2020-07-16   17:43:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open 2013 Herfølge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  15 november 2013   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  17:54   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 november 2013         
 
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 
1 - 12 år: Rasmus Ejby Nyeland (1995) 1:07.70 2008-10-25 
13 - 14 år: Marcus Heurlin Lunding (1999) 1:15.71 2010-12-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Thor B. Hansen  2000    382  32.44        1:09.94   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000    376  33.35        1:10.30   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Jacob Holm  2000    351  33.69        1:11.92   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Owais Hamid  2000    334  33.97        1:13.14   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Gunnar Widerberg  2000    331  36.66        1:13.34   
  Simklubben Laxen                   
                     
Markus B. Hajdu  2000    297  34.72        1:16.00   
  VAT Copenhagen/MK31                   
                     
Sebastian Barnewitz  2000    296  35.11        1:16.09   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Halfdan H. Mørch  2000    229  37.25        1:22.93   
  VAT Copenhagen/MK31                   
                     
Daniel Hartkopf  2001    225  41.29        1:23.37   
  Køge Svømmeklub                   
                     
10  Carl Terp Larsen  2001    225  39.36        1:23.39   
  VAT Copenhagen/MK31                   
                     
11  Ludvig Schriever-Abeln  2000    224  39.12        1:23.55   
  Simklubben Laxen                   
                     
12  Christian K. Jensen  2000    212  38.57        1:25.00   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
13  Valdemar Piihl Hansen  2001    212  41.64        1:25.07   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
14  Isak Vaide  2001    212  39.47        1:25.08   
  Simklubben Laxen                   
                     
15  Rasmus Schrøder  2000    211  42.60        1:25.25   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
16  Frederik Bornemann  2001    203  40.70        1:26.26   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
17  Tobias Hufeldt  2001    199  39.92        1:26.88   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
18  Johan Krohn Olsen  2001    198  42.26        1:26.97   
  Køge Svømmeklub                   
                     
19  Emil Krohn Olsen  2001    198  40.02        1:26.98   
  Køge Svømmeklub                   
                     
20  Rasmus Nielsen  2001    196  40.61        1:27.36   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
21  Gorm Topp Tholle  2001    192  38.98        1:27.96   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
21  Magnus Windahl  2000    192  40.67        1:27.96   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
23  Magnus Madsen  2000    187  40.50        1:28.63   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
24  Kristian Heinz Buskov  2000    183  40.63        1:29.26   
  Køge Svømmeklub                   
                     
25  Jannick Hansen  2001    178  42.37        1:30.10   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
26  Nam Do  2001    174  43.60        1:30.82   
  Simklubben Laxen                   
                     
27  Nikolai Løsekrug  2000    174  42.22        1:30.85   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
28  Ludwig Bjärudd  2001    171  43.49        1:31.33   
  Simklubben Laxen                   
                     
29  William Kristiansen  2001    141  45.84        1:37.35   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Daniel Brylov  2000              DSQ  svøm på mave v.50 
  VAT Copenhagen/MK31                   
                     
Rasmus Danielsen  2001              DSQ  crawl fra start 
  Køge Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2002-2013 
1 - 12 år: Rasmus Ejby Nyeland (1995) 1:07.70 2008-10-25 
13 - 14 år: Marcus Heurlin Lunding (1999) 1:15.71 2010-12-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julius Gustavsson  2002    269  37.21        1:18.61   
  Simklubben Laxen                   
                     
Hugo Vaide  2003    225  37.66        1:23.42   
  Simklubben Laxen                   
                     
Nicolai Pagh Petersen  2002    215  38.37        1:24.63   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
Finn Gaudenz  2002    208  39.28        1:25.57   
  Simklubben Laxen                   
                     
Theodor Palmø  2002    208  40.51        1:25.63   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Jonathan Eskildsen  2003    189  40.08        1:28.31   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Bertram Dalgas Frederikse  2003    187  42.90        1:28.66   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Gustav Haugård Hansen  2002    187  40.31        1:28.76   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Anders Skousen  2002    164  39.90        1:32.67   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
10  Tor Ejrnæs  2002    141  44.98        1:37.40   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
11  August Ryom  2002    133  47.85        1:39.43   
  Køge Svømmeklub                   
                     
12  Mikkel Roed  2004    129  48.45        1:40.37   
  Køge Svømmeklub                   
                     
13  Walter Hero  2002    128  48.26        1:40.54   
  Simklubben Laxen                   
                     
14  Edward Björkman  2002    117  49.98        1:43.63   
  Simklubben Laxen                   
                     
15  Victor Lund  2002    116  52.27        1:43.86   
  Køge Svømmeklub                   
                     
16  Axel Vaide  2005    115  48.83        1:44.16   
  Simklubben Laxen                   
                     
17  Frederik Pedersen  2002    98  51.86        1:50.00   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
18  August Anderud  2004    91  53.05        1:52.80   
  Simklubben Laxen                   
                     
19  Mads Aarslew Jensen  2004    83  56.34        1:55.98   
  Køge Svømmeklub                   
                     
20  Simon Quander  2003    53  1:04.34        2:14.62   
  Simklubben Laxen                   
                     
Andreas Gammelgaard  2002              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Elia Latta  2002              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Anton Swedblom  2002              DSQ  1 arm v. 75 m 
  Simklubben Laxen                   
                     
Malte Kristiansson  2003              DSQ  asym arme v. start 
  Simklubben Laxen                   
                     
Oliver Brixner  2003              DSQ  Arm forbi hofte i bt 
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Silas Bøjsen  2002              DSQ  ingen ber. v.75m 
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  15 november 2013 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark