Results for TYR Grandprix 2013
Below are all results from the competition shown by session.
Fredag
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 21:13 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 288 | 35.28 | 1:13.66 | 1:52.60 | 2:30.43 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
2 | Joachim Hjertmann | 2002 | 215 | 39.21 | 1:22.31 | 2:05.84 | 2:45.82 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Julius Henriksen | 2002 | 182 | 37.48 | 1:21.52 | 2:08.82 | 2:55.26 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Mathias Mortensen | 2002 | 178 | 38.64 | 1:23.96 | 2:12.57 | 2:56.55 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 169 | 39.81 | 1:25.74 | 2:13.87 | 2:59.52 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Jørgensen | 2003 | 149 | 40.72 | 1:29.31 | 2:21.00 | 3:07.33 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 135 | 42.47 | 1:33.35 | 2:25.42 | 3:13.25 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christian Johannesen | 2003 | 109 | 44.15 | 1:37.55 | 2:32.36 | 3:27.49 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 424 | 30.17 | 1:04.20 | 1:38.97 | 2:12.23 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Markus Kjeldsen | 2000 | 404 | 31.01 | 1:05.64 | 1:40.50 | 2:14.32 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Bui | 2000 | 382 | 30.37 | 1:05.81 | 1:41.82 | 2:16.86 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Jens Sørensen | 2001 | 380 | 31.08 | 1:06.30 | 1:42.51 | 2:17.16 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Casper Christiansen | 2000 | 364 | 32.40 | 1:07.63 | 1:44.20 | 2:19.11 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Mads Sørensen | 2000 | 363 | 32.41 | 1:09.03 | 1:45.34 | 2:19.18 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Christian Rasmussen | 2000 | 363 | 32.23 | 1:08.33 | 1:45.19 | 2:19.21 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 344 | 32.61 | 1:09.31 | 1:46.31 | 2:21.74 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 336 | 33.21 | 1:09.77 | 1:46.94 | 2:22.82 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 319 | 33.99 | 1:10.96 | 1:48.84 | 2:25.29 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Karl-Emil Späth | 2000 | 313 | 33.58 | 1:11.00 | 1:49.09 | 2:26.24 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mike Boldsen | 2000 | 311 | 34.54 | 1:12.13 | 1:49.76 | 2:26.63 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathias Dalsgaard | 2000 | 298 | 33.34 | 1:11.59 | 1:51.76 | 2:28.70 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Victor Bjerre | 2001 | 295 | 33.67 | 1:11.85 | 1:51.08 | 2:29.24 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Malthe Burgaard | 2000 | 284 | 34.42 | 1:12.67 | 1:52.65 | 2:31.11 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Jens William S. Andersen | 2000 | 274 | 32.75 | 1:11.14 | 1:52.13 | 2:32.94 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
17 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 273 | 35.73 | 1:14.47 | 1:54.16 | 2:33.17 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathias Rasmussen | 2001 | 268 | 35.69 | 1:14.83 | 1:54.94 | 2:34.08 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Christian Juul Jensen | 2000 | 263 | 34.23 | 1:13.97 | 1:56.11 | 2:35.09 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Oliver Frølund | 2001 | 237 | 35.71 | 1:16.68 | 1:58.94 | 2:40.57 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 231 | 36.12 | 1:18.07 | 1:59.80 | 2:41.73 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Tobias Meier | 2000 | 225 | 36.56 | 1:19.05 | 2:02.64 | 2:43.25 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
23 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 224 | 36.69 | 1:18.79 | 2:02.61 | 2:43.45 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Tobias Lyngvig | 2000 | 222 | 37.11 | 1:18.14 | 2:00.43 | 2:43.88 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
25 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 221 | 36.31 | 1:18.37 | 2:01.36 | 2:44.16 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
26 | Oliver Høyer | 2000 | 217 | 36.97 | 1:19.52 | 2:03.24 | 2:45.14 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
27 | Magnus A H Christensen | 2001 | 203 | 38.75 | 1:23.79 | 2:08.29 | 2:48.95 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Johan Nielsen | 2001 | 202 | 38.97 | 1:23.81 | 2:07.86 | 2:49.20 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Chris Rasmussen | 2001 | 193 | 37.07 | 1:21.33 | 2:05.78 | 2:51.68 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Tobias Skovboe | 2001 | 170 | 40.24 | 1:27.08 | 2:13.18 | 2:59.31 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 159 | 42.51 | 1:32.01 | 2:19.95 | 3:03.14 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
32 | Markus Hartvigsen | 2001 | 149 | 41.14 | 1:29.89 | 2:19.66 | 3:07.08 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Philip Hørup | 2001 | 148 | 42.35 | 1:30.52 | 2:21.50 | 3:07.79 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Jacob Hopff | 2001 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Jens Riisgaard | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 539 | 28.82 | 59.72 | 1:30.62 | 2:02.09 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 501 | 29.36 | 1:01.38 | 1:33.44 | 2:05.08 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Gade | 1999 | 473 | 30.42 | 1:03.10 | 1:35.84 | 2:07.49 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
4 | Sebastian Lodahl | 1999 | 466 | 30.01 | 1:02.75 | 1:35.43 | 2:08.16 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 464 | 29.71 | 1:02.72 | 1:36.17 | 2:08.28 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Toke Michaelsen | 1999 | 448 | 30.42 | 1:03.52 | 1:37.13 | 2:09.81 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kasper Laursen | 1998 | 414 | 30.38 | 1:03.91 | 1:38.98 | 2:13.30 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Arnas Jefimanka | 1999 | 411 | 29.88 | 1:04.32 | 1:39.58 | 2:13.59 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 370 | 32.50 | 1:08.42 | 1:44.13 | 2:18.41 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alfred Bentzen | 1999 | 364 | 31.96 | 1:07.49 | 1:43.86 | 2:19.09 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jacob Schultz | 1999 | 351 | 32.26 | 1:07.89 | 1:44.91 | 2:20.80 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 332 | 34.18 | 1:10.76 | 1:47.62 | 2:23.39 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 324 | 33.59 | 1:10.53 | 1:48.09 | 2:24.61 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil Teis Sietam | 1999 | 319 | 32.80 | 1:11.31 | 1:50.55 | 2:25.40 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
15 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 312 | 35.29 | 1:13.13 | 1:50.46 | 2:26.46 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Martin Holmershøj | 1998 | 309 | 34.39 | 1:13.94 | 1:51.84 | 2:26.86 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Johan Rasmussen | 1999 | 307 | 33.71 | 1:11.24 | 1:50.70 | 2:27.23 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Kasper Livbjerg | 1998 | 285 | 33.73 | 1:12.47 | 1:52.61 | 2:30.90 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jeppe Soelberg Nielsen | 1999 | 276 | 34.66 | 1:14.90 | 1:54.95 | 2:32.58 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Søren Gad Hvas | 1998 | 259 | 34.98 | 1:15.44 | 1:55.94 | 2:35.85 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Frederik Hougaard-Enevold | 1999 | 249 | 35.58 | 1:15.91 | 1:58.63 | 2:37.77 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Magnus Sommer Klampe | 1999 | 247 | 34.80 | 1:15.61 | 1:59.00 | 2:38.36 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anders Bruun-Petersen | 1999 | 242 | 35.76 | 1:17.15 | 2:00.38 | 2:39.25 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
24 | Marcus Hørup | 1999 | 170 | 38.40 | 1:23.59 | 2:12.76 | 2:59.16 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Jonas Kongerslev | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Mårtensson | 1997 | 610 | 27.71 | 56.96 | 1:27.33 | 1:57.16 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Casper G. Kristensen | 1995 | 546 | 28.24 | 58.87 | 1:30.41 | 2:01.55 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 545 | 28.72 | 59.83 | 1:30.55 | 2:01.61 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Martin Grønning | 1997 | 452 | 30.81 | 1:04.67 | 1:37.35 | 2:09.46 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kasper Winther | 1995 | 449 | 28.81 | 1:01.96 | 1:35.93 | 2:09.73 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Boisen | 1997 | 440 | 30.52 | 1:04.12 | 1:37.53 | 2:10.58 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Christoffer Beck | 1996 | 424 | 29.49 | 1:02.77 | 1:37.16 | 2:12.24 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Frederik Linck | 1997 | 410 | 30.91 | 1:04.66 | 1:39.55 | 2:13.68 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:13 |