2020-01-28   14:32:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Tureberg knatte cup 2013

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 10 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Tureberg knatte cup 2013    Utskriftsdatum  07 december 2013   
  Tävlingsort  Sollentuna    Utskriftstid  11:57   
  Arrangör  Turebergs simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2013         
 
 
Gren 10, 100 m ryggsim flickor A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Hanna Reithner  2000    441  35.93        1:12.51   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Signe Nordegren  2000    414  36.47        1:14.08   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
Amanda Eriksson  2001    325  39.10        1:20.29   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Elsa Nordström  2001    320  39.62        1:20.72   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Nelly Åkerblom  2000    320  38.46        1:20.73   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
Amanda Heed Nordin  2001    296  40.03        1:22.80   
  Spårvägens Simförening                   
                     
Clara Sundqvist  2001    293  41.16        1:23.12   
  Spårvägens Simförening                   
                     
Tyra Wijk  2001    284  41.28        1:23.97   
  Turebergs Simklubb                   
                     
Klara Sjödell  2000    277  40.58        1:24.66   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
10  Rebecka Dagberg  2000    273  41.00        1:25.13   
  Spårvägens Simförening                   
                     
11  Maike Kuhlins  2000    272  42.13        1:25.24   
  Spårvägens Simförening                   
                     
12  Agnes Thomée  2000    266  41.70        1:25.84   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
13  Josefin Gardelin  2001    242  43.15        1:28.56   
  Spårvägens Simförening                   
                     
14  Julia Augustsson  2000    230  43.59        1:30.03   
  Spårvägens Simförening                   
                     
15  Linn Hammoud  2001    207  45.75        1:33.33   
  Turebergs Simklubb                   
                     
16  Klara Pranke  2000    157  49.24        1:42.27   
  Gustavsbergs Simsällskap                   
                     
17  Sara Nilsson  2001    145  49.39        1:45.09   
  Turebergs Simklubb                   
                     
Emelie Julin  2001              DSQ   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Emma Reichhuber  2000              DSQ   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
Leia Berhanu  2000              DSQ   
  Spårvägens Simförening                   
                     
Linnea Nilsson  2001              DSQ   
  Turebergs Simklubb                   
                     
Louise Törnblom  2000              DSQ   
  Spårvägens Simförening                   
                     
Ottilia Hjelmborn  2001              DSQ   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
Saimi Inkeri Puolakka  2001              DSQ   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
Sharon Kellokoski  2001              DSQ   
  Turebergs Simklubb                   
                     
Tilda Eklund  2000              DSQ   
  Skuru Idrottsklubb                   
                     
Zafira Engström Vaamonde  2001              DSQ   
  Spårvägens Simförening                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  07 december 2013 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  11:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner