2017-12-13   00:55:37
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Grand Prix 2

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  20 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  13:57   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 1, 100m VU S1-S14 Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leo Lähteenmäki  1991    756          1:00.70   
  Swimming Jyväskylä                   
Manu Lahtinen  1991    386          1:14.42   
  Swimming Jyväskylä                   
Perttu Ylä-Sahra  1994    298          1:21.16   
  Pieksän Kuutit                   
Mikael Natunen  1992              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  20 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:57 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  20 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  13:58   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 2, 100m VU S1-S14 Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Liisa Lilja  1992    446  1:19.92        1:19.92   
  Raision Urheilijat                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  20 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:58 
 
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  09:52   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 3, 100m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    765  24.78        51.27   
  Cetus Espoo                   
                     
Juho Nieminen  1993    698  25.18        52.88   
  Uinti Tampere                   
                     
Tony Eriksson  1995    668  25.82        53.64   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    665  25.97        53.74   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Matias Tyry  1993    664  25.98        53.75   
  Uinti Tampere                   
                     
Ville Laine  1995    660  25.61        53.86   
  Tatu Tampere                   
                     
Riku Pöytäkivi  1993    631  26.28        54.69   
  Cetus Espoo                   
                     
Gustav Carlsson  1993    623  26.30        54.90   
  Raision Urheilijat                   
                     
Janne Lantto  1994    623  26.34        54.92   
  Oulun Lohet                   
                     
10  Nikita Saunonen  1997    620  26.79        55.00   
  Aurajoen Uinti                   
                     
11  Lassi Ohtonen  1992    619  26.22        55.03   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Miika Tolvanen  1996    615  26.33        55.15   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
13  Antti Viilos  1989    612  26.57        55.25   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
14  Toni Kurkinen  1989    609  25.74        55.33   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
15  Tatu Peltonen  1989    596  26.69        55.72   
  Jämsänkosken Jyry                   
                     
16  Aku Venhola  1990    595  26.81        55.75   
  Oulun Lohet                   
                     
17  Kaj Smeds  1998    593  27.29        55.83   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
18  Juho Hyrkkänen  1994    591  26.92        55.88   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
19  Tatu Waltari  1987    590  26.30        55.92   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Tomas Johansson  1994    575  26.50        56.38   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Pietari Virta  1997    570  27.61        56.56   
  Tatu Tampere                   
                     
22  Tapio Roiko-Jokela  1996    568  27.40        56.64   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
23  Noah Badji  1996    566  26.49        56.69   
  Uinti Tampere                   
                     
24  Tapio Junninen  1995    563  26.77        56.80   
  Poseidon                   
                     
25  Lauri Leinonen  1992    563  27.37        56.81   
  Uinti Tampere                   
                     
26  Tapio Uusitalo  1995    557  27.28        56.98   
  Tornion Uimaseura                   
                     
27  Kasperi Norismaa  1990    556  27.50        57.03   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
28  Leevi Ruuttunen  1995    554  27.71        57.10   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
29  Emil Kaidesoja  1995    550  26.93        57.23   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Toni Knuutila  1993    538  26.74        57.66   
  Eura Swimming Team                   
                     
31  Arttu Vänttinen  1996    532  27.43        57.88   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
32  Emil Nylund  1995    525  27.38        58.14   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
33  Sakari Rautalin  1991    523  26.45        58.22   
  Uinti Tampere                   
                     
34  Janne Kekkonen  1989    522  26.92        58.25   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
35  Joona Haanpää  1997    512  27.56        58.60   
  Rauman Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  09:52 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  17:24   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 3, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    749  25.06        51.65   
  Cetus Espoo                   
                     
Juho Nieminen  1993    693  25.48        53.00   
  Uinti Tampere                   
                     
Matias Tyry  1993    682  25.89        53.29   
  Uinti Tampere                   
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    662  26.14        53.81   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Tony Eriksson  1995    662  26.11        53.81   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Ville Laine  1995    644  26.03        54.31   
  Tatu Tampere                   
                     
Gustav Carlsson  1993    626  26.33        54.82   
  Raision Urheilijat                   
                     
Riku Pöytäkivi  1993    624  26.30        54.88   
  Cetus Espoo                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  17:24 
 
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  10:07   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 4, 200m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Lajunen  1992    680  29.82  1:02.26  1:35.58    2:08.44   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Anna Kotonen  1997    655  30.65  1:03.85  1:37.32    2:10.06   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Mira Palovuori  1997    652  29.04  1:01.92  1:36.23    2:10.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Fanny Teijonsalo  1996    614  30.48  1:04.50  1:38.98    2:12.91   
  Cetus Espoo                   
                     
Laura Kurki  1994    598  30.43  1:04.15  1:39.28    2:14.10   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Viola Kilpeläinen  1998    597  31.06  1:04.89  1:39.93    2:14.11   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Iida Reini  2000    580  30.46  1:04.67  1:39.61    2:15.41   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Erika Lappalainen  1996    579  30.68  1:04.30  1:39.67    2:15.53   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Aada Alastalo  1998    566  32.07  1:05.78  1:41.67    2:16.53   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
10  Lotta Jacobson  1998    562  31.70  1:05.73  1:41.65    2:16.84   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
11  Anna Silventoinen  1994    561  31.50  1:05.80  1:41.26    2:16.91   
  Poseidon                   
                     
12  Laura Oesch  1997    561  31.06  1:05.51  1:41.91    2:16.92   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Veera Venäläinen  1995    556  30.76  1:05.26  1:41.42    2:17.35   
  Poseidon                   
                     
14  Veera Kallio  1997    550  33.08  1:08.38  1:43.46    2:17.84   
  Aurajoen Uinti                   
                     
15  Suvi Karppinen  1998    542  32.55  1:07.60  1:44.38    2:18.54   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
16  Marianne Pihkamäki  1996    541  31.08  1:05.56  1:41.77    2:18.61   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
17  Julia Thurin  1996    540  30.81  1:06.35  1:42.97    2:18.71   
  IF Åland                   
                     
18  Mona Juppo  1996    539  31.61  1:06.70  1:43.97    2:18.77   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Veera Pellinen  1997    536  31.31  1:06.27  1:42.54    2:19.05   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
20  Noora Sartela  1991    533  31.05  1:05.95  1:42.28    2:19.33   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
21  Nea Virta  1996    525  31.57  1:06.24  1:43.81    2:20.00   
  Uinti Tampere                   
                     
22  Niina Korhonen  1996    521  31.62  1:06.71  1:43.41    2:20.36   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Aleksia Halonen  1996    512  31.89  1:06.82  1:44.24    2:21.16   
  Cetus Espoo                   
                     
24  Vera Lammi  1998    509  33.91  1:08.90  1:45.41    2:21.44   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  10:07 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  17:24   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 4, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mira Palovuori  1997    724  29.23  1:01.28  1:33.89    2:05.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Laura Lajunen  1992    707  30.21  1:02.47  1:34.90    2:06.79   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Viola Kilpeläinen  1998    628  31.34  1:04.81  1:38.81    2:11.88   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Fanny Teijonsalo  1996    624  30.77  1:04.51  1:38.89    2:12.16   
  Cetus Espoo                   
                     
Laura Kurki  1994    604  30.11  1:03.22  1:38.37    2:13.64   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Erika Lappalainen  1996    598  31.60  1:05.76  1:40.61    2:14.03   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Iida Reini  2000    591  31.11  1:05.74  1:40.01    2:14.60   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Aada Alastalo  1998    575  31.55  1:06.00  1:40.88    2:15.85   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  17:24 
 
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  10:04   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Aaltomaa  1992    764          29.17   
  Oulun Uinti 1906                   
Lassi Ohtonen  1992    754          29.29   
  Cetus Espoo                   
William Wihanto  1994    744          29.42   
  Raision Urheilijat                   
Tuomas Pokkinen  1995    726          29.67   
  Cetus Espoo                   
Jakob Nordman  1996    697          30.07   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Ari-Pekka Liukkonen  1989    691          30.16   
  Cetus Espoo                   
Lauri Tolvanen  1988    641          30.92   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Jussi Leinonen  1991    633          31.05   
  Uinti Tampere                   
Samuli Lahti  1995    630          31.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Juho Nieminen  1993    628          31.13   
  Uinti Tampere                   
11  Severi Allonen  1991    618          31.31   
  Swimming Jyväskylä                   
12  Daniel Forslund  1995    610          31.44   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
13  Konsta Naumanen  1996    604          31.55   
  Joensuun Uimaseura                   
14  Arttu Ristmeri  1992    597          31.66   
  Uinti Tampere                   
15  Elias Kouvo  1994    592          31.75   
  Uinti Tampere                   
16  Jaakko Poutamo  1994    589          31.80   
  Swimming Jyväskylä                   
17  Noah Badji  1996    582          31.93   
  Uinti Tampere                   
18  Juho Päivinen  1996    575          32.07   
  Järvenpään Uintiklubi                   
19  Bruce Clayhills  1997    572          32.11   
  Helsingfors Simsällskap                   
20  Henri Nurminen  1997    563          32.28   
  Eura Swimming Team                   
21  Eetu Kokkinen  1995    560          32.34   
  Kuopion Uimaseura                   
22  Martti Pyysalo  1992    555          32.45   
  Octopus Lohja                   
23  Arttu Erkinaro  1992    554          32.47   
  Oulun Uinti 1906                   
24  Valtteri Kiiskinen  1998    549          32.57   
  ORCA Helsinki                   
25  Lauri Leinonen  1992    544          32.67   
  Uinti Tampere                   
26  Emil Martikainen  1997    543          32.69   
  Rauman Uimaseura                   
27  Janne Markkanen  1994    541          32.72   
  Swimming Jyväskylä                   
28  Otto Kuittinen  1995    530          32.94   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
28  Santeri Horst  1997    530          32.94   
  Aurajoen Uinti                   
30  Santeri Siiranen  1998    528          32.98   
  Nokian Pyry                   
31  Veikka Lahdenpää  1995    527          33.01   
  Mikkelin Uimaseura                   
32  Oskar Karjalainen  1995    520          33.16   
  ORCA Helsinki                   
33  Alex Nygård  1996    494          33.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
34  Toni Kapiainen  1996    489          33.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
35  Oskari Lammi  1991    485          33.94   
  Kuopion Uimaseura                   
36  Vilho Mäenpää  1998    475          34.18   
  Aurajoen Uinti                   
37  Allar Lihtsa  1999    472          34.25   
  Vantaan Vesikot                   
38  Alari Pakarinen  1998    467          34.37   
  Helsingfors Simsällskap                   
39  Joona Oksakari  2000    464          34.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
40  Samu Vuoriainen  1995    464          34.44   
  ORCA Helsinki                   
41  Andrei Prytkov  1991    442          35.01   
  Swimming Jyväskylä                   
42  Arni Siline  1997    424          35.50   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
43  Antti Salo  1995    421          35.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
44  Elias Päivinen  1997    383          36.71   
  Swimming Jyväskylä                   
Tuomas Tiainen  1996              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  10:04 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  17:24   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
William Wihanto  1994    760          29.22   
  Raision Urheilijat                   
Sami Aaltomaa  1992    750          29.35   
  Oulun Uinti 1906                   
Lassi Ohtonen  1992    741          29.47   
  Cetus Espoo                   
Tuomas Pokkinen  1995    679          30.33   
  Cetus Espoo                   
Jakob Nordman  1996    666          30.53   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Jussi Leinonen  1991    641          30.93   
  Uinti Tampere                   
Lauri Tolvanen  1988    624          31.20   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Samuli Lahti  1995    617          31.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  17:24 
 
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  10:12   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 6, 100m Rintauinti Naiset, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Silja Känsäkoski  1997    720  33.78        1:11.88   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Noora Laukkanen  1993    662  35.74        1:13.92   
  Cetus Espoo                   
                     
Anna Mäkinen  1995    650  34.98        1:14.40   
  Uinti Tampere                   
                     
Maria Siiskonen  1997    647  35.14        1:14.48   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Veera Kivirinta  1995    641  33.73        1:14.74   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Ida Hulkko  1998    629  36.26        1:15.20   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Emilia Eloranta  1997    609  36.36        1:16.01   
  Cetus Espoo                   
                     
Lotta Kuulasmaa  1994    608  35.90        1:16.05   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Selina Virkkunen  1997    565  35.92        1:17.94   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
10  Sini Fröblom  1995    556  36.82        1:18.36   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
11  Oona Palonen  1995    544  36.50        1:18.94   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
12  Saara Palo  1996    529  37.39        1:19.64   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
13  Kristiina Merenluoto  2000    523  38.51        1:19.95   
  Aurajoen Uinti                   
                     
14  Elisa Silvennoinen  1996    520  38.00        1:20.13   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Maija Hirvo  1997    515  38.39        1:20.40   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
16  Sandra Aspholm  1990    506  37.38        1:20.87   
  IF Åland                   
                     
17  Sonja Pentti  1999    502  37.60        1:21.06   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
18  Ella Varis  1998    493  38.95        1:21.56   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
19  Ada Alajääskö  1998    463  39.78        1:23.27   
  Nokian Pyry                   
                     
20  Saara Männistö  2000    453  39.40        1:23.90   
  Aurajoen Uinti                   
                     
21  Maria Ripatti  1987    447  38.55        1:24.24   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
22  Reetta Rantakokko  2001    414  41.01        1:26.47   
  Aurajoen Uinti                   
                     
23  Ella Rantamäki  1998    392  39.83        1:28.05   
  Porin Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  10:12 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  17:24   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 6, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Silja Känsäkoski  1997    757  33.66        1:10.69   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Noora Laukkanen  1993    722  34.49        1:11.83   
  Cetus Espoo                   
                     
Veera Kivirinta  1995    697  34.18        1:12.68   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Anna Mäkinen  1995    667  34.27        1:13.73   
  Uinti Tampere                   
                     
Emilia Eloranta  1997    646  35.93        1:14.52   
  Cetus Espoo                   
                     
Ida Hulkko  1998    628  36.75        1:15.23   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Lotta Kuulasmaa  1994    610  36.59        1:15.96   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Maria Siiskonen  1997    606  35.70        1:16.12   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  17:24 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  17:32   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 7, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Juopperi  1992    669  1:03.42  2:15.30  3:33.72    4:38.68   
  Cetus Espoo                   
                     
Jere Laukkanen  1993    656  1:03.64  2:15.09  3:35.60    4:40.52   
  Cetus Espoo                   
                     
Matti Myllyaho  1995    623  1:06.71  2:22.07  3:42.09    4:45.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Lauri Hatunen  1998    581  1:03.34  2:21.51  3:45.63    4:52.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Elias Kuusisto  1999    508  1:11.44  2:28.82  3:55.84    5:05.58   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Werneri Koskinen  1998              DNF   
  Uinti Tampere                   
                     
Kalle Pyykkönen  1996              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  17:32 
 
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  10:18   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Norismaa  1995    717  29.95        1:02.53   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Laura Mäki  1997    674  29.89        1:03.83   
  Raision Urheilijat                   
                     
Laura Kurki  1994    631  30.23        1:05.26   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Erica Granesäter  1984    558  32.60        1:07.98   
  IF Åland                   
                     
Reetta Kanervo  1999    558  31.73        1:07.98   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Marianne Pihkamäki  1996    554  32.11        1:08.15   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Amanda Suihkonen  1995    548  31.12        1:08.37   
  Octopus Lohja                   
                     
Jenni Lampi  2000    542  31.62        1:08.65   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Annika Karinkanta  2000    528  33.55        1:09.25   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
10  Vilma Roman  2000    522  32.59        1:09.50   
  Aurajoen Uinti                   
                     
11  Aino Puomila  1992    511  32.90        1:10.01   
  Tatu Tampere                   
                     
12  Oona Laukkanen  1995    509  32.43        1:10.08   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
13  Sini Niemi  1993    493  32.88        1:10.82   
  Tornion Uimaseura                   
                     
14  Ella-Noora Haanpää  1998    478  31.90        1:11.56   
  Rauman Uimaseura                   
                     
15  Emma Suomio  1998    473  33.93        1:11.81   
  Aurajoen Uinti                   
                     
16  Carita Luukkanen  1996    465  34.62        1:12.24   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
17  Heini Hammar  1999    461  34.44        1:12.42   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Henna Syrjälä  1999    414  33.58        1:15.09   
  Porin Uimaseura                   
                     
Nea Rinne  1995              DNF   
  Cetus Espoo                   
                     
Inka-Liisa Puttonen  1995              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  10:18 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  17:29   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Norismaa  1995    710  30.45        1:02.74   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Laura Kurki  1994    672  30.27        1:03.89   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Laura Mäki  1997    648  29.98        1:04.67   
  Raision Urheilijat                   
                     
Amanda Suihkonen  1995    605  31.32        1:06.17   
  Octopus Lohja                   
                     
Reetta Kanervo  1999    573  31.21        1:07.36   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Erica Granesäter  1984    569  32.30        1:07.54   
  IF Åland                   
                     
Jenni Lampi  2000    534  30.72        1:08.97   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Marianne Pihkamäki  1996    480  32.08        1:11.47   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  17:29 
 
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  10:25   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Miehet, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Markkanen  1994    623  29.54        1:00.81   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Jani Mäkinen  1994    621  28.96        1:00.86   
  Tatu Tampere                   
                     
Teemu Aho  1994    583  30.26        1:02.16   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Tuomas Pokkinen  1995    561  30.53        1:02.94   
  Cetus Espoo                   
                     
Mikael Laakso  1997    544  30.18        1:03.62   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Valtteri Eloranta  1992    540  30.53        1:03.77   
  Cetus Espoo                   
                     
Janne Lantto  1994    528  31.64        1:04.24   
  Oulun Lohet                   
                     
Kasperi Norismaa  1990    513  31.22        1:04.86   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Niklas Reunanen  1998    511  31.37        1:04.95   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
10  Saku Salo  1995    510  31.39        1:04.98   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Danila Dobrzhanskiy  1998    480  32.56        1:06.32   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
12  Jimmy Nyberg  1996    479  31.84        1:06.35   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Kaj Smeds  1998    471  31.96        1:06.75   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
14  Matias Yritys  1997    465  32.49        1:07.01   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
15  Rasmus Varjoranta  1997    450  32.24        1:07.75   
  Nokian Pyry                   
                     
16  Emil Kaidesoja  1995    440  32.52        1:08.25   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Antti Leiponen  1998    438  32.34        1:08.35   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
18  Patrik von Bagh  1996    410  33.19        1:09.87   
  Uinti Tampere                   
                     
Miro Vasko  1993              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 6.3 Sukellus yli 15m, startti / käännös               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  10:25 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  17:32   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Markkanen  1994    676  28.91        59.17   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Jani Mäkinen  1994    626  29.11        1:00.70   
  Tatu Tampere                   
                     
Teemu Aho  1994    580  30.24        1:02.25   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Janne Lantto  1994    562  30.51        1:02.93   
  Oulun Lohet                   
                     
Mikael Laakso  1997    551  29.93        1:03.32   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Valtteri Eloranta  1992    505  30.93        1:05.21   
  Cetus Espoo                   
                     
Kasperi Norismaa  1990    501  31.48        1:05.39   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Niklas Reunanen  1998    500  31.72        1:05.42   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  17:32 
 
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  10:33   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Naiset, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mimosa Jallow  1994    742          29.88   
  Swimming Jyväskylä                   
Lotta Upanne  1998    706          30.38   
  Mikkelin Uimaseura                   
Anni Alitalo  1991    705          30.40   
  Cetus Espoo                   
Carita Luukkanen  1996    690          30.61   
  Vuoksen Uimaseura                   
Eveliina Kallio  1999    682          30.74   
  Raision Urheilijat                   
Fanny Teijonsalo  1996    640          31.39   
  Cetus Espoo                   
Moona Myllyaho  1990    635          31.48   
  Swimming Jyväskylä                   
Riina Kaakkolammi  1994    627          31.61   
  Uinti Tampere                   
Fanni Riiho  1995    585          32.34   
  Uinti Tampere                   
10  Selma Soininen  1999    583          32.38   
  Swimming Jyväskylä                   
11  Viola Kilpeläinen  1998    567          32.69   
  Helsingfors Simsällskap                   
12  Alma Lumio  1999    565          32.73   
  Uinti Tampere                   
13  Ksenia Egorova  2000    549          33.04   
  ORCA Helsinki                   
14  Emilia Lähteenmäki  1995    548          33.05   
  Tatu Tampere                   
15  Julia Thurin  1996    541          33.19   
  IF Åland                   
16  Nina Haltia  1999    532          33.39   
  Poseidon                   
17  Emma Nieminen  1996    529          33.45   
  Uinti Tampere                   
18  Noora Saarinen  1996    527          33.50   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
19  Nea Kolu  1997    524          33.55   
  Aurajoen Uinti                   
20  Saana Luokkanen  1999    521          33.61   
  Kempeleen Pyrintö                   
21  Veera Kinnunen  1997    516          33.73   
  Kuopion Uimaseura                   
22  Salla Elovirta  1997    509          33.89   
  Cetus Espoo                   
23  Nina Mäntynen  1993    503          34.02   
  Kuopion Uimaseura                   
24  Joanna Latva-Pirilä  1993    500          34.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
25  Suvi Karppinen  1998    488          34.36   
  Mikkelin Uimaseura                   
26  Vilma Hämäläinen  1998    485          34.43   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
27  Petra Äkkinen  2000    484          34.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
28  Kiia Karimaa  1996    478          34.60   
  Octopus Lohja                   
29  Katariina Pihkamäki  1998    476          34.65   
  Riihimäen Uimaseura                   
30  Jenna Ranki  1997    412          36.34   
  Someron Esa                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  10:33 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  17:35   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mimosa Jallow  1994    737          29.95   
  Swimming Jyväskylä                   
Anni Alitalo  1991    709          30.34   
  Cetus Espoo                   
Carita Luukkanen  1996    698          30.50   
  Vuoksen Uimaseura                   
Eveliina Kallio  1999    688          30.65   
  Raision Urheilijat                   
Lotta Upanne  1998    684          30.70   
  Mikkelin Uimaseura                   
Fanny Teijonsalo  1996    631          31.54   
  Cetus Espoo                   
Moona Myllyaho  1990    623          31.68   
  Swimming Jyväskylä                   
Riina Kaakkolammi  1994    616          31.79   
  Uinti Tampere                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  17:35 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  20 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  13:58   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 11, 50m PU S1-S14 Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leo Lähteenmäki  1991    732          30.18   
  Swimming Jyväskylä                   
Mikael Natunen  1992    404          39.88   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Manu Lahtinen  1991    324          39.52   
  Swimming Jyväskylä                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  20 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:58 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  20 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  13:58   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 12, 50m PU S1-S14 Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Meri-Maari Mäkinen  1992    221          55.86   
  Raision Urheilijat                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  20 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:58 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  17:40   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 13, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mika Sola  1991    649  28.10  59.79  1:33.30    2:08.78   
  Raision Urheilijat                   
                     
Marko Vilpponen  1990    589  29.97  1:04.23  1:39.16    2:12.99   
  ORCA Helsinki                   
                     
Emil Martikainen  1997    576  30.28  1:03.22  1:39.76    2:14.02   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Tony Eriksson  1995    570  30.28  1:04.43  1:40.64    2:14.48   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Eemil Varho  1997    532  29.37  1:04.72  1:41.25    2:17.55   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Arttu Erkinaro  1992    515  29.74  1:03.55  1:41.15    2:19.07   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Miko Kinnunen  1992    511  28.72  1:02.12  1:38.70    2:19.47   
  Uinti Tampere                   
                     
Hannu Vilpponen  1991    497  30.04  1:05.81  1:42.05    2:20.75   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  17:40 
 
Tulokset Laji 14 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 14 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  10:49   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 14, 200m Sekauinti Naiset, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Lajunen  1992    636  31.05  1:08.98  1:52.91    2:26.69   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Lotta Kuulasmaa  1994    628  31.94  1:09.68  1:52.76    2:27.26   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Anna Kotonen  1997    628  32.21  1:10.76  1:53.85    2:27.27   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Noora Laukkanen  1993    620  30.62  1:11.19  1:52.84    2:27.94   
  Cetus Espoo                   
                     
Veera Kivirinta  1995    579  31.56  1:13.72  1:54.72    2:31.29   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Inka-Liisa Puttonen  1995    536  31.32  1:13.74  2:00.73    2:35.25   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Saara Salokangas  1996    535  32.05  1:13.55  1:58.38    2:35.30   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Kristiina Merenluoto  2000    531  34.64  1:16.31  2:00.16    2:35.71   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Anni Alitalo  1991    524  33.12  1:11.75  1:59.80    2:36.39   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Oona Palonen  1995    507  32.81  1:13.67  1:59.92    2:38.20   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
11  Ella Varis  1998    500  36.23  1:18.46  2:02.63    2:38.88   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
12  Oona Laukkanen  1995    488  33.61  1:15.98  2:02.95    2:40.14   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
13  Katarina Korpinen  1993    468  35.34  1:18.99  2:04.77    2:42.48   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
14  Emma Nieminen  1996    463  33.74  1:15.08  2:02.95    2:43.00   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Salla Elovirta  1997    441  34.08  1:16.98  2:06.69    2:45.68   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Sini Niemi  1993    433  33.87  1:18.67  2:07.55    2:46.66   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Saana Luokkanen  1999              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  10:49 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  17:45   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 14, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Laukkanen  1993    738  30.20  1:08.42  1:47.80    2:19.55   
  Cetus Espoo                   
                     
Lotta Kuulasmaa  1994    653  32.39  1:09.54  1:50.94    2:25.39   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Anna Kotonen  1997    639  32.53  1:09.93  1:52.25    2:26.45   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Laura Lajunen  1992    621  31.28  1:09.81  1:54.05    2:27.86   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Veera Kivirinta  1995    598  31.62  1:13.14  1:53.78    2:29.72   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Inka-Liisa Puttonen  1995    536  32.09  1:14.23  2:00.34    2:35.26   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Saara Salokangas  1996    531  31.99  1:14.37  1:59.84    2:35.76   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Kristiina Merenluoto  2000    526  34.60  1:17.18  2:00.66    2:36.25   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  17:45 
 
Tulokset Laji 15 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 15 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  11:01   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 15, 400m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Matti Myllyaho  1995    654  1:00.15  2:04.58  3:08.90    4:13.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Lauri Hatunen  1998    614  1:01.21  2:08.32  3:14.95    4:18.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jere Laukkanen  1993    613  1:01.20  2:07.29  3:13.08    4:18.95   
  Cetus Espoo                   
                     
Sami Juopperi  1992    613  1:02.14  2:06.94  3:12.82    4:19.00   
  Cetus Espoo                   
                     
Tapio Roiko-Jokela  1996    608  1:01.60  2:07.54  3:14.68    4:19.67   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Allar Lihtsa  1999    582  1:02.69  2:09.32  3:17.03    4:23.54   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Hannes Väre  1997    573  1:00.89  2:08.64  3:16.94    4:24.93   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Santeri Horst  1997    570  1:03.70  2:11.54  3:20.17    4:25.33   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jimi Kallio  1993    568  1:01.34  2:07.94  3:16.66    4:25.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Petja Yritys  1993    560  1:03.37  2:11.85  3:19.63    4:26.89   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
11  Pietari Virta  1997    551  1:02.47  2:10.01  3:19.28    4:28.35   
  Tatu Tampere                   
                     
12  Otto Kuittinen  1995    541  1:03.05  2:11.29  3:20.44    4:29.92   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
13  Leevi Suhonen  1999    527  1:03.82  2:13.16  3:23.41    4:32.29   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
14  Matias Yritys  1997    507  1:06.01  2:17.41  3:27.38    4:35.98   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
15  Sakari Levola  1996    492  1:04.10  2:14.88  3:26.99    4:38.61   
  Porin Pyrintö                   
                     
16  Tapio Uusitalo  1995    490  1:05.50  2:17.04  3:28.90    4:39.14   
  Tornion Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  11:01 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  17:52   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 15, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Juopperi  1992    653  1:00.75  2:04.14  3:08.45    4:13.61   
  Cetus Espoo                   
                     
Jere Laukkanen  1993    622  1:02.01  2:08.25  3:13.44    4:17.79   
  Cetus Espoo                   
                     
Tapio Roiko-Jokela  1996    613  1:01.41  2:07.63  3:14.23    4:19.05   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Hannes Väre  1997    610  1:01.62  2:07.48  3:12.87    4:19.38   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Lauri Hatunen  1998    598  1:02.85  2:10.41  3:17.39    4:21.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Santeri Horst  1997    595  1:02.85  2:09.79  3:17.77    4:21.56   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Allar Lihtsa  1999    584  1:01.82  2:08.45  3:16.25    4:23.15   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Jimi Kallio  1993    568  1:02.54  2:08.48  3:16.89    4:25.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  17:52 
 
Tulokset Laji 16 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 16 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  11:16   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anna Mäkinen  1995    729          26.36   
  Uinti Tampere                   
Tessa Nurminen  1994    721          26.46   
  Eura Swimming Team                   
Roosa Mört  1999    688          26.88   
  Aurajoen Uinti                   
Mimosa Jallow  1994    685          26.91   
  Swimming Jyväskylä                   
Laura Kurki  1994    679          26.99   
  Helsingfors Simsällskap                   
Mira Palovuori  1997    648          27.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Linda Laihorinne  1984    643          27.49   
  Oulun Uinti 1906                   
Eveliina Kallio  1999    639          27.55   
  Raision Urheilijat                   
Nea Norismaa  1995    626          27.73   
  Joensuun Uimaseura                   
10  Noora Sartela  1991    611          27.95   
  Swimming Jyväskylä                   
11  Riina Kaakkolammi  1994    609          27.99   
  Uinti Tampere                   
12  Amanda Suihkonen  1995    608          28.00   
  Octopus Lohja                   
13  Sini Kuutamo  1995    608          28.01   
  Cetus Espoo                   
14  Eveliina Pihkamäki  1998    604          28.07   
  Riihimäen Uimaseura                   
15  Moona Myllyaho  1990    602          28.10   
  Swimming Jyväskylä                   
16  Reetta Kanervo  1999    597          28.17   
  Oulun Uinti 1906                   
17  Veera Venäläinen  1995    594          28.22   
  Poseidon                   
18  Aino Puomila  1992    588          28.32   
  Tatu Tampere                   
19  Iida Reini  2000    587          28.34   
  Aurajoen Uinti                   
20  Emilia Eloranta  1997    583          28.39   
  Cetus Espoo                   
21  Veera Kinnunen  1997    581          28.43   
  Kuopion Uimaseura                   
22  Nina Haltia  1999    580          28.45   
  Poseidon                   
23  Emilia Lähteenmäki  1995    578          28.48   
  Tatu Tampere                   
24  Hanna Hammar  1998    574          28.54   
  Uinti Tampere                   
25  Laura Oesch  1997    564          28.72   
  Helsingfors Simsällskap                   
26  Selina Virkkunen  1997    562          28.75   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
27  Nea Lähdesmäki  1999    561          28.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
28  Nea Rinne  1995    557          28.84   
  Cetus Espoo                   
29  Viola Kilpeläinen  1998    555          28.87   
  Helsingfors Simsällskap                   
30  Erika Lappalainen  1996    551          28.93   
  Swimming Jyväskylä                   
31  Sonja Pentti  1999    549          28.98   
  Swimming Jyväskylä                   
32  Nea Virta  1996    548          28.99   
  Uinti Tampere                   
33  Alma Lumio  1999    547          29.00   
  Uinti Tampere                   
34  Maria Ripatti  1987    544          29.06   
  Järvenpään Uintiklubi                   
35  Fanni Riiho  1995    543          29.07   
  Uinti Tampere                   
35  Suvi Karppinen  1998    543          29.07   
  Mikkelin Uimaseura                   
37  Veera Kallio  1997    535          29.22   
  Aurajoen Uinti                   
38  Jenni Lampi  2000    535          29.23   
  Swimming Jyväskylä                   
39  Veera Pellinen  1997    530          29.32   
  Swimming Jyväskylä                   
40  Reetta Rantakokko  2001    527          29.36   
  Aurajoen Uinti                   
41  Ella-Noora Haanpää  1998    523          29.45   
  Rauman Uimaseura                   
42  Krista Heikkilä  1995    522          29.47   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
43  Aleksia Halonen  1996    521          29.49   
  Cetus Espoo                   
44  Salla Elovirta  1997    517          29.56   
  Cetus Espoo                   
45  Tea Österlund  1998    515          29.60   
  Swimming Jyväskylä                   
46  Ida Palenius  1996    514          29.61   
  Porin Pyrintö                   
47  Ida Hulkko  1998    513          29.64   
  Mikkelin Uimaseura                   
48  Annika Falk  1999    509          29.72   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
49  Noora Saarinen  1996    505          29.79   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
50  Kiia Karimaa  1996    498          29.93   
  Octopus Lohja                   
51  Mari Kausiala  1997    497          29.94   
  Tatu Tampere                   
52  Heini Hammar  1999    496          29.96   
  Uinti Tampere                   
53  Sandra Aspholm  1990    492          30.05   
  IF Åland                   
54  Emma Suomio  1998    489          30.10   
  Aurajoen Uinti                   
55  Denize Korkiakoski  1999    484          30.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
55  Vera Lammi  1998    484          30.21   
  Helsingfors Simsällskap                   
57  Jenny Ek  1999    482          30.26   
  IF Åland                   
58  Annika Karinkanta  2000    479          30.32   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
59  Ilona Jakonen  1998    476          30.39   
  Swimming Jyväskylä                   
60  Olivia Jokinen  1998    473          30.45   
  Kempeleen Pyrintö                   
61  Katarina Korpinen  1993    472          30.46   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
62  Sofia Haglund  2000    470          30.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
63  Iida Sihvonen  1998    468          30.55   
  Mikkelin Uimaseura                   
64  Ella Rantamäki  1998    464          30.63   
  Porin Uimaseura                   
65  Jenna Ranki  1997    463          30.67   
  Someron Esa                   
66  Henna Syrjälä  1999    456          30.81   
  Porin Uimaseura                   
67  Susanna Ellonen  1999    456          30.82   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
68  Jenna Hahtola  1997    451          30.93   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
69  Reetta Schroderus  1997    447          31.03   
  Järvenpään Uintiklubi                   
70  Sini Niemi  1993    415          31.80   
  Tornion Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  11:16 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  17:55   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anna Mäkinen  1995    729          26.36   
  Uinti Tampere                   
Tessa Nurminen  1994    726          26.40   
  Eura Swimming Team                   
Laura Kurki  1994    700          26.72   
  Helsingfors Simsällskap                   
Mimosa Jallow  1994    690          26.85   
  Swimming Jyväskylä                   
Roosa Mört  1999    688          26.87   
  Aurajoen Uinti                   
Mira Palovuori  1997    669          27.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Eveliina Kallio  1999    643          27.48   
  Raision Urheilijat                   
Linda Laihorinne  1984    616          27.88   
  Oulun Uinti 1906                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  17:55 
 
Tulokset Laji 17 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 17 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  11:28   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 17, 200m Rintauinti Miehet, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kalle Pyykkönen  1996    690  33.00  1:08.69  1:45.70    2:23.71   
  Uinti Tampere                   
                     
Werneri Koskinen  1998    666  33.61  1:10.45  1:48.03    2:25.38   
  Uinti Tampere                   
                     
Tuomas Tiainen  1996    665  32.39  1:11.07  1:48.16    2:25.45   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Tapio Junninen  1995    654  32.25  1:08.69  1:46.14    2:26.27   
  Poseidon                   
                     
Konsta Naumanen  1996    630  33.82  1:11.25  1:49.03    2:28.13   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Valtteri Kiiskinen  1998    597  34.97  1:12.54  1:52.01    2:30.79   
  ORCA Helsinki                   
                     
Jaakko Poutamo  1994    573  34.90  1:13.92  1:53.34    2:32.84   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Miika Tolvanen  1996    549  34.75  1:13.57  1:54.49    2:35.08   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Lauri Tolvanen  1988    542  33.62  1:13.80  1:55.20    2:35.73   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
10  Bruce Clayhills  1997    538  35.87  1:15.06  1:54.32    2:36.13   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
11  Oskar Karjalainen  1995    501  35.74  1:16.40  1:58.31    2:39.81   
  ORCA Helsinki                   
                     
12  Jakob Nordman  1996    475  34.99  1:15.77  1:58.94    2:42.78   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
13  Vilho Mäenpää  1998    469  36.75  1:18.63  2:02.72    2:43.38   
  Aurajoen Uinti                   
                     
14  Veikka Lahdenpää  1995    465  37.29  1:19.24  2:01.35    2:43.88   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
15  Toni Kapiainen  1996    460  35.62  1:16.43  2:00.18    2:44.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Arni Siline  1997    417  38.20  1:20.89  2:05.70    2:49.87   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Santeri Siiranen  1998              DNS   
  Nokian Pyry                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  11:28 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  18:00   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 17, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tapio Junninen  1995    705  32.63  1:09.28  1:46.80    2:22.70   
  Poseidon                   
                     
Kalle Pyykkönen  1996    692  32.77  1:09.06  1:46.63    2:23.58   
  Uinti Tampere                   
                     
Tuomas Tiainen  1996    673  31.84  1:08.07  1:45.59    2:24.89   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Werneri Koskinen  1998    658  33.00  1:09.77  1:47.94    2:26.00   
  Uinti Tampere                   
                     
Valtteri Kiiskinen  1998    621  33.76  1:11.34  1:50.02    2:28.84   
  ORCA Helsinki                   
                     
Konsta Naumanen  1996    618  33.67  1:10.93  1:50.27    2:29.10   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Jaakko Poutamo  1994    558  35.15  1:14.16  1:53.72    2:34.21   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Miika Tolvanen  1996    557  33.71  1:12.22  1:52.92    2:34.29   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  18:00 
 
Tulokset Laji 18 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 18 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  11:39   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 18, 200m Selkäuinti Naiset, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Carita Luukkanen  1996    627  36.13  1:13.17  1:50.29    2:24.93   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
Roosa Mört  1999    590  34.65  1:12.56  1:50.36    2:27.89   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Lotta Upanne  1998    586  34.89  1:12.87  1:51.38    2:28.21   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Selma Soininen  1999    569  35.00  1:13.08  1:51.75    2:29.63   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Selina Virkkunen  1997    523  35.56  1:14.70  1:54.90    2:33.89   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Julia Thurin  1996    523  34.79  1:13.76  1:53.86    2:33.97   
  IF Åland                   
                     
Nea Kolu  1997    517  36.70  1:15.63  1:55.26    2:34.48   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Nina Mäntynen  1993    514  35.90  1:14.77  1:54.78    2:34.83   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Mona Juppo  1996    504  36.05  1:15.43  1:56.23    2:35.86   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Nea Lähdesmäki  1999    502  35.85  1:15.63  1:56.66    2:36.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Ksenia Egorova  2000    498  35.73  1:15.24  1:56.23    2:36.49   
  ORCA Helsinki                   
                     
12  Niina Korhonen  1996    484  36.90  1:16.64  1:57.36    2:37.98   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Saara Männistö  2000    465  36.12  1:16.88  1:58.43    2:40.13   
  Aurajoen Uinti                   
                     
14  Saana Luokkanen  1999    456  36.33  1:17.90  2:00.54    2:41.10   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
15  Janina Ollikainen  2000    451  37.08  1:17.88  2:00.24    2:41.66   
  Porin Uimaseura                   
                     
16  Petra Äkkinen  2000    450  36.13  1:17.67  2:00.48    2:41.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Milla Koivuluoma  1999    446  37.03  1:17.82  2:00.47    2:42.30   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  11:39 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  18:18   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 18, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Carita Luukkanen  1996    675  34.01  1:10.18  1:46.52    2:21.38   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
Lotta Upanne  1998    636  33.73  1:10.15  1:47.75    2:24.23   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Roosa Mört  1999    605  34.27  1:11.78  1:49.19    2:26.62   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Selma Soininen  1999    574  33.93  1:11.58  1:50.58    2:29.21   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Julia Thurin  1996    515  34.51  1:13.36  1:54.60    2:34.70   
  IF Åland                   
                     
Nina Mäntynen  1993    506  35.17  1:13.84  1:55.11    2:35.60   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Selina Virkkunen  1997    504  35.34  1:15.19  1:55.99    2:35.86   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Nea Kolu  1997              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 6.3 Sukellus yli 15m, startti / käännös               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  18:18 
 
Tulokset Laji 19 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 19 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  11:51   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 19, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riku Pöytäkivi  1993    717          25.06   
  Cetus Espoo                   
Adam Vik  1996    677          25.54   
  Oulun Uinti 1906                   
Jaakko Rautalin  1989    663          25.72   
  Uinti Tampere                   
Ari-Pekka Liukkonen  1989    654          25.84   
  Cetus Espoo                   
Tuomas Pokkinen  1995    642          26.00   
  Cetus Espoo                   
Mika Sola  1991    640          26.02   
  Raision Urheilijat                   
Arttu Erkinaro  1992    634          26.10   
  Oulun Uinti 1906                   
Tatu Waltari  1987    619          26.31   
  Cetus Espoo                   
Juho Nieminen  1993    614          26.38   
  Uinti Tampere                   
10  Tatu Peltonen  1989    600          26.59   
  Jämsänkosken Jyry                   
11  Toni Kurkinen  1989    598          26.62   
  Swimming Jyväskylä                   
12  Ville Laine  1995    594          26.67   
  Tatu Tampere                   
13  Miro Vasko  1993    592          26.70   
  Tatu Tampere                   
14  Lauri Leinonen  1992    579          26.90   
  Uinti Tampere                   
15  Mikael Laakso  1997    578          26.92   
  Riihimäen Uimaseura                   
16  Miikka Ruohoniemi  1993    574          26.98   
  Swimming Jyväskylä                   
17  Sami Aaltomaa  1992    573          27.00   
  Oulun Uinti 1906                   
18  Sakari Rautalin  1991    572          27.01   
  Uinti Tampere                   
19  Eemil Varho  1997    571          27.03   
  Rauman Uimaseura                   
19  Jussi Leinonen  1991    571          27.03   
  Uinti Tampere                   
21  Tomas Johansson  1994    568          27.07   
  Cetus Espoo                   
22  Toni Knuutila  1993    562          27.18   
  Eura Swimming Team                   
23  Teemu Aho  1994    560          27.20   
  Gladius Kirkkonummi                   
24  Leevi Ruuttunen  1995    553          27.32   
  Swimming Jyväskylä                   
25  Daniel Forslund  1995    552          27.34   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
26  Nikita Saunonen  1997    549          27.39   
  Aurajoen Uinti                   
27  Emil Nylund  1995    548          27.40   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
28  Arttu Vänttinen  1996    547          27.41   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
29  Saku Salo  1995    546          27.44   
  Uinti Tampere                   
30  Martti Pyysalo  1992    540          27.53   
  Octopus Lohja                   
31  Teemu Laaksonen  1993    536          27.60   
  Uinti Tampere                   
32  Gustav Carlsson  1993    536          27.61   
  Raision Urheilijat                   
33  Samuli Lahti  1995    535          27.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
34  Aku Venhola  1990    531          27.69   
  Oulun Lohet                   
35  Valtteri Eloranta  1992    530          27.70   
  Cetus Espoo                   
36  Kaj Smeds  1998    516          27.96   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
37  Panu Laukkanen  1994    512          28.03   
  Kuopion Uimaseura                   
38  Vesa Suominen  1979    511          28.05   
  ORCA Helsinki                   
39  Elias Kouvo  1994    510          28.06   
  Uinti Tampere                   
40  Hannes Väre  1997    509          28.09   
  Riihimäen Uimaseura                   
41  Rasmus Varjoranta  1997    508          28.10   
  Nokian Pyry                   
42  Jaakko Poutamo  1994    504          28.18   
  Swimming Jyväskylä                   
43  Mitja Hyytiäinen  1996    500          28.26   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
44  Tapio Uusitalo  1995    497          28.31   
  Tornion Uimaseura                   
45  Juuso Martikainen  1996    496          28.33   
  Kuopion Uimaseura                   
46  Alex Nygård  1996    494          28.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
47  Robin Thodin  1995    486          28.52   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
48  Elias Päivinen  1997    482          28.60   
  Swimming Jyväskylä                   
49  Tomas Saariketo  1996    474          28.76   
  Porin Pyrintö                   
50  Antti Salo  1995    460          29.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
51  Valtteri Kiiskinen  1998    456          29.14   
  ORCA Helsinki                   
52  Toni Takkinen  1995    444          29.38   
  Kuopion Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  11:51 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  18:21   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 19, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riku Pöytäkivi  1993    733          24.87   
  Cetus Espoo                   
Jaakko Rautalin  1989    681          25.49   
  Uinti Tampere                   
Adam Vik  1996    667          25.66   
  Oulun Uinti 1906                   
Ari-Pekka Liukkonen  1989    657          25.79   
  Cetus Espoo                   
Tuomas Pokkinen  1995    647          25.93   
  Cetus Espoo                   
Tatu Waltari  1987    633          26.11   
  Cetus Espoo                   
Mika Sola  1991    631          26.14   
  Raision Urheilijat                   
Arttu Erkinaro  1992    614          26.38   
  Oulun Uinti 1906                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  18:21 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  20 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  13:58   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 20, 100m SU S1-S14 Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Meri-Maari Mäkinen  1992    514  50.41        1:41.79   
  Raision Urheilijat                   
                     
Liisa Lilja  1992    436  44.22        1:31.34   
  Raision Urheilijat                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  20 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:58 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  20 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  13:58   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 21, 100m SU S1-S14 Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Perttu Ylä-Sahra  1994    183          1:47.19   
  Pieksän Kuutit                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  20 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:58 
 
Tulokset Laji 22 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 22 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  12:20   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 22, 4X50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Swim Naiset 1    692          1:49.37   
  Swimming Jyväskylä                   
  Mimosa Jallow  1994      26.50        26.50   
  Noora Sartela  1991      27.47        53.97   
  Moona Myllyaho  1990      28.18        1:22.15   
  Laura Lajunen  1992      27.22        1:49.37   
                     
Uita 1    686          1:49.71   
  Uinti Tampere                   
  Alma Lumio  1999      29.30        29.30   
  Riina Kaakkolammi  1994      27.08        56.38   
  Nea Virta  1996      27.84        1:24.22   
  Anna Mäkinen  1995      25.49        1:49.71   
                     
Ou Naiset    676          1:50.24   
  Oulun Uinti 1906                   
  Veera Kivirinta  1995      28.19        28.19   
  Reetta Kanervo  1999      27.22        55.41   
  Silja Känsäkoski  1997      27.62        1:23.03   
  Linda Laihorinne  1984      27.21        1:50.24   
                     
Cetus 1    665          1:50.84   
  Cetus Espoo                   
  Sini Kuutamo  1995      27.92        27.92   
  Anni Alitalo  1991      28.10        56.02   
  Salla Elovirta  1997      28.36        1:24.38   
  Noora Laukkanen  1993      26.46        1:50.84   
                     
Hss 1    664          1:50.88   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Anna Kotonen  1997      28.21        28.21   
  Laura Oesch  1997      28.14        56.35   
  Viola Kilpeläinen  1998      28.24        1:24.59   
  Laura Kurki  1994      26.29        1:50.88   
                     
Swim Naiset 2    606          1:54.31   
  Swimming Jyväskylä                   
  Jenni Lampi  2000      29.03        29.03   
  Sonja Pentti  1999      29.27        58.30   
  Veera Pellinen  1997      28.19        1:26.49   
  Erika Lappalainen  1996      27.82        1:54.31   
                     
Kuus Naiset  1993    599          1:54.75   
  Kuopion Uimaseura                   
  Veera Kinnunen  1997                 
  Saara Salokangas  1996      56.18        56.18   
  Maria Siiskonen  1997      29.86        1:26.04   
  Nina Mäntynen  1993      28.71        1:54.75   
                     
Mius Naiset    598          1:54.83   
  Mikkelin Uimaseura                   
  Suvi Karppinen  1998      29.58        29.58   
  Ida Hulkko  1998      28.71        58.29   
  Inka-Liisa Puttonen  1995      28.16        1:26.45   
  Lotta Upanne  1998      28.38        1:54.83   
                     
Uita 2    588          1:55.48   
  Uinti Tampere                   
  Heini Hammar  1999      29.38        29.38   
  Emma Nieminen  1996      29.08        58.46   
  Fanni Riiho  1995      28.47        1:26.93   
  Hanna Hammar  1998      28.55        1:55.48   
                     
10  Sihy Naiset    563          1:57.13   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
  Oona Palonen  1995      28.70        28.70   
  Katarina Korpinen  1993      29.67        58.37   
  Krista Heikkilä  1995      29.05        1:27.42   
  Oona Laukkanen  1995      29.71        1:57.13   
                     
11  Ifå Damer    557          1:57.57   
  IF Åland                   
  Jenny Ek  1999      30.19        30.19   
  Erica Granesäter  1984                 
  Julia Thurin  1996      1:27.98        1:27.98   
  Sandra Aspholm  1990      29.59        1:57.57   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  12:20 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  02 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  07:57   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 22, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Swim Naiset 1    724          1:47.75  SE Ennätys - Aikuinen 
  Swimming Jyväskylä                   
  Laura Lajunen  1992      27.58        27.58   
  Noora Sartela  1991      27.24        54.82   
  Moona Myllyaho  1990      27.00        1:21.82   
  Mimosa Jallow  1994      25.93        1:47.75   
                     
Uita 1    717          1:48.10   
  Uinti Tampere                   
  Alma Lumio  1999      28.21        28.21   
  Riina Kaakkolammi  1994      27.09        55.30   
  Nea Virta  1996      27.29        1:22.59   
  Anna Mäkinen  1995      25.51        1:48.10   
                     
Cetus 1    707          1:48.59   
  Cetus Espoo                   
  Sini Kuutamo  1995      27.80        27.80   
  Anni Alitalo  1991      27.59        55.39   
  Fanny Teijonsalo  1996      27.01        1:22.40   
  Noora Laukkanen  1993      26.19        1:48.59   
                     
Ou Naiset    695          1:49.21   
  Oulun Uinti 1906                   
  Silja Känsäkoski  1997      27.73        27.73   
  Reetta Kanervo  1999      27.01        54.74   
  Veera Kivirinta  1995      27.24        1:21.98   
  Linda Laihorinne  1984      27.23        1:49.21   
                     
Hss 1    672          1:50.47   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Anna Kotonen  1997      28.25        28.25   
  Laura Oesch  1997      27.84        56.09   
  Viola Kilpeläinen  1998      28.12        1:24.21   
  Laura Kurki  1994      26.26        1:50.47   
                     
Swim Naiset 2    606          1:54.30   
  Swimming Jyväskylä                   
  Erika Lappalainen  1996      28.55        28.55   
  Veera Pellinen  1997      28.34        56.89   
  Sonja Pentti  1999      28.55        1:25.44   
  Jenni Lampi  2000      28.86        1:54.30   
                     
Mius Naiset    599          1:54.76   
  Mikkelin Uimaseura                   
  Suvi Karppinen  1998      29.37        29.37   
  Ida Hulkko  1998      28.86        58.23   
  Inka-Liisa Puttonen  1995      27.76        1:25.99   
  Lotta Upanne  1998      28.77        1:54.76   
                     
Kuus Naiset  1993              DSQ   
  Kuopion Uimaseura                   
  Veera Kinnunen  1997                 
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  02 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  07:57 
 
Tulokset Laji 23 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 23 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  12:20   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 23, 800m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Ada Alajääskö  1998      1:14.53  2:33.21  3:52.92  5:12.22  10:25.96   
  Nokian Pyry        6:30.63  7:50.29  9:09.54       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  12:20 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 2    Tulostuspäivämäärä  01 helmikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  18:13   
  Järjestäjä  VUS-VSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 helmikuu 2014         
 
 
Laji 23, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Mira Palovuori  1997    720  1:04.81  2:14.26  3:24.09  4:34.35  9:11.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        5:45.05  6:54.70  8:04.08       
                     
Eveliina Pihkamäki  1998    643  1:08.16  2:20.43  3:32.22  4:44.38  9:32.34   
  Riihimäen Uimaseura        5:57.22  7:10.13  8:23.18       
                     
Lotta Jacobson  1998    626  1:07.91  2:20.85  3:34.39  4:47.85  9:37.43   
  Helsingfors Simsällskap        6:01.38  7:14.04  8:26.38       
                     
Annika Falk  1999    611  1:06.49  2:19.37  3:33.55  4:48.03  9:42.11   
  Seinäjoen Uimarit-58        6:03.02  7:17.70  8:31.94       
                     
Aada Alastalo  1998    605  1:09.81  2:22.80  3:37.44  4:52.05  9:44.15   
  Helsingfors Simsällskap        6:05.77  7:18.97  8:32.31       
                     
Anna Silventoinen  1994    596  1:10.27  2:24.35  3:39.32  4:53.36  9:46.96   
  Poseidon        6:07.52  7:21.91  8:35.72       
                     
Vilma Roman  2000    550  1:08.04  2:24.35  3:40.82  4:58.35  10:03.06   
  Aurajoen Uinti        6:15.23  7:32.57  8:48.98       
                     
Sini Sariola  1996    513  1:11.76  2:28.56  3:46.15  5:04.13  10:17.05   
  Joensuun Uimaseura        6:22.62  7:41.15  8:59.76       
                     
Ada Alajääskö  1998    491  1:14.53  2:33.21  3:52.92&n