Resultat för UGP4-Eriksdalsbadet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2013 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:32 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & SK Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 36.63 | 1:17.71 | |||||
2 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 36.29 | 1:17.88 | |||||
3 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 37.90 | 1:20.27 | |||||
4 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.36 | 1:20.73 | |||||
5 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.48 | 1:21.38 | |||||
6 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 38.26 | 1:21.70 | |||||
7 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 38.60 | 1:22.17 | |||||
8 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 40.19 | 1:24.27 | |||||
9 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 39.24 | 1:26.41 | |||||
10 | Nathalie Johnsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 41.58 | 1:28.80 | |||||
11 | Sofia Glabik | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 42.94 | 1:31.53 | |||||
12 | Josefin Dufva | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.73 | 1:31.95 | |||||
13 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.50 | 1:40.69 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 35.56 | 1:15.48 | |||||
2 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 36.60 | 1:16.77 | |||||
3 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.43 | 1:18.90 | |||||
4 | Carolina Andersson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.44 | 1:22.92 | |||||
5 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 38.95 | 1:23.90 | |||||
6 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.80 | 1:24.09 | |||||
7 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.16 | 1:24.41 | |||||
8 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 40.07 | 1:24.68 | |||||
9 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.42 | 1:26.49 | |||||
10 | Jasmine Aghazamani | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.78 | 1:32.55 | |||||
11 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 44.04 | 1:33.91 | |||||
12 | Elina Bjällås | 1998 | Spårvägens Simförening | 43.68 | 1:34.04 | |||||
13 | Klara Eklund | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 50.98 | 1:46.10 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 37.99 | 1:19.67 | |||||
2 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 37.58 | 1:19.72 | |||||
3 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 38.34 | 1:20.21 | |||||
4 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.41 | 1:26.20 | |||||
5 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 41.66 | 1:28.29 | |||||
6 | Linnea Lindahl | 1999 | Simklubben Neptun | 41.30 | 1:29.44 | |||||
7 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 43.33 | 1:30.58 | |||||
8 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.77 | 1:30.65 | |||||
9 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 42.35 | 1:31.31 | |||||
10 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 43.76 | 1:32.53 | |||||
11 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 44.67 | 1:33.59 | |||||
12 | Jennifer Hjälm-Gerle | 1999 | Spårvägens Simförening | 44.88 | 1:34.21 | |||||
13 | Moa Nettleton | 1999 | Simklubben Neptun | 43.39 | 1:34.59 | |||||
14 | Julia Axelsson | 1999 | Ösmo Simsällskap | 45.11 | 1:36.50 | |||||
15 | Stella Bentrari | 1999 | Västerås Simsällskap | 46.55 | 1:37.69 | |||||
16 | Lenina Mariani-Lopez | 1999 | Södertälje Simsällskap | 46.92 | 1:38.82 | |||||
17 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 46.96 | 1:41.12 | |||||
18 | Fanny Lundgren | 1999 | Simklubben Neptun | 48.48 | 1:41.25 | |||||
19 | Jessica Hagström | 1999 | Södertörns Simsällskap | 47.23 | 1:41.90 | |||||
20 | Frida Therkhildsen | 1999 | Södertörns Simsällskap | 50.04 | 1:47.07 | |||||
21 | Ida Hedlund | 1999 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.49 | 1:49.16 | |||||
22 | Mathilda Norlander | 1999 | Spårvägens Simförening | 52.26 | 1:51.56 | |||||
- | Tove Rydén | 1999 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.43 | 1:20.81 | |||||
2 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 38.92 | 1:23.58 | |||||
3 | Tuva Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 40.03 | 1:26.10 | |||||
4 | Malin Andreé | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.72 | 1:26.26 | |||||
5 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.42 | 1:27.19 | |||||
6 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.99 | 1:27.50 | |||||
7 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 41.41 | 1:28.52 | |||||
8 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 42.64 | 1:29.14 | |||||
9 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsällskap | 42.79 | 1:30.34 | |||||
10 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 43.00 | 1:30.57 | |||||
11 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 43.05 | 1:30.94 | |||||
12 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.54 | 1:31.04 | |||||
13 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 43.38 | 1:31.28 | |||||
14 | Tuva Lennér | 2000 | Simklubben Neptun | 42.40 | 1:31.52 | |||||
15 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 44.53 | 1:32.81 | |||||
16 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägens Simförening | 44.12 | 1:33.49 | |||||
17 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.34 | 1:33.69 | |||||
18 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 43.50 | 1:34.60 | |||||
19 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 45.29 | 1:34.67 | |||||
20 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 45.12 | 1:34.73 | |||||
21 | Ebba Vongheer | 2000 | Västerås Simsällskap | 45.07 | 1:35.03 | |||||
22 | Tess Engvall | 2001 | Simklubben Neptun | 45.67 | 1:35.20 | |||||
23 | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 45.12 | 1:35.83 | |||||
24 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägens Simförening | 45.10 | 1:36.10 | |||||
25 | Klara Sjödell | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.44 | 1:36.20 | |||||
26 | Agnes Thomée | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.35 | 1:36.35 | |||||
27 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 45.53 | 1:36.40 | |||||
28 | Sara Sehlström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 45.19 | 1:37.13 | |||||
29 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 46.11 | 1:37.61 | |||||
30 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 45.77 | 1:37.68 | |||||
31 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 46.31 | 1:38.11 | |||||
32 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 46.03 | 1:38.26 | |||||
33 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägens Simförening | 45.74 | 1:39.08 | |||||
34 | Julia Kenning | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.39 | 1:39.19 | |||||
35 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 46.17 | 1:39.43 | |||||
36 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 46.51 | 1:40.08 | |||||
37 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 47.46 | 1:40.62 | |||||
38 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.74 | 1:40.79 | |||||
39 | Hannah Qvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 46.59 | 1:41.10 | |||||
40 | Nora Johansson | 2001 | Västerås Simsällskap | 48.86 | 1:41.15 | |||||
41 | Isabella Tegman | 2001 | Södertörns Simsällskap | 47.63 | 1:41.49 | |||||
42 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.18 | 1:41.98 | |||||
43 | Erica Öberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 49.35 | 1:42.56 | |||||
44 | Roya Mohimani Svärdell | 2001 | Simklubben Neptun | 49.64 | 1:44.76 | |||||
45 | Emma Reichhuber | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 48.15 | 1:45.63 | |||||
46 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägens Simförening | 50.75 | 1:45.94 | |||||
47 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägens Simförening | 51.76 | 1:46.73 | |||||
48 | Leia Berhanu | 2000 | Spårvägens Simförening | 49.93 | 1:47.17 | |||||
49 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägens Simförening | 51.12 | 1:48.45 | |||||
50 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.99 | 1:48.60 | |||||
51 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.39 | 1:50.41 | |||||
52 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 53.76 | 1:53.73 | |||||
53 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.08 | 1:55.44 | |||||
54 | Elsa Engström | 2002 | Spårvägens Simförening | 55.05 | 1:57.97 | |||||
55 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägens Simförening | 55.54 | 1:58.52 | |||||
56 | Sofia Ekström | 2001 | Spårvägens Simförening | 52.54 | 1:58.56 | |||||
57 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägens Simförening | 58.35 | 2:02.34 | |||||
58 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägens Simförening | 1:00.68 | 2:08.92 | |||||
59 | Beata Kårén | 2003 | Spårvägens Simförening | 1:03.21 | 2:17.04 | |||||
- | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Eva Pakhomova | 2000 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:32 |