2018-12-19   00:31:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sydkystens årgangscup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag aften

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangs Cup    Udskriftsdato  14 marts 2014   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  18:27   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 marts 2014         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Yu Fagerberg  2000    466          28.11   
  GTI                   
Rasmus Steenberg  2000    430          28.87   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
William Lehn-Schiøler  2000    418          29.15   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Owais Hamid  2000    349          30.96   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Ferdinand Wahl  2000    306          32.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Jakob Gersholm Baktoft  2000    302          32.48   
  Roskilde Svømning                   
Johan Theis Møller  2000    290          32.90   
  Roskilde Svømning                   
Lucas Alexander Meng  2000    288          32.98   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Frederik Presskorn  2000    261          34.10   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
10  Kristian Mortensen  2000    204          36.98   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
11  Carl Palm-Henriksen  2000    198          37.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
12  Nikolai Løsekrug  2000    167          39.52   
  Hvidovre Svømme Klub                   
13  Thorbjørn M. Wiinholt  2000    162          39.96   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hans Mølbak Petersen  2001    394          29.73   
  GTI                   
William Christoffersen  2001    379          30.10   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Jonas M. Jørgensen  2001    374          30.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Jakob Strunge Nissen  2002    289          32.94   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Gustav Schlichtkrull  2001    281          33.26   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Alexander Rendlev  2001    250          34.60   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Christian Crone  2001    232          35.46   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Mads Enghave  2002    222          35.98   
  GTI                   
Marcus Munkholm  2001    222          36.00   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
10  William W. Kofoed  2001    220          36.11   
  Roskilde Svømning                   
11  Benjamin Nørgaard Eriksen  2002    216          36.30   
  GTI                   
12  Mikkel Jørgensen  2003    212          36.55   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
13  Tobias Hufeldt  2001    212          36.56   
  Hvidovre Svømme Klub                   
14  Mike Johansen  2001    210          36.62   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
15  Gustav Haugård Hansen  2002    205          36.92   
  Hvidovre Svømme Klub                   
16  Roar Andersen  2001    202          37.15   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
17  Gustav Sidenius  2001    177          38.82   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
18  Lukas Malvig Andersen  2003    152          40.83   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
19  Oliver Breuner  2002    151          40.89   
  Roskilde Svømning                   
20  Anders Skousen  2002    150          40.97   
  Hvidovre Svømme Klub                   
21  Mikkel Gummer  2002    148          41.18   
  GTI                   
22  Rasmus Warberg  2004    147          41.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
23  Joakim Køhn  2003    144          41.51   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
24  Casper Koch Henriksen  2002    143          41.60   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
25  Lucas Sirek Larsen  2002    132          42.80   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
26  Arthur Hansen  2002    129          43.13   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
27  Fillip Schlichtkrull  2004    126          43.44   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
28  Tobias Enghave  2002    124          43.71   
  GTI                   
29  Sebastian Rasmussen  2003    121          44.00   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
30  Tor Ejrnæs  2002    119          44.21   
  Hvidovre Svømme Klub                   
31  Valentin Wahl  2003    118          44.43   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
32  Mads Karise Væhrens  2002    113          45.03   
  GTI                   
33  Kevin Liang  2002    111          45.34   
  GTI                   
33  Peter Vinge-Maigaard  2003    111          45.34   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
35  Karl-Emil Rohr  2001    109          45.50   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
36  Villads Hoff Søegaard  2001    105          46.14   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
37  Jesper Funch Jørgensen  2003    94          47.80   
  GTI                   
38  Andreas Zastrow Nygaard  2003    91          48.40   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
39  Rasmus Randall Østerholt  2002    89          48.82   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
40  Kristoffer H. Jensen  2003    78          50.83   
  GTI                   
41  Carl Rosenquist  2003    75          51.63   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
42  Magnus Dreistrup Baunkjær  2003    74          51.77   
  Roskilde Svømning                   
43  Christian Andersen  2003    73          51.96   
  GTI                   
44  Nicolai D. B. Hansen  2004    65          54.19   
  GTI                   
45  Mikkel Hansen  2003    63          54.52   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
46  Casper Puggaard  2005    59          55.75   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
47  Carl Heyn Stage  2003    54          57.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
48  Mads Dolang  2004    46          1:00.57   
  GTI                   
49  Oscar Isberg  2004    46          1:00.59   
  GTI                   
50  Sigurd Bach Thune  2004    41          1:03.21   
  GTI                   
51  Malte Hjalholt  2003    25          1:14.23   
  GTI                   
Gustav Chappel  2002              DSQ  E.S.B. 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Mads Baltzer  2002              DSQ  E.S.B. 
  GTI                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  14 marts 2014 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  18:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark