Tulokset UGP4-Eriksdalsbadet
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:27 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dominykas Lusys |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
27.82 |
58.15 |
1:29.45 |
|
2:00.39 |
|
2 |
Oskar Persson |
1995 |
Wisby Simsällskap |
|
27.83 |
58.10 |
1:29.58 |
|
2:01.47 |
|
3 |
Rasmus Rantanen |
1997 |
Falu Simsällskap |
|
28.39 |
59.80 |
1:31.93 |
|
2:03.71 |
|
4 |
Tim Filipsson |
1996 |
Skuru Idrottsklubb |
|
27.59 |
58.91 |
1:31.92 |
|
2:05.15 |
|
5 |
Alexander Lind |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
28.37 |
1:00.09 |
1:33.05 |
|
2:05.58 |
|
6 |
Denis Marijanovic |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
27.25 |
57.87 |
1:31.07 |
|
2:05.60 |
|
7 |
Marcus Stolt |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
28.57 |
1:00.63 |
1:33.50 |
|
2:06.19 |
|
8 |
Edward Eliasson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
28.65 |
1:00.34 |
1:33.58 |
|
2:06.33 |
|
9 |
Marcus Stridfäldt |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.54 |
1:01.99 |
1:35.80 |
|
2:06.87 |
|
10 |
Kristoffer Wallenbro |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
28.88 |
1:01.34 |
1:35.08 |
|
2:08.20 |
|
11 |
Axel Ydenius |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
28.43 |
1:00.95 |
1:35.54 |
|
2:09.97 |
|
12 |
Oliver Freiholtz |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
28.80 |
1:02.46 |
1:37.16 |
|
2:13.22 |
|
13 |
Fredrik Byström |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
28.60 |
1:01.58 |
1:37.65 |
|
2:13.77 |
|
14 |
Gustav Norén-Vosveldt |
1996 |
Härnösands Simsällskap |
|
30.38 |
1:04.38 |
1:39.21 |
|
2:14.01 |
|
15 |
Adam Gräns |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.07 |
1:04.89 |
1:39.80 |
|
2:14.08 |
|
16 |
Jelle Kranenbarg |
1996 |
Härnösands Simsällskap |
|
31.10 |
1:04.68 |
1:40.54 |
|
2:16.79 |
|
17 |
Marcus Melander |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
30.91 |
1:06.31 |
1:43.75 |
|
2:18.72 |
|
18 |
Pontus Lindh |
1996 |
Härnösands Simsällskap |
|
29.72 |
1:04.66 |
1:43.20 |
|
2:21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Altman |
1998 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
27.02 |
56.24 |
1:27.11 |
|
1:59.43 |
|
2 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
27.99 |
58.48 |
1:29.45 |
|
1:59.61 |
|
3 |
Filip Björkholm |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
28.77 |
1:00.20 |
1:32.10 |
|
2:02.90 |
|
4 |
Erik Björklund |
1998 |
Njurunda Simsällskap |
|
28.46 |
1:01.25 |
1:35.70 |
|
2:09.11 |
|
5 |
William Svalander |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
28.56 |
1:01.11 |
1:35.35 |
|
2:09.37 |
|
6 |
Kevin Chong |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.29 |
1:03.61 |
1:37.79 |
|
2:10.66 |
|
7 |
Adrian Panahi |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
29.56 |
1:03.26 |
1:37.93 |
|
2:11.48 |
|
8 |
Christopher Johnsson |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
29.60 |
1:04.07 |
1:38.52 |
|
2:11.60 |
|
9 |
Axel Gudehn |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.09 |
1:04.28 |
1:39.28 |
|
2:13.86 |
|
10 |
Emrik Niklasson |
1998 |
Wisby Simsällskap |
|
30.81 |
1:05.36 |
1:42.23 |
|
2:18.01 |
|
11 |
Simon Gipperth |
1998 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
30.88 |
1:06.54 |
1:44.39 |
|
2:18.87 |
|
12 |
Sebastian Tellgren |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.42 |
1:08.57 |
1:47.30 |
|
2:25.45 |
|
13 |
Alexander Hanna |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
31.24 |
1:09.32 |
1:50.47 |
|
2:29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
30.97 |
1:05.38 |
1:39.44 |
|
2:12.22 |
|
2 |
Andre Filipsson |
1999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
29.71 |
1:03.69 |
1:38.74 |
|
2:13.78 |
|
3 |
Petter Norén Vosfeldt |
1999 |
Härnösands Simsällskap |
|
31.19 |
1:05.21 |
1:40.18 |
|
2:14.19 |
|
4 |
Johan Björklund |
1999 |
Njurunda Simsällskap |
|
30.76 |
1:05.14 |
1:40.73 |
|
2:14.41 |
|
5 |
Harald Brobacke |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
31.30 |
1:06.58 |
1:42.36 |
|
2:16.25 |
|
6 |
Alex Kaufmann |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
30.88 |
1:05.88 |
1:42.12 |
|
2:17.10 |
|
7 |
Oskar Strömbeck |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
32.43 |
1:09.37 |
1:47.84 |
|
2:24.64 |
|
8 |
Emil Skytt |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
32.72 |
1:10.10 |
1:48.82 |
|
2:25.06 |
|
9 |
Karl Broberg |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
33.06 |
1:11.94 |
1:50.73 |
|
2:26.50 |
|
10 |
Mattias Huss |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
35.77 |
1:15.49 |
1:57.76 |
|
2:39.15 |
|
11 |
Pontus Thor |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.62 |
1:17.97 |
2:01.01 |
|
2:41.85 |
|
12 |
Ted Larsson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
35.48 |
1:19.48 |
2:04.90 |
|
2:48.94 |
|
13 |
Andreas Hållberg |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
38.01 |
1:21.49 |
2:07.95 |
|
2:54.18 |
|
14 |
Oskar Hägglund |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
39.30 |
1:24.84 |
2:14.22 |
|
3:14.88 |
|
15 |
Suren Chopuryan |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
43.28 |
1:36.79 |
2:34.15 |
|
3:27.41 |
|
- |
Mattias Ljung |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Björn Seeliger |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
30.77 |
1:04.72 |
1:38.87 |
|
2:11.28 |
|
2 |
Klaudius Schreck |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
29.93 |
1:03.94 |
1:39.87 |
|
2:14.45 |
|
3 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
30.72 |
1:05.30 |
1:40.78 |
|
2:15.18 |
|
4 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
31.08 |
1:06.40 |
1:42.80 |
|
2:18.64 |
|
5 |
Kaspar Zalomski |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
33.52 |
1:10.09 |
1:47.40 |
|
2:24.02 |
|
6 |
William Ejlegård |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
32.55 |
1:09.61 |
1:47.90 |
|
2:24.94 |
|
7 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
33.98 |
1:11.99 |
1:49.44 |
|
2:25.79 |
|
8 |
Elliot Nyström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.40 |
1:09.54 |
1:48.87 |
|
2:26.35 |
|
9 |
Cosmos Sharman |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
32.29 |
1:08.90 |
1:47.49 |
|
2:26.39 |
|
10 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.86 |
1:11.67 |
1:50.99 |
|
2:28.50 |
|
11 |
Rasmus Ulin |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
|
35.16 |
1:14.00 |
1:52.74 |
|
2:29.03 |
|
12 |
Johan Brewitz |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
33.15 |
1:11.48 |
1:50.98 |
|
2:29.38 |
|
13 |
Rikard Arnebjer |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
32.62 |
1:11.72 |
1:51.92 |
|
2:31.43 |
|
14 |
William Yttergren |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
36.37 |
1:16.57 |
1:57.46 |
|
2:37.45 |
|
15 |
Gustav Gaunitz |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
35.02 |
1:14.12 |
1:56.17 |
|
2:38.73 |
|
16 |
Alexander Berglund |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
36.02 |
1:18.24 |
2:00.94 |
|
2:40.93 |
|
17 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.09 |
1:18.51 |
2:01.42 |
|
2:41.51 |
|
18 |
Daniel Thelenius |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
37.29 |
1:18.58 |
2:00.03 |
|
2:42.08 |
|
19 |
Elias Gipperth |
2000 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
36.60 |
1:19.12 |
2:02.56 |
|
2:43.17 |
|
20 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.42 |
1:20.19 |
2:02.74 |
|
2:43.33 |
|
21 |
Elias Engström |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
36.99 |
1:20.10 |
2:03.96 |
|
2:44.78 |
|
22 |
Victor Nilsson |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
37.77 |
1:21.30 |
2:04.44 |
|
2:45.89 |
|
23 |
Oskar Mikker |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.36 |
1:18.55 |
2:02.81 |
|
2:46.33 |
|
24 |
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
36.77 |
1:19.82 |
2:05.54 |
|
2:48.58 |
|
25 |
Anton Appelqvist |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
37.89 |
1:22.33 |
2:08.38 |
|
2:52.19 |
|
26 |
Marcus Eriksson |
2000 |
Ösmo Simsällskap |
|
39.66 |
1:23.82 |
2:10.16 |
|
2:53.62 |
|
27 |
William Bernhardsson |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
38.69 |
1:22.55 |
2:09.14 |
|
2:55.18 |
|
28 |
Edvin Ljungquist |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.34 |
1:24.45 |
2:12.34 |
|
2:58.46 |
|
29 |
Alfons Frid |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
38.93 |
1:26.07 |
2:14.10 |
|
3:00.54 |
|
30 |
Kevin Cheng |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.76 |
1:23.17 |
2:11.39 |
|
3:00.72 |
|
31 |
Aaron O´Malley |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
43.93 |
1:31.26 |
2:18.63 |
|
3:04.92 |
|
32 |
Gustav Sjöqvist |
2001 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
40.54 |
1:28.58 |
2:19.23 |
|
3:05.91 |
|
33 |
Axel Björkqvist Andersson |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
41.44 |
1:28.49 |
2:18.50 |
|
3:07.87 |
|
34 |
Gustav Henrikssen |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
41.61 |
1:30.99 |
2:22.49 |
|
3:11.03 |
|
35 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
42.84 |
1:32.39 |
2:22.90 |
|
3:12.26 |
|
36 |
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägens Simförening |
|
42.94 |
1:34.21 |
2:28.48 |
|
3:21.07 |
|
37 |
Linus Öberg |
2003 |
Spårvägens Simförening |
|
45.00 |
1:37.24 |
2:32.92 |
|
3:26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.05 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
09:27 |
|