2020-01-22   11:45:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Tureberg knatte cup 2013

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 11 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Tureberg knatte cup 2013    Utskriftsdatum  07 december 2013   
  Tävlingsort  Sollentuna    Utskriftstid  12:04   
  Arrangör  Turebergs simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2013         
 
 
Gren 11, 50 m fjärilsim pojkar B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
David Kågström  2002    255          34.35   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
Carl Wennerholm  2002    232          35.46   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
Herman Nilsson  2002    221          36.05   
  Spårvägens Simförening                   
Noah Rengart  2002    191          37.83   
  Väsby Simsällskap                   
Linus Thörn  2002    183          38.33   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
Arian Parsa  2002    172          39.14   
  Väsby Simsällskap                   
Douglas Reuterskiöld  2002    167          39.54   
  Danderyds Sim Club For Swimmin                   
Michael Stille  2002    167          39.58   
  Turebergs Simklubb                   
Andreas Wallén  2002    160          40.10   
  Spårvägens Simförening                   
10  Isac Böschen  2002    151          40.85   
  Väsby Simsällskap                   
11  Eric Malmquist  2003    149          41.04   
  SK Strängnäs Frisimmare                   
12  Ludvig Jansson  2002    147          41.29   
  Spårvägens Simförening                   
13  John Sun  2002    139          41.99   
  Turebergs Simklubb                   
14  Ludvig Ahlström  2002    125          43.53   
  Väsby Simsällskap                   
15  Axel Flykt-Rosén  2002    122          43.84   
  Skuru Idrottsklubb                   
16  Rasmus Skyving  2003    118          44.34   
  Norrtälje Simklubb                   
17  Otto Reithner  2003    115          44.70   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
18  Linus Wickström  2003    100          46.93   
  Danderyds Sim Club For Swimmin                   
19  Arvid Styrman  2002    95          47.69   
  Spårvägens Simförening                   
20  Matyas Török  2002    77          51.12   
  Spårvägens Simförening                   
Aaron O´Malley  2002              DSQ   
  Spårvägens Simförening                   
Jakob Rasmuson  2003              DSQ   
  Simklubben Neptun                   
Leo Svanfeldt  2002              DSQ   
  Turebergs Simklubb                   
Linus Öberg  2003              DSQ   
  Spårvägens Simförening                   
Niclas Ruimeng Li  2004              DSQ   
  Turebergs Simklubb                   
Oskar Arvidsson  2002              DSQ   
  Danderyds Sim Club For Swimmin                   
Philip Granado Persson  2002              DSQ   
  Simklubben Neptun                   
Sebastian Gadler  2002              DSQ   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  07 december 2013 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  12:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner