Resultater for TYR Grandprix 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:16 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Kruse | 2002 | 312 | 35.96 | 1:15.18 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | 309 | 35.72 | 1:15.40 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 282 | 35.90 | 1:17.77 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Houe Andersen | 2003 | 277 | 38.00 | 1:18.23 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Amalie Vilstrup | 2002 | 264 | 38.83 | 1:19.51 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Signe B. Hansen | 2002 | 263 | 37.59 | 1:19.53 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emilie Knudsen | 2002 | 258 | 38.75 | 1:20.07 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Thuesen | 2002 | 249 | 40.05 | 1:21.08 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marikka Andersen | 2002 | 231 | 41.17 | 1:23.06 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 218 | 38.11 | 1:24.74 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 216 | 40.32 | 1:24.94 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Karoline Lagoni | 2003 | 210 | 40.84 | 1:25.74 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lærke Maria Knudsen | 2002 | 205 | 41.07 | 1:26.41 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anna Bull Kramer | 2003 | 204 | 40.96 | 1:26.60 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Louise Eg Larsen | 2002 | 201 | 41.47 | 1:27.06 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frida Bojsen Jensen | 2002 | 194 | 40.20 | 1:28.07 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Frederikke Suhnsen | 2002 | 192 | 42.34 | 1:28.28 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | 191 | 42.51 | 1:28.57 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 189 | 42.36 | 1:28.88 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anna Mosegaard | 2002 | 180 | 43.26 | 1:30.22 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 179 | 43.35 | 1:30.47 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Katrine Mols | 2003 | 155 | 43.85 | 1:34.94 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Clara Tolderlund | 2002 | 134 | 45.35 | 1:39.66 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Line Frederiksen | 2003 | 127 | 45.84 | 1:41.40 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sarah Jakobsen | 2002 | 114 | 49.62 | 1:44.93 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Cecilie Christiansen | 2003 | 107 | 54.74 | 1:47.36 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
27 | Maja Klitgaard | 2003 | 89 | 51.99 | 1:54.07 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Raaber | 2002 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Julie Nielsen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 493 | 30.91 | 1:04.56 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mia Seehausen | 2001 | 469 | 31.62 | 1:05.65 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 447 | 32.65 | 1:06.69 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 444 | 31.80 | 1:06.83 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Jørgensen | 2000 | 437 | 31.89 | 1:07.17 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Julie Søgaard | 2001 | 435 | 32.64 | 1:07.31 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 417 | 32.09 | 1:08.23 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sif Floor | 2000 | 398 | 33.54 | 1:09.31 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Cecilie Baraviec | 2000 | 398 | 33.07 | 1:09.33 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 391 | 33.94 | 1:09.71 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 352 | 35.23 | 1:12.24 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Frederikke Olsen | 2000 | 351 | 34.90 | 1:12.27 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Helena Avlaja Eriksen | 2001 | 335 | 34.90 | 1:13.41 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Gry Floor | 2000 | 331 | 35.53 | 1:13.74 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Esther Flø | 2001 | 330 | 36.45 | 1:13.77 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sille Ibsen | 2001 | 327 | 34.42 | 1:13.97 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 326 | 35.11 | 1:14.07 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Rikke Hansen | 2000 | 313 | 35.60 | 1:15.12 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | 306 | 36.08 | 1:15.62 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
20 | Christine Nielsen | 2001 | 295 | 36.91 | 1:16.59 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
20 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 295 | 36.43 | 1:16.59 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Mathilde Fuglsang | 2000 | 294 | 36.66 | 1:16.64 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Olivia Poulsen | 2001 | 290 | 35.98 | 1:17.06 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
24 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 288 | 36.87 | 1:17.20 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Line Mia Jensen | 2000 | 281 | 38.37 | 1:17.81 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Julie Geertsen Lund | 2001 | 263 | 38.54 | 1:19.58 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
27 | Helene Marie S. Andersen | 2001 | 259 | 38.59 | 1:19.98 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Laura Gam | 2001 | 258 | 38.11 | 1:20.07 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Signe Juul Grønning | 2001 | 248 | 38.88 | 1:21.13 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
30 | Lærke Meyer | 2000 | 245 | 39.23 | 1:21.47 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Louise Xia Klogborg | 2000 | 239 | 39.15 | 1:22.18 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
32 | Isabell Sandersen | 2000 | 237 | 39.99 | 1:22.40 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Linda Strunge | 2000 | 226 | 40.72 | 1:23.65 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
34 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 219 | 39.20 | 1:24.59 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
35 | Helene Levring Andersen | 2001 | 208 | 41.52 | 1:26.08 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
36 | Anne Wenzell | 2001 | 195 | 42.46 | 1:27.82 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
37 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | 192 | 42.02 | 1:28.35 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
38 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 184 | 42.34 | 1:29.62 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
39 | Anne Almvig | 2001 | 181 | 40.99 | 1:30.03 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
40 | Signe Dahl Johansen | 2001 | 180 | 42.17 | 1:30.30 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Camille Sofie N. Holm | 2000 | 156 | 44.47 | 1:34.66 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
42 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 147 | 46.48 | 1:36.52 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Josefine Dalsgaard | 2000 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Silja Ösp Logadottir | 2001 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Trine Kjøngerskov | 2000 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Yasmina Kristiensen | 2000 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 589 | 29.15 | 1:00.83 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Malene Bang | 1999 | 515 | 30.42 | 1:03.63 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Isabel Mass | 1998 | 511 | 30.72 | 1:03.78 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 481 | 30.96 | 1:05.08 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mette Flaskager | 1999 | 474 | 31.42 | 1:05.42 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 441 | 32.48 | 1:07.01 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Helena Rasmussen | 1998 | 435 | 31.71 | 1:07.31 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 432 | 33.49 | 1:07.46 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Caroline Beck | 1998 | 421 | 32.83 | 1:08.04 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Maren Bielefeldt | 1999 | 412 | 33.29 | 1:08.54 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Mathilde Clausen | 1998 | 400 | 32.93 | 1:09.18 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sarah Gade Nielsen | 1998 | 396 | 33.69 | 1:09.46 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ida Madsen | 1998 | 373 | 33.41 | 1:10.84 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 365 | 33.70 | 1:11.34 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Emma Louise Frohn | 1998 | 356 | 34.15 | 1:11.95 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emma F. Sørensen | 1998 | 354 | 34.75 | 1:12.08 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
17 | Thilde Hjorth | 1999 | 348 | 35.02 | 1:12.50 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
18 | Sidse Thorup | 1999 | 332 | 35.36 | 1:13.62 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Amalie Skov | 1999 | 332 | 36.11 | 1:13.65 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 305 | 36.03 | 1:15.76 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
21 | Julie Hjort | 1999 | 272 | 37.53 | 1:18.69 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | 264 | 36.59 | 1:19.49 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
23 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | 243 | 39.93 | 1:21.72 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Alberte Birkemose Winding | 1999 | 220 | 38.18 | 1:24.49 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Elin Herskin | 1999 | 141 | 45.48 | 1:37.94 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Emma Gleitze Holm | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 519 | 30.42 | 1:03.46 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Louise Holm | 1994 | 490 | 31.09 | 1:04.68 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Boel Torp | 1997 | 485 | 31.39 | 1:04.90 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mia Kynde | 1994 | 483 | 30.97 | 1:04.97 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Lonnie Meineche | 1996 | 415 | 33.05 | 1:08.36 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | 383 | 34.32 | 1:10.22 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie L. Nielsen | 1997 | 377 | 33.55 | 1:10.58 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 359 | 33.94 | 1:11.77 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Karen Krogh Lund | 1996 | 346 | 34.91 | 1:12.60 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 283 | 36.68 | 1:17.68 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | 194 | 41.41 | 1:28.11 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:16 |