2018-09-20   17:05:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for RSK International 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende afsnit

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2013    Udskriftsdato  23 november 2013   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:58   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2013         
 
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1897-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Matilde Schrøder  1996      37.76        1:17.64   
  O.S.L.F.                   
                     
Anna Schiphorst  1993      40.83        1:27.23   
  Waspo Nordhorn                   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1997-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Vivian Möller  1997      37.73        1:20.14   
  Sg Bille Hamburg                   
                     
Stine Johansen  1997      37.66        1:21.44   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Dilay Gallmeister  1997      39.78        1:24.66   
  Sg Bille Hamburg                   
                     
Nadine Schreiber  1997      44.31        1:34.24   
  Sg Bille Hamburg                   
                     
Anne-Mette Halling Olesen  1997      48.75        1:43.05   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Hansen  1998      38.01        1:19.92   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Silke Meyer  1998      38.58        1:21.47   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Lea Eberhard  1998      45.40        1:37.54   
  Waspo Nordhorn                   
                     
Jasmin Ruhrig  1998      45.15        1:37.73   
  Waspo Nordhorn                   
                     
Mai Gunvald  1998      48.53        1:45.75   
  Helle Svømmeklub                   
                     
Sophia Albers  1998              DNS   
  Sg Bille Hamburg                   
                     
Christina Larsen  1998              DSQ  Crawlben efter 75 
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Aagaard Hansen  1999      40.70        1:27.09   
  Frem Odense                   
                     
Anna Trigonis  1999      43.29        1:32.51   
  Tsv Reinbek                   
                     
Maria Mortensen  1999      44.97        1:36.23   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Signe Stærmose  1999      46.93        1:37.74   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Caroline Fischer  1999      46.38        1:38.62   
  Tsv Reinbek                   
                     
Sofie Nordskov Jensen  1999      46.73        1:39.13   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Maren Deters  1999      49.31        1:44.65   
  Waspo Nordhorn                   
                     
Marie B. Johansen  1999      51.06        1:46.32   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Zoe Anne Mann  1999      50.23        1:46.38   
  Sg Bille Hamburg                   
                     
Elena Faden  1999              DSQ  Ej adsk. 25m 
  Sg Bille Hamburg                   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nicoline Ahrentsen  2000      38.25        1:22.09   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Amalie Pedersen  2000      38.76        1:22.68   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Freya Ellehus  2000      39.24        1:22.74   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Emilie Madsen  2000      43.25        1:32.14   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Felia Busk  2000      47.93        1:39.80   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Martine Halling Olesen  2000      50.66        1:44.35   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Camilla Vestergaard  2000      50.25        1:47.39   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Camilla Breum Christensen  2000      51.81        1:52.75   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Kamilla Sigvardt  2000      53.76        1:56.39   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
10  Stine Godtfredsen  2000      54.27        1:59.79   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
11  Nathasja Fussing  2000      57.11        2:04.68   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
Merle Zeidler  2000              DSQ  Ej adsk. hænder 25m 
  Sv Preußen Reinfeld                   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karina Høybye Olesen  2001      44.18        1:31.61   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Alina Bohlen  2001      45.46        1:35.42   
  Waspo Nordhorn                   
                     
Iben Bak  2001      48.27        1:40.04   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Amalie Lund  2001      49.00        1:43.21   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Melissa Damsgaard  2001      49.47        1:43.61   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
Sia Linde  2001      49.06        1:44.14   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Cecilie Jensen  2001      50.22        1:45.39   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
Hanna Duhn  2001      48.09        1:45.95   
  Waspo Nordhorn                   
                     
Emma Nellemose Nielsen  2001      50.61        1:48.31   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
10  Maria Lorenzen  2001      52.33        1:48.41   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
11  Natasja Dubini  2001      51.18        1:48.58   
  Sg Bille Hamburg                   
                     
12  Melina Ruhrig  2001      53.16        1:51.22   
  Waspo Nordhorn                   
                     
13  Victoria Magdalena Schwenke  2001      53.60        1:53.02   
  Tvg Drochtersen                   
                     
14  Victoria Bang  2001      53.98        1:54.43   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
15  Julie Krog Christensen  2001      53.18        1:54.64   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
16  Ellen Marie Vad Iversen  2001      55.45        1:57.05   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
17  Marie Louise Nielsen  2001      56.30        1:58.89   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
18  Cille Ingemann Halkjær  2001      1:02.78        2:12.40   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Bredal Storgaard  2002      43.03        1:30.67   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Julie Ejby  2002      45.82        1:35.39   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Maria Bredal Larsen  2002      45.83        1:36.23   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jo-Ann Larisch  2002      45.70        1:37.39   
  Sg Bille Hamburg                   
                     
Stine Vinter  2002      50.64        1:46.79   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Julie Gregersen  2002      51.44        1:50.72   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Fenna Popp  2002      53.98        1:53.22   
  Waspo Nordhorn                   
                     
Sofie Raahauge  2002      54.37        1:54.53   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Lena Ruge  2002      54.73        1:56.36   
  Sv Preußen Reinfeld                   
                     
10  Sofie-Amalie S Hansen  2002      54.59        1:58.73   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
11  Trine Johansen  2002      56.29        2:01.57   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
12  Caroline Mogensen  2002      1:00.81        2:05.54   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
13  Amalie Tolstrup Rasmussen  2002      59.94        2:08.49   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
14  Agnes Kaia Clasen  2002      1:05.81        2:19.58   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
15  Anne-Kirstine Vad Jensen  2002      1:06.64        2:20.64   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
16  Lina Ebeling  2002      1:05.16        2:21.41   
  Tvg Drochtersen                   
                     
17  Randi Jørgensen  2002      1:09.30        2:25.66   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Zeline Broe Christensen  2002              DSQ  1 hånd afsl. 100m 
  Ringe Svømme Klub                   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Caroline Broholm  2003      47.35        1:39.58   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Johanne A Andersson  2003      50.95        1:46.21   
  Frem Odense                   
                     
Nathalie Loos  2003      53.57        1:51.78   
  Sg Bille Hamburg                   
                     
Liva Busk  2003      57.82        1:59.00   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Maria Bech Andersen  2003      58.32        1:59.54   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Thea Inge Madsen  2003      58.95        1:59.61   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Line Vestergaard Hansen  2003      58.49        2:01.23   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Camilla Pedersen  2003      56.60        2:01.63   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Kathrin Engel  2003      56.96        2:02.72   
  Sg Bille Hamburg                   
                     
10  Amanda Siomone Witte  2003      1:02.53        2:08.56   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
11  Maja Rasmussen  2003      1:01.35        2:13.38   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
12  Freja Hald  2003      1:05.31        2:17.55   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
13  Klara Anna Mathisen  2003      1:06.31        2:22.62   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lisa Andressen  2004      1:58.52        1:58.52   
  Sg Bille Hamburg                   
                     
Joa-Elin Meyer  2004      58.81        2:02.98   
  Tvg Drochtersen                   
                     
Nike Marie Grenz  2004      1:00.16        2:05.38   
  Sg Bille Hamburg                   
                     
Maria Bebe Hansen  2004      58.56        2:08.67   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Anna Rønn  2005      1:01.63        2:11.93   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Mathilde Garbo Schorll  2004      1:08.29        2:18.92   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Chelsea Nielsen  2004              DSQ  1 hånd efter 25m 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Cora Holthusen  2004              DSQ  Ej adsk. hænd 100m 
  Tvg Drochtersen                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  23 november 2013 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark