Results for H.C Andersen Swim Cup 2008
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag formiddag
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HCA Swimcup 2008 | Udskriftsdato | 24 maj 2008 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:12 | |||
Arrangør | STO 95 |
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Sponsor: Fagerberg |
HCA CUP-rekord 2.13.06 (2005) |
Louise Ørnstedt, STO 95 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 43.46 | 1:29.90 | 2:16.67 | 2:58.26 | |||
2 | Matilde Schrøder | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 43.75 | 1:30.89 | 2:17.89 | 2:59.28 | |||
3 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Opnør SES | 44.54 | 1:33.71 | 2:23.96 | 3:12.87 | |||
4 | Isabella R. Christensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 48.16 | 1:39.26 | 2:30.17 | 3:20.24 | |||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Sponsor: Fagerberg |
HCA CUP-rekord 2.13.06 (2005) |
Louise Ørnstedt, STO 95 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Line Gregersen | 1994 | O.S.L.F. STO 95 | 35.01 | 1:13.52 | 1:53.16 | 2:33.18 | |||
2 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 37.60 | 1:17.39 | 1:58.30 | 2:38.97 | |||
3 | Asluag M. Hjelmaas | 1995 | Bergen Region | 37.48 | 1:18.24 | 1:59.96 | 2:39.58 | |||
4 | Kamma Christensen | 1994 | Herlev Svømning | 37.85 | 1:18.70 | 2:01.66 | 2:41.57 | |||
5 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | Ringe Svømme Klub | 38.48 | 1:19.82 | 2:02.53 | 2:43.59 | |||
6 | Emilia Staugaard | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.47 | 1:19.81 | 2:02.28 | 2:44.75 | |||
7 | Karoline Pedersen | 1994 | Bergen Region | 40.44 | 1:22.03 | 2:04.24 | 2:45.98 | |||
8 | Isabella Pedersen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 39.69 | 1:22.12 | 2:04.95 | 2:46.43 | |||
9 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub STO 95 | 40.96 | 1:24.60 | 2:08.07 | 2:49.00 | |||
10 | Amalie Sundstrup | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.41 | 1:23.61 | 2:07.41 | 2:50.48 | |||
11 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.S.L.F. STO 95 | 42.26 | 1:25.22 | 2:09.18 | 2:51.30 | |||
12 | Pernille Strømbeck | 1994 | Svømmeklubben Opnør SES | 40.61 | 1:24.87 | 2:10.09 | 2:52.74 | |||
13 | Helene Jørgensen | 1995 | Ringe Svømme Klub | 42.79 | 1:27.69 | 2:12.45 | 2:56.55 | |||
14 | Line Føns Madsen | 1995 | Ringe Svømme Klub | 42.69 | 1:27.79 | 2:14.47 | 2:57.95 | |||
15 | Marisa Bjørklund | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 42.50 | 1:27.97 | 2:13.82 | 2:58.64 | |||
16 | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør SES | 44.56 | 1:30.64 | 2:17.39 | 3:03.00 | |||
17 | Katja Nissen | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 43.16 | 1:30.13 | 2:17.85 | 3:04.59 | |||
18 | Irma Mirjam Põder | 1995 | Spa Viimsi Tervis | 44.55 | 1:32.47 | 2:23.66 | 3:08.61 | |||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 15 år og ældre |
Sponsor: Fagerberg |
HCA CUP-rekord 2.13.06 (2005) |
Louise Ørnstedt, STO 95 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.17 | 1:12.85 | 1:51.54 | 2:29.90 | |||
1 | Kaya Koziol | 1992 | Herlev Svømning | 34.81 | 1:13.04 | 1:51.78 | 2:29.90 | |||
3 | Pernille Thalund | 1990 | Herning Svømmeklub | 36.13 | 1:14.68 | 1:53.66 | 2:32.60 | |||
4 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.27 | 1:16.10 | 1:55.88 | 2:35.77 | |||
5 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.58 | 1:16.02 | 1:56.25 | 2:36.48 | |||
6 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 38.10 | 1:17.84 | 1:57.71 | 2:36.82 | |||
7 | Cathrine Kallestrup | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 38.15 | 1:17.88 | 1:58.31 | 2:37.84 | |||
8 | Line Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense STO 95 | 37.08 | 1:17.10 | 1:58.46 | 2:38.64 | |||
9 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 36.96 | 1:17.08 | 1:58.64 | 2:39.39 | |||
10 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 38.75 | 1:18.91 | 2:00.12 | 2:39.51 | |||
11 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 37.23 | 1:18.33 | 1:59.34 | 2:39.76 | |||
12 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 38.63 | 1:19.74 | 2:01.27 | 2:40.84 | |||
13 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 37.06 | 1:18.37 | 2:00.28 | 2:42.04 | |||
14 | Helene T. Truyen | 1993 | Bergen Region | 37.71 | 1:18.89 | 2:00.97 | 2:42.53 | |||
15 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Bov IF SES | 38.21 | 1:19.74 | 2:01.88 | 2:43.90 | |||
16 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 39.75 | 1:21.54 | 2:03.57 | 2:44.54 | |||
17 | Line Borch Thams | 1990 | Haderslev Svømme Klub SES | 40.38 | 1:21.59 | 2:04.12 | 2:46.31 | |||
18 | Louise Lundin | 1992 | Bov IF SES | 38.72 | 1:20.72 | 2:04.24 | 2:47.19 | |||
19 | Josephine Holst Pedersen | 1990 | Horsens Svømmeklub | 40.50 | 1:23.37 | 2:07.03 | 2:47.84 | |||
20 | Katrine Andersen | 1993 | Kolding SK | 41.45 | 1:24.26 | 2:08.15 | 2:49.45 | |||
21 | Jeanette Kjær | 1993 | Ikast Svømmeklub | 40.88 | 1:24.00 | 2:07.97 | 2:50.70 | |||
22 | Nadia S. Skyggelund | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 40.74 | 1:23.36 | 2:07.53 | 2:50.72 | |||
23 | Elna L. Bönes | 1993 | Bergen Region | 40.81 | 1:23.59 | 2:07.88 | 2:51.18 | |||
24 | Karoline Kragh Ebbesen | 1991 | Herning Svømmeklub | 40.57 | 1:24.78 | 2:08.57 | 2:52.49 | |||
25 | Kit Ballegaard | 1988 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.43 | 1:25.05 | 2:09.73 | 2:53.24 | |||
26 | Ida Pommerencke Vilmand | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 40.42 | 1:24.80 | 2:09.97 | 2:54.32 | |||
27 | Thea Elberg | 1993 | Svømmeklubben Opnør SES | 41.34 | 1:25.66 | 2:11.20 | 2:55.15 | |||
28 | Anja Frahm | 1992 | Ikast Svømmeklub | 41.64 | 1:25.93 | 2:10.55 | 2:55.38 | |||
29 | Mai Nyholm | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.97 | 1:22.98 | 2:10.79 | 2:56.06 | |||
30 | Mie Bøgh | 1991 | Slagelse Svømmeklub | 42.24 | 1:27.60 | 2:12.49 | 2:56.35 | |||
31 | Stine Wesselhoff | 1991 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.73 | 1:27.19 | 2:13.44 | 2:56.85 | |||
32 | Charlotte Metzsch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 43.40 | 1:28.60 | 2:14.25 | 2:59.32 | |||
33 | Camilla Bundgaard | 1990 | Ikast Svømmeklub | 46.43 | 1:37.20 | 2:28.84 | 3:19.07 | |||
34 | Louise Johansen | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 51.63 | 1:51.77 | 2:52.93 | 3:45.91 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |