2018-01-18   03:10:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Skövdedoppet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Skövdedoppet    Utskriftsdatum  01 februari 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  10:04   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 1, 200m Medley Po 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Martinsson  2003  Karlsborgs Simklubb    1:02.52  2:03.46  3:14.95    4:03.67   
                     
 
Gren 1, 200m Medley Po 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Öhman  2002  Lidköpings Gymnastik o SS    40.42  1:28.75  2:18.95    2:59.52   
William Nordkvist  2002  Mariestads Simsällskap    49.53  1:45.45  2:48.09    3:31.81   
Markus Leijon  2002  Mariestads Simsällskap    55.64  1:51.86  2:50.32    3:39.52   
                     
 
Gren 1, 200m Medley Po 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    38.81  1:21.92  2:16.12    2:55.55   
David Engström  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    41.04  1:27.54  2:24.89    3:07.74   
Albin Eriksson-Hemberg  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    43.52  1:36.95  2:30.75    3:15.77   
Jakob Palmér  2001  Mariestads Simsällskap    42.72  1:33.84  2:31.51    3:16.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 februari 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  10:04 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Skövdedoppet    Utskriftsdatum  01 februari 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  10:05   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 2, 200m Medley Fl 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Malin Vestman  2003  Mariestads Simsällskap    44.01  1:33.48  2:24.93    3:09.22   
Trine Forss  2003  Billingens Simklubb    37.52  1:25.06  2:23.19    3:10.61   
Sofia Åstedt  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap    48.93  1:44.11  2:44.73    3:32.55   
Emelia Skoglund  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap    49.10  1:46.41  2:47.67    3:37.79   
Tilda Rosenqvist  2003  Skövde Simsällskap    48.45  1:49.26  2:59.36    3:51.45   
Marissa Danielsson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap    1:11.84  2:17.31  3:23.93    4:22.00   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Fl 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nora Lidbom  2002  Skene Sim- och Idrottssällskap    49.08  1:37.63  2:35.98    3:17.95   
Fanny Eriksson  2002  Karlsborgs Simklubb    43.92  1:32.95  2:32.61    3:17.98   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Fl 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    36.48  1:17.68  2:06.64    2:43.07   
Ida Lövgren  2001  Mariestads Simsällskap    38.08  1:22.93  2:13.66    2:52.11   
Vera Emanuelsson Fransson  2001  Billingens Simklubb    36.25  1:20.01  2:14.39    2:55.21   
Anna Lindberg  2001  Skövde Simsällskap    45.08  1:30.67  2:22.16    3:00.04   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    41.22  1:28.34  2:21.51    3:01.39   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    43.42  1:29.39  2:23.75    3:02.35   
Mollie Kovala  2001  Mariestads Simsällskap    37.90  1:30.36  2:20.19    3:02.49   
Molly Bengtsson  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    41.28  1:30.37  2:21.98    3:04.44   
Emelie Nyman  2001  Simklubben 1970    40.81  1:28.54  2:27.43    3:11.38   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 februari 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  10:05 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Skövdedoppet    Utskriftsdatum  01 februari 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  10:06   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 3, 50m Frisim Po 9-10, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            45.44   
Joel Myrqvist  2005  Falköpings Simsällskap            58.55   
Liam Karlsson  2005  Karlsborgs Simklubb            1:04.58   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Po 9-10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Lidbom  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            40.33   
Hampus Klebom  2004  Alingsås SLS            41.88   
Arvid Lindén  2004  Billingens Simklubb            53.13   
Philip Bråneke  2004  Skövde Simsällskap            53.96   
Carl Josefsson  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            59.13   
Erik Ek  2004  Falköpings Simsällskap            1:08.33   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 februari 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  10:06 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Skövdedoppet    Utskriftsdatum  01 februari 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  10:06   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 4, 50m Frisim Fl 9-10, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap            40.07   
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap            44.34   
Emma Forsell  2005  Skövde Simsällskap            52.55   
Elsa Gustavsson  2005  Billingens Simklubb            1:03.54   
Hanna Eliasson  2005  Alingsås SLS            1:12.08   
Vanja Emanuelsson Fransson  2005  Billingens Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Fl 9-10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb            35.70   
Tuva Gustavsson  2004  Alingsås SLS            39.84   
Sofie Persson  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            40.74   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970            41.93   
Isabelle Ranch  2004  Alingsås SLS            42.69   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            43.54   
Elin Svensson  2004  Åsundens Simsällskap            43.77   
Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap            44.47   
Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap            45.81   
10  Linnea Dovrén  2004  Skövde Simsällskap            47.36   
11  Gabriella Björkdahl  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            49.04   
12  Andrea Bozic  2004  Skövde Simsällskap            50.13   
13  Hanna Alsjö  2004  Falköpings Simsällskap            56.91   
Nellie Thell  2004  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 februari 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  10:06 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Skövdedoppet    Utskriftsdatum  01 februari 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  10:22   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 6, 25m Bröstsim Fl 8 o Yngre, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            26.52   
Agnes Holmblad  2006  Alingsås SLS            28.15   
Nathalie Sahlin  2006  Alingsås SLS            28.25   
Isabelle Gereonsson  2007  Skövde Simsällskap            34.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 februari 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  10:22 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Skövdedoppet    Utskriftsdatum  01 februari 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  10:36   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 7, 100m Ryggsim Po 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Martinsson  2003  Karlsborgs Simklubb    54.31        1:48.28   
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    56.18        1:51.33   
Oskar Gertsson  2003  Skövde Simsällskap    57.95        1:58.59   
Edvin Agic  2003  Skövde Simsällskap    1:04.38        2:17.46   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Po 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Öhman  2002  Lidköpings Gymnastik o SS    43.72        1:28.16   
William Nordkvist  2002  Mariestads Simsällskap    47.04        1:38.12   
Algot Runhall  2002  Falköpings Simsällskap    47.24        1:39.36   
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skövde Simsällskap    51.04        1:44.12   
Markus Leijon  2002  Mariestads Simsällskap    50.45        1:44.73   
Kristoffer Grönhaug  2002  Åsundens Simsällskap    57.82        2:03.37   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Po 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    39.46        1:17.76   
Ted Niklasson  2001  Karlsborgs Simklubb    38.58        1:20.88   
Oscar Eliasson  2001  Alingsås SLS    42.98        1:27.57   
David Engström  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    43.24        1:28.12   
Jakob Palmér  2001  Mariestads Simsällskap    44.21        1:32.15   
Albin Eriksson-Hemberg  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    48.02        1:38.88   
Joel Kindströmmer  2001  Skövde Simsällskap    1:04.25        2:13.82   
Samuel Högström  2001  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 februari 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  10:36 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Skövdedoppet    Utskriftsdatum  01 februari 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  10:53   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 8, 100m Ryggsim Fl 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Trine Forss  2003  Billingens Simklubb    40.43        1:23.87   
Malin Vestman  2003  Mariestads Simsällskap    45.00        1:31.32   
Hilja Schimmel  2003  Billingens Simklubb    44.37        1:33.35   
My Larsson  2003  Mariestads Simsällskap    48.48        1:38.60   
Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970    47.11        1:38.67   
Hilda Spångberg  2003  Billingens Simklubb    48.07        1:39.30   
Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap    48.77        1:41.85   
Emilia Esborn  2003  Alingsås SLS    51.09        1:45.80   
Emelia Skoglund  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap    52.41        1:45.85   
10  Amanda Torén  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    52.27        1:47.17   
11  Mathilda Svensson  2003  Billingens Simklubb    54.26        1:47.57   
12  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap    52.21        1:49.96   
13  Tilda Rosenqvist  2003  Skövde Simsällskap    55.16        1:51.60   
14  Sandra Högström  2003  Skövde Simsällskap    55.13        1:54.47   
15  Ebba Magnusson  2003  Simklubben 1970    1:00.77        2:06.97   
16  Elsa Kindströmmer  2003  Skövde Simsällskap    1:13.81        2:41.12   
Ida Johansson  2003  Skövde Simsällskap            DNS   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap            DSQ   
Marissa Danielsson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Fl 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap    40.25        1:22.52   
Fanny Eriksson  2002  Karlsborgs Simklubb    42.29        1:27.28   
Nora Lidbom  2002  Skene Sim- och Idrottssällskap    44.25        1:29.96   
Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap    43.94        1:33.34   
Tea Gustavsson  2002  Billingens Simklubb    45.91        1:33.60   
Jennie Forss  2002  Billingens Simklubb    45.94        1:35.54   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap    48.26        1:37.79   
Aoife Hjelm  2002  Simklubben 1970    49.68        1:44.60   
Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap    1:47.07        1:47.07   
10  Panni Toth  2002  Skövde Simsällskap    59.65        2:06.62   
Ida Kramer  2002  Mariestads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Fl 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vera Emanuelsson Fransson  2001  Billingens Simklubb    37.10        1:16.79   
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    37.52        1:17.76   
Ida Lövgren  2001  Mariestads Simsällskap    40.34        1:21.21   
Anna Lindberg  2001  Skövde Simsällskap    42.02        1:24.21   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    41.77        1:24.29   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    42.52        1:25.98   
Emelie Nyman  2001  Simklubben 1970    43.60        1:28.96   
Molly Bengtsson  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    44.17        1:29.61   
Mollie Kovala  2001  Mariestads Simsällskap    45.84        1:32.02   
10  Alexandra P. Hukvist  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    44.65        1:32.68   
11  Moa Alsiö  2001  Falköpings Simsällskap    46.60        1:38.38   
12  Moa Adin  2001  Alingsås SLS    46.45        1:38.39   
13  Kajsa Westerberg  2001  Skövde Simsällskap    49.32        1:42.38   
14  Tilda Dovrén  2001  Skövde Simsällskap    51.66        1:45.33   
15  Hanna Björkman  2001  Falköpings Simsällskap    51.55        1:50.04   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 februari 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  10:53 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Skövdedoppet    Utskriftsdatum  01 februari 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  11:04   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 9, 50m Ryggsim Po 9-10, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liam Karlsson  2005  Karlsborgs Simklubb            1:06.98   
Joel Myrqvist  2005  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Po 9-10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Lidbom  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            50.74   
Carl Josefsson  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            1:00.24   
Arvid Lindén  2004  Billingens Simklubb            1:06.82   
Hampus Klebom  2004  Alingsås SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 februari 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  11:04 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Skövdedoppet    Utskriftsdatum  01 februari 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  11:13   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 10, 50m Ryggsim Fl 9-10, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap            48.60   
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap            53.74   
Emma Forsell  2005  Skövde Simsällskap            55.56   
Hanna Eliasson  2005  Alingsås SLS            1:09.56   
Elsa Gustavsson  2005  Billingens Simklubb            1:09.97   
Vanja Emanuelsson Fransson  2005  Billingens Simklubb            1:13.37   
Kerstin Hagedorn Novik  2005  Skövde Simsällskap            1:27.01   
Alma Wallin  2005  Billingens Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Fl 9-10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb            43.22   
Isabelle Ranch  2004  Alingsås SLS            46.16   
Tuva Gustavsson  2004  Alingsås SLS            47.46   
Sofie Persson  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            49.54   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970            49.55   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            50.00   
Andrea Bozic  2004  Skövde Simsällskap            50.13   
Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap            52.63   
Elin Svensson  2004  Åsundens Simsällskap            52.96   
10  Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap            53.20   
11  Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap            53.34   
12  Linnea Dovrén  2004  Skövde Simsällskap            57.03   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 februari 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  11:13 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Skövdedoppet    Utskriftsdatum  01 februari 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  11:19   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 11, 25m Frisim Po 8 o Yngre, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Klebom  2007  Alingsås SLS            36.06   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 februari 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  11:19 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Skövdedoppet    Utskriftsdatum  01 februari 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  11:19   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 12, 25m Frisim Fl 8 o Yngre, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Holmblad  2006  Alingsås SLS            23.04   
Nathalie Sahlin  2006  Alingsås SLS            23.35   
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            23.94   
Isabelle Gereonsson  2007  Skövde Simsällskap            31.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 februari 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  11:19 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Skövdedoppet    Utskriftsdatum  01 februari 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  11:20   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 13, 25m Fjärilsim Po 9-10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Lidbom  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            24.97   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 februari 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  11:20 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Skövdedoppet    Utskriftsdatum  01 februari 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  11:22   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Fl 9-10, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap            20.23   
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap            20.41   
                     
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Fl 9-10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb            20.06   
Sofie Persson  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            21.61   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970            21.90   
Isabelle Ranch  2004  Alingsås SLS            22.29   
Tuva Gustavsson  2004  Alingsås SLS            22.59   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            23.08   
Elin Svensson  2004  Åsundens Simsällskap            25.63   
Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap            27.02   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 februari 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  11:22 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Skövdedoppet    Utskriftsdatum  01 februari 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  13:29   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 15, 4X50m Medley Mixed, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Skene Sim 1  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            2:49.85   
  Nora Lidbom  2002      43.07        43.07   
  Sofia Åstedt  2003      46.55        1:29.62   
  David Engström  2001      39.81        2:09.43   
  Max Lidbom  2004      40.42        2:49.85   
                     
Mariestad Mix  2002  Mariestads Simsällskap            2:55.59   
  Malin Vestman  2003      42.31        42.31   
  Markus Leijon  2002      48.59        1:30.90   
  Jakob Palmér  2001      40.23        2:11.13   
  Ellen Persson  2004      44.46        2:55.59   
                     
Alingsås Mix [2001]  2001  Alingsås SLS            3:06.93   
  Isabelle Ranch  2004      48.61        48.61   
  Emilia Esborn  2003      47.21        1:35.82   
  Oscar Eliasson  2001      48.93        2:24.75   
  Hampus Klebom  2004      42.18        3:06.93   
                     
Karlsborg Mix [2001]  2001  Karlsborgs Simklubb            3:12.79   
  Fanny Eriksson  2002      41.42        41.42   
  Liam Karlsson  2005      1:08.16        1:49.58   
  Sofia Henningsson  2004      53.16        2:42.74   
  Ted Niklasson  2001      30.05        3:12.79   
                     
Skövde SS Mix 2  2001  Skövde Simsällskap            3:19.97   
  Molly Lund  2005      49.52        49.52   
  Isak Helgesson  2003      53.61        1:43.13   
  Kajsa Westerberg  2001      50.71        2:33.84   
  Dennis Partanen  2003      46.13        3:19.97   
                     
Skövde SS 4  2004  Skövde Simsällskap            3:27.30   
  Sandra Högström  2003      53.91        53.91   
  Philip Bråneke  2004      56.39        1:50.30   
  Tilda Rosenqvist  2003      46.37        2:36.67   
  Joel Kindströmmer  2001      50.63        3:27.30   
                     
Skövde SS 3  2004  Skövde Simsällskap            3:31.97   
  Andrea Bozic  2004      53.12        53.12   
  Edvin Agic  2003      1:02.79        1:55.91   
  Samuel Högström  2001      54.42        2:50.33   
  Stina Lilliedahl  2002      41.64        3:31.97   
                     
Lidköping Mix [2001]  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            DSQ   
                     
Skövde SS Mix 1  2001  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 februari 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  13:29 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Skövdedoppet    Utskriftsdatum  01 februari 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  15:13   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Po 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sebastian Jönsson  2003  Åsundens Simsällskap    51.68        1:50.18   
Oskar Gertsson  2003  Skövde Simsällskap    54.04        1:51.81   
Isak Helgesson  2003  Skövde Simsällskap    53.99        1:54.91   
Rasmus Lindh  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    57.46        1:59.82   
Filip Martinsson  2003  Karlsborgs Simklubb    1:04.12        2:10.69   
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Po 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Öhman  2002  Lidköpings Gymnastik o SS    44.21        1:32.33   
Algot Runhall  2002  Falköpings Simsällskap    53.55        1:54.17   
Kristoffer Grönhaug  2002  Åsundens Simsällskap    58.53        2:03.50   
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skövde Simsällskap    1:00.46        2:05.23   
Markus Leijon  2002  Mariestads Simsällskap            DSQ   
William Nordkvist  2002  Mariestads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Po 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ted Niklasson  2001  Karlsborgs Simklubb    41.53        1:29.44   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    45.25        1:35.31   
Albin Eriksson-Hemberg  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    47.82        1:41.15   
David Engström  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    47.89        1:41.31   
Oscar Eliasson  2001  Alingsås SLS    47.66        1:43.23   
Ajdin Hidic  2001  Skövde Simsällskap    54.36        1:53.42   
Samuel Högström  2001  Skövde Simsällskap    57.45        1:58.43   
Emil Johansson  2001  Simklubben 1970    56.76        2:06.08   
Joel Kindströmmer  2001  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 februari 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  15:13 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Skövdedoppet    Utskriftsdatum  01 februari 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  15:33   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 17, 100m Bröstsim Fl 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malin Vestman  2003  Mariestads Simsällskap    44.25        1:34.34   
Hilja Schimmel  2003  Billingens Simklubb    47.37        1:38.68   
Sofia Åstedt  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap    47.33        1:42.26   
Emilia Esborn  2003  Alingsås SLS    47.90        1:43.10   
Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap    49.78        1:44.78   
Mathilda Svensson  2003  Billingens Simklubb    54.14        1:49.06   
Amanda Torén  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    51.97        1:49.56   
My Larsson  2003  Mariestads Simsällskap    52.31        1:52.30   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap    53.42        1:52.43   
10  Emelia Skoglund  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap    53.05        1:52.94   
11  Disa Sixtensson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    52.65        1:53.91   
12  Sandra Högström  2003  Skövde Simsällskap    54.04        1:54.84   
13  Hilda Spångberg  2003  Billingens Simklubb    55.81        1:56.80   
14  Marissa Danielsson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap    56.72        1:59.06   
15  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970    59.83        2:04.15   
16  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap    1:01.78        2:09.14   
17  Rebecka Larsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    1:03.22        2:17.05   
18  Elsa Kindströmmer  2003  Skövde Simsällskap    1:20.37        2:53.84   
Lejla Hidic  2003  Skövde Simsällskap            DSQ   
Moa Hellsten  2003  Simklubben 1970            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Fl 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Kramer  2002  Mariestads Simsällskap    47.40        1:40.94   
Fanny Eriksson  2002  Karlsborgs Simklubb    47.57        1:41.19   
Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap    48.11        1:42.65   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap    50.45        1:47.19   
Jennie Forss  2002  Billingens Simklubb    50.34        1:48.88   
Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap    53.15        1:51.77   
Frida Wernmyr  2002  Falköpings Simsällskap    52.64        1:53.56   
Stina Lilliedahl  2002  Skövde Simsällskap    52.97        1:54.51   
Panni Toth  2002  Skövde Simsällskap    53.70        1:58.35   
10  Linnea Ewaldsson  2002  Töreboda Simförening    57.79        2:03.19   
11  Rebecca Stensson  2002  Varabygdens Simsällskap    56.99        2:05.48   
12  Tea Gustavsson  2002  Billingens Simklubb    58.96        2:08.45   
Hilda Meissner  2002  Simklubben 1970            DSQ   
Nora Lidbom  2002  Skene Sim- och Idrottssällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Fl 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    41.40        1:27.99   
Ida Lövgren  2001  Mariestads Simsällskap    42.02        1:28.34   
Mollie Kovala  2001  Mariestads Simsällskap    42.21        1:28.49   
Alexandra P. Hukvist  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    42.16        1:30.34   
Francesca Clark  2001  Åsundens Simsällskap    43.22        1:31.30   
Molly Bengtsson  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    45.13        1:33.80   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    46.18        1:35.29   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    45.94        1:37.41   
Anna Lindberg  2001  Skövde Simsällskap    48.30        1:38.87   
10  Moa Adin  2001  Alingsås SLS    48.37        1:43.10   
11  Moa Alsiö  2001  Falköpings Simsällskap    52.01        1:47.21   
12  Emelie Nyman  2001  Simklubben 1970    52.37        1:50.52   
13  Tilda Dovrén  2001  Skövde Simsällskap    53.35        1:53.49   
14  Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap    55.54        1:57.89   
Hanna Björkman  2001  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 februari 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  15:33 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Skövdedoppet    Utskriftsdatum  01 februari 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  15:46   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 18, 50m Bröstsim Po 9-10, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            57.30   
Joel Myrqvist  2005  Falköpings Simsällskap            1:11.82   
Liam Karlsson  2005  Karlsborgs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Po 9-10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Klebom  2004  Alingsås SLS            54.28   
Max Lidbom  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            57.22   
Philip Bråneke  2004  Skövde Simsällskap            58.86   
Erik Ek  2004  Falköpings Simsällskap            1:21.54   
Arvid Lindén  2004  Billingens Simklubb            DSQ   
Carl Josefsson  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 februari 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  15:46 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Skövdedoppet    Utskriftsdatum  01 februari 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  15:47   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 19, 50m Bröstsim Fl 9-10, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap            49.67   
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap            51.87   
Nellie Ottosson  2005  Skövde Simsällskap            1:10.95   
Kerstin Hagedorn Novik  2005  Skövde Simsällskap            1:21.99   
Elsa Gustavsson  2005  Billingens Simklubb            DSQ   
Hanna Eliasson  2005  Alingsås SLS            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Fl 9-10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb            47.24   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            50.36   
Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap            52.87   
Isabelle Ranch  2004  Alingsås SLS            54.19   
Elin Svensson  2004  Åsundens Simsällskap            54.20   
Tuva Gustavsson  2004  Alingsås SLS            54.44   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970            55.29   
Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap            55.62   
Gabriella Björkdahl  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            57.32   
10  Sofie Persson  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            59.42   
11  Thea Källgren  2004  Töreboda Simförening            59.47   
12  Linnea Lilliedahl  2004  Skövde Simsällskap            1:00.00   
Andrea Bozic  2004  Skövde Simsällskap            DSQ   
Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap            DSQ   
Linnea Dovrén  2004  Skövde Simsällskap            DSQ   
Nellie Thell  2004  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 februari 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  15:47 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Skövdedoppet    Utskriftsdatum  01 februari 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  16:02   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 21, 25m Ryggsim Fl 8 o Yngre, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Holmblad  2006  Alingsås SLS            27.14   
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            28.31   
Isabelle Gereonsson  2007  Skövde Simsällskap            29.63   
Alice Magnusson  2006  Simklubben 1970            30.87   
Nathalie Sahlin  2006  Alingsås SLS            31.29   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 februari 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  16:02 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Skövdedoppet    Utskriftsdatum  01 februari 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  16:17   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 22, 100m Frisim Po 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Martinsson  2003  Karlsborgs Simklubb    41.92        1:25.59   
Sebastian Jönsson  2003  Åsundens Simsällskap    41.92        1:31.05   
Oskar Gertsson  2003  Skövde Simsällskap    48.66        1:42.99   
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    50.78        1:48.18   
Isak Helgesson  2003  Skövde Simsällskap    48.95        1:48.50   
Rasmus Lindh  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    53.76        1:50.83   
Edvin Agic  2003  Skövde Simsällskap    52.57        1:52.26   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Po 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Öhman  2002  Lidköpings Gymnastik o SS    36.70        1:13.58   
William Nordkvist  2002  Mariestads Simsällskap    37.87        1:19.04   
Markus Leijon  2002  Mariestads Simsällskap    42.35        1:28.93   
Algot Runhall  2002  Falköpings Simsällskap    41.47        1:29.89   
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skövde Simsällskap    46.26        1:37.15   
Kristoffer Grönhaug  2002  Åsundens Simsällskap    54.85        2:02.56   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Po 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ted Niklasson  2001  Karlsborgs Simklubb    32.23        1:07.42   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    33.20        1:08.06   
Jakob Palmér  2001  Mariestads Simsällskap    35.10        1:14.11   
Oscar Eliasson  2001  Alingsås SLS    37.67        1:17.25   
David Engström  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    36.87        1:17.66   
Albin Eriksson-Hemberg  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    38.71        1:21.61   
Samuel Högström  2001  Skövde Simsällskap    43.68        1:32.95   
Ajdin Hidic  2001  Skövde Simsällskap    46.78        1:40.25   
Emil Johansson  2001  Simklubben 1970    47.83        1:53.36   
10  Joel Kindströmmer  2001  Skövde Simsällskap    56.40        1:57.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 februari 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  16:17 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Skövdedoppet    Utskriftsdatum  01 februari 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  16:32   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 23, 100m Frisim Fl 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Trine Forss  2003  Billingens Simklubb    36.25        1:15.96   
Hilja Schimmel  2003  Billingens Simklubb    36.01        1:16.50   
Malin Vestman  2003  Mariestads Simsällskap    37.55        1:18.50   
Sofia Åstedt  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap    38.55        1:22.69   
Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap    41.09        1:28.11   
Tilda Rosenqvist  2003  Skövde Simsällskap    44.46        1:30.27   
My Larsson  2003  Mariestads Simsällskap    42.94        1:32.20   
Emelia Skoglund  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap    43.64        1:32.94   
Mathilda Svensson  2003  Billingens Simklubb    48.73        1:34.24   
10  Hilda Spångberg  2003  Billingens Simklubb    46.11        1:35.21   
11  Emilia Esborn  2003  Alingsås SLS    45.67        1:36.90   
12  Disa Sixtensson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    45.39        1:37.32   
13  Sandra Högström  2003  Skövde Simsällskap    45.37        1:38.14   
14  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap    47.60        1:39.20   
15  Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap    49.12        1:43.10   
16  Amanda Torén  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    48.77        1:44.68   
17  Lejla Hidic  2003  Skövde Simsällskap    48.62        1:44.91   
18  Marissa Danielsson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap    53.40        1:52.77   
19  Ebba Magnusson  2003  Simklubben 1970    55.01        2:02.32   
20  Rebecka Larsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    57.25        2:02.52   
21  Elsa Kindströmmer  2003  Skövde Simsällskap    1:06.59        2:23.02   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Fl 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap    34.01        1:10.72   
Ida Kramer  2002  Mariestads Simsällskap    37.29        1:18.05   
Fanny Eriksson  2002  Karlsborgs Simklubb    39.57        1:21.19   
Tea Gustavsson  2002  Billingens Simklubb    39.97        1:24.84   
Aoife Hjelm  2002  Simklubben 1970    38.49        1:25.77   
Nora Lidbom  2002  Skene Sim- och Idrottssällskap    39.99        1:25.89   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap    41.48        1:26.81   
Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap    40.75        1:29.73   
Jennie Forss  2002  Billingens Simklubb    42.17        1:31.43   
10  Hilda Meissner  2002  Simklubben 1970    42.07        1:31.76   
11  Linnea Ewaldsson  2002  Töreboda Simförening    44.18        1:32.66   
12  Frida Wernmyr  2002  Falköpings Simsällskap    42.97        1:33.43   
13  Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap    46.74        1:40.11   
14  Panni Toth  2002  Skövde Simsällskap    53.00        1:53.02   
15  Rebecca Stensson  2002  Varabygdens Simsällskap    56.58        2:02.02   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Fl 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lövgren  2001  Mariestads Simsällskap    32.15        1:06.22   
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    32.29        1:07.11   
Vera Emanuelsson Fransson  2001  Billingens Simklubb    33.24        1:09.05   
Francesca Clark  2001  Åsundens Simsällskap    33.36        1:09.20   
Anna Lindberg  2001  Skövde Simsällskap    35.83        1:12.55   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    35.17        1:12.59   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    34.71        1:12.74   
Emelie Nyman  2001  Simklubben 1970    35.64        1:13.38   
Mollie Kovala  2001  Mariestads Simsällskap    36.28        1:15.07   
10  Molly Bengtsson  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap    36.64        1:15.16   
11  Alexandra P. Hukvist  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    37.64        1:20.46   
12  Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap    38.08        1:24.64   
13  Moa Adin  2001  Alingsås SLS    40.47        1:26.13   
14  Moa Alsiö  2001  Falköpings Simsällskap    41.42        1:27.60   
15  Kajsa Westerberg  2001  Skövde Simsällskap    43.70        1:28.95   
16  Hanna Björkman  2001  Falköpings Simsällskap    44.96        1:35.15   
17  Tilda Dovrén  2001  Skövde Simsällskap    46.96        1:40.24   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 februari 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  16:32 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Skövdedoppet    Utskriftsdatum  01 februari 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  16:36   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 24, 100m Medley Po 9-10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Lidbom  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap    55.11        1:55.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 februari 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  16:36 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Skövdedoppet    Utskriftsdatum  01 februari 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  16:43   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 25, 100m Medley Fl 9-10, Finaler 9 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap    47.02        1:42.10   
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap    56.55        1:53.30   
                     
 
Gren 25, 100m Medley Fl 9-10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    50.59        1:44.84   
Tuva Gustavsson  2004  Alingsås SLS    51.27        1:45.58   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970    49.92        1:48.08   
Isabelle Ranch  2004  Alingsås SLS    52.12        1:49.87   
Sofie Persson  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap    54.51        1:53.63   
Elin Svensson  2004  Åsundens Simsällskap    54.72        1:55.79   
Sofia Henningsson  2004  Karlsborgs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 februari 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  16:43 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Skövdedoppet    Utskriftsdatum  01 februari 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  16:45   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 28, 50m Fjärilsim Po 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sander Nilssen  2003  Skövde Simsällskap            48.70   
Filip Martinsson  2003  Karlsborgs Simklubb            54.42   
                     
 
Gren 28, 50m Fjärilsim Po 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Öhman  2002  Lidköpings Gymnastik o SS            38.05   
William Nordkvist  2002  Mariestads Simsällskap            50.94   
Markus Leijon  2002  Mariestads Simsällskap            56.20   
                     
 
Gren 28, 50m Fjärilsim Po 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Palmér  2001  Mariestads Simsällskap            38.72   
David Engström  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap            38.92   
Albin Eriksson-Hemberg  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap            45.44   
Oscar Eliasson  2001  Alingsås SLS            51.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 februari 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  16:45 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Skövdedoppet    Utskriftsdatum  01 februari 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  16:53   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 29, 50m Fjärilsim Fl 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Trine Forss  2003  Billingens Simklubb            37.30   
Hilja Schimmel  2003  Billingens Simklubb            43.49   
Malin Vestman  2003  Mariestads Simsällskap            43.77   
Tilda Rosenqvist  2003  Skövde Simsällskap            45.72   
Sofia Åstedt  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            45.79   
Emelia Skoglund  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            49.33   
Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap            49.44   
Hilda Spångberg  2003  Billingens Simklubb            52.66   
Marissa Danielsson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            1:03.97   
                     
 
Gren 29, 50m Fjärilsim Fl 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap            38.83   
Fanny Eriksson  2002  Karlsborgs Simklubb            43.00   
Nora Lidbom  2002  Skene Sim- och Idrottssällskap            43.99   
Aoife Hjelm  2002  Simklubben 1970            45.16   
Tea Gustavsson  2002  Billingens Simklubb            47.76   
Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap            47.96   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap            49.51   
Hilda Meissner  2002  Simklubben 1970            51.89   
                     
 
Gren 29, 50m Fjärilsim Fl 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vera Emanuelsson Fransson  2001  Billingens Simklubb            34.12   
Ida Lövgren  2001  Mariestads Simsällskap            34.52   
Mollie Kovala  2001  Mariestads Simsällskap            35.42   
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap            36.11   
Molly Bengtsson  2001  Skene Sim- och Idrottssällskap            36.88   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            39.35   
Emelie Nyman  2001  Simklubben 1970            39.73   
Anna Lindberg  2001  Skövde Simsällskap            43.79   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap            44.64   
10  Alexandra P. Hukvist  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            46.15   
11  Tilda Dovrén  2001  Skövde Simsällskap            49.50   
Moa Adin  2001  Alingsås SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 februari 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  16:53 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Skövdedoppet    Utskriftsdatum  01 februari 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  17:21   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2014         
 
 
Gren 30, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlsborg Mix [2001]  2001  Karlsborgs Simklubb            2:23.77   
  Ted Niklasson  2001      30.90        30.90   
  Sofia Henningsson  2004      38.05        1:08.95   
  Fanny Eriksson  2002      36.51        1:45.46   
  Filip Martinsson  2003      38.31        2:23.77   
                     
Mariestad Mix  2002  Mariestads Simsällskap            2:29.71   
  Jakob Palmér  2001      34.30        34.30   
  Ellen Persson  2004      43.59        1:17.89   
  William Nordkvist  2002      36.20        1:54.09   
  Malin Vestman  2003      35.62        2:29.71   
                     
Skene Sim 1  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            2:33.78   
  David Engström  2001      35.71        35.71   
  Max Lidbom  2004      41.75        1:17.46   
  Nora Lidbom  2002      38.40        1:55.86   
  Sofia Åstedt  2003      37.92        2:33.78   
                     
Skövde SS Mix 2  2001  Skövde Simsällskap            2:37.50   
  Tuva Rosebrink  2001      31.55        31.55   
  Oskar Gertsson  2003      42.33        1:13.88   
  Peter Hagedorn-Novik  2002      42.46        1:56.34   
  Molly Lund  2005      41.16        2:37.50   
                     
Lidköping Mix [2001]  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            2:38.53   
  Henrik Kraemer  2005      44.52        44.52   
  Amanda Torén  2003      45.40        1:29.92   
  Daniel Öhman  2002      35.17        2:05.09   
  Matilda Torén  2001      33.44        2:38.53   
                     
Alingsås Mix [2001]  2001  Alingsås SLS            2:38.84   
  Oscar Eliasson  2001      35.12        35.12   
  Emilia Esborn  2003      42.73        1:17.85   
  Hampus Klebom  2004      41.78        1:59.63   
  Tuva Gustavsson  2004      39.21        2:38.84   
                     
Falköping Mix  2001  Falköpings Simsällskap            2:58.22   
  Ida Johansson  2002      44.70        44.70   
  Filippa Lind  2004      42.82        1:27.52   
  Joel Myrqvist  2005      1:07.84        2:35.36   
  Simon Svedberg  2001      22.86        2:58.22   
                     
Skövde SS 3  2004  Skövde Simsällskap            3:06.64   
  Anna Lindberg  2001      32.92        32.92   
  Linnea Lilliedahl  2004      1:01.74        1:34.66   
  Isak Helgesson  2003      45.88        2:20.54   
  Dennis Partanen  2003      46.10        3:06.64   
                     
Skövde SS Mix 1  2001  Skövde Simsällskap            3:23.97   
  Joel Kindströmmer  2001      49.83        49.83   
  Philip Bråneke  2004      55.39        1:45.22   
  Elsa Kindströmmer  2003      1:00.02        2:45.24   
  Tilda Rosenqvist  2003      38.73        3:23.97   
                     
Skövde SS 4  2004  Skövde Simsällskap            DSQ   
  Samuel Högström  2001      38.84           
  Edvin Agic  2003                 
  Stina Lilliedahl  2002                 
  Panni Toth  2002      84        DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 februari 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  17:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start