2019-12-12   01:33:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord Cup Frederiksbeg 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spar Nord Cup Frederiksberg    Udskriftsdato  05 oktober 2013   
  Stævne by  Frederiksberg    Udskriftstidspunkt  11:16   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2013         
 
 
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 1 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Eg Ibsen  2002    236  34.86        1:12.72   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Emil Kildahl Døssing  2002    213  35.54        1:15.24   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Frede Meincke  2002    211  36.63        1:15.37   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Emil Steenberg  2002    179  37.54        1:19.60   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    159  40.67        1:22.84   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Alfred Klarskov  2002    157  39.97        1:23.28   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Noah Koefoed Weiss  2003    148  41.48        1:24.78   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Valdemar Brøns  2003    143  38.66        1:25.86   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Carl Emil Hertz Bugge  2003    137  42.08        1:27.15   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
10  Magnus Christensen  2002    126  41.84        1:29.41   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
11  Malik Emil Fall  2002    121  43.26        1:30.71   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
12  Thorbjørn Ikkala  2002    120  43.29        1:30.97   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
13  Alexander Platzer  2002    115  40.85        1:32.32   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
14  Alexander Vergereau  2004    115  44.25        1:32.34   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
15  Marcus Malberg  2003    110          1:33.65   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
16  Jeppe Seelig Larsen  2002    109  43.18        1:33.99   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
17  Andreas Bank Hyldal  2002    108  44.25        1:34.23   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
18  Oscar Møldrup-Holst  2002    98  45.87        1:37.24   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
19  Albert Uglebjerg Høck  2002    97  45.00        1:37.73   
  Orient Svømning                   
                     
20  Carl Westphal  2002    96  46.29        1:38.02   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
21  Andreas Hoffmann  2003    95          1:38.32   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
22  Jonathan Tuxen Rosing  2003    94  46.38        1:38.69   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
23  Stefan Hammer Sørensen  2002    93  48.20        1:39.15   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
24  Valdemar Witt Qvist  2003    89  47.93        1:40.53   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
25  Anas El Ayadi  2003    85  46.95        1:41.96   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
26  Albert Holm  2003    83  48.82        1:42.81   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
27  Enzo Sorgini  2003    80  48.36        1:43.88   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
28  Rasmus Kamp Nielsen  2002    76  47.80        1:45.81   
  Orient Svømning                   
                     
29  Carl-Anton Drauchke  2003    74  50.13        1:46.85   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
30  Lindy Zhy  2002    70  50.15        1:48.78   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
31  Mikkel Tybjerg  2002    62  49.35        1:53.28   
  Orient Svømning                   
                     
32  Oscar Riedel Lentz  2004    54  52.72        1:58.27   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Hannibal Anker Bechmann  2004              DSQ  ej berør v 75 m 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
August Weilguny  2001    321  31.48        1:05.63   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
William Christoffersen  2001    282  31.43        1:08.51   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
August Bugge  2000    274  33.83        1:09.13   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Asbjørn Hammershøj  2000    259  34.74        1:10.48   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Emil Kruse  2000    224  35.19        1:13.90   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Phillip Søren Sommer  2000    219  35.66        1:14.52   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
Alfred August Grubert  2001    215  36.12        1:14.96   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Alexander Bendix Gosden  2000    214  35.70        1:15.04   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Oskar Vårdal  2001    212  34.94        1:15.30   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
10  Frederik Otte  2000    180  39.38        1:19.50   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
11  Tobias Sundwall  2001    172  38.51        1:20.68   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
12  Mathias Persson  2001    154  38.91        1:23.76   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
13  Thorbjørn M. Wiinholt  2000    147  39.49        1:25.00   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
14  Alexander Ravn Borch  2001    141  40.54        1:26.30   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
15  Matisse Pedersen Dubrail  2001    114  43.46        1:32.52   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
16  Rahul Singh Sekhon  2001    97  46.16        1:37.49   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
17  Kundayi Albrechtsen  2000    83  45.78        1:42.86   
  Orient Svømning                   
                     
18  Søren Ulka  2000    73  50.48        1:47.52   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
19  Mads Holmen Pedersen  2001    70  49.67        1:48.57   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
20  Villads Hoff Søegaard  2001    64  49.94        1:52.26   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
21  Albert B. B. Nielsen  2001    40          2:10.87   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
 
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik Rindshøj  1999    499  27.38        56.63   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Andreas Vestergaard  1999    441  28.61        59.02   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Mathias W.b. Christiansen  1998    433  28.98        59.39   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Sebastian Mikkelsen  1998    383  29.48        1:01.84   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Linus Koefoed Weiss  1999    358  29.89        1:03.25   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Christian Mørkeberg  1999    319  31.44        1:05.77   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Mark Pavon Olesen  1999    285  33.69        1:08.28   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Jakob Hjalgrim  1999    274  33.60        1:09.13   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Mathias Husted Rasmussen  1999    247  34.35        1:11.58   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
10  Christopher Grønskov  1999    160  39.14        1:22.67   
  Orient Svømning                   
                     
 
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Peter Gjerulff  1996    573  27.00        54.10   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Martin Mathiesen  1994    570  26.21        54.19   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Kasper Vitten  1995    470  28.08        57.78   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Christoffer Rozenfeld  1988    462  27.54        58.12   
  Orient Svømning                   
                     
Hannibal Steenfos  1996    441  29.01        59.03   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Oscar Thris Hansen  1997    425  28.64        59.75   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Kasper Leisted Bertelsen  1997    381  29.51        1:01.97   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  05 oktober 2013 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark