Results for H. C. Andersen Swim Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Fredag
Resultat Løb 9 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HCA CUP 2014 | Udskriftsdato | 30 maj 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 20:21 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 maj 2014 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Rynkeby |
Matilde Riis Sørensen 88 - West Swim Esbjerg - 4.25.25 (2011) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Hvid | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.58 | 2:21.13 | 3:32.63 | 4:42.46 | |||
2 | Johanne Carr | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:09.36 | 2:22.12 | 3:33.59 | 4:42.65 | |||
3 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 1:06.08 | 2:17.94 | 3:30.60 | 4:43.01 | |||
4 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.70 | 2:17.30 | 3:30.18 | 4:43.45 | |||
5 | Isabella Drest | 1999 | Odense Svømme Klub | 1:09.25 | 2:22.50 | 3:36.35 | 4:47.10 | |||
6 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 1:45.26 | 4:12.26 | 4:47.77 | ||||
7 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:09.40 | 2:21.80 | 3:35.74 | 4:47.88 | |||
8 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 1:07.87 | 2:21.47 | 3:35.81 | 4:47.97 | |||
9 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | Vest-Brøndby | 1:08.33 | 2:21.94 | 3:36.58 | 4:51.97 | |||
10 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 1:45.74 | 4:16.25 | 4:52.47 | ||||
11 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 1:10.43 | 2:24.59 | 3:40.14 | 4:54.07 | |||
12 | Camilla Linne | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:08.51 | 2:23.10 | 3:39.80 | 4:54.51 | |||
13 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 1:10.91 | 2:26.42 | 3:42.09 | 4:56.75 | |||
14 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:09.25 | 2:25.68 | 3:43.48 | 4:59.52 | |||
15 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 1:11.04 | 2:27.06 | 3:44.36 | 4:59.53 | |||
16 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:11.14 | 2:27.72 | 3:44.64 | 4:59.64 | |||
17 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:48.80 | 4:23.06 | 4:59.97 | ||||
18 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 1:10.15 | 2:25.90 | 3:43.18 | 5:00.05 | |||
19 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:13.69 | 2:30.63 | 3:47.51 | 5:01.23 | |||
20 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | 1:11.72 | 2:29.17 | 3:47.25 | 5:04.14 | |||
21 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:14.78 | 2:35.17 | 3:50.78 | 5:05.63 | |||
22 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 1:12.55 | 2:30.81 | 3:50.07 | 5:07.40 | |||
23 | Delphine Møller | 1999 | Herlev Svømning | 1:09.88 | 2:27.63 | 3:48.13 | 5:07.56 | |||
24 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 1:13.25 | 2:32.76 | 3:50.72 | 5:07.64 | |||
25 | Natasja Simonsen | 1995 | O.S.L.F. | 1:11.12 | 2:31.17 | 3:50.07 | 5:07.97 | |||
26 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 1:12.85 | 2:31.59 | 3:51.02 | 5:08.37 | |||
27 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:14.76 | 2:34.78 | 3:52.91 | 5:09.52 | |||
28 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:13.92 | 2:33.90 | 3:53.45 | 5:10.44 | |||
29 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 1:14.35 | 2:35.93 | 3:57.37 | 5:16.30 | |||
30 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 1:15.68 | 2:37.51 | 3:59.03 | 5:16.41 | |||
31 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 1:16.50 | 2:38.78 | 3:59.98 | 5:16.62 | |||
32 | Christine Nielsen | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:15.50 | 2:37.76 | 4:00.68 | 5:17.45 | |||
33 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 1:55.82 | 4:39.75 | 5:18.82 | ||||
34 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 1:14.28 | 2:36.35 | 3:58.90 | 5:19.68 | |||
35 | Lærke Rasmussen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:15.62 | 2:38.08 | 4:00.40 | 5:20.27 | |||
36 | Sif Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 1:16.08 | 2:39.25 | 4:02.75 | 5:23.37 | |||
37 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:16.60 | 2:40.62 | 4:04.97 | 5:26.11 | |||
38 | Laura Cebula | 1997 | Viborg Svømme Klub | 1:16.58 | 2:41.38 | 4:06.05 | 5:28.67 | |||
39 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:18.19 | 2:41.13 | 4:04.80 | 5:28.83 | |||
40 | Anne Hazell Brink | 1999 | O.S.L.F. | 1:19.74 | 2:46.09 | 4:10.16 | 5:30.38 | |||
41 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 1:21.89 | 2:48.45 | 4:12.17 | 5:33.03 | |||
42 | Matilde Fuglsang | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:17.02 | 2:41.27 | 4:07.67 | 5:34.63 | |||
43 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:06.84 | 5:00.88 | 5:41.93 | ||||
44 | Signe Juul Grønning | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:23.46 | 2:53.96 | 4:23.56 | 5:47.61 | |||
45 | Sofie A. Pedersen | 1999 | Odense Svømme Klub | 1:20.36 | 2:49.04 | 4:19.26 | 5:48.07 | |||
46 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | O.S.L.F. | 1:23.24 | 2:52.67 | 4:22.83 | 5:48.39 | |||
47 | Emma Juul | 1999 | Odense Svømme Klub | 2:02.56 | 5:04.95 | 5:48.81 | ||||
48 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 1:21.59 | 2:51.29 | 4:21.78 | 5:50.52 | |||
49 | Julie K Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 1:22.74 | 2:54.48 | 4:25.32 | 5:52.64 | |||
50 | Heidi Glintborg | 2002 | O.S.L.F. | 1:24.85 | 2:55.79 | 4:25.81 | 5:53.32 | |||
51 | Helena Avlaja Eriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:20.54 | 2:50.83 | 4:25.24 | 5:56.10 | |||
52 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 1:28.88 | 3:01.19 | 4:32.19 | 5:59.74 | |||
53 | Helena Terp | 1999 | Odense Svømme Klub | 1:17.14 | 2:49.35 | 4:24.30 | 5:59.95 | |||
54 | Marianne Petersen | 1998 | Odense Svømme Klub | 1:21.99 | 2:58.44 | 4:33.21 | 6:06.51 | |||
55 | Sidsel Agger | 1997 | Odense Svømme Klub | 2:10.58 | 5:21.49 | 6:09.54 | ||||
56 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:13.85 | 5:24.08 | 6:11.43 | ||||
57 | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:33.03 | 3:11.71 | 4:50.84 | 6:25.93 | |||
58 | Linnea Paludan | 2001 | O.S.L.F. | 1:30.16 | 3:10.30 | 4:51.98 | 6:28.00 | |||
59 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 1:30.67 | 3:16.57 | 5:02.52 | 6:41.53 | |||
60 | Marie Lund Henriksen | 2001 | O.S.L.F. | 1:32.82 | 3:19.74 | 5:06.52 | 6:45.16 | |||
61 | Ditte Petersen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 1:35.99 | 3:24.40 | 5:13.21 | 6:58.59 | |||
62 | Michelle V. Riishede | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 1:38.84 | 3:27.45 | 5:17.02 | 7:01.44 | |||
63 | Anna Kathrine Skjøth | 2001 | O.S.L.F. | 1:40.59 | 3:31.05 | 5:22.61 | 7:06.95 | |||
64 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 2:41.64 | 4:45.18 | 6:43.83 | 7:33.52 | |||
65 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 1:58.11 | 4:04.81 | 6:16.44 | 8:20.22 | |||
- | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Michelle Icka Christensen | 1995 | Herlev Svømning | ODafmelding | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 maj 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:21 |