Resultater for Spar Nord Cup Frederiksbeg 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 05 oktober 2013 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 17:05 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2013 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 1 - 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Vangkilde | 2004 | 131 | 56.69 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sophia Bøttger | 2004 | 118 | 58.61 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Smilla Stroud Fog | 2004 | 118 | 58.71 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Øksnebjerg | 2004 | 103 | 1:01.38 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Bussenius | 2004 | 93 | 1:03.35 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 91 | 1:03.96 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Nanna Maagaard Rãngman | 2004 | 89 | 1:04.40 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Josefine Zebitz | 2004 | 78 | 1:07.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rosemarie Koch | 2004 | 75 | 1:08.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 67 | 1:10.90 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Frederikke Nielsen | 2004 | 63 | 1:12.35 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 55 | 1:15.45 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Tara Boessenkool | 2004 | 53 | 1:16.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mia Malin Harðardóttir | 2004 | 48 | 1:18.88 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Sofie Krygermeier | 2004 | 44 | 1:21.41 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 210 | 48.40 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 192 | 49.90 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hannah Höesch | 2003 | 184 | 50.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Olivia Nagel Bisleth | 2002 | 181 | 50.89 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
5 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 158 | 53.21 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Naja Thomsen | 2003 | 149 | 54.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nora Hertel | 2003 | 131 | 56.70 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Erika Lyhne Haslund | 2003 | 125 | 57.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Josephine Aagesen | 2003 | 115 | 59.10 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Freya Elmshøj Kallerup | 2003 | 105 | 1:01.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida Lund Järund | 2003 | 100 | 1:01.89 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
12 | Signe Grøndahl | 2003 | 94 | 1:03.30 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
13 | Annemarie Østergaard | 2003 | 83 | 1:05.87 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amalie Lester | 2003 | 74 | 1:08.31 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 67 | 1:10.64 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 64 | 1:11.67 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Walbjørn | 2000 | 379 | 39.78 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 348 | 40.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Asta H Jensen | 2000 | 210 | 48.38 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 197 | 49.46 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sille Caroline Damgaard | 2001 | 185 | 50.53 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 535 | 35.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria Grandt | 1998 | 528 | 35.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 521 | 35.77 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tenna Jensen | 1998 | 504 | 36.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise Albrechtsen | 1998 | 293 | 43.35 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
6 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 280 | 44.01 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nina Madsen Teller | 1999 | 269 | 44.56 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
8 | Nikoline Holde-Jensen | 1999 | 269 | 44.59 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Mortensen | 1998 | 266 | 44.74 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 05 oktober 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:05 |