Resultat för UGP4-Eriksdalsbadet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:40 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Sjöblom |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
30.72 |
1:04.08 |
1:37.20 |
|
2:10.09 |
|
2 |
Elin Berggren |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
31.17 |
1:05.30 |
1:39.55 |
|
2:12.83 |
|
3 |
Malin Wallén |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
32.03 |
1:06.57 |
1:40.84 |
|
2:14.18 |
|
4 |
Sandra Mattsson-Coll |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.67 |
1:05.90 |
1:40.51 |
|
2:14.28 |
|
5 |
Charlotte Myers |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
30.83 |
1:05.14 |
1:40.06 |
|
2:14.56 |
|
6 |
Ellinor Hedgren-Rylander |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
31.27 |
1:05.51 |
1:41.34 |
|
2:16.06 |
|
7 |
Emma Öhman |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
31.57 |
1:06.11 |
1:41.98 |
|
2:17.32 |
|
8 |
Amanda Kimander |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
31.62 |
1:06.67 |
1:43.09 |
|
2:18.68 |
|
9 |
Lovisa Malmgren |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
31.83 |
1:07.00 |
1:42.83 |
|
2:19.09 |
|
10 |
Saskia Kuhlins |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
32.22 |
1:08.52 |
1:45.57 |
|
2:21.97 |
|
11 |
Klara Wallenbro |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
31.87 |
1:07.65 |
1:45.00 |
|
2:22.41 |
|
12 |
Erica Christensen |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.39 |
1:07.51 |
1:44.88 |
|
2:22.53 |
|
13 |
Petronella Läckgren |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.81 |
1:10.93 |
1:50.40 |
|
2:30.07 |
|
14 |
Nathalie Johnsson |
1996 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.46 |
1:13.14 |
1:53.55 |
|
2:31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
29.37 |
1:01.87 |
1:35.06 |
|
2:07.63 |
|
2 |
Lina Berggren |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
31.86 |
1:06.37 |
1:41.44 |
|
2:16.22 |
|
3 |
Alexandra Engsoo |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
32.09 |
1:07.48 |
1:43.90 |
|
2:20.59 |
|
4 |
Lise Öberg |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
31.65 |
1:07.91 |
1:46.50 |
|
2:25.11 |
|
5 |
Caroline Adlerborn |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
32.59 |
1:10.24 |
1:49.87 |
|
2:28.02 |
|
6 |
Wilma Andersson |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
33.23 |
1:11.68 |
1:52.05 |
|
2:31.67 |
|
7 |
Wilma Tukonen |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
33.34 |
1:11.44 |
1:51.72 |
|
2:31.96 |
|
8 |
Sarah Reichhuber |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.09 |
1:11.04 |
1:51.00 |
|
2:32.11 |
|
9 |
Klara Eklund |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.76 |
1:22.78 |
2:09.08 |
|
2:53.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cassandra Engback |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.14 |
1:04.96 |
1:39.96 |
|
2:14.22 |
|
2 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
31.01 |
1:05.63 |
1:40.71 |
|
2:14.59 |
|
3 |
Moa Lindahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.42 |
1:06.52 |
1:42.28 |
|
2:17.35 |
|
4 |
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.86 |
1:07.88 |
1:43.56 |
|
2:17.88 |
|
5 |
Sofia Näslund |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.93 |
1:07.28 |
1:43.09 |
|
2:18.22 |
|
6 |
Emma Garmelius |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
31.41 |
1:07.17 |
1:43.81 |
|
2:19.81 |
|
7 |
Matilda Flood |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
31.45 |
1:07.58 |
1:44.35 |
|
2:19.94 |
|
8 |
Andréa Persson |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
32.71 |
1:08.81 |
1:44.86 |
|
2:20.30 |
|
9 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
31.83 |
1:06.73 |
1:43.59 |
|
2:20.90 |
|
10 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
32.10 |
1:08.14 |
1:45.53 |
|
2:21.31 |
|
11 |
Clara Wadsten |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.80 |
1:07.68 |
1:44.77 |
|
2:21.54 |
|
12 |
Frida Nano |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.81 |
1:09.57 |
1:48.98 |
|
2:27.60 |
|
13 |
Siri Selander |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.60 |
1:15.21 |
1:54.20 |
|
2:32.31 |
|
14 |
Malin Jansson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
34.66 |
1:14.03 |
1:54.63 |
|
2:33.04 |
|
15 |
Lenina Mariani-Lopez |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.01 |
1:14.83 |
1:56.28 |
|
2:35.79 |
|
16 |
Jessica Hagström |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.76 |
1:13.98 |
1:55.19 |
|
2:36.02 |
|
17 |
Cajsa-Lisa Jansson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
34.73 |
1:15.57 |
1:57.26 |
|
2:36.07 |
|
18 |
Julia Axelsson |
1999 |
Ösmo Simsällskap |
|
35.37 |
1:17.14 |
1:59.81 |
|
2:42.99 |
|
19 |
Wilma Ekwall |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
37.57 |
1:20.26 |
2:05.49 |
|
2:46.17 |
|
20 |
Vinona Bothe Karlssom |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.42 |
1:22.36 |
2:06.51 |
|
2:48.73 |
|
21 |
Stella Bentrari |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
38.24 |
1:22.23 |
2:06.76 |
|
2:49.27 |
|
22 |
Fanny Lundgren |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
40.60 |
1:24.36 |
2:08.85 |
|
2:52.57 |
|
23 |
Mathilda Norlander |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
39.65 |
1:26.70 |
2:15.60 |
|
3:04.98 |
|
24 |
Frida Therkhildsen |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.64 |
1:27.92 |
2:18.66 |
|
3:06.54 |
|
25 |
Ida Hedlund |
1999 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
42.66 |
1:31.76 |
2:25.80 |
|
3:19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Gordon |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.07 |
1:06.53 |
1:41.42 |
|
2:15.38 |
|
2 |
Ebba Martin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.25 |
1:07.79 |
1:43.87 |
|
2:19.44 |
|
3 |
Victoria Åberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
31.91 |
1:08.01 |
1:45.22 |
|
2:21.95 |
|
4 |
Astrid Hammar |
2000 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
32.78 |
1:08.72 |
1:46.16 |
|
2:22.73 |
|
5 |
Felicia Axelsson Eklund |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.81 |
1:09.01 |
1:46.74 |
|
2:23.30 |
|
6 |
Signe Nordegren |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
32.95 |
1:09.78 |
1:47.92 |
|
2:24.22 |
|
7 |
Hanna Reithner |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.03 |
1:11.33 |
1:49.48 |
|
2:26.02 |
|
8 |
Tilda Eklund |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.30 |
1:11.29 |
1:50.44 |
|
2:28.30 |
|
9 |
Tess Engvall |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
34.02 |
1:11.72 |
1:50.66 |
|
2:29.11 |
|
10 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.02 |
1:11.31 |
1:51.24 |
|
2:29.20 |
|
11 |
Mathilda Eriksson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.61 |
1:12.39 |
1:52.14 |
|
2:29.83 |
|
12 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.26 |
1:12.59 |
1:52.54 |
|
2:31.30 |
|
13 |
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.49 |
1:13.62 |
1:54.19 |
|
2:32.97 |
|
14 |
Nelly Gustafsson |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
35.72 |
1:15.59 |
1:55.59 |
|
2:33.56 |
|
15 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.63 |
1:13.48 |
1:54.59 |
|
2:33.92 |
|
16 |
Tina Shahmalekpour |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.14 |
1:11.70 |
1:52.65 |
|
2:34.16 |
|
17 |
Tuva Balkerud |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
34.04 |
1:12.26 |
1:53.57 |
|
2:35.04 |
|
18 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.50 |
1:13.41 |
1:54.90 |
|
2:36.31 |
|
19 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.91 |
1:14.76 |
1:55.81 |
|
2:36.52 |
|
20 |
Felicia Adamsson |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.31 |
1:15.86 |
1:56.94 |
|
2:38.09 |
|
21 |
Filippa Sterling |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
36.27 |
1:17.27 |
1:58.78 |
|
2:38.98 |
|
22 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
35.38 |
1:16.45 |
1:59.01 |
|
2:39.22 |
|
23 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
35.49 |
1:15.89 |
1:57.92 |
|
2:39.41 |
|
24 |
Zafira Engström Vaamonde |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
35.73 |
1:16.70 |
1:59.09 |
|
2:40.40 |
|
25 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.54 |
1:18.20 |
2:00.45 |
|
2:42.02 |
|
26 |
Malin Andreé |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.48 |
1:18.19 |
2:01.27 |
|
2:42.58 |
|
27 |
Anna Westborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.75 |
1:18.49 |
2:01.49 |
|
2:43.27 |
|
28 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.17 |
1:19.30 |
2:02.92 |
|
2:45.01 |
|
29 |
Amanda Heed Nordin |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
36.04 |
1:17.51 |
2:01.66 |
|
2:46.06 |
|
30 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
36.80 |
1:20.46 |
2:05.08 |
|
2:46.11 |
|
30 |
Julia Kenning |
2000 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
37.76 |
1:20.70 |
2:04.90 |
|
2:46.11 |
|
32 |
Emma Roloff |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.99 |
1:19.79 |
2:04.63 |
|
2:46.61 |
|
33 |
Isabella Tegman |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.29 |
1:19.63 |
2:03.91 |
|
2:46.83 |
|
34 |
Ebba Vongheer |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
35.75 |
1:18.80 |
2:03.72 |
|
2:46.85 |
|
35 |
Alwa Widmark |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.34 |
1:22.19 |
2:06.47 |
|
2:47.12 |
|
36 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
36.50 |
1:20.05 |
2:06.17 |
|
2:47.37 |
|
37 |
Eva Pakhomova |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.35 |
1:20.42 |
2:06.94 |
|
2:49.40 |
|
38 |
Alice Albinzon |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
38.41 |
1:22.07 |
2:07.47 |
|
2:49.44 |
|
39 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
37.13 |
1:19.94 |
2:05.13 |
|
2:50.00 |
|
40 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
37.47 |
1:22.49 |
2:08.40 |
|
2:50.34 |
|
41 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.16 |
1:21.36 |
2:06.73 |
|
2:50.46 |
|
42 |
Julia Faleke-Novy |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
37.64 |
1:21.39 |
2:07.51 |
|
2:50.71 |
|
43 |
Tuva Lennér |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
38.20 |
1:21.68 |
2:06.95 |
|
2:50.88 |
|
44 |
Maya Lindhe |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.13 |
1:20.51 |
2:06.79 |
|
2:51.99 |
|
45 |
Sara Sehlström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.77 |
1:22.72 |
2:09.61 |
|
2:54.78 |
|
46 |
Roya Mohimani Svärdell |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
40.03 |
1:25.39 |
2:11.99 |
|
2:57.52 |
|
47 |
Ottilia Hjelmborn |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.96 |
1:22.65 |
2:11.12 |
|
2:59.68 |
|
48 |
Noémi Andras |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
37.92 |
1:23.33 |
2:12.49 |
|
3:01.50 |
|
49 |
Alicia Kjerrman |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
39.97 |
1:28.28 |
2:19.73 |
|
3:04.71 |
|
50 |
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
41.28 |
1:28.93 |
2:18.59 |
|
3:06.58 |
|
51 |
Nora Johansson |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
43.14 |
1:31.20 |
2:20.11 |
|
3:06.73 |
|
52 |
Louise Törnblom |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
40.75 |
1:29.64 |
2:20.50 |
|
3:08.71 |
|
53 |
Leia Berhanu |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
39.96 |
1:27.52 |
2:19.00 |
|
3:08.73 |
|
54 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
43.16 |
1:32.52 |
2:24.19 |
|
3:09.71 |
|
55 |
Mimmi Busck |
2001 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
41.67 |
1:30.88 |
2:22.28 |
|
3:13.11 |
|
56 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägens Simförening |
|
44.13 |
1:36.73 |
2:31.85 |
|
3:24.84 |
|
57 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
45.63 |
1:38.64 |
2:36.03 |
|
3:28.14 |
|
58 |
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägens Simförening |
|
45.29 |
1:42.01 |
2:41.07 |
|
3:38.30 |
|
59 |
Elsa Engström |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
47.26 |
1:44.22 |
2:43.66 |
|
3:41.69 |
|
60 |
Beata Kårén |
2003 |
Spårvägens Simförening |
|
47.46 |
1:45.42 |
2:47.58 |
|
3:46.18 |
|
61 |
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägens Simförening |
|
49.07 |
2:01.34 |
2:51.97 |
|
3:54.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.00 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
09:40 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:09 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.00 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
10:09 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:32 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.00 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
10:32 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:07 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edward Eliasson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.88 |
1:15.44 |
1:57.66 |
|
2:37.58 |
|
2 |
Jens Haraldsson |
1996 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.13 |
1:19.46 |
2:04.29 |
|
2:48.71 |
|
3 |
Gustav Norén-Vosveldt |
1996 |
Härnösands Simsällskap |
|
38.56 |
1:20.91 |
2:04.80 |
|
2:49.78 |
|
4 |
Thomas Näslund |
1997 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.15 |
1:23.65 |
2:08.54 |
|
2:53.61 |
|
5 |
Erik From |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
43.81 |
1:38.00 |
2:33.70 |
|
3:28.56 |
|
- |
David Holm-Reise |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petter Norén Vosfeldt |
1999 |
Härnösands Simsällskap |
|
37.49 |
1:18.44 |
2:00.68 |
|
2:42.38 |
|
2 |
Anton Johansson |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
37.79 |
1:21.15 |
2:04.88 |
|
2:46.87 |
|
3 |
Olof Askling |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.71 |
1:20.95 |
2:04.38 |
|
2:47.43 |
|
4 |
Johan Björklund |
1999 |
Njurunda Simsällskap |
|
37.07 |
1:19.81 |
2:04.01 |
|
2:48.31 |
|
5 |
Oskar Thuresson |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
38.03 |
1:22.74 |
2:11.71 |
|
3:00.09 |
|
6 |
Samir Noory |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.74 |
1:26.27 |
2:14.54 |
|
3:01.93 |
|
7 |
Olle Hennert |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
42.49 |
1:31.96 |
2:24.50 |
|
3:11.66 |
|
8 |
Oskar Strömbeck |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
43.19 |
1:33.39 |
2:23.21 |
|
3:12.80 |
|
9 |
Karl Broberg |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
44.69 |
1:37.32 |
2:31.59 |
|
3:22.37 |
|
10 |
Andreas Hållberg |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
45.61 |
1:37.51 |
2:32.70 |
|
3:28.03 |
|
11 |
Suren Chopuryan |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
55.15 |
1:58.31 |
3:02.37 |
|
4:07.38 |
|
- |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.94 |
1:20.96 |
2:05.27 |
|
2:49.26 |
|
2 |
Gijs Dijkhuizen |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
38.48 |
1:24.40 |
2:11.00 |
|
2:55.79 |
|
3 |
Elias Engström |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
38.59 |
1:24.15 |
2:10.63 |
|
2:57.49 |
|
4 |
Oscar Johansson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
40.17 |
1:26.20 |
2:13.75 |
|
2:59.03 |
|
5 |
Felix Balkerud |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
41.57 |
1:28.16 |
2:15.06 |
|
3:01.22 |
|
6 |
Rikard Arnebjer |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
40.39 |
1:26.32 |
2:14.87 |
|
3:04.19 |
|
7 |
Johan Brewitz |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
41.51 |
1:29.90 |
2:19.23 |
|
3:08.53 |
|
8 |
Rasmus Ulin |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
|
43.29 |
1:32.44 |
2:21.69 |
|
3:11.17 |
|
9 |
David Kågström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
44.10 |
1:34.02 |
2:25.04 |
|
3:13.39 |
|
10 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
47.46 |
1:40.31 |
2:32.39 |
|
3:22.94 |
|
11 |
Victor Nilsson |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
47.34 |
1:40.77 |
2:33.16 |
|
3:24.38 |
|
12 |
Alexander Berglund |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
46.96 |
1:39.94 |
2:33.39 |
|
3:25.19 |
|
13 |
Linus Thörn |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
50.42 |
1:44.23 |
2:37.53 |
|
3:32.40 |
|
14 |
Gustav Wahlberg |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
48.79 |
1:43.78 |
2:40.31 |
|
3:35.78 |
|
15 |
Samuel Brodin |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
50.93 |
1:46.17 |
2:42.45 |
|
3:36.12 |
|
16 |
Elias Kamstedt |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
48.42 |
1:45.54 |
2:44.85 |
|
3:43.37 |
|
17 |
Anton Appelqvist |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
50.90 |
1:48.40 |
2:48.12 |
|
3:47.45 |
|
18 |
Gustav Henrikssen |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
53.62 |
1:56.46 |
2:59.15 |
|
3:55.55 |
|
19 |
Ludvig Jansson |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
52.61 |
1:54.03 |
2:56.47 |
|
3:55.57 |
|
20 |
Aaron O´Malley |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
55.10 |
1:56.90 |
2:58.19 |
|
3:56.33 |
|
21 |
Alfons Frid |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
56.81 |
2:04.02 |
3:09.86 |
|
4:13.36 |
|
- |
Axel Björkqvist Andersson |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Gustav Surting |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.00 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
11:07 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:13 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Hägglund-Björklund |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:09.25 |
2:25.32 |
3:55.72 |
|
5:05.99 |
|
2 |
Emma Bring |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:09.50 |
2:33.58 |
4:04.57 |
|
5:13.21 |
|
3 |
Ellinor Hedgren-Rylander |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.41 |
2:43.82 |
4:19.11 |
|
5:33.23 |
|
4 |
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:16.87 |
2:44.98 |
4:25.02 |
|
5:45.03 |
|
5 |
Hannah Berndtson |
1996 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:19.61 |
2:51.00 |
4:33.03 |
|
5:51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
1:12.82 |
2:37.85 |
4:11.26 |
|
5:24.37 |
|
2 |
Alexandra Nilsson |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
1:19.81 |
2:47.45 |
4:16.68 |
|
5:30.14 |
|
3 |
Julia Blomquist |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:17.93 |
2:43.90 |
4:23.91 |
|
5:41.57 |
|
4 |
Lena Westerlund |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:18.18 |
2:49.12 |
4:30.28 |
|
5:45.41 |
|
5 |
Caroline Adlerborn |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
1:14.64 |
2:47.39 |
4:29.50 |
|
5:46.42 |
|
6 |
Agnes Fährlin |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
1:19.80 |
2:50.69 |
4:33.26 |
|
5:57.54 |
|
7 |
Wilma Andersson |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
1:27.44 |
2:58.52 |
4:43.09 |
|
6:04.76 |
|
8 |
Wilma Tukonen |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
1:25.10 |
2:59.78 |
4:46.68 |
|
6:08.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.43 |
2:36.96 |
4:15.31 |
|
5:29.39 |
|
2 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:17.98 |
2:41.49 |
4:17.64 |
|
5:29.90 |
|
3 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:23.04 |
2:55.00 |
4:30.29 |
|
5:52.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Åberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:14.03 |
2:39.08 |
4:21.04 |
|
5:40.87 |
|
2 |
Felicia Axelsson Eklund |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:17.15 |
2:40.76 |
4:24.23 |
|
5:42.44 |
|
3 |
Emelie Ångström |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:27.73 |
2:58.69 |
4:35.77 |
|
5:55.67 |
|
4 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:27.02 |
3:02.00 |
4:46.11 |
|
6:04.64 |
|
5 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:29.12 |
3:02.40 |
4:46.82 |
|
6:06.11 |
|
6 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:25.93 |
2:57.23 |
5:25.94 |
|
6:07.32 |
|
7 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
2:12.69 |
3:31.44 |
4:45.12 |
|
6:11.13 |
|
8 |
Nelly Gustafsson |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
1:37.43 |
3:09.97 |
4:59.98 |
|
6:21.75 |
|
9 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:32.42 |
3:13.79 |
5:07.80 |
|
6:35.92 |
|
10 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
1:35.07 |
3:26.12 |
5:16.43 |
|
6:42.63 |
|
11 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
1:42.84 |
3:20.91 |
5:12.22 |
|
6:45.51 |
|
- |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.00 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
11:13 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:09 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Persson |
1995 |
Wisby Simsällskap |
|
1:02.36 |
2:07.47 |
3:13.39 |
4:20.55 |
16:54.00 |
|
|
|
|
|
|
5:28.39 |
6:36.72 |
7:45.59 |
8:54.08 |
|
|
|
|
|
|
|
10:02.40 |
11:11.21 |
12:20.45 |
13:29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
14:38.34 |
15:47.29 |
|
|
|
|
2 |
Kristoffer Wallenbro |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
1:05.01 |
2:15.90 |
3:28.67 |
4:42.14 |
18:19.41 |
|
|
|
|
|
|
5:56.63 |
7:10.62 |
8:25.39 |
9:39.34 |
|
|
|
|
|
|
|
10:53.84 |
12:08.13 |
13:23.05 |
14:38.16 |
|
|
|
|
|
|
|
15:53.08 |
17:08.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Björkholm |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:04.12 |
2:12.22 |
3:21.03 |
4:30.10 |
17:16.82 |
|
|
|
|
|
|
5:39.71 |
6:48.90 |
7:58.84 |
9:08.77 |
|
|
|
|
|
|
|
10:18.82 |
11:29.01 |
12:39.20 |
13:49.54 |
|
|
|
|
|
|
|
14:59.66 |
16:10.46 |
|
|
|
|
2 |
Fredrik Voigt |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
1:07.96 |
2:22.71 |
3:39.40 |
4:55.48 |
19:02.30 |
|
|
|
|
|
|
6:12.92 |
7:27.81 |
8:45.04 |
10:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
11:19.84 |
12:37.75 |
13:54.46 |
15:11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
16:28.89 |
17:46.23 |
|
|
|
|
3 |
Emrik Niklasson |
1998 |
Wisby Simsällskap |
|
1:09.72 |
2:27.74 |
3:47.11 |
5:05.94 |
19:54.12 |
|
|
|
|
|
|
6:27.02 |
7:48.59 |
9:08.16 |
10:29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
11:50.15 |
13:10.37 |
14:31.35 |
15:52.73 |
|
|
|
|
|
|
|
17:15.63 |
18:38.14 |
|
|
|
|
4 |
Simon Gipperth |
1998 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:14.35 |
2:35.71 |
3:59.32 |
5:24.11 |
20:45.62 |
|
|
|
|
|
|
6:47.97 |
8:16.79 |
9:43.01 |
11:09.53 |
|
|
|
|
|
|
|
12:34.97 |
13:58.38 |
15:22.15 |
16:45.56 |
|
|
|
|
|
|
|
18:09.73 |
19:29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Ottosson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
1:12.19 |
2:29.78 |
3:48.01 |
5:07.24 |
19:43.13 |
|
|
|
|
|
|
6:26.38 |
7:46.32 |
9:06.42 |
10:26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
11:47.27 |
13:06.15 |
14:25.77 |
15:45.24 |
|
|
|
|
|
|
|
17:05.15 |
18:26.13 |
|
|
|
|
2 |
David Manea |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:14.51 |
2:36.79 |
4:00.39 |
5:25.18 |
20:52.66 |
|
|
|
|
|
|
6:49.51 |
8:12.33 |
9:35.58 |
11:00.59 |
|
|
|
|
|
|
|
12:26.27 |
13:48.81 |
15:14.64 |
16:40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
18:06.05 |
19:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
1:09.18 |
2:25.15 |
3:41.70 |
4:58.83 |
18:55.47 |
|
|
|
|
|
|
6:14.93 |
7:31.62 |
8:48.76 |
10:05.68 |
|
|
|
|
|
|
|
11:22.83 |
12:39.47 |
13:55.59 |
15:11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
16:27.38 |
17:43.32 |
|
|
|
|
2 |
Elliot Nyström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:14.18 |
2:37.02 |
4:02.15 |
5:28.48 |
21:36.33 |
|
|
|
|
|
|
6:56.63 |
8:25.93 |
9:53.55 |
11:24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
12:53.29 |
14:23.81 |
15:53.44 |
17:22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
18:49.78 |
20:16.17 |
|
|
|
|
3 |
Ferenc Szabo |
2000 |
Ösmo Simsällskap |
|
1:23.00 |
2:56.68 |
4:30.10 |
6:04.82 |
22:36.23 |
|
|
|
|
|
|
7:38.89 |
9:11.28 |
10:43.51 |
12:14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
13:45.38 |
15:15.30 |
16:44.98 |
18:15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
19:44.82 |
21:12.65 |
|
|
|
|
4 |
Rikard Arnebjer |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
1:23.70 |
3:00.23 |
4:37.74 |
6:14.67 |
23:38.81 |
|
|
|
|
|
|
7:52.14 |
9:27.77 |
11:04.95 |
12:42.77 |
|
|
|
|
|
|
|
14:18.98 |
15:55.62 |
17:30.66 |
19:06.36 |
|
|
|
|
|
|
|
20:41.00 |
22:13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.00 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
12:09 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:46 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tim Filipsson |
1996 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:01.87 |
2:09.10 |
3:19.34 |
4:31.88 |
9:38.26 |
|
|
|
|
|
|
5:49.01 |
7:07.41 |
8:25.43 |
|
|
|
2 |
Viktor Jändel |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:07.40 |
2:21.41 |
3:37.56 |
4:55.37 |
10:16.00 |
|
|
|
|
|
|
6:14.58 |
7:34.63 |
8:55.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
1:01.84 |
2:11.17 |
3:20.29 |
4:28.30 |
8:54.07 |
|
|
|
|
|
|
5:35.69 |
6:43.37 |
7:50.72 |
|
|
|
2 |
Frederick Holmer Fann |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:05.92 |
2:16.69 |
3:27.94 |
4:40.42 |
9:23.98 |
|
|
|
|
|
|
5:52.51 |
7:04.25 |
8:15.27 |
|
|
|
3 |
Alexander Hanna |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
1:13.57 |
2:38.96 |
4:06.25 |
5:33.53 |
11:15.25 |
|
|
|
|
|
|
7:00.04 |
8:24.35 |
9:49.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Brandt |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:03.71 |
2:13.75 |
3:24.17 |
4:34.65 |
9:13.68 |
|
|
|
|
|
|
5:45.91 |
6:57.46 |
8:07.45 |
|
|
|
2 |
Johan Björklund |
1999 |
Njurunda Simsällskap |
|
1:06.76 |
2:19.45 |
3:32.25 |
4:45.61 |
9:36.14 |
|
|
|
|
|
|
5:58.93 |
7:11.73 |
8:25.47 |
|
|
|
3 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.22 |
2:27.24 |
3:42.13 |
4:56.41 |
9:44.59 |
|
|
|
|
|
|
6:11.18 |
7:25.05 |
8:36.20 |
|
|
|
4 |
Andre Filipsson |
1999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:08.26 |
2:21.34 |
3:35.79 |
4:51.34 |
9:54.19 |
|
|
|
|
|
|
6:07.76 |
7:24.11 |
8:40.38 |
|
|
|
5 |
Anton Johansson |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
1:09.57 |
2:26.47 |
3:43.29 |
5:00.64 |
10:05.01 |
|
|
|
|
|
|
6:18.06 |
7:34.80 |
8:50.04 |
|
|
|
6 |
Emil Skytt |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
1:13.41 |
2:31.60 |
3:49.56 |
5:07.27 |
10:14.16 |
|
|
|
|
|
|
6:25.76 |
7:43.43 |
8:59.90 |
|
|
|
7 |
Harald Brobacke |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
1:13.81 |
2:35.06 |
3:57.16 |
5:20.51 |
10:46.44 |
|
|
|
|
|
|
6:43.10 |
8:06.60 |
9:28.38 |
|
|
|
8 |
Simon Kallvikbacka |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:16.47 |
2:43.48 |
4:14.91 |
5:47.48 |
11:53.88 |
|
|
|
|
|
|
8:56.41 |
10:30.22 |
11:53.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.20 |
2:20.40 |
3:33.05 |
4:46.60 |
9:41.55 |
|
|
|
|
|
|
6:00.26 |
7:14.09 |
8:28.75 |
|
|
|
2 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.44 |
2:24.91 |
3:40.96 |
4:58.18 |
10:06.12 |
|
|
|
|
|
|
6:15.67 |
7:33.68 |
8:51.52 |
|
|
|
3 |
Klaudius Schreck |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.69 |
2:26.73 |
3:46.23 |
5:05.78 |
10:12.48 |
|
|
|
|
|
|
6:24.28 |
7:43.78 |
9:01.32 |
|
|
|
4 |
Kaspar Zalomski |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.19 |
2:27.70 |
3:45.46 |
5:04.06 |
10:20.64 |
|
|
|
|
|
|
6:22.98 |
7:42.39 |
9:01.62 |
|
|
|
5 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.35 |
2:35.22 |
3:56.69 |
5:19.33 |
10:44.45 |
|
|
|
|
|
|
6:41.69 |
8:03.97 |
9:25.78 |
|
|
|
6 |
Oscar Johansson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.71 |
2:37.40 |
4:00.63 |
5:22.46 |
10:48.72 |
|
|
|
|
|
|
6:46.43 |
8:08.97 |
9:31.01 |
|
|
|
7 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:17.72 |
2:42.54 |
4:09.21 |
5:35.41 |
11:05.86 |
|
|
|
|
|
|
7:00.78 |
8:25.23 |
9:48.75 |
|
|
|
8 |
Gustav Gaunitz |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
1:17.96 |
2:44.53 |
4:13.60 |
5:43.98 |
11:49.99 |
|
|
|
|
|
|
7:18.52 |
8:49.80 |
10:22.10 |
|
|
|
9 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:18.33 |
2:44.86 |
4:15.47 |
5:48.12 |
11:50.01 |
|
|
|
|
|
|
8:54.17 |
10:26.02 |
11:50.01 |
|
|
|
10 |
Alexander Berglund |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
1:21.17 |
2:51.94 |
4:22.71 |
5:55.23 |
11:55.56 |
|
|
|
|
|
|
7:25.82 |
8:55.99 |
10:28.02 |
|
|
|
11 |
Daniel Thelenius |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
1:25.78 |
3:00.88 |
4:35.77 |
6:10.89 |
12:20.87 |
|
|
|
|
|
|
7:44.15 |
9:17.15 |
10:52.20 |
|
|
|
12 |
Anton Appelqvist |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
1:28.55 |
3:05.81 |
4:40.80 |
6:15.83 |
12:25.34 |
|
|
|
|
|
|
7:49.59 |
9:25.33 |
10:58.45 |
|
|
|
13 |
Alfons Frid |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
1:31.50 |
3:11.05 |
4:53.55 |
6:34.63 |
12:51.00 |
|
|
|
|
|
|
8:11.29 |
9:47.92 |
11:20.87 |
|
|
|
14 |
Gustav Surting |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
1:28.39 |
3:09.53 |
4:49.64 |
6:28.73 |
12:54.55 |
|
|
|
|
|
|
8:06.50 |
9:44.75 |
11:22.70 |
|
|
|
15 |
Oscar Clevö |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
1:27.71 |
3:06.98 |
4:48.78 |
6:29.53 |
13:08.76 |
|
|
|
|
|
|
8:09.40 |
9:51.87 |
11:32.57 |
|
|
|
16 |
Edvin Ljungquist |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:36.60 |
3:19.21 |
5:05.75 |
6:54.50 |
13:58.05 |
|
|
|
|
|
|
8:43.62 |
10:32.17 |
12:16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.00 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
12:46 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:07 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Charlotte Myers |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
32.34 |
1:09.21 |
1:45.31 |
|
2:21.61 |
|
2 |
Elin Berggren |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
32.20 |
1:09.10 |
1:46.60 |
|
2:23.08 |
|
3 |
Klara Wallenbro |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
33.44 |
1:13.16 |
1:54.36 |
|
2:34.60 |
|
4 |
Ellinor Hedgren-Rylander |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
34.27 |
1:13.80 |
1:54.68 |
|
2:35.49 |
|
5 |
Lovisa Malmgren |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
35.94 |
1:19.95 |
2:06.99 |
|
2:54.94 |
|
- |
Malin Wallén |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
34.81 |
1:15.69 |
1:58.88 |
|
2:41.55 |
|
2 |
Caroline Adlerborn |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
33.45 |
1:14.91 |
2:00.02 |
|
2:43.91 |
|
3 |
Agnes Fährlin |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
36.16 |
1:20.24 |
2:07.43 |
|
2:55.03 |
|
4 |
Wilma Tukonen |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
37.55 |
1:24.60 |
2:17.10 |
|
3:09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
34.00 |
1:14.36 |
1:55.24 |
|
2:34.35 |
|
2 |
Andréa Persson |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
34.40 |
1:13.89 |
1:54.72 |
|
2:36.18 |
|
3 |
Clara Wadsten |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.83 |
1:16.11 |
1:59.71 |
|
2:42.86 |
|
4 |
Emma Garmelius |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
35.63 |
1:18.64 |
2:03.58 |
|
2:48.11 |
|
5 |
Matilda Flood |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
36.20 |
1:19.41 |
2:04.99 |
|
2:51.33 |
|
6 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
36.98 |
1:20.45 |
2:08.59 |
|
2:57.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilda Eriksson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.35 |
1:23.04 |
2:10.39 |
|
2:57.38 |
|
2 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.28 |
1:30.50 |
2:21.38 |
|
3:11.37 |
|
3 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
39.22 |
1:29.47 |
2:24.40 |
|
3:15.26 |
|
4 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.14 |
1:31.02 |
2:23.01 |
|
3:15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.05 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
15:07 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:34 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dominykas Lusys |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
29.36 |
1:03.33 |
1:42.27 |
|
2:13.20 |
|
2 |
Filip Weidlitz |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
29.27 |
1:04.21 |
1:43.50 |
|
2:14.07 |
|
3 |
Rasmus Rantanen |
1997 |
Falu Simsällskap |
|
29.28 |
1:05.34 |
1:50.14 |
|
2:24.15 |
|
4 |
Oliver Freiholtz |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
30.76 |
1:08.81 |
1:56.65 |
|
2:28.49 |
|
5 |
Gustav Norén-Vosveldt |
1996 |
Härnösands Simsällskap |
|
30.52 |
1:10.63 |
1:54.77 |
|
2:30.30 |
|
6 |
Jelle Kranenbarg |
1996 |
Härnösands Simsällskap |
|
32.33 |
1:11.75 |
1:56.65 |
|
2:32.12 |
|
7 |
David Holm-Reise |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
30.60 |
1:09.85 |
1:57.43 |
|
2:32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
30.02 |
1:04.83 |
1:44.65 |
|
2:14.15 |
|
2 |
William Svalander |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
29.93 |
1:07.59 |
1:50.14 |
|
2:21.92 |
|
3 |
Kevin Chong |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.00 |
1:08.43 |
1:51.53 |
|
2:24.56 |
|
3 |
Lukas Peterson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.51 |
1:09.45 |
1:53.21 |
|
2:24.56 |
|
5 |
Frederick Holmer Fann |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
31.82 |
1:10.99 |
1:54.23 |
|
2:26.28 |
|
6 |
Adrian Panahi |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.44 |
1:11.98 |
1:56.71 |
|
2:29.70 |
|
7 |
Alex Peschel |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
32.64 |
1:11.74 |
1:56.43 |
|
2:31.99 |
|
8 |
Fredrik Voigt |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
35.20 |
1:16.22 |
2:01.28 |
|
2:37.38 |
|
9 |
Emrik Niklasson |
1998 |
Wisby Simsällskap |
|
35.75 |
1:18.34 |
2:02.44 |
|
2:38.29 |
|
10 |
Arvid Levander |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.25 |
1:15.61 |
2:02.54 |
|
2:41.49 |
|
11 |
Hugo Härmark |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
34.12 |
1:19.05 |
2:09.65 |
|
2:48.77 |
|
12 |
Alexander Hanna |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
35.01 |
1:18.71 |
2:11.41 |
|
2:49.22 |
|
- |
Erik Björklund |
1998 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Simon Gipperth |
1998 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olof Askling |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.45 |
1:10.79 |
1:54.04 |
|
2:28.64 |
|
2 |
Johan Björklund |
1999 |
Njurunda Simsällskap |
|
34.07 |
1:13.36 |
1:57.96 |
|
2:32.15 |
|
3 |
Alex Kaufmann |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
32.26 |
1:11.77 |
1:58.05 |
|
2:32.74 |
|
4 |
Petter Norén Vosfeldt |
1999 |
Härnösands Simsällskap |
|
33.63 |
1:14.12 |
1:58.92 |
|
2:33.51 |
|
5 |
Harald Brobacke |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
34.42 |
1:14.98 |
2:01.42 |
|
2:35.88 |
|
6 |
Oskar Thuresson |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
34.95 |
1:16.59 |
2:02.44 |
|
2:38.11 |
|
7 |
Samir Noory |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.41 |
1:17.93 |
2:05.58 |
|
2:42.54 |
|
8 |
Emil Skytt |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
36.95 |
1:20.07 |
2:08.91 |
|
2:44.03 |
|
9 |
Karl Broberg |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
35.39 |
1:19.40 |
2:11.62 |
|
2:47.26 |
|
10 |
Oskar Strömbeck |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
37.99 |
1:23.59 |
2:13.23 |
|
2:51.54 |
|
11 |
Adam Moummi |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
38.26 |
1:23.71 |
2:19.20 |
|
3:04.91 |
|
12 |
Ted Larsson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
38.61 |
1:26.09 |
2:21.13 |
|
3:05.20 |
|
13 |
Andreas Hållberg |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
40.18 |
1:31.69 |
2:25.89 |
|
3:11.73 |
|
- |
Anton Johansson |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Pontus Thor |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.05 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
15:34 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:40 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alida Ramdén |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:04.85 |
2:14.46 |
3:23.82 |
|
4:31.60 |
|
2 |
Elin Berggren |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
1:05.33 |
2:15.27 |
3:24.60 |
|
4:32.34 |
|
3 |
Sandra Mattsson-Coll |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:06.77 |
2:17.56 |
3:29.55 |
|
4:40.24 |
|
4 |
Malin Wallén |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
1:08.59 |
2:21.31 |
3:32.56 |
|
4:42.30 |
|
5 |
Emma Öhman |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
1:07.19 |
2:19.74 |
3:32.82 |
|
4:44.44 |
|
6 |
Ellinor Hedgren-Rylander |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.50 |
2:21.68 |
3:34.56 |
|
4:45.07 |
|
7 |
Lovisa Malmgren |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
1:08.18 |
2:21.44 |
3:34.80 |
|
4:47.50 |
|
8 |
Hannah Berndtson |
1996 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:11.69 |
2:28.12 |
3:44.14 |
|
4:58.17 |
|
9 |
Klara Wallenbro |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
1:09.96 |
2:26.20 |
3:43.59 |
|
5:00.90 |
|
10 |
Saskia Kuhlins |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
1:13.59 |
2:31.82 |
3:49.87 |
|
5:05.58 |
|
11 |
My Lemnert |
1996 |
Njurunda Simsällskap |
|
1:11.98 |
2:30.03 |
3:48.48 |
|
5:05.59 |
|
12 |
Petronella Läckgren |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.87 |
2:33.61 |
3:53.23 |
|
5:12.65 |
|
13 |
Aline Agnvall |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
1:14.26 |
2:35.00 |
3:56.31 |
|
5:15.20 |
|
14 |
Emilia Herlitz |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:13.26 |
2:36.92 |
4:02.77 |
|
5:29.07 |
|
15 |
Diana Bagheri |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:17.91 |
2:42.41 |
4:08.84 |
|
5:34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Berggren |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:07.16 |
2:18.81 |
3:30.87 |
|
4:40.74 |
|
2 |
Caroline Adlerborn |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
1:11.06 |
2:29.01 |
3:46.50 |
|
5:01.67 |
|
3 |
Lena Westerlund |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:12.39 |
2:30.60 |
3:48.84 |
|
5:04.47 |
|
4 |
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:17.16 |
2:39.12 |
4:01.74 |
|
5:20.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Moa Lindahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:08.61 |
2:22.35 |
3:35.86 |
|
4:47.63 |
|
2 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.60 |
2:23.83 |
3:37.95 |
|
4:49.16 |
|
3 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.22 |
2:23.18 |
3:36.98 |
|
4:49.89 |
|
4 |
Sofia Näslund |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:08.89 |
2:22.21 |
3:36.37 |
|
4:49.91 |
|
5 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
1:09.30 |
2:23.03 |
3:37.14 |
|
4:51.22 |
|
6 |
Siri Selander |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.12 |
2:29.09 |
3:47.26 |
|
5:02.02 |
|
7 |
Elin Jansmarker |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:14.13 |
2:37.18 |
4:01.55 |
|
5:25.36 |
|
8 |
Jessica Hagström |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:18.78 |
2:42.62 |
4:07.16 |
|
5:28.89 |
|
9 |
Josefin Bering |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:16.66 |
2:42.34 |
4:09.17 |
|
5:32.11 |
|
10 |
Cajsa-Lisa Jansson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
1:19.41 |
2:45.67 |
4:13.62 |
|
5:34.35 |
|
11 |
Anna Bäckdahl |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:20.86 |
2:50.36 |
4:22.66 |
|
5:50.24 |
|
12 |
Emelie Adolfsson |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:20.91 |
2:50.38 |
4:21.65 |
|
5:50.81 |
|
- |
Tove Rydén |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Gordon |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:09.12 |
2:23.13 |
3:38.36 |
|
4:51.67 |
|
2 |
Felicia Axelsson Eklund |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:11.99 |
2:28.98 |
3:47.05 |
|
5:02.35 |
|
3 |
Signe Nordegren |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:13.39 |
2:32.66 |
3:11.22 |
|
5:04.81 |
|
4 |
Astrid Hammar |
2000 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:14.27 |
2:33.33 |
3:53.22 |
|
5:09.99 |
|
5 |
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:14.02 |
2:34.28 |
3:55.21 |
|
5:13.08 |
|
6 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.55 |
2:34.69 |
3:56.31 |
|
5:15.40 |
|
7 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.99 |
2:37.12 |
3:57.43 |
|
5:16.17 |
|
8 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:17.16 |
2:38.70 |
3:59.58 |
|
5:18.34 |
|
9 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:15.15 |
2:37.30 |
4:40.19 |
|
5:20.68 |
|
10 |
Nelly Gustafsson |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
1:16.69 |
2:39.89 |
4:03.86 |
|
5:23.77 |
|
11 |
Tilda Eklund |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:14.61 |
2:37.91 |
4:02.11 |
|
5:25.95 |
|
12 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:16.38 |
2:41.83 |
4:08.47 |
|
5:31.96 |
|
13 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:15.12 |
2:39.74 |
4:07.35 |
|
5:32.35 |
|
14 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
1:17.89 |
2:44.36 |
4:11.36 |
|
5:35.23 |
|
15 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:23.08 |
2:48.61 |
4:14.54 |
|
5:35.70 |
|
16 |
Felicia Adamsson |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:16.48 |
2:42.71 |
4:10.45 |
|
5:36.01 |
|
17 |
Tuva Balkerud |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
1:17.62 |
2:45.36 |
4:13.26 |
|
5:38.37 |
|
18 |
Malin Andreé |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:20.19 |
2:46.19 |
4:13.77 |
|
5:39.11 |
|
19 |
Anna Westborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:18.65 |
2:46.48 |
4:14.86 |
|
5:40.93 |
|
20 |
Filippa Sterling |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:19.88 |
2:47.59 |
4:14.95 |
|
5:41.93 |
|
21 |
Zafira Engström Vaamonde |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
1:19.37 |
2:47.63 |
4:17.00 |
|
5:42.82 |
|
22 |
Astrid Blomberg |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:22.32 |
2:52.29 |
4:20.43 |
|
5:43.58 |
|
23 |
Ebba Vongheer |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
1:23.24 |
2:53.60 |
4:24.10 |
|
5:50.84 |
|
24 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
1:24.34 |
2:56.13 |
4:27.23 |
|
5:55.23 |
|
25 |
Amanda Heed Nordin |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
1:21.21 |
2:52.30 |
4:25.26 |
|
5:56.42 |
|
26 |
Julia Faleke-Novy |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
1:25.97 |
2:57.66 |
4:31.50 |
|
5:57.37 |
|
27 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:25.99 |
2:56.72 |
4:29.10 |
|
5:57.71 |
|
28 |
Clara Sundqvist |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
1:25.44 |
2:57.61 |
4:30.34 |
|
5:59.20 |
|
29 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:25.23 |
3:00.38 |
4:31.17 |
|
5:59.62 |
|
30 |
Alice Albinzon |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:24.23 |
2:57.34 |
4:31.58 |
|
6:00.67 |
|
31 |
Tuva Lennér |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:24.16 |
2:58.49 |
4:32.92 |
|
6:01.03 |
|
32 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
1:26.40 |
2:59.74 |
4:32.70 |
|
6:01.98 |
|
33 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:25.33 |
3:00.25 |
4:36.93 |
|
6:10.99 |
|
34 |
Noémi Andras |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
1:27.55 |
3:07.86 |
4:51.94 |
|
6:33.43 |
|
35 |
Mimmi Busck |
2001 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:34.77 |
3:20.84 |
5:09.82 |
|
6:50.40 |
|
- |
Linda Svensson |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Hannah Zaalouk |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.05 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
16:40 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:46 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.05 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
16:46 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:20 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Charlotte Myers |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
35.08 |
1:12.04 |
1:49.00 |
|
2:25.15 |
|
2 |
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.51 |
1:18.59 |
1:59.93 |
|
2:39.33 |
|
3 |
Saskia Kuhlins |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
37.32 |
1:17.98 |
1:59.32 |
|
2:40.72 |
|
4 |
Diana Bagheri |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
44.49 |
1:32.68 |
2:21.50 |
|
3:08.93 |
|
- |
Julia Peterson |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Engsoo |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.34 |
1:12.27 |
1:51.71 |
|
2:31.67 |
|
2 |
Lina Berggren |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
37.71 |
1:16.33 |
1:55.45 |
|
2:34.04 |
|
3 |
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
37.55 |
1:18.02 |
1:58.85 |
|
2:37.37 |
|
4 |
Elina Bjällås |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
43.33 |
1:30.11 |
2:18.64 |
|
3:06.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.13 |
1:13.36 |
1:52.59 |
|
2:30.91 |
|
2 |
Clara Wadsten |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.68 |
1:14.36 |
1:54.06 |
|
2:32.74 |
|
3 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
37.06 |
1:17.84 |
1:58.75 |
|
2:38.01 |
|
4 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
37.59 |
1:18.51 |
1:59.75 |
|
2:39.79 |
|
5 |
Andréa Persson |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
38.70 |
1:19.53 |
2:01.34 |
|
2:43.05 |
|
6 |
Hanna Hargsten |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.96 |
1:20.96 |
2:03.88 |
|
2:44.09 |
|
7 |
Wilma Hagmansson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
41.59 |
1:25.51 |
2:09.34 |
|
2:52.50 |
|
8 |
Anna Bäckdahl |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.70 |
1:27.51 |
2:13.20 |
|
2:56.37 |
|
9 |
Vinona Bothe Karlssom |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
42.01 |
1:29.47 |
2:16.66 |
|
3:00.77 |
|
10 |
Malin Jansson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
42.65 |
1:28.94 |
2:16.88 |
|
3:00.86 |
|
11 |
Josefin Bering |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
44.45 |
1:31.50 |
2:18.70 |
|
3:03.39 |
|
12 |
Emelie Adolfsson |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
47.16 |
1:36.64 |
2:27.81 |
|
3:16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Martin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.27 |
1:13.54 |
1:52.21 |
|
2:29.86 |
|
2 |
Victoria Åberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
36.67 |
1:15.14 |
1:54.58 |
|
2:33.22 |
|
3 |
Hanna Reithner |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.74 |
1:17.01 |
1:57.65 |
|
2:37.60 |
|
4 |
Signe Nordegren |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
38.25 |
1:18.95 |
1:59.24 |
|
2:38.03 |
|
5 |
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.65 |
1:20.27 |
2:02.51 |
|
2:42.72 |
|
6 |
Tilda Eklund |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.32 |
1:18.42 |
2:00.73 |
|
2:43.18 |
|
7 |
Zafira Engström Vaamonde |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
40.37 |
1:22.99 |
2:07.96 |
|
2:50.15 |
|
8 |
Emelie Ångström |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
39.42 |
1:22.58 |
2:08.08 |
|
2:51.96 |
|
9 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.69 |
1:25.55 |
2:10.69 |
|
2:55.19 |
|
10 |
Astrid Hammar |
2000 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
40.90 |
1:25.18 |
2:12.08 |
|
2:55.20 |
|
11 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
40.87 |
1:26.55 |
2:12.39 |
|
2:56.75 |
|
12 |
Nelly Gustafsson |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
41.94 |
1:27.39 |
2:14.26 |
|
2:58.64 |
|
13 |
Emma Roloff |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
42.53 |
1:28.05 |
2:13.99 |
|
2:58.83 |
|
14 |
Clara Sundqvist |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
44.21 |
1:30.30 |
2:15.84 |
|
2:59.79 |
|
14 |
Sara Tillenius |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.33 |
1:26.97 |
2:14.14 |
|
2:59.79 |
|
16 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.29 |
1:28.60 |
2:15.09 |
|
3:01.17 |
|
17 |
Filippa Sterling |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
43.05 |
1:28.86 |
2:17.39 |
|
3:03.75 |
|
18 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
44.92 |
1:32.17 |
2:19.88 |
|
3:04.99 |
|
19 |
Amanda Heed Nordin |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
42.92 |
1:30.23 |
2:19.61 |
|
3:07.24 |
|
20 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
44.92 |
1:33.04 |
2:20.88 |
|
3:08.02 |
|
21 |
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:14.07 |
1:31.56 |
2:22.41 |
|
3:08.95 |
|
22 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.70 |
1:31.36 |
2:21.14 |
|
3:09.10 |
|
23 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.43 |
1:31.12 |
2:22.04 |
|
3:10.11 |
|
24 |
Malin Andreé |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
45.94 |
1:35.42 |
2:23.49 |
|
3:10.95 |
|
25 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
44.95 |
1:33.84 |
2:23.97 |
|
3:10.97 |
|
26 |
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
46.17 |
1:35.78 |
2:25.44 |
|
3:11.60 |
|
27 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
44.67 |
1:34.89 |
2:25.40 |
|
3:11.67 |
|
28 |
Josefin Gardelin |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
45.31 |
1:35.43 |
2:25.51 |
|
3:13.22 |
|
29 |
Mimmi Busck |
2001 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
50.22 |
1:44.03 |
2:40.51 |
|
3:33.53 |
|
- |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
DNF |
|
- |
Alice Albinzon |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Mikaela Hedström |
2003 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Ottilia Hjelmborn |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.05 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
17:20 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:39 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.05 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
17:39 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:27 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dominykas Lusys |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
27.82 |
58.15 |
1:29.45 |
|
2:00.39 |
|
2 |
Oskar Persson |
1995 |
Wisby Simsällskap |
|
27.83 |
58.10 |
1:29.58 |
|
2:01.47 |
|
3 |
Rasmus Rantanen |
1997 |
Falu Simsällskap |
|
28.39 |
59.80 |
1:31.93 |
|
2:03.71 |
|
4 |
Tim Filipsson |
1996 |
Skuru Idrottsklubb |
|
27.59 |
58.91 |
1:31.92 |
|
2:05.15 |
|
5 |
Alexander Lind |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
28.37 |
1:00.09 |
1:33.05 |
|
2:05.58 |
|
6 |
Denis Marijanovic |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
27.25 |
57.87 |
1:31.07 |
|
2:05.60 |
|
7 |
Marcus Stolt |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
28.57 |
1:00.63 |
1:33.50 |
|
2:06.19 |
|
8 |
Edward Eliasson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
28.65 |
1:00.34 |
1:33.58 |
|
2:06.33 |
|
9 |
Marcus Stridfäldt |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.54 |
1:01.99 |
1:35.80 |
|
2:06.87 |
|
10 |
Kristoffer Wallenbro |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
28.88 |
1:01.34 |
1:35.08 |
|
2:08.20 |
|
11 |
Axel Ydenius |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
28.43 |
1:00.95 |
1:35.54 |
|
2:09.97 |
|
12 |
Oliver Freiholtz |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
28.80 |
1:02.46 |
1:37.16 |
|
2:13.22 |
|
13 |
Fredrik Byström |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
28.60 |
1:01.58 |
1:37.65 |
|
2:13.77 |
|
14 |
Gustav Norén-Vosveldt |
1996 |
Härnösands Simsällskap |
|
30.38 |
1:04.38 |
1:39.21 |
|
2:14.01 |
|
15 |
Adam Gräns |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.07 |
1:04.89 |
1:39.80 |
|
2:14.08 |
|
16 |
Jelle Kranenbarg |
1996 |
Härnösands Simsällskap |
|
31.10 |
1:04.68 |
1:40.54 |
|
2:16.79 |
|
17 |
Marcus Melander |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
30.91 |
1:06.31 |
1:43.75 |
|
2:18.72 |
|
18 |
Pontus Lindh |
1996 |
Härnösands Simsällskap |
|
29.72 |
1:04.66 |
1:43.20 |
|
2:21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Altman |
1998 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
27.02 |
56.24 |
1:27.11 |
|
1:59.43 |
|
2 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
27.99 |
58.48 |
1:29.45 |
|
1:59.61 |
|
3 |
Filip Björkholm |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
28.77 |
1:00.20 |
1:32.10 |
|
2:02.90 |
|
4 |
Erik Björklund |
1998 |
Njurunda Simsällskap |
|
28.46 |
1:01.25 |
1:35.70 |
|
2:09.11 |
|
5 |
William Svalander |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
28.56 |
1:01.11 |
1:35.35 |
|
2:09.37 |
|
6 |
Kevin Chong |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.29 |
1:03.61 |
1:37.79 |
|
2:10.66 |
|
7 |
Adrian Panahi |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
29.56 |
1:03.26 |
1:37.93 |
|
2:11.48 |
|
8 |
Christopher Johnsson |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
29.60 |
1:04.07 |
1:38.52 |
|
2:11.60 |
|
9 |
Axel Gudehn |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.09 |
1:04.28 |
1:39.28 |
|
2:13.86 |
|
10 |
Emrik Niklasson |
1998 |
Wisby Simsällskap |
|
30.81 |
1:05.36 |
1:42.23 |
|
2:18.01 |
|
11 |
Simon Gipperth |
1998 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
30.88 |
1:06.54 |
1:44.39 |
|
2:18.87 |
|
12 |
Sebastian Tellgren |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.42 |
1:08.57 |
1:47.30 |
|
2:25.45 |
|
13 |
Alexander Hanna |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
31.24 |
1:09.32 |
1:50.47 |
|
2:29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
30.97 |
1:05.38 |
1:39.44 |
|
2:12.22 |
|
2 |
Andre Filipsson |
1999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
29.71 |
1:03.69 |
1:38.74 |
|
2:13.78 |
|
3 |
Petter Norén Vosfeldt |
1999 |
Härnösands Simsällskap |
|
31.19 |
1:05.21 |
1:40.18 |
|
2:14.19 |
|
4 |
Johan Björklund |
1999 |
Njurunda Simsällskap |
|
30.76 |
1:05.14 |
1:40.73 |
|
2:14.41 |
|
5 |
Harald Brobacke |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
31.30 |
1:06.58 |
1:42.36 |
|
2:16.25 |
|
6 |
Alex Kaufmann |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
30.88 |
1:05.88 |
1:42.12 |
|
2:17.10 |
|
7 |
Oskar Strömbeck |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
32.43 |
1:09.37 |
1:47.84 |
|
2:24.64 |
|
8 |
Emil Skytt |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
32.72 |
1:10.10 |
1:48.82 |
|
2:25.06 |
|
9 |
Karl Broberg |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
33.06 |
1:11.94 |
1:50.73 |
|
2:26.50 |
|
10 |
Mattias Huss |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
35.77 |
1:15.49 |
1:57.76 |
|
2:39.15 |
|
11 |
Pontus Thor |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.62 |
1:17.97 |
2:01.01 |
|
2:41.85 |
|
12 |
Ted Larsson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
35.48 |
1:19.48 |
2:04.90 |
|
2:48.94 |
|
13 |
Andreas Hållberg |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
38.01 |
1:21.49 |
2:07.95 |
|
2:54.18 |
|
14 |
Oskar Hägglund |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
39.30 |
1:24.84 |
2:14.22 |
|
3:14.88 |
|
15 |
Suren Chopuryan |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
43.28 |
1:36.79 |
2:34.15 |
|
3:27.41 |
|
- |
Mattias Ljung |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Björn Seeliger |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
30.77 |
1:04.72 |
1:38.87 |
|
2:11.28 |
|
2 |
Klaudius Schreck |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
29.93 |
1:03.94 |
1:39.87 |
|
2:14.45 |
|
3 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
30.72 |
1:05.30 |
1:40.78 |
|
2:15.18 |
|
4 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
31.08 |
1:06.40 |
1:42.80 |
|
2:18.64 |
|
5 |
Kaspar Zalomski |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
33.52 |
1:10.09 |
1:47.40 |
|
2:24.02 |
|
6 |
William Ejlegård |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
32.55 |
1:09.61 |
1:47.90 |
|
2:24.94 |
|
7 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
33.98 |
1:11.99 |
1:49.44 |
|
2:25.79 |
|
8 |
Elliot Nyström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.40 |
1:09.54 |
1:48.87 |
|
2:26.35 |
|
9 |
Cosmos Sharman |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
32.29 |
1:08.90 |
1:47.49 |
|
2:26.39 |
|
10 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.86 |
1:11.67 |
1:50.99 |
|
2:28.50 |
|
11 |
Rasmus Ulin |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
|
35.16 |
1:14.00 |
1:52.74 |
|
2:29.03 |
|
12 |
Johan Brewitz |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
33.15 |
1:11.48 |
1:50.98 |
|
2:29.38 |
|
13 |
Rikard Arnebjer |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
32.62 |
1:11.72 |
1:51.92 |
|
2:31.43 |
|
14 |
William Yttergren |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
36.37 |
1:16.57 |
1:57.46 |
|
2:37.45 |
|
15 |
Gustav Gaunitz |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
35.02 |
1:14.12 |
1:56.17 |
|
2:38.73 |
|
16 |
Alexander Berglund |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
36.02 |
1:18.24 |
2:00.94 |
|
2:40.93 |
|
17 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.09 |
1:18.51 |
2:01.42 |
|
2:41.51 |
|
18 |
Daniel Thelenius |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
37.29 |
1:18.58 |
2:00.03 |
|
2:42.08 |
|
19 |
Elias Gipperth |
2000 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
36.60 |
1:19.12 |
2:02.56 |
|
2:43.17 |
|
20 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.42 |
1:20.19 |
2:02.74 |
|
2:43.33 |
|
21 |
Elias Engström |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
36.99 |
1:20.10 |
2:03.96 |
|
2:44.78 |
|
22 |
Victor Nilsson |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
37.77 |
1:21.30 |
2:04.44 |
|
2:45.89 |
|
23 |
Oskar Mikker |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.36 |
1:18.55 |
2:02.81 |
|
2:46.33 |
|
24 |
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
36.77 |
1:19.82 |
2:05.54 |
|
2:48.58 |
|
25 |
Anton Appelqvist |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
37.89 |
1:22.33 |
2:08.38 |
|
2:52.19 |
|
26 |
Marcus Eriksson |
2000 |
Ösmo Simsällskap |
|
39.66 |
1:23.82 |
2:10.16 |
|
2:53.62 |
|
27 |
William Bernhardsson |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
38.69 |
1:22.55 |
2:09.14 |
|
2:55.18 |
|
28 |
Edvin Ljungquist |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.34 |
1:24.45 |
2:12.34 |
|
2:58.46 |
|
29 |
Alfons Frid |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
38.93 |
1:26.07 |
2:14.10 |
|
3:00.54 |
|
30 |
Kevin Cheng |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.76 |
1:23.17 |
2:11.39 |
|
3:00.72 |
|
31 |
Aaron O´Malley |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
43.93 |
1:31.26 |
2:18.63 |
|
3:04.92 |
|
32 |
Gustav Sjöqvist |
2001 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
40.54 |
1:28.58 |
2:19.23 |
|
3:05.91 |
|
33 |
Axel Björkqvist Andersson |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
41.44 |
1:28.49 |
2:18.50 |
|
3:07.87 |
|
34 |
Gustav Henrikssen |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
41.61 |
1:30.99 |
2:22.49 |
|
3:11.03 |
|
35 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
42.84 |
1:32.39 |
2:22.90 |
|
3:12.26 |
|
36 |
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
42.94 |
1:34.21 |
2:28.48 |
|
3:21.07 |
|
37 |
Linus Öberg |
2003 |
Spårvägens Simförening |
|
45.00 |
1:37.24 |
2:32.92 |
|
3:26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.05 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
09:27 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:42 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.05 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
09:42 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:05 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.05 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
10:05 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:26 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lovisa Malmgren |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
38.35 |
1:21.83 |
2:06.79 |
|
2:53.53 |
|
2 |
Saskia Kuhlins |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
38.55 |
1:22.89 |
2:08.54 |
|
2:54.65 |
|
3 |
My Lemnert |
1996 |
Njurunda Simsällskap |
|
40.18 |
1:25.39 |
2:13.57 |
|
3:00.54 |
|
4 |
Josefin Öster |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.55 |
1:29.39 |
2:20.36 |
|
3:10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Nilsson |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
36.76 |
1:18.63 |
2:01.23 |
|
2:45.07 |
|
2 |
Sophia Norén |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.48 |
1:23.32 |
2:08.78 |
|
2:54.04 |
|
3 |
Carolina Andersson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.86 |
1:24.41 |
2:08.99 |
|
2:54.66 |
|
4 |
Lise Öberg |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
40.09 |
1:24.75 |
2:11.95 |
|
2:58.82 |
|
5 |
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.86 |
1:26.71 |
2:13.44 |
|
3:00.28 |
|
6 |
Louise Hagström |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.64 |
1:25.72 |
2:12.87 |
|
3:00.34 |
|
7 |
Wilma Andersson |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
40.12 |
1:27.66 |
2:16.90 |
|
3:05.87 |
|
8 |
Elina Bjällås |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
44.95 |
1:36.21 |
2:31.07 |
|
3:27.62 |
|
9 |
Katia Calming |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
50.23 |
1:46.54 |
2:46.10 |
|
3:43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
38.81 |
1:21.57 |
2:05.34 |
|
2:48.53 |
|
2 |
Linnea Lindahl |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
42.47 |
1:30.86 |
2:19.99 |
|
3:09.09 |
|
3 |
Wilma Hagmansson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
44.16 |
1:33.36 |
2:23.23 |
|
3:12.23 |
|
4 |
Jennifer Hjälm-Gerle |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
44.28 |
1:33.47 |
2:23.41 |
|
3:13.11 |
|
5 |
Vinona Bothe Karlssom |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
44.49 |
1:37.47 |
2:32.71 |
|
3:25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emelie Ångström |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
39.88 |
1:24.04 |
2:09.54 |
|
2:55.84 |
|
2 |
Malin Andreé |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.50 |
1:29.89 |
2:18.74 |
|
3:06.25 |
|
3 |
Tuva Balkerud |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
41.30 |
1:28.67 |
2:18.91 |
|
3:07.38 |
|
4 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.92 |
1:30.37 |
2:20.57 |
|
3:09.42 |
|
5 |
Astrid Hammar |
2000 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
43.43 |
1:32.19 |
2:21.50 |
|
3:09.86 |
|
6 |
Evelina Johansson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
43.65 |
1:33.06 |
2:23.23 |
|
3:11.26 |
|
7 |
Clara Sundqvist |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
45.40 |
1:33.40 |
2:24.16 |
|
3:12.60 |
|
8 |
Mathilda Eriksson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
43.46 |
1:32.47 |
2:24.59 |
|
3:15.22 |
|
9 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
44.48 |
1:34.86 |
2:27.05 |
|
3:16.59 |
|
10 |
Alice Albinzon |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
43.50 |
1:34.06 |
2:26.67 |
|
3:18.51 |
|
11 |
Alba Ekepil |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
45.02 |
1:35.38 |
2:28.05 |
|
3:18.89 |
|
12 |
Emma Roloff |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
43.97 |
1:34.81 |
2:27.11 |
|
3:19.07 |
|
13 |
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
45.67 |
1:36.63 |
2:29.08 |
|
3:20.21 |
|
14 |
Tuva Lennér |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
42.85 |
1:34.21 |
2:27.98 |
|
3:20.35 |
|
15 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
45.56 |
1:38.18 |
2:30.54 |
|
3:22.41 |
|
16 |
Ebba Vongheer |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
45.94 |
1:38.14 |
2:30.88 |
|
3:23.59 |
|
17 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
47.56 |
1:40.30 |
2:33.48 |
|
3:24.24 |
|
18 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
47.08 |
1:40.24 |
2:32.86 |
|
3:24.54 |
|
19 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
47.30 |
1:39.37 |
2:33.50 |
|
3:25.95 |
|
20 |
Julia Faleke-Novy |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
45.64 |
1:39.60 |
2:35.26 |
|
3:26.43 |
|
21 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
47.29 |
1:39.87 |
2:34.69 |
|
3:28.64 |
|
22 |
Rebecka Dagberg |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
46.70 |
1:40.41 |
2:36.05 |
|
3:31.08 |
|
23 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
48.01 |
1:44.12 |
2:39.44 |
|
3:33.27 |
|
24 |
Julia Kenning |
2000 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
47.87 |
1:42.79 |
2:38.93 |
|
3:34.52 |
|
25 |
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
47.94 |
1:44.17 |
2:40.57 |
|
3:36.55 |
|
26 |
Hannah Qvist |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
47.38 |
1:43.43 |
2:41.47 |
|
3:37.19 |
|
27 |
Ida Hamberg |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
49.74 |
1:45.57 |
2:42.22 |
|
3:40.26 |
|
28 |
Sofia Ekström |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
53.11 |
1:55.69 |
2:58.63 |
|
3:59.35 |
|
- |
Leia Berhanu |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.05 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
10:26 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:46 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Weidlitz |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.51 |
2:22.98 |
3:46.69 |
|
4:48.80 |
|
2 |
Dominykas Lusys |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
1:06.26 |
2:21.57 |
3:44.13 |
|
4:49.01 |
|
3 |
Tim Filipsson |
1996 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:05.06 |
2:20.27 |
3:48.72 |
|
5:00.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
1:07.05 |
2:23.14 |
3:46.26 |
|
4:49.52 |
|
2 |
Filip Björkholm |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:07.29 |
2:21.97 |
3:48.64 |
|
4:53.38 |
|
3 |
Frederick Holmer Fann |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:11.96 |
2:31.41 |
4:02.84 |
|
5:10.29 |
|
4 |
Fredrik Voigt |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
1:17.08 |
2:43.15 |
4:19.03 |
|
5:32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.18 |
2:33.47 |
3:58.46 |
|
5:06.08 |
|
2 |
Olof Askling |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.85 |
2:32.27 |
4:00.24 |
|
5:10.79 |
|
3 |
Andre Filipsson |
1999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:14.62 |
2:32.88 |
4:08.80 |
|
5:22.12 |
|
4 |
Harald Brobacke |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
1:14.82 |
2:38.32 |
4:13.70 |
|
5:25.32 |
|
5 |
Samir Noory |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:17.87 |
2:46.96 |
4:28.56 |
|
5:47.97 |
|
6 |
Oskar Thuresson |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
1:21.45 |
2:50.86 |
4:30.29 |
|
5:48.07 |
|
7 |
Emil Skytt |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
1:22.42 |
2:49.71 |
4:33.25 |
|
5:49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klaudius Schreck |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.30 |
2:35.06 |
4:09.66 |
|
5:20.31 |
|
2 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.76 |
2:41.96 |
4:11.92 |
|
5:29.47 |
|
3 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
1:16.14 |
2:44.54 |
4:22.00 |
|
5:32.49 |
|
4 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:24.77 |
2:52.94 |
4:36.94 |
|
5:51.86 |
|
5 |
Oscar Johansson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:32.29 |
3:00.86 |
4:39.19 |
|
5:58.88 |
|
6 |
Alexander Berglund |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
1:34.50 |
3:13.38 |
5:02.00 |
|
6:30.86 |
|
7 |
Gustav Gaunitz |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
1:33.00 |
3:11.72 |
5:06.39 |
|
6:32.40 |
|
- |
Kaspar Zalomski |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.05 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
10:46 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:46 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellinor Hedgren-Rylander |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:07.18 |
2:19.10 |
3:33.06 |
4:47.58 |
18:28.08 |
|
|
|
|
|
|
6:01.87 |
7:16.02 |
8:30.31 |
9:44.76 |
|
|
|
|
|
|
|
10:59.69 |
12:14.54 |
13:29.49 |
14:44.72 |
|
|
|
|
|
|
|
15:59.82 |
17:14.94 |
|
|
|
|
2 |
Emma Öhman |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
1:08.22 |
2:22.32 |
3:37.51 |
4:52.50 |
18:48.17 |
|
|
|
|
|
|
6:07.68 |
7:22.76 |
8:38.21 |
9:53.98 |
|
|
|
|
|
|
|
11:09.82 |
12:26.27 |
13:42.26 |
14:58.99 |
|
|
|
|
|
|
|
16:15.89 |
17:32.40 |
|
|
|
|
3 |
Hannah Berndtson |
1996 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:16.50 |
2:37.45 |
3:57.59 |
5:17.12 |
20:00.80 |
|
|
|
|
|
|
6:37.03 |
7:57.52 |
9:18.09 |
10:38.75 |
|
|
|
|
|
|
|
11:59.35 |
13:20.47 |
14:41.48 |
16:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
17:23.42 |
18:43.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lena Westerlund |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:14.06 |
2:34.80 |
3:56.86 |
5:19.88 |
20:37.21 |
|
|
|
|
|
|
6:43.44 |
8:07.98 |
9:32.38 |
10:57.10 |
|
|
|
|
|
|
|
12:20.63 |
13:45.97 |
15:08.50 |
16:31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
17:55.89 |
19:17.82 |
|
|
|
|
2 |
Wilma Andersson |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
1:18.07 |
2:42.84 |
4:10.03 |
5:37.56 |
21:25.67 |
|
|
|
|
|
|
7:06.14 |
8:34.58 |
10:01.29 |
11:27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
12:54.89 |
14:22.77 |
15:48.44 |
17:56.37 |
|
|
|
|
|
|
|
19:21.23 |
20:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:10.05 |
2:24.03 |
3:38.79 |
4:53.76 |
18:31.53 |
|
|
|
|
|
|
6:08.00 |
7:22.41 |
8:37.17 |
9:52.40 |
|
|
|
|
|
|
|
11:07.32 |
12:22.56 |
13:36.95 |
14:50.74 |
|
|
|
|
|
|
|
16:05.15 |
17:19.66 |
|
|
|
|
2 |
Hanna Hargsten |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:15.71 |
2:39.11 |
4:02.16 |
5:26.03 |
20:38.68 |
|
|
|
|
|
|
6:48.68 |
8:11.96 |
9:36.22 |
10:58.44 |
|
|
|
|
|
|
|
12:21.89 |
13:45.51 |
15:09.38 |
16:33.75 |
|
|
|
|
|
|
|
17:57.11 |
19:20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:14.86 |
2:36.49 |
3:58.64 |
5:21.70 |
20:33.53 |
|
|
|
|
|
|
6:44.56 |
8:06.57 |
9:28.98 |
10:51.57 |
|
|
|
|
|
|
|
12:14.78 |
13:37.80 |
15:01.44 |
16:25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
17:48.96 |
19:12.51 |
|
|
|
|
2 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:15.27 |
2:37.37 |
3:59.80 |
5:24.22 |
20:52.46 |
|
|
|
|
|
|
6:44.72 |
8:07.05 |
9:29.24 |
10:52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
12:14.79 |
13:39.04 |
15:03.19 |
16:27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
17:54.15 |
19:23.92 |
|
|
|
|
3 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:21.24 |
2:49.76 |
4:19.76 |
5:49.78 |
22:26.54 |
|
|
|
|
|
|
7:18.97 |
8:49.67 |
10:20.97 |
11:52.22 |
|
|
|
|
|
|
|
13:24.32 |
14:55.47 |
16:25.90 |
17:58.37 |
|
|
|
|
|
|
|
19:30.83 |
21:01.30 |
|
|
|
|
4 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
1:23.55 |
2:59.65 |
4:37.77 |
6:16.54 |
24:36.39 |
|
|
|
|
|
|
7:58.56 |
9:38.77 |
11:18.48 |
12:58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
14:40.87 |
16:28.02 |
18:11.08 |
19:54.44 |
|
|
|
|
|
|
|
21:28.58 |
23:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.05 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
11:46 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:33 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Hägglund-Björklund |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:04.89 |
2:13.50 |
3:23.24 |
4:33.63 |
9:18.80 |
|
|
|
|
|
|
5:44.28 |
6:56.40 |
8:08.29 |
|
|
|
2 |
Carin Klasson |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:05.21 |
2:14.86 |
3:26.35 |
4:39.24 |
9:31.47 |
|
|
|
|
|
|
5:51.66 |
7:04.73 |
8:18.61 |
|
|
|
3 |
Alida Ramdén |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:08.30 |
2:22.76 |
3:36.64 |
4:49.77 |
9:38.51 |
|
|
|
|
|
|
6:03.43 |
7:15.50 |
8:27.31 |
|
|
|
4 |
Klara Wallenbro |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
1:10.45 |
2:26.47 |
3:43.33 |
5:00.82 |
10:16.53 |
|
|
|
|
|
|
6:19.15 |
7:38.58 |
8:58.23 |
|
|
|
5 |
Saskia Kuhlins |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
1:16.23 |
2:38.11 |
4:00.75 |
5:23.07 |
10:42.06 |
|
|
|
|
|
|
6:44.06 |
8:05.35 |
9:25.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Berggren |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:08.84 |
2:22.25 |
3:36.04 |
4:49.71 |
9:42.89 |
|
|
|
|
|
|
6:03.63 |
7:17.56 |
8:31.59 |
|
|
|
2 |
Alexandra Engsoo |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:08.31 |
2:22.50 |
3:38.05 |
4:54.81 |
10:03.98 |
|
|
|
|
|
|
6:12.26 |
7:30.17 |
8:48.26 |
|
|
|
3 |
Sophia Norén |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:15.97 |
2:36.12 |
3:57.68 |
5:20.94 |
10:45.62 |
|
|
|
|
|
|
6:43.42 |
8:06.41 |
9:27.92 |
|
|
|
4 |
Ida Hofvander |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:16.92 |
2:39.17 |
4:02.93 |
5:26.34 |
11:07.40 |
|
|
|
|
|
|
6:50.53 |
8:16.71 |
9:43.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Moa Lindahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:08.97 |
2:23.22 |
3:38.27 |
4:53.73 |
9:53.60 |
|
|
|
|
|
|
6:08.64 |
7:24.33 |
8:39.85 |
|
|
|
2 |
Sofia Näslund |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:09.60 |
2:24.65 |
3:39.91 |
4:55.59 |
9:55.77 |
|
|
|
|
|
|
6:10.92 |
7:26.87 |
8:41.86 |
|
|
|
3 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.49 |
2:26.89 |
3:42.79 |
4:58.51 |
9:56.59 |
|
|
|
|
|
|
6:14.21 |
7:29.72 |
8:44.68 |
|
|
|
4 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.82 |
2:26.29 |
3:42.23 |
4:57.82 |
9:57.07 |
|
|
|
|
|
|
6:13.71 |
7:29.50 |
8:44.87 |
|
|
|
5 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
1:09.69 |
2:24.45 |
3:39.84 |
4:56.88 |
10:06.28 |
|
|
|
|
|
|
6:14.04 |
7:31.76 |
8:49.14 |
|
|
|
6 |
Clara Wadsten |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:11.49 |
2:29.82 |
3:47.43 |
5:06.01 |
10:20.46 |
|
|
|
|
|
|
6:25.09 |
7:44.97 |
9:04.43 |
|
|
|
7 |
Siri Selander |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.83 |
2:29.52 |
3:48.54 |
5:07.98 |
10:22.82 |
|
|
|
|
|
|
6:27.41 |
7:46.99 |
9:06.86 |
|
|
|
8 |
Matilda Flood |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
1:12.16 |
2:30.80 |
3:48.85 |
5:08.83 |
10:26.46 |
|
|
|
|
|
|
6:28.74 |
7:49.32 |
9:11.03 |
|
|
|
9 |
Emma Garmelius |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
1:11.86 |
2:29.68 |
3:48.51 |
5:08.81 |
10:28.01 |
|
|
|
|
|
|
6:28.80 |
7:49.33 |
9:09.65 |
|
|
|
10 |
Frida Nano |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:14.07 |
2:37.81 |
4:03.22 |
5:30.51 |
11:15.01 |
|
|
|
|
|
|
6:57.85 |
8:25.07 |
9:52.18 |
|
|
|
11 |
Wilma Hagmansson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
1:20.24 |
2:48.15 |
4:16.18 |
5:45.35 |
11:31.06 |
|
|
|
|
|
|
7:13.72 |
8:43.06 |
10:09.46 |
|
|
|
12 |
Emelie Blomberg |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:22.72 |
2:52.00 |
4:22.87 |
5:50.64 |
11:43.63 |
|
|
|
|
|
|
7:18.02 |
8:46.58 |
10:16.91 |
|
|
|
13 |
Anna Bäckdahl |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:21.72 |
2:50.96 |
4:23.24 |
5:54.80 |
11:56.27 |
|
|
|
|
|
|
7:26.26 |
8:58.00 |
10:29.51 |
|
|
|
- |
Lenina Mariani-Lopez |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Martin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:10.72 |
2:25.85 |
3:41.63 |
4:58.40 |
9:58.56 |
|
|
|
|
|
|
6:14.16 |
7:30.46 |
8:45.46 |
|
|
|
2 |
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:11.06 |
2:28.51 |
3:46.24 |
5:03.78 |
10:12.07 |
|
|
|
|
|
|
6:21.55 |
7:38.20 |
8:56.28 |
|
|
|
3 |
Victoria Åberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:12.07 |
2:29.66 |
3:47.36 |
5:05.54 |
10:17.18 |
|
|
|
|
|
|
6:23.43 |
7:40.92 |
8:59.91 |
|
|
|
4 |
Felicia Axelsson Eklund |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:12.63 |
2:30.12 |
3:48.00 |
5:05.92 |
10:19.10 |
|
|
|
|
|
|
6:25.08 |
7:44.34 |
9:02.89 |
|
|
|
5 |
Hanna Reithner |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.78 |
2:36.08 |
3:59.16 |
5:21.02 |
10:45.56 |
|
|
|
|
|
|
6:43.38 |
8:05.52 |
9:26.90 |
|
|
|
6 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.85 |
2:39.40 |
4:02.94 |
5:25.71 |
10:49.44 |
|
|
|
|
|
|
6:47.60 |
8:09.69 |
9:31.17 |
|
|
|
7 |
Nelly Gustafsson |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
1:17.36 |
2:41.28 |
4:04.18 |
5:26.62 |
10:50.16 |
|
|
|
|
|
|
6:49.22 |
8:11.68 |
9:32.67 |
|
|
|
8 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:14.51 |
2:34.27 |
3:56.51 |
5:20.11 |
10:52.20 |
|
|
|
|
|
|
6:44.42 |
8:09.18 |
9:31.76 |
|
|
|
9 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:17.06 |
2:39.43 |
4:02.73 |
5:26.35 |
10:52.91 |
|
|
|
|
|
|
6:49.46 |
8:12.89 |
9:35.10 |
|
|
|
10 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.80 |
2:37.29 |
4:01.21 |
5:24.05 |
10:55.58 |
|
|
|
|
|
|
6:47.78 |
8:10.38 |
9:34.07 |
|
|
|
11 |
Mathilda Eriksson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:19.48 |
2:43.98 |
4:09.72 |
5:35.48 |
11:12.91 |
|
|
|
|
|
|
7:00.88 |
8:26.17 |
9:51.28 |
|
|
|
12 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:18.09 |
2:44.05 |
4:10.33 |
5:38.25 |
11:30.74 |
|
|
|
|
|
|
7:06.30 |
8:36.26 |
10:06.19 |
|
|
|
13 |
Sara Tillenius |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:20.70 |
2:49.83 |
4:19.08 |
5:48.79 |
11:35.24 |
|
|
|
|
|
|
7:16.67 |
8:44.40 |
10:12.34 |
|
|
|
14 |
Malin Andreé |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:22.37 |
2:53.73 |
4:25.19 |
5:56.51 |
11:53.88 |
|
|
|
|
|
|
7:27.33 |
8:58.06 |
10:27.92 |
|
|
|
15 |
Ida Hamberg |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:25.98 |
3:01.12 |
4:36.30 |
6:11.35 |
12:23.46 |
|
|
|
|
|
|
7:45.93 |
9:19.60 |
10:51.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.05 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
12:33 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:10 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Norén-Vosveldt |
1996 |
Härnösands Simsällskap |
|
30.37 |
1:04.38 |
1:39.14 |
|
2:14.53 |
|
2 |
Tim Filipsson |
1996 |
Skuru Idrottsklubb |
|
29.02 |
1:03.62 |
1:39.62 |
|
2:17.52 |
|
3 |
Kristoffer Wallenbro |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
31.85 |
1:09.92 |
1:49.42 |
|
2:27.91 |
|
4 |
David Holm-Reise |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
31.01 |
1:07.82 |
1:47.57 |
|
2:28.29 |
|
5 |
Oliver Freiholtz |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
31.16 |
1:09.13 |
1:49.78 |
|
2:28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
32.15 |
1:09.44 |
1:45.78 |
|
2:20.89 |
|
2 |
Kalle Sandahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.82 |
1:08.82 |
1:46.88 |
|
2:25.19 |
|
3 |
Andre Filipsson |
1999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
32.23 |
1:12.16 |
1:54.52 |
|
2:36.89 |
|
4 |
Alex Kaufmann |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
34.22 |
1:14.76 |
1:56.83 |
|
2:39.48 |
|
5 |
Erik Ottosson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
34.42 |
1:14.44 |
1:57.58 |
|
2:40.10 |
|
6 |
Emil Wikell |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.48 |
1:15.86 |
1:58.56 |
|
2:41.77 |
|
7 |
Harald Brobacke |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
36.32 |
1:19.71 |
2:03.63 |
|
2:45.84 |
|
8 |
Samir Noory |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.30 |
1:19.01 |
2:04.89 |
|
2:46.45 |
|
9 |
Petter Norén Vosfeldt |
1999 |
Härnösands Simsällskap |
|
34.93 |
1:16.61 |
2:02.68 |
|
2:52.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Yttergren |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
39.38 |
1:25.10 |
2:13.24 |
|
3:02.25 |
|
2 |
David Kågström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.28 |
1:33.90 |
2:31.52 |
|
3:25.96 |
|
3 |
Morgan Malmfors |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
44.86 |
1:39.61 |
2:36.51 |
|
3:29.27 |
|
4 |
Rikard Arnebjer |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
44.99 |
1:43.07 |
2:46.21 |
|
3:49.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.05 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
15:10 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:43 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefin Hallman |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.16 |
1:09.63 |
1:53.51 |
|
2:27.41 |
|
2 |
Elin Berggren |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
31.76 |
1:10.58 |
1:55.43 |
|
2:29.57 |
|
3 |
Emma Bring |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.00 |
1:11.98 |
1:57.11 |
|
2:30.26 |
|
4 |
Malin Wallén |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
33.76 |
1:12.64 |
1:57.66 |
|
2:32.59 |
|
5 |
Lovisa Malmgren |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
34.35 |
1:13.91 |
1:57.62 |
|
2:32.77 |
|
6 |
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.07 |
1:14.66 |
2:00.93 |
|
2:37.67 |
|
7 |
Klara Wallenbro |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
32.75 |
1:15.20 |
2:02.42 |
|
2:38.77 |
|
8 |
Emma Öhman |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
34.58 |
1:17.85 |
2:02.84 |
|
2:39.78 |
|
9 |
My Lemnert |
1996 |
Njurunda Simsällskap |
|
35.29 |
1:20.36 |
2:05.95 |
|
2:43.61 |
|
10 |
Josefin Öster |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.85 |
1:22.32 |
2:11.57 |
|
2:53.83 |
|
11 |
Sofia Glabik |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.98 |
1:26.24 |
2:16.14 |
|
2:54.63 |
|
12 |
Elin Österberg |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
40.82 |
1:27.28 |
2:19.12 |
|
3:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Berggren |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
32.95 |
1:13.10 |
1:55.03 |
|
2:29.30 |
|
2 |
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
33.11 |
1:13.01 |
1:58.09 |
|
2:31.97 |
|
3 |
Alexandra Nilsson |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
35.12 |
1:16.13 |
1:59.09 |
|
2:35.64 |
|
4 |
Lise Öberg |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.11 |
1:14.33 |
2:01.78 |
|
2:39.41 |
|
5 |
Julia Blomquist |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.01 |
1:14.38 |
2:03.36 |
|
2:39.87 |
|
6 |
Agnes Fährlin |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
34.95 |
1:17.27 |
2:06.03 |
|
2:43.14 |
|
7 |
Caroline Adlerborn |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
33.30 |
1:17.54 |
2:07.13 |
|
2:44.27 |
|
8 |
Sarah Reichhuber |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.42 |
1:15.08 |
2:04.67 |
|
2:44.42 |
|
9 |
Carolina Andersson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.53 |
1:20.05 |
2:06.50 |
|
2:45.33 |
|
10 |
Therese Thor |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.46 |
1:19.34 |
2:08.86 |
|
2:48.88 |
|
11 |
Wilma Andersson |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
37.81 |
1:21.98 |
2:12.03 |
|
2:50.18 |
|
12 |
Wilma Tukonen |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
36.23 |
1:21.41 |
2:13.17 |
|
2:52.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Wadsten |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.98 |
1:12.12 |
1:56.82 |
|
2:33.26 |
|
2 |
Cassandra Engback |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.80 |
1:13.27 |
2:01.62 |
|
2:35.49 |
|
3 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
34.01 |
1:14.13 |
2:01.46 |
|
2:36.41 |
|
4 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
34.37 |
1:15.19 |
2:03.34 |
|
2:38.85 |
|
5 |
Matilda Flood |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
35.24 |
1:18.50 |
2:07.07 |
|
2:43.04 |
|
6 |
Saga Kjellin |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.01 |
1:17.02 |
2:04.77 |
|
2:43.23 |
|
7 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
36.21 |
1:20.65 |
2:06.77 |
|
2:44.84 |
|
8 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
36.36 |
1:19.32 |
2:08.67 |
|
2:45.06 |
|
9 |
Emma Garmelius |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
36.00 |
1:19.92 |
2:10.85 |
|
2:47.64 |
|
10 |
Elin Jansmarker |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.68 |
1:23.00 |
2:12.79 |
|
2:52.52 |
|
11 |
Wilma Hagmansson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
37.49 |
1:22.80 |
2:12.99 |
|
2:52.98 |
|
12 |
Cajsa-Lisa Jansson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
37.95 |
1:22.66 |
2:16.33 |
|
2:55.43 |
|
13 |
Jennifer Hjälm-Gerle |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
39.60 |
1:25.33 |
2:16.99 |
|
2:57.80 |
|
14 |
Emelie Blomberg |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.95 |
1:23.08 |
2:19.46 |
|
2:59.18 |
|
15 |
Anna Reinholdz |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.92 |
1:23.82 |
2:20.12 |
|
2:59.81 |
|
16 |
Lenina Mariani-Lopez |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.15 |
1:30.85 |
2:25.22 |
|
3:05.23 |
|
17 |
Tina Nuhic |
1999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.25 |
1:25.19 |
2:23.77 |
|
3:06.48 |
|
- |
Wilma Ekwall |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Vinona Bothe Karlssom |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Carlbom |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.75 |
1:15.62 |
2:03.02 |
|
2:39.93 |
|
2 |
Signe Nordegren |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.55 |
1:15.94 |
2:03.34 |
|
2:40.06 |
|
3 |
Felicia Axelsson Eklund |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.93 |
1:17.02 |
2:06.70 |
|
2:44.93 |
|
4 |
Emelie Ångström |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
38.76 |
1:21.93 |
2:08.64 |
|
2:46.67 |
|
5 |
Astrid Hammar |
2000 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
38.00 |
1:21.86 |
2:11.44 |
|
2:48.00 |
|
6 |
Tina Shahmalekpour |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.21 |
1:20.57 |
2:09.00 |
|
2:48.03 |
|
7 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.40 |
1:23.69 |
2:10.74 |
|
2:50.79 |
|
8 |
Alba Ekepil |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
36.73 |
1:21.80 |
2:12.86 |
|
2:51.15 |
|
9 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.43 |
1:20.75 |
2:13.00 |
|
2:52.06 |
|
10 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
38.92 |
1:26.02 |
2:17.07 |
|
2:54.11 |
|
11 |
Zafira Engström Vaamonde |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
36.80 |
1:21.34 |
2:13.47 |
|
2:54.74 |
|
12 |
Tuva Balkerud |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
38.26 |
1:26.16 |
2:15.18 |
|
2:55.21 |
|
13 |
Elsa Kjellin |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.95 |
1:25.81 |
2:18.86 |
|
2:56.84 |
|
14 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
39.48 |
1:26.72 |
2:18.67 |
|
2:57.05 |
|
15 |
Emma Roloff |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.33 |
1:26.80 |
2:18.41 |
|
2:57.45 |
|
16 |
Julia Faleke-Novy |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
40.27 |
1:27.78 |
2:19.06 |
|
2:57.71 |
|
17 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.79 |
1:24.20 |
2:17.01 |
|
2:58.24 |
|
18 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
39.70 |
1:27.67 |
2:19.01 |
|
2:58.36 |
|
19 |
Nelly Gustafsson |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
41.53 |
1:26.75 |
2:19.81 |
|
3:00.49 |
|
20 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
40.19 |
1:25.68 |
2:18.88 |
|
3:01.00 |
|
21 |
Eva Pakhomova |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
38.65 |
1:27.84 |
2:18.30 |
|
3:01.46 |
|
22 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.90 |
1:26.13 |
2:21.76 |
|
3:02.16 |
|
23 |
Anna Westborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
38.44 |
1:24.01 |
2:19.77 |
|
3:02.29 |
|
24 |
Malin Andreé |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.40 |
1:32.58 |
2:23.01 |
|
3:02.41 |
|
25 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.98 |
1:30.27 |
2:25.54 |
|
3:06.58 |
|
26 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
45.46 |
1:31.68 |
2:24.33 |
|
3:06.71 |
|
27 |
Tuva Lennér |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
42.08 |
1:33.00 |
2:26.94 |
|
3:07.61 |
|
28 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
42.42 |
1:31.55 |
2:27.35 |
|
3:07.78 |
|
29 |
Alice Albinzon |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
41.39 |
1:31.47 |
2:26.13 |
|
3:08.10 |
|
30 |
Ottilia Hjelmborn |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.84 |
1:27.67 |
2:23.87 |
|
3:08.49 |
|
31 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
45.22 |
1:35.55 |
2:28.01 |
|
3:10.56 |
|
32 |
Alwa Widmark |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
43.05 |
1:35.57 |
2:29.99 |
|
3:11.42 |
|
33 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
44.98 |
1:33.88 |
2:28.11 |
|
3:12.53 |
|
34 |
Felicia Adamsson |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.67 |
1:32.41 |
2:29.37 |
|
3:12.78 |
|
35 |
Josefin Gardelin |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
41.01 |
1:30.11 |
2:27.51 |
|
3:12.96 |
|
36 |
Sara Sehlström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
41.28 |
1:28.24 |
2:25.26 |
|
3:13.26 |
|
37 |
Roya Mohimani Svärdell |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
42.29 |
1:34.53 |
2:32.83 |
|
3:18.03 |
|
38 |
Maya Lindhe |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
42.90 |
1:31.54 |
2:33.44 |
|
3:18.04 |
|
39 |
Johanna Sandahl |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
45.66 |
1:36.24 |
2:37.03 |
|
3:20.99 |
|
40 |
Julia Kenning |
2000 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
44.53 |
1:37.78 |
2:33.87 |
|
3:21.08 |
|
41 |
Moa Fors |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
44.77 |
1:36.29 |
2:39.25 |
|
3:27.86 |
|
42 |
Leia Berhanu |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
44.72 |
1:45.04 |
2:48.81 |
|
3:42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.05 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
15:43 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:21 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dominykas Lusys |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
59.29 |
2:04.43 |
3:10.18 |
|
4:14.84 |
|
2 |
Oskar Persson |
1995 |
Wisby Simsällskap |
|
59.68 |
2:03.97 |
3:10.57 |
|
4:16.07 |
|
3 |
Rasmus Rantanen |
1997 |
Falu Simsällskap |
|
1:01.28 |
2:08.14 |
3:16.39 |
|
4:24.25 |
|
4 |
Kristoffer Wallenbro |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
1:01.96 |
2:11.09 |
3:22.51 |
|
4:33.84 |
|
5 |
Adam Gräns |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:05.89 |
2:18.09 |
3:32.26 |
|
4:43.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Björkholm |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:01.62 |
2:08.23 |
3:15.44 |
|
4:20.50 |
|
2 |
Adrian Panahi |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:06.70 |
2:19.50 |
3:33.58 |
|
4:43.01 |
|
3 |
Fredrik Voigt |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
1:06.73 |
2:18.86 |
3:32.37 |
|
4:44.39 |
|
4 |
Simon Gipperth |
1998 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:09.31 |
2:23.86 |
3:40.65 |
|
4:50.53 |
|
5 |
Emrik Niklasson |
1998 |
Wisby Simsällskap |
|
1:07.73 |
2:22.37 |
3:39.24 |
|
4:53.37 |
|
6 |
Sebastian Tellgren |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:09.82 |
2:27.66 |
3:47.67 |
|
5:05.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Björklund |
1999 |
Njurunda Simsällskap |
|
1:03.78 |
2:13.30 |
3:23.91 |
|
4:33.20 |
|
2 |
Olof Askling |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:05.03 |
2:15.08 |
3:25.85 |
|
4:36.48 |
|
3 |
Emil Wikell |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:05.42 |
2:18.19 |
3:33.01 |
|
4:43.93 |
|
4 |
Harald Brobacke |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
1:06.99 |
2:20.44 |
3:34.58 |
|
4:44.81 |
|
5 |
Erik Ottosson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
1:10.48 |
2:26.51 |
3:41.50 |
|
4:53.20 |
|
6 |
Emil Skytt |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
1:08.55 |
2:24.09 |
3:40.66 |
|
4:53.30 |
|
7 |
Oskar Strömbeck |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
1:12.39 |
2:32.70 |
3:54.16 |
|
5:12.18 |
|
8 |
Oskar Thuresson |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
1:10.31 |
2:29.16 |
3:50.96 |
|
5:13.16 |
|
9 |
Karl Broberg |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.02 |
2:40.05 |
4:08.01 |
|
5:32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.48 |
2:22.49 |
3:33.84 |
|
4:42.72 |
|
2 |
Klaudius Schreck |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.06 |
2:23.01 |
3:34.88 |
|
4:43.85 |
|
3 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
1:06.90 |
2:20.59 |
3:34.02 |
|
4:44.01 |
|
4 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:08.62 |
2:24.42 |
3:41.31 |
|
4:55.34 |
|
5 |
Kaspar Zalomski |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.26 |
2:27.61 |
3:42.64 |
|
4:55.66 |
|
6 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.70 |
2:27.84 |
3:44.91 |
|
5:00.95 |
|
7 |
William Ejlegård |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
1:12.04 |
2:28.33 |
3:45.65 |
|
5:01.42 |
|
8 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:10.88 |
2:29.51 |
3:50.14 |
|
5:08.29 |
|
9 |
Oscar Johansson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.10 |
2:32.31 |
3:51.95 |
|
5:08.77 |
|
10 |
Elias Engström |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
1:15.50 |
2:35.59 |
3:54.22 |
|
5:11.20 |
|
11 |
Rasmus Ulin |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
|
1:14.11 |
2:34.96 |
3:57.08 |
|
5:14.10 |
|
12 |
Johan Brewitz |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:11.94 |
2:32.34 |
3:54.48 |
|
5:16.41 |
|
13 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:13.44 |
2:35.93 |
3:58.15 |
|
5:17.73 |
|
14 |
Elliot Nyström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:14.59 |
2:37.22 |
3:55.24 |
|
5:23.39 |
|
15 |
Gijs Dijkhuizen |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
1:16.58 |
2:42.01 |
4:07.53 |
|
5:33.89 |
|
16 |
Felix Balkerud |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
1:18.18 |
2:44.43 |
4:11.92 |
|
5:34.26 |
|
17 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:17.59 |
2:45.78 |
4:59.79 |
|
5:41.60 |
|
18 |
Linus Thörn |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:24.10 |
2:53.71 |
4:23.94 |
|
5:47.75 |
|
19 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:24.17 |
2:54.03 |
4:23.35 |
|
5:48.38 |
|
20 |
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
1:24.33 |
2:57.66 |
4:31.70 |
|
6:01.43 |
|
21 |
William Bernhardsson |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
1:23.92 |
2:57.92 |
4:33.16 |
|
6:04.95 |
|
22 |
Anton Appelqvist |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
1:27.70 |
3:01.14 |
4:35.27 |
|
6:06.03 |
|
23 |
Gustav Surting |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
1:23.70 |
2:58.77 |
4:36.32 |
|
6:09.80 |
|
24 |
Edvin Ljungquist |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:32.04 |
3:15.81 |
4:59.55 |
|
6:36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.05 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
16:21 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:41 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.05 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
16:41 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:05 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tim Filipsson |
1996 |
Skuru Idrottsklubb |
|
31.19 |
1:05.16 |
1:39.52 |
|
2:13.83 |
|
2 |
Alexander Lind |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
31.24 |
1:05.24 |
1:39.97 |
|
2:13.94 |
|
3 |
Rasmus Rantanen |
1997 |
Falu Simsällskap |
|
32.91 |
1:08.05 |
1:43.41 |
|
2:18.60 |
|
4 |
Erik Reinholdz |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.29 |
1:07.55 |
1:44.74 |
|
2:20.48 |
|
5 |
Axel Ydenius |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.19 |
1:08.04 |
1:45.22 |
|
2:21.68 |
|
6 |
Martin Jareman |
1996 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.28 |
1:09.14 |
1:45.57 |
|
2:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Altman |
1998 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
30.73 |
1:03.82 |
1:37.99 |
|
2:11.75 |
|
2 |
Erik Björklund |
1998 |
Njurunda Simsällskap |
|
32.32 |
1:08.37 |
1:45.66 |
|
2:22.89 |
|
3 |
Christopher Johnsson |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.33 |
1:09.53 |
1:47.31 |
|
2:23.78 |
|
4 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
34.10 |
1:09.28 |
1:43.27 |
|
2:24.34 |
|
5 |
Axel Gudehn |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.64 |
1:10.55 |
1:48.38 |
|
2:26.16 |
|
6 |
Fredric Wernqvist |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.45 |
1:10.97 |
1:48.97 |
|
2:26.70 |
|
7 |
Sebastian Tellgren |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.04 |
1:15.96 |
1:58.61 |
|
2:40.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andre Filipsson |
1999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.29 |
1:09.99 |
1:46.91 |
|
2:22.96 |
|
2 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
35.69 |
1:14.47 |
1:52.66 |
|
2:28.54 |
|
3 |
Alex Kaufmann |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
35.30 |
1:14.74 |
1:54.28 |
|
2:32.74 |
|
4 |
Erik Ottosson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
36.65 |
1:17.06 |
1:58.09 |
|
2:36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Björn Seeliger |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.60 |
1:12.63 |
1:52.39 |
|
2:30.61 |
|
2 |
Johan Brewitz |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
37.34 |
1:18.42 |
2:00.55 |
|
2:42.60 |
|
3 |
Cosmos Sharman |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
36.76 |
1:17.70 |
2:00.59 |
|
2:42.65 |
|
4 |
Anton Laxbäck |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
38.64 |
1:21.68 |
2:04.64 |
|
2:47.10 |
|
5 |
William Ejlegård |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
40.95 |
1:24.47 |
2:08.19 |
|
2:50.93 |
|
6 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.69 |
1:23.44 |
2:08.79 |
|
2:51.72 |
|
7 |
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
39.29 |
1:23.41 |
2:09.42 |
|
2:53.63 |
|
8 |
Elliot Nyström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
41.44 |
1:27.06 |
2:12.19 |
|
2:56.69 |
|
9 |
William Bernhardsson |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
42.76 |
1:29.49 |
2:17.70 |
|
3:05.71 |
|
10 |
David Kågström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
44.59 |
1:32.47 |
2:21.12 |
|
3:06.49 |
|
11 |
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
45.87 |
1:36.04 |
2:25.98 |
|
3:13.47 |
|
12 |
Alfons Frid |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
47.28 |
1:37.48 |
2:27.67 |
|
3:15.81 |
|
13 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
49.28 |
1:42.40 |
2:36.91 |
|
3:27.90 |
|
14 |
Gustav Surting |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
49.45 |
1:44.23 |
2:38.26 |
|
3:29.17 |
|
- |
Edvin Ljungquist |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.05 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
17:05 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:29 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.05 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
17:29 |
|