Tulokset H.C Andersen Swim Cup 2008
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HCA Swimcup 2008 | Udskriftsdato | 24 maj 2008 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:25 | |||
Arrangør | STO 95 |
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Sponsor: Sanex |
HCA CUP-rekord 29.77 (2004) |
Louise Ørnstedt, STO 95 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 38.24 | ||||||
2 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 39.38 | ||||||
3 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 40.85 | ||||||
4 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Opnør SES | 41.08 | ||||||
5 | Simone Nicolajsen | 1996 | O.S.L.F. STO 95 | 41.24 | ||||||
6 | Nicole R. Ghasemi | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.83 | ||||||
7 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 43.93 | ||||||
8 | Cecilie T. Larsen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 44.05 | ||||||
9 | Gitte Schulz | 1996 | Svømmeklubben Opnør SES | 44.74 | ||||||
10 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 44.84 | ||||||
11 | Mathilde Sundstrup | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.30 | ||||||
12 | Signe Bjerre | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 45.41 | ||||||
13 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 46.24 | ||||||
14 | Randi Strunge | 1996 | Herning Svømmeklub | 46.61 | ||||||
15 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 47.82 | ||||||
16 | Emma Ask Tossell | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 48.00 | ||||||
17 | Perla Dögg Stefansdottir | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 50.30 | ||||||
18 | Lisa Brayd | 1997 | Ikast Svømmeklub | 1:01.48 | ||||||
- | Camilla Kingo | 1996 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Johanne Nielsen | 1996 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Sponsor: Sanex |
HCA CUP-rekord 29.77 (2004) |
Louise Ørnstedt, STO 95 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line Gregersen | 1994 | O.S.L.F. STO 95 | 32.41 | ||||||
2 | Simone Martinsen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.80 | ||||||
3 | Asluag M. Hjelmaas | 1995 | Bergen Region | 35.06 | ||||||
4 | Tenna Holm | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 35.99 | ||||||
5 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.S.L.F. STO 95 | 36.18 | ||||||
6 | Celine Bang | 1994 | Køge Svømmeklub | 36.46 | ||||||
7 | Kamma Christensen | 1994 | Herlev Svømning | 36.55 | ||||||
8 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | Ringe Svømme Klub | 36.73 | ||||||
9 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 37.57 | ||||||
10 | Pernille Strømbeck | 1994 | Svømmeklubben Opnør SES | 38.00 | ||||||
11 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 38.39 | ||||||
12 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub SES | 38.46 | ||||||
13 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.S.L.F. STO 95 | 38.54 | ||||||
14 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub STO 95 | 38.58 | ||||||
15 | Louise Harder | 1995 | Bov IF SES | 38.67 | ||||||
16 | Karoline Pedersen | 1994 | Bergen Region | 38.72 | ||||||
17 | Astrid Koch | 1994 | Frem Odense STO 95 | 38.89 | ||||||
18 | Julie Kunstek | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 39.28 | ||||||
19 | Irma Mirjam Põder | 1995 | Spa Viimsi Tervis | 39.67 | ||||||
20 | Line Føns Madsen | 1995 | Ringe Svømme Klub | 39.97 | ||||||
21 | Gitte Lading | 1994 | Horsens Svømmeklub | 40.97 | ||||||
22 | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør SES | 41.18 | ||||||
23 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 41.38 | ||||||
24 | Lianne Bilderbeek | 1995 | Haderslev Svømme Klub SES | 42.23 | ||||||
25 | Louise Mejer | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 42.48 | ||||||
26 | Frederikke Skov | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 42.58 | ||||||
27 | Rikke Nissen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 42.68 | ||||||
28 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub SES | 42.88 | ||||||
29 | Anne-Mette Müller | 1995 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.13 | ||||||
30 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 43.63 | ||||||
31 | Mette Kieler | 1995 | Odense Svømme Klub STO 95 | 43.76 | ||||||
32 | Katrine Drest Jørgensen | 1995 | O.S.L.F. STO 95 | 44.34 | ||||||
33 | Farima Dalaei | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 44.93 | ||||||
34 | Louise Grønnegaard | 1995 | Ringe Svømme Klub | 45.96 | ||||||
35 | Katrine Albæk | 1995 | Herning Svømmeklub | 46.41 | ||||||
36 | Mette Kallesøe | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 46.82 | ||||||
37 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense STO 95 | 46.95 | ||||||
38 | Helene Siggaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 47.01 | ||||||
39 | Julia Hvalsøe | 1995 | Haderslev Svømme Klub SES | 47.54 | ||||||
40 | Cecilie Ebbesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 48.62 | ||||||
41 | Karoline Poulsen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 51.88 | ||||||
42 | Rikke Nyholm | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 53.89 | ||||||
- | Josefine Ibsen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 15 år og ældre |
Sponsor: Sanex |
HCA CUP-rekord 29.77 (2004) |
Louise Ørnstedt, STO 95 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense STO 95 | 31.44 | ||||||
2 | Line Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense STO 95 | 31.90 | ||||||
3 | Kaya Koziol | 1992 | Herlev Svømning | 32.20 | ||||||
4 | Jeanette Ottesen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.82 | ||||||
5 | Seline V. Holm | 1992 | Bergen Region | 33.06 | ||||||
6 | Natascha Rasmussen | 1989 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.70 | ||||||
7 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 33.71 | ||||||
8 | Pernille Thalund | 1990 | Herning Svømmeklub | 34.04 | ||||||
9 | Mai Nyholm | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.05 | ||||||
10 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 34.14 | ||||||
11 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 34.23 | ||||||
12 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 35.31 | ||||||
13 | Katrine Jensen | 1992 | Bergen Region | 35.33 | ||||||
14 | Hanne Søfteland | 1992 | Bergen Region | 35.39 | ||||||
15 | Josephine Holst Pedersen | 1990 | Horsens Svømmeklub | 35.53 | ||||||
16 | Signe Westh | 1993 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.54 | ||||||
17 | Irmeling Pedersen | 1992 | Bergen Region | 35.55 | ||||||
18 | Line Andersen | 1991 | Frederikssund Svømmeklub | 35.70 | ||||||
19 | Sabrina Krumbæk Jørgensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 35.81 | ||||||
20 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Bov IF SES | 35.92 | ||||||
21 | Louise Müller | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.93 | ||||||
21 | Helene Nielsen | 1993 | Odense Svømme Klub STO 95 | 35.93 | ||||||
23 | Signe Olsen | 1990 | Silkeborg Svømmeklub | 36.10 | ||||||
24 | Louise Hedelund | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 36.21 | ||||||
25 | Helene T. Truyen | 1993 | Bergen Region | 36.28 | ||||||
26 | Cathrine Kallestrup | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 36.35 | ||||||
27 | Trine Søby | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.53 | ||||||
28 | Signe Stubager | 1992 | Ringe Svømme Klub | 36.61 | ||||||
29 | Karoline Kragh Ebbesen | 1991 | Herning Svømmeklub | 36.91 | ||||||
30 | Ida Larsen | 1991 | Kolding SK | 36.94 | ||||||
31 | Anna Birkbak | 1990 | Svendborg Svømme Klub | 37.03 | ||||||
32 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.07 | ||||||
33 | Line Borch Thams | 1990 | Haderslev Svømme Klub SES | 37.11 | ||||||
34 | Malene B. Schmidt | 1991 | Bov IF SES | 37.30 | ||||||
35 | Anette Schütt | 1989 | Bov IF SES | 37.38 | ||||||
36 | Mie Bøgh | 1991 | Slagelse Svømmeklub | 37.52 | ||||||
37 | Ida Pommerencke Vilmand | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 37.58 | ||||||
38 | Ditte Puggaard Petersen | 1991 | Ringe Svømme Klub | 37.70 | ||||||
39 | Jeannie Bjørklund | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 38.12 | ||||||
40 | Nadia S. Skyggelund | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 38.14 | ||||||
41 | Thea Elberg | 1993 | Svømmeklubben Opnør SES | 38.16 | ||||||
42 | Louise Lundin | 1992 | Bov IF SES | 38.21 | ||||||
43 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 38.40 | ||||||
44 | Camilla Desvig-Bol | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 38.43 | ||||||
45 | Kit Ballegaard | 1988 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.46 | ||||||
46 | Line Fyrstenborg | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 38.59 | ||||||
47 | Sarah Louise Nielsen | 1992 | Ikast Svømmeklub | 39.00 | ||||||
48 | Henriette Espensen | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 39.42 | ||||||
49 | Carina Toftelund Larsen | 1992 | Ringe Svømme Klub | 39.44 | ||||||
50 | Christina Lund | 1993 | Grenaa Svømmeklub | 39.47 | ||||||
51 | Ninna Myllerup | 1992 | Ikast Svømmeklub | 39.55 | ||||||
52 | Anja Frahm | 1992 | Ikast Svømmeklub | 39.58 | ||||||
53 | Elna L. Bönes | 1993 | Bergen Region | 40.01 | ||||||
54 | Christine Houston | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 40.17 | ||||||
55 | Jeanette Kjær | 1993 | Ikast Svømmeklub | 40.34 | ||||||
56 | Mette Bindzus | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 40.68 | ||||||
57 | Camilla Frimor | 1992 | Ringe Svømme Klub | 41.08 | ||||||
58 | Linda Føns Madsen | 1993 | Ringe Svømme Klub | 41.54 | ||||||
59 | Henriette Lai Nielsen | 1990 | Svendborg Svømme Klub | 42.61 | ||||||
60 | Camilla Bundgaard | 1990 | Ikast Svømmeklub | 42.68 | ||||||
61 | Anne Engbo | 1991 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.27 | ||||||
62 | Line Jessen | 1992 | Svendborg Svømme Klub | 44.64 | ||||||
63 | Astrid Isaksen | 1993 | Horsens Svømmeklub | 46.86 | ||||||
- | Sophia Fitros | 1992 | Grenaa Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Betül Özkaya | 1993 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sisse Munk | 1992 | Grenaa Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Svømmeklubben Frem Odense |