Results for UGP4-Eriksdalsbadet
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
|
|
Tvling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
|
|
Tvlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:26 |
|
|
Arrangr |
Stockholms simfrbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassng |
25m |
|
|
|
|
|
Tvlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Brstsim Damer, Finaler 16 - 18 r |
|
Plac. |
Namn |
Fdd |
Frening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lovisa Malmgren |
1997 |
Sprvgens Simfrening |
|
38.35 |
1:21.83 |
2:06.79 |
|
2:53.53 |
|
2 |
Saskia Kuhlins |
1996 |
Sprvgens Simfrening |
|
38.55 |
1:22.89 |
2:08.54 |
|
2:54.65 |
|
3 |
My Lemnert |
1996 |
Njurunda Simsllskap |
|
40.18 |
1:25.39 |
2:13.57 |
|
3:00.54 |
|
4 |
Josefin ster |
1997 |
Sdertrns Simsllskap |
|
40.55 |
1:29.39 |
2:20.36 |
|
3:10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Brstsim Damer, Finaler 15 r |
|
Plac. |
Namn |
Fdd |
Frening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Nilsson |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
36.76 |
1:18.63 |
2:01.23 |
|
2:45.07 |
|
2 |
Sophia Norn |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.48 |
1:23.32 |
2:08.78 |
|
2:54.04 |
|
3 |
Carolina Andersson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.86 |
1:24.41 |
2:08.99 |
|
2:54.66 |
|
4 |
Lise berg |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
40.09 |
1:24.75 |
2:11.95 |
|
2:58.82 |
|
5 |
Rebecca Hglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.86 |
1:26.71 |
2:13.44 |
|
3:00.28 |
|
6 |
Louise Hagstrm |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.64 |
1:25.72 |
2:12.87 |
|
3:00.34 |
|
7 |
Wilma Andersson |
1998 |
Sprvgens Simfrening |
|
40.12 |
1:27.66 |
2:16.90 |
|
3:05.87 |
|
8 |
Elina Bjlls |
1998 |
Sprvgens Simfrening |
|
44.95 |
1:36.21 |
2:31.07 |
|
3:27.62 |
|
9 |
Katia Calming |
1998 |
Sdertrns Simsllskap |
|
50.23 |
1:46.54 |
2:46.10 |
|
3:43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Brstsim Damer, Finaler 14 r |
|
Plac. |
Namn |
Fdd |
Frening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
38.81 |
1:21.57 |
2:05.34 |
|
2:48.53 |
|
2 |
Linnea Lindahl |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
42.47 |
1:30.86 |
2:19.99 |
|
3:09.09 |
|
3 |
Wilma Hagmansson |
1999 |
Sprvgens Simfrening |
|
44.16 |
1:33.36 |
2:23.23 |
|
3:12.23 |
|
4 |
Jennifer Hjlm-Gerle |
1999 |
Sprvgens Simfrening |
|
44.28 |
1:33.47 |
2:23.41 |
|
3:13.11 |
|
5 |
Vinona Bothe Karlssom |
1999 |
Sdertrns Simsllskap |
|
44.49 |
1:37.47 |
2:32.71 |
|
3:25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Brstsim Damer, Finaler 13 r och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Fdd |
Frening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emelie ngstrm |
2001 |
Vsters Simsllskap |
|
39.88 |
1:24.04 |
2:09.54 |
|
2:55.84 |
|
2 |
Malin Andre |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.50 |
1:29.89 |
2:18.74 |
|
3:06.25 |
|
3 |
Tuva Balkerud |
2001 |
Njurunda Simsllskap |
|
41.30 |
1:28.67 |
2:18.91 |
|
3:07.38 |
|
4 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.92 |
1:30.37 |
2:20.57 |
|
3:09.42 |
|
5 |
Astrid Hammar |
2000 |
Saltsjbadens Idrottsfrening |
|
43.43 |
1:32.19 |
2:21.50 |
|
3:09.86 |
|
6 |
Evelina Johansson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
43.65 |
1:33.06 |
2:23.23 |
|
3:11.26 |
|
7 |
Clara Sundqvist |
2001 |
Sprvgens Simfrening |
|
45.40 |
1:33.40 |
2:24.16 |
|
3:12.60 |
|
8 |
Mathilda Eriksson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
43.46 |
1:32.47 |
2:24.59 |
|
3:15.22 |
|
9 |
Tone Sandsj |
2003 |
Wisby Simsllskap |
|
44.48 |
1:34.86 |
2:27.05 |
|
3:16.59 |
|
10 |
Alice Albinzon |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
43.50 |
1:34.06 |
2:26.67 |
|
3:18.51 |
|
11 |
Alba Ekepil |
2001 |
Wisby Simsllskap |
|
45.02 |
1:35.38 |
2:28.05 |
|
3:18.89 |
|
12 |
Emma Roloff |
2002 |
Sdertrns Simsllskap |
|
43.97 |
1:34.81 |
2:27.11 |
|
3:19.07 |
|
13 |
Isabel Nordstrm |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
45.67 |
1:36.63 |
2:29.08 |
|
3:20.21 |
|
14 |
Tuva Lennr |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
42.85 |
1:34.21 |
2:27.98 |
|
3:20.35 |
|
15 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Sprvgens Simfrening |
|
45.56 |
1:38.18 |
2:30.54 |
|
3:22.41 |
|
16 |
Ebba Vongheer |
2000 |
Vsters Simsllskap |
|
45.94 |
1:38.14 |
2:30.88 |
|
3:23.59 |
|
17 |
Agnes Thome |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
47.56 |
1:40.30 |
2:33.48 |
|
3:24.24 |
|
18 |
Klara Sjdell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
47.08 |
1:40.24 |
2:32.86 |
|
3:24.54 |
|
19 |
Linn Herlin |
2002 |
Sprvgens Simfrening |
|
47.30 |
1:39.37 |
2:33.50 |
|
3:25.95 |
|
20 |
Julia Faleke-Novy |
2000 |
Vsters Simsllskap |
|
45.64 |
1:39.60 |
2:35.26 |
|
3:26.43 |
|
21 |
Julia Augustsson |
2000 |
Sprvgens Simfrening |
|
47.29 |
1:39.87 |
2:34.69 |
|
3:28.64 |
|
22 |
Rebecka Dagberg |
2000 |
Sprvgens Simfrening |
|
46.70 |
1:40.41 |
2:36.05 |
|
3:31.08 |
|
23 |
Hedda Skld |
2002 |
Wisby Simsllskap |
|
48.01 |
1:44.12 |
2:39.44 |
|
3:33.27 |
|
24 |
Julia Kenning |
2000 |
Saltsjbadens Idrottsfrening |
|
47.87 |
1:42.79 |
2:38.93 |
|
3:34.52 |
|
25 |
Ioana Danes |
2002 |
Sprvgens Simfrening |
|
47.94 |
1:44.17 |
2:40.57 |
|
3:36.55 |
|
26 |
Hannah Qvist |
2001 |
Sprvgens Simfrening |
|
47.38 |
1:43.43 |
2:41.47 |
|
3:37.19 |
|
27 |
Ida Hamberg |
2000 |
Sdertrns Simsllskap |
|
49.74 |
1:45.57 |
2:42.22 |
|
3:40.26 |
|
28 |
Sofia Ekstrm |
2001 |
Sprvgens Simfrening |
|
53.11 |
1:55.69 |
2:58.63 |
|
3:59.35 |
|
- |
Leia Berhanu |
2000 |
Sprvgens Simfrening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.05 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
10:26 |
|