schiphorst  1993              32.39   
  Waspo Nordhorn                   
13  Jacqueline Pielke  1995              33.16   
  Sg Bille Hamburg                   
14  Julia Kretschmer  1994              36.16   
  Tv Gut Heil Billstedt                   
 
LÝb 5, 50m FrisvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 1997-1997 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Stine Johansen  1997              28.74   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
Guūrun Mortensen  1997              28.80   
  Berns Swim Team                   
Marloes Ekkelboom  1997              29.52   
  Waspo Nordhorn                   
Dilay Gallmeister  1997              29.92   
  Sg Bille Hamburg                   
Camilla Linne  1997              29.98   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg                   
Catharina Mundt  1997              30.71   
  Waspo Nordhorn                   
Nadine Schreiber  1997              36.76   
  Sg Bille Hamburg                   
Anne-Mette Halling Olesen  1997              37.57   
  Ringe SvÝmme Klub                   
Caroline Brostrup Jensen  1997              DNS   
  KorsÝr Sv & Livr. Klub                   
Regitse Sofie Larsen  1997              DNS   
  Slagelse SvÝmmeklub                   
Sofie Boel Torp  1997              DNS   
  Viborg SvÝmme Klub                   
Klara Tetzschner Madsen  1997              DSQ  Tyvstart 
  Hovedstadens SvÝmmeklub                   
 
LÝb 5, 50m FrisvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 1998-1998 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Cścilie Schade Cantby  1998              28.33   
  Slagelse SvÝmmeklub                   
Laura Glerup Jensen  1998              28.55   
  Durup IF                   
Helene GrÝnnegaard  1998              30.01   
  Ringe SvÝmme Klub                   
Anne Sofie JÝrgensen  1998              30.13   
  Ringe SvÝmme Klub                   
Matilda Holse  1998              30.78   
  Svendborg SvÝmme Klub                   
Jasmin Koefoed Jacobsen  1998              31.20   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Lise Coermann Nygaard  1998              31.22   
  Haslev SvÝmmeklub                   
Silke Meyer  1998              31.36   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
Birte Mundt  1998              31.67   
  Waspo Nordhorn                   
10  Maxine Vischer  1998              31.68   
  Waspo Nordhorn                   
11  Julie Hansen  1998              32.54   
  Ringe SvÝmme Klub                   
12  Cecilie Ahrentsen  1998              32.74   
  Ringe SvÝmme Klub                   
13  Jasmin Ruhrig  1998              33.50   
  Waspo Nordhorn                   
14  Isabell Pielke  1998              34.20   
  Sg Bille Hamburg                   
15  Laura Wolf Andersen  1998              34.57   
  Ringe SvÝmme Klub                   
16  Lea Eberhard  1998              34.75   
  Waspo Nordhorn                   
17  Mai Gunvald  1998              35.00   
  Helle SvÝmmeklub                   
18  Sophia Albers  1998              36.57   
  Sg Bille Hamburg                   
19  Erica Jensen  1998              37.77   
  Ringe SvÝmme Klub                   
20  Kira Reineke  1998              38.81   
  Waspo Nordhorn                   
21  Lisa Sitova  1998              40.18   
  Tv Gut Heil Billstedt                   
22  Christina Larsen  1998              51.78   
  Tommerup SvÝmme Klub                   
Laura Dahl  1998              DNS   
  Roskilde SvÝmning                   
 
LÝb 5, 50m FrisvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 1999-1999 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Clara Schiphorst  1999              28.83   
  Waspo Nordhorn                   
Stine Madsen  1999              29.55   
  Ringe SvÝmme Klub                   
Anna Hertzog  1999              29.80   
  Ringe SvÝmme Klub                   
Frida Frydendal  1999              30.34   
  Svendborg SvÝmme Klub                   
Mathilde Aagaard Hansen  1999              31.20   
  Frem Odense                   
Sofie Hald  1999              31.46   
  Frem Odense                   
Karen Brilner Lund  1999              31.80   
  Ringe SvÝmme Klub                   
Anna Trigonis  1999              31.86   
  Tsv Reinbek                   
Signe Stśrmose  1999              32.96   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
10  Beate Piletzky  1999              33.56   
  Sg Bille Hamburg                   
11  Emma Jensen  1999              33.68   
  Frem Odense                   
12  Freja Linde  1999              33.70   
  Ringe SvÝmme Klub                   
13  Julia Maruhn  1999              34.38   
  Sg Bille Hamburg                   
14  Charlotte von Borstel  1999              35.02   
  Tvg Drochtersen                   
15  Maria Mortensen  1999              35.20   
  Ringe SvÝmme Klub                   
16  Caroline Fischer  1999              35.46   
  Tsv Reinbek                   
17  Cecilie Jensen  1999              36.33   
  Ringe SvÝmme Klub                   
18  Maren Deters  1999              36.80   
  Waspo Nordhorn                   
19  Julie Nellemose Nielsen  1999              37.72   
  Ringe SvÝmme Klub                   
20  Pia Harmsen  1999              37.78   
  Waspo Nordhorn                   
21  Zoe Anne Mann  1999              38.31   
  Sg Bille Hamburg                   
22  Marie B. Johansen  1999              40.13   
  Ringe SvÝmme Klub                   
23  Josephine Hopp  1999              40.77   
  Sg Bille Hamburg                   
24  Elena Faden  1999              41.94   
  Sg Bille Hamburg                   
 
LÝb 5, 50m FrisvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Nicoline Ahrentsen  2000              29.62   
  Ringe SvÝmme Klub                   
Amalie Pedersen  2000              31.14   
  Ringe SvÝmme Klub                   
Freya Ellehus  2000              31.52   
  Svendborg SvÝmme Klub                   
Freja Nicholas  2000              31.57   
  Frem Odense                   
Sofia Otto  2000              32.56   
  Tsv Reinbek                   
Rahel Babic  2000              32.72   
  Waspo Nordhorn                   
Emilie Madsen  2000              32.86   
  Svendborg SvÝmme Klub                   
Felia Busk  2000              33.25   
  Svendborg SvÝmme Klub                   
Karoline Munch Hansen  2000              34.28   
  Svendborg SvÝmme Klub                   
10  Anne Sofie Thrane  2000              34.78   
  Svendborg SvÝmme Klub                   
11  Louise Lykke Hansen  2000              35.90   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
12  Laura Gyldenkśrne  2000              36.32   
  Ringe SvÝmme Klub                   
13  Kamilla Sigvardt  2000              37.10   
  Tommerup SvÝmme Klub                   
14  Josefine Andersen  2000              37.37   
  Tommerup SvÝmme Klub                   
15  Martine Halling Olesen  2000              37.54   
  Ringe SvÝmme Klub                   
16  Renee Asbech  2000              39.29   
  Ringe SvÝmme Klub                   
17  Camilla Vestergaard  2000              39.51   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
18  Stine Godtfredsen  2000              42.82   
  Tommerup SvÝmme Klub                   
19  Nathasja Fussing  2000              46.07   
  Tommerup SvÝmme Klub                   
20  Merle Zeidler  2000              49.98   
  Sv PreuŖen Reinfeld                   
 
LÝb 5, 50m FrisvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Karina HÝybye Olesen  2001              30.96   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
Karoline Kjśr  2001              31.26   
  Ringe SvÝmme Klub                   
Sophie Stehn  2001              32.07   
  Sg Bille Hamburg                   
Iben Bak  2001              32.51   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
Alina Bohlen  2001              32.61   
  Waspo Nordhorn                   
Celine Stehn  2001              32.75   
  Sg Bille Hamburg                   
Louise HÝyer-Nissen  2001              32.80   
  Ringe SvÝmme Klub                   
Isabel Seehausen  2001              32.83   
  Tv Gut Heil Billstedt                   
Ida Lerche  2001              33.03   
  Tommerup SvÝmme Klub                   
10  Caroline Larsen  2001              34.16   
  Ringe SvÝmme Klub                   
11  Alberte Korsgaard  2001              34.21   
  Ringe SvÝmme Klub                   
12  Liv Persson  2001              34.63   
  Frem Odense                   
13  Sofie B G TolsÝe  2001              34.85   
  Svendborg SvÝmme Klub                   
14  Clara Seewald  2001              34.89   
  Sg Bille Hamburg                   
15  Katharina Alsmeier  2001              35.06   
  Waspo Nordhorn                   
16  Camille Hertzog  2001              35.11   
  Ringe SvÝmme Klub                   
17  Sia Linde  2001              35.27   
  Ringe SvÝmme Klub                   
18  Amalie Lund  2001              35.96   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
19  Gesa Ehlers  2001              36.11   
  Tvg Drochtersen                   
20  Maria Lorenzen  2001              36.78   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
21  Natasja Dubini  2001              37.63   
  Sg Bille Hamburg                   
22  Cecilie Jensen  2001              37.76   
  Tommerup SvÝmme Klub                   
23  Nele BŁlt  2001              38.00   
  Waspo Nordhorn                   
24  Julie Krog Christensen  2001              38.33   
  Ringe SvÝmme Klub                   
25  Marieke Haack  2001              38.93   
  Tvg Drochtersen                   
26  Melina Ruhrig  2001              39.23   
  Waspo Nordhorn                   
27  Hanna Duhn  2001              39.39   
  Waspo Nordhorn                   
28  Marie Louise Nielsen  2001              40.82   
  Tommerup SvÝmme Klub                   
29  Anna Lund Petersen  2001              41.53   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
30  Emma Nellemose Nielsen  2001              41.87   
  Ringe SvÝmme Klub                   
31  Cille Ingemann Halkjśr  2001              44.02   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
32  Ellen Marie Vad Iversen  2001              46.08   
  Tommerup SvÝmme Klub                   
33  Victoria Magdalena Schwenke  2001              47.24   
  Tvg Drochtersen                   
 
LÝb 5, 50m FrisvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Anna Portheine  2002              33.65   
  Waspo Nordhorn                   
Maria Bredal Larsen  2002              33.73   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
Anna Bredal Storgaard  2002              34.56   
  Svendborg SvÝmme Klub                   
Alma Thrige Dyrehauge  2002              34.84   
  Ringe SvÝmme Klub                   
Katarina Holse  2002              36.03   
  Svendborg SvÝmme Klub                   
Anna Broe  2002              36.52   
  Tommerup SvÝmme Klub                   
Jo-Ann Larisch  2002              37.26   
  Sg Bille Hamburg                   
Julia Bartwicki  2002              37.62   
  Tv Gut Heil Billstedt                   
Julie Ejby  2002              38.01   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
10  Katrine Mejlsbye  2002              39.17   
  Svendborg SvÝmme Klub                   
11  Julie Gregersen  2002              41.72   
  Ringe SvÝmme Klub                   
12  Lena Ruge  2002              42.08   
  Sv PreuŖen Reinfeld                   
13  Fenna Popp  2002              42.18   
  Waspo Nordhorn                   
14  Jasmin Rose Andersen  2002              42.59   
  Ringe SvÝmme Klub                   
15  Trine Johansen  2002              42.63   
  Ringe SvÝmme Klub                   
16  Sofie-Amalie S Hansen  2002              42.82   
  Svendborg SvÝmme Klub                   
17  Randi JÝrgensen  2002              42.96   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
18  Sofie Raahauge  2002              44.17   
  Svendborg SvÝmme Klub                   
19  Agnes Kaia Clasen  2002              44.77   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
20  Emma Sofie Ottesen  2002              46.59   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
21  Amalie Tolstrup Rasmussen  2002              46.69   
  Tommerup SvÝmme Klub                   
22  Zeline Broe Christensen  2002              48.39   
  Ringe SvÝmme Klub                   
23  Lina Ebeling  2002              52.19   
  Tvg Drochtersen                   
24  Anne-Kirstine Vad Jensen  2002              54.51   
  Tommerup SvÝmme Klub                   
 
LÝb 5, 50m FrisvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Caroline Broholm  2003              36.72   
  Ringe SvÝmme Klub                   
Trine Bruun-Petersen  2003              39.54   
  Tommerup SvÝmme Klub                   
Johanne A Andersson  2003              39.74   
  Frem Odense                   
Ghita Ross Rasmussen  2003              41.95   
  Svendborg SvÝmme Klub                   
Line Vestergaard Hansen  2003              42.09   
  Ringe SvÝmme Klub                   
Liva Busk  2003              42.36   
  Svendborg SvÝmme Klub                   
Nathalie Loos  2003              43.24   
  Sg Bille Hamburg                   
Anna Christensen  2003              44.21   
  Tv Gut Heil Billstedt                   
Amanda Siomone Witte  2003              46.03   
  Ringe SvÝmme Klub                   
10  Maria Bech Andersen  2003              48.00   
  Ringe SvÝmme Klub                   
11  Thea Inge Madsen  2003              48.08   
  Ringe SvÝmme Klub                   
12  Camilla Pedersen  2003              51.33   
  Ringe SvÝmme Klub                   
13  Freja Hald  2003              52.62   
  Ringe SvÝmme Klub                   
14  Klara Anna Mathisen  2003              53.05   
  Ringe SvÝmme Klub                   
15  Kathrin Engel  2003              55.64   
  Sg Bille Hamburg                   
16  Maja Rasmussen  2003              57.77   
  Ringe SvÝmme Klub                   
Julie T. SÝrensen  2003              DSQ  Tyvstart 
  Ringe SvÝmme Klub                   
 
LÝb 5, 50m FrisvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Joa-Elin Meyer  2004              43.62   
  Tvg Drochtersen                   
Jolin Steinhauf  2004              46.67   
  Sg Bille Hamburg                   
Maria Bebe Hansen  2004              49.18   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
Lisa Andressen  2004              49.53   
  Sg Bille Hamburg                   
Mathilde Garbo Schorll  2004              49.93   
  Ringe SvÝmme Klub                   
Anna RÝnn  2005              52.30   
  Ringe SvÝmme Klub                   
Nike Marie Grenz  2004              52.31   
  Sg Bille Hamburg                   
Freja S. FalkenstrÝm  2004              53.29   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
Chelsea Nielsen  2004              58.14   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
10  Maja Johanne Pedersen  2005              58.26   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
11  Laura SchÝler  2004              1:00.82   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
12  Cora Holthusen  2004              1:06.11   
  Tvg Drochtersen                   
13  Laura Riber Memborg  2004              1:13.49   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
Johanne BŁlow Vadum  2006              DNF   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  23 november 2013 
Licens til Ringe SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  15:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark