Resultater for Tureberg knatte cup 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Gren 16 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Tureberg knatte cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 december 2013 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 12:55 | |||
Arrangör | Turebergs simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 december 2013 |
Gren 16, 100 m frisim flickor B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Dimitra Tsirona | 2002 | 341 | 35.96 | 1:13.01 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
2 | Klara Eklöf | 2002 | 335 | 35.73 | 1:13.40 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Linn Herlin | 2002 | 297 | 35.73 | 1:16.43 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
4 | Agnes Jägerskog | 2002 | 283 | 36.42 | 1:17.68 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
5 | Lucrezia Vespertini | 2002 | 275 | 37.04 | 1:18.35 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
6 | Victoria Norén | 2002 | 275 | 37.81 | 1:18.39 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
7 | Klara Alte | 2002 | 247 | 40.26 | 1:21.26 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Hanna Åsbrink | 2002 | 233 | 40.67 | 1:22.89 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Anna Frisk-Garcia | 2002 | 232 | 39.09 | 1:22.99 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
10 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | 213 | 41.02 | 1:25.31 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Felicia Östlund | 2002 | 211 | 40.26 | 1:25.56 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
12 | Julia Gunneriusson | 2002 | 209 | 41.11 | 1:25.82 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Clara Wettergren | 2002 | 192 | 43.14 | 1:28.41 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
14 | Elvira Schei | 2003 | 190 | 43.12 | 1:28.64 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
15 | Felicia Larsered | 2003 | 187 | 42.34 | 1:29.11 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
16 | Yasemin Uzum | 2003 | 175 | 43.48 | 1:31.03 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
17 | Belize Engström | 2004 | 175 | 43.22 | 1:31.11 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
18 | Josefin Almgren | 2002 | 169 | 43.57 | 1:32.09 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
19 | Nathalie Hedlund | 2004 | 158 | 43.96 | 1:34.29 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
20 | Lova Tjernqvist | 2003 | 157 | 45.70 | 1:34.50 | |||||
Gustavsbergs Simsällskap | ||||||||||
21 | Beata Kårén | 2003 | 146 | 45.28 | 1:36.80 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
22 | Linda Svallhammar | 2005 | 145 | 45.87 | 1:36.97 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
23 | Wilma Haglund | 2002 | 144 | 45.36 | 1:37.27 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
24 | Ioanna Tsirona | 2004 | 138 | 43.67 | 1:38.60 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
25 | Hedda Jägerskog | 2003 | 136 | 46.89 | 1:39.02 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
26 | Elsa Engström | 2002 | 136 | 47.66 | 1:39.07 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
27 | Saga Hannerz | 2003 | 133 | 47.94 | 1:39.78 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
28 | Simone Öhman | 2002 | 112 | 48.39 | 1:45.62 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
29 | Tove Hägerdal | 2002 | 104 | 50.01 | 1:48.34 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
30 | Sophie Sundqvist | 2003 | 89 | 54.24 | 1:54.01 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
31 | Olivia Östlund | 2003 | 81 | 55.18 | 1:57.77 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
- | Eliane Westermark | 2003 | DSQ | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 07 december 2013 |
Licensierad till: IC Control | Utskriftstid | 12:55 |