Resultat för UGP4-Eriksdalsbadet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:43 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefin Hallman |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.16 |
1:09.63 |
1:53.51 |
|
2:27.41 |
|
2 |
Elin Berggren |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
31.76 |
1:10.58 |
1:55.43 |
|
2:29.57 |
|
3 |
Emma Bring |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.00 |
1:11.98 |
1:57.11 |
|
2:30.26 |
|
4 |
Malin Wallén |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
33.76 |
1:12.64 |
1:57.66 |
|
2:32.59 |
|
5 |
Lovisa Malmgren |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
34.35 |
1:13.91 |
1:57.62 |
|
2:32.77 |
|
6 |
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.07 |
1:14.66 |
2:00.93 |
|
2:37.67 |
|
7 |
Klara Wallenbro |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
32.75 |
1:15.20 |
2:02.42 |
|
2:38.77 |
|
8 |
Emma Öhman |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
34.58 |
1:17.85 |
2:02.84 |
|
2:39.78 |
|
9 |
My Lemnert |
1996 |
Njurunda Simsällskap |
|
35.29 |
1:20.36 |
2:05.95 |
|
2:43.61 |
|
10 |
Josefin Öster |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.85 |
1:22.32 |
2:11.57 |
|
2:53.83 |
|
11 |
Sofia Glabik |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.98 |
1:26.24 |
2:16.14 |
|
2:54.63 |
|
12 |
Elin Österberg |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
40.82 |
1:27.28 |
2:19.12 |
|
3:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Berggren |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
32.95 |
1:13.10 |
1:55.03 |
|
2:29.30 |
|
2 |
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
33.11 |
1:13.01 |
1:58.09 |
|
2:31.97 |
|
3 |
Alexandra Nilsson |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
35.12 |
1:16.13 |
1:59.09 |
|
2:35.64 |
|
4 |
Lise Öberg |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.11 |
1:14.33 |
2:01.78 |
|
2:39.41 |
|
5 |
Julia Blomquist |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.01 |
1:14.38 |
2:03.36 |
|
2:39.87 |
|
6 |
Agnes Fährlin |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
34.95 |
1:17.27 |
2:06.03 |
|
2:43.14 |
|
7 |
Caroline Adlerborn |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
33.30 |
1:17.54 |
2:07.13 |
|
2:44.27 |
|
8 |
Sarah Reichhuber |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.42 |
1:15.08 |
2:04.67 |
|
2:44.42 |
|
9 |
Carolina Andersson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.53 |
1:20.05 |
2:06.50 |
|
2:45.33 |
|
10 |
Therese Thor |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.46 |
1:19.34 |
2:08.86 |
|
2:48.88 |
|
11 |
Wilma Andersson |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
37.81 |
1:21.98 |
2:12.03 |
|
2:50.18 |
|
12 |
Wilma Tukonen |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
36.23 |
1:21.41 |
2:13.17 |
|
2:52.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Wadsten |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.98 |
1:12.12 |
1:56.82 |
|
2:33.26 |
|
2 |
Cassandra Engback |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.80 |
1:13.27 |
2:01.62 |
|
2:35.49 |
|
3 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
34.01 |
1:14.13 |
2:01.46 |
|
2:36.41 |
|
4 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
34.37 |
1:15.19 |
2:03.34 |
|
2:38.85 |
|
5 |
Matilda Flood |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
35.24 |
1:18.50 |
2:07.07 |
|
2:43.04 |
|
6 |
Saga Kjellin |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.01 |
1:17.02 |
2:04.77 |
|
2:43.23 |
|
7 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
36.21 |
1:20.65 |
2:06.77 |
|
2:44.84 |
|
8 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
36.36 |
1:19.32 |
2:08.67 |
|
2:45.06 |
|
9 |
Emma Garmelius |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
36.00 |
1:19.92 |
2:10.85 |
|
2:47.64 |
|
10 |
Elin Jansmarker |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.68 |
1:23.00 |
2:12.79 |
|
2:52.52 |
|
11 |
Wilma Hagmansson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
37.49 |
1:22.80 |
2:12.99 |
|
2:52.98 |
|
12 |
Cajsa-Lisa Jansson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
37.95 |
1:22.66 |
2:16.33 |
|
2:55.43 |
|
13 |
Jennifer Hjälm-Gerle |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
39.60 |
1:25.33 |
2:16.99 |
|
2:57.80 |
|
14 |
Emelie Blomberg |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.95 |
1:23.08 |
2:19.46 |
|
2:59.18 |
|
15 |
Anna Reinholdz |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.92 |
1:23.82 |
2:20.12 |
|
2:59.81 |
|
16 |
Lenina Mariani-Lopez |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.15 |
1:30.85 |
2:25.22 |
|
3:05.23 |
|
17 |
Tina Nuhic |
1999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.25 |
1:25.19 |
2:23.77 |
|
3:06.48 |
|
- |
Wilma Ekwall |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Vinona Bothe Karlssom |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Carlbom |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.75 |
1:15.62 |
2:03.02 |
|
2:39.93 |
|
2 |
Signe Nordegren |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.55 |
1:15.94 |
2:03.34 |
|
2:40.06 |
|
3 |
Felicia Axelsson Eklund |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.93 |
1:17.02 |
2:06.70 |
|
2:44.93 |
|
4 |
Emelie Ångström |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
38.76 |
1:21.93 |
2:08.64 |
|
2:46.67 |
|
5 |
Astrid Hammar |
2000 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
38.00 |
1:21.86 |
2:11.44 |
|
2:48.00 |
|
6 |
Tina Shahmalekpour |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.21 |
1:20.57 |
2:09.00 |
|
2:48.03 |
|
7 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.40 |
1:23.69 |
2:10.74 |
|
2:50.79 |
|
8 |
Alba Ekepil |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
36.73 |
1:21.80 |
2:12.86 |
|
2:51.15 |
|
9 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.43 |
1:20.75 |
2:13.00 |
|
2:52.06 |
|
10 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
38.92 |
1:26.02 |
2:17.07 |
|
2:54.11 |
|
11 |
Zafira Engström Vaamonde |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
36.80 |
1:21.34 |
2:13.47 |
|
2:54.74 |
|
12 |
Tuva Balkerud |
2001 |
Njurunda Simsällskap |
|
38.26 |
1:26.16 |
2:15.18 |
|
2:55.21 |
|
13 |
Elsa Kjellin |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.95 |
1:25.81 |
2:18.86 |
|
2:56.84 |
|
14 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
39.48 |
1:26.72 |
2:18.67 |
|
2:57.05 |
|
15 |
Emma Roloff |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.33 |
1:26.80 |
2:18.41 |
|
2:57.45 |
|
16 |
Julia Faleke-Novy |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
40.27 |
1:27.78 |
2:19.06 |
|
2:57.71 |
|
17 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.79 |
1:24.20 |
2:17.01 |
|
2:58.24 |
|
18 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
39.70 |
1:27.67 |
2:19.01 |
|
2:58.36 |
|
19 |
Nelly Gustafsson |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
41.53 |
1:26.75 |
2:19.81 |
|
3:00.49 |
|
20 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
40.19 |
1:25.68 |
2:18.88 |
|
3:01.00 |
|
21 |
Eva Pakhomova |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
38.65 |
1:27.84 |
2:18.30 |
|
3:01.46 |
|
22 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.90 |
1:26.13 |
2:21.76 |
|
3:02.16 |
|
23 |
Anna Westborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
38.44 |
1:24.01 |
2:19.77 |
|
3:02.29 |
|
24 |
Malin Andreé |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.40 |
1:32.58 |
2:23.01 |
|
3:02.41 |
|
25 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.98 |
1:30.27 |
2:25.54 |
|
3:06.58 |
|
26 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
45.46 |
1:31.68 |
2:24.33 |
|
3:06.71 |
|
27 |
Tuva Lennér |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
42.08 |
1:33.00 |
2:26.94 |
|
3:07.61 |
|
28 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
42.42 |
1:31.55 |
2:27.35 |
|
3:07.78 |
|
29 |
Alice Albinzon |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
41.39 |
1:31.47 |
2:26.13 |
|
3:08.10 |
|
30 |
Ottilia Hjelmborn |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.84 |
1:27.67 |
2:23.87 |
|
3:08.49 |
|
31 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
45.22 |
1:35.55 |
2:28.01 |
|
3:10.56 |
|
32 |
Alwa Widmark |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
43.05 |
1:35.57 |
2:29.99 |
|
3:11.42 |
|
33 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
44.98 |
1:33.88 |
2:28.11 |
|
3:12.53 |
|
34 |
Felicia Adamsson |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.67 |
1:32.41 |
2:29.37 |
|
3:12.78 |
|
35 |
Josefin Gardelin |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
41.01 |
1:30.11 |
2:27.51 |
|
3:12.96 |
|
36 |
Sara Sehlström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
41.28 |
1:28.24 |
2:25.26 |
|
3:13.26 |
|
37 |
Roya Mohimani Svärdell |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
42.29 |
1:34.53 |
2:32.83 |
|
3:18.03 |
|
38 |
Maya Lindhe |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
42.90 |
1:31.54 |
2:33.44 |
|
3:18.04 |
|
39 |
Johanna Sandahl |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
45.66 |
1:36.24 |
2:37.03 |
|
3:20.99 |
|
40 |
Julia Kenning |
2000 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
44.53 |
1:37.78 |
2:33.87 |
|
3:21.08 |
|
41 |
Moa Fors |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
44.77 |
1:36.29 |
2:39.25 |
|
3:27.86 |
|
42 |
Leia Berhanu |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
44.72 |
1:45.04 |
2:48.81 |
|
3:42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.05 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
15:43 |
|