2018-09-22   13:50:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Dronning Dorothea Cup Kolding

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

25. april 2015-afsnit 2

Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dronning Dorothea Cup 2014    Udskriftsdato  26 april 2014   
  Stævne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  16:02   
  Arrangør  Kolding Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 23, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 2.12.19 / årgang-1999 - 2.16.39 
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 2.21.81 / årgang-2001 og yngre - 2.29.43 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Knoblauch  1993      27.35  56.98  1:27.26    1:58.07   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Mikkel Vølund  1997      26.88  56.95  1:28.79    1:58.53   
  Berns Swim Team                   
                     
Andreas Sehested  1996      27.88  58.44  1:29.35    2:00.50   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Magnus Høvsgaard  1997      28.48  59.53  1:30.87    2:01.53   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Frederik H Thomsen  1997      29.26  1:00.28  1:31.89    2:02.50   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Anders Trab  1995      31.09  1:04.45  1:37.75    2:10.77   
  O.S.L.F.                   
                     
Patrick Strandlyst  1997      31.93  1:07.11  1:43.48    2:18.60   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
Frederik Rasmussen  1997      31.37  1:06.24  1:44.20    2:22.17   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
 
Løb 23, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 2.12.19 / årgang-1999 - 2.16.39 
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 2.21.81 / årgang-2001 og yngre - 2.29.43 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Gadegaard Hansen  1998      27.59  57.80  1:28.46    1:58.95   
  Kolding SK                   
                     
Niklas Jensen  1998      30.52  1:02.76  1:35.81    2:08.08   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Rasmus Ulka Nielsen  1999      32.00  1:06.71  1:41.54    2:15.88   
  Kolding SK                   
                     
Kasper Kraft Mathiesen  1998      31.21  1:05.77  1:42.18    2:19.05   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
Martin Holmershøj  1998      31.84  1:07.64  1:45.08    2:19.50   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Walther Hagemann  1999      33.54  1:09.19  1:46.33    2:21.20   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Casper Piessenberger  1999      32.04  1:07.77  1:45.33    2:23.11   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
Alexander Salby  1998      31.74  1:08.49  1:46.79    2:24.02   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
Nicklas Frandsen  1998      34.17  1:11.71  1:52.04    2:30.13   
  Kolding SK                   
                     
10  Niclas Benjamin Nielsen  1999      33.80  1:11.80  1:52.15    2:32.59   
  O.S.L.F.                   
                     
11  Rasmus D. Jensen  1998      33.77  1:11.35  1:53.55    2:32.71   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
12  Anders Ballisager Hansen  1998      38.02  1:20.25  2:03.02    2:42.80   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
13  Frederik L. Hansen  1999      35.95  1:17.05      2:43.77   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
14  Martin Fastrup  1999        1:27.61  2:39.60    3:38.25   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
 
Løb 23, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 2.12.19 / årgang-1999 - 2.16.39 
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 2.21.81 / årgang-2001 og yngre - 2.29.43 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Matthias Mikkelsen  2000      28.35  1:00.63  1:34.32    2:05.97   
  Kolding SK                   
                     
Thorstein Godske Pedersen  2000      28.69  1:00.60  1:33.87    2:07.92   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Malthe Burgaard  2000      30.68  1:04.70  1:39.61    2:12.27   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Simon Juul Henriksen  2001      30.84  1:04.88  1:39.33    2:12.55   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Jens Christian Norus  2000      31.39  1:05.17  1:39.50    2:12.65   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Jacob de Lisser  2001      30.93  1:04.74  1:39.99    2:13.69   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Christian Rasmussen  2000      30.97  1:06.14  1:42.08    2:17.99   
  O.S.L.F.                   
                     
Magnus Funder  2001      32.63  1:07.99  1:44.86    2:20.73   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Oliver Østergaard Hansen  2000      31.09  1:08.01  1:46.91    2:21.43   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
10  Magnus Havemann  2000      32.95  1:09.78  1:46.89    2:22.67   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
11  Kasper Jørgensen  2000      32.22  1:08.34  1:45.90    2:23.46   
  Kolding SK                   
                     
12  Jens W. S. Andersen  2000      32.15  1:08.53  1:46.57    2:23.51   
  O.S.L.F.                   
                     
13  Anders Rasmussen  2001      32.21  1:09.95  1:47.55    2:24.14   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
14  Jeppe Vestergaard Jensen  2001      33.22  1:09.75  1:47.47    2:24.59   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
15  Christoffer Vang-Jensen  2001      33.70  1:10.78  1:48.73    2:24.75   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
16  Janus Halbirk  2000      32.51  1:09.54  1:48.32    2:26.18   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
17  Mads Bjørn Andersen  2001      33.54  1:10.84  1:48.60    2:26.25   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
18  Frederik Lund  2000      35.82  1:14.19  1:50.67    2:27.26   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
19  William Hellmann  2000      33.49  1:11.15  1:49.85    2:27.83   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
20  Lucas Strøbæk  2001      34.56  1:13.03  1:51.91    2:29.48   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
21  Halfdan Heegård Mørch  2000      33.84  1:12.59  1:52.69    2:30.25   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
22  Christoffer Weiss  2001      35.77  1:14.37  1:53.15    2:30.50   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
23  August Sparre Hangel  2001      34.91  1:13.84  1:53.23    2:30.80   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
24  Emil Kragh  2001      34.86  1:13.69  1:53.57    2:31.66   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
25  Daniel Brylov  2000      36.05  1:16.00  1:55.99    2:35.17   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
26  Carl Martin Lundin  2001      36.22  1:15.91  1:56.79    2:36.21   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
27  Sebastian Piessenberger  2001      36.53  1:17.01  1:57.27    2:36.92   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
28  William Lolk  2001      34.25  1:14.94  1:57.57    2:37.76   
  Kolding SK                   
                     
29  August Becktor  2001      36.24  1:15.98  1:57.45    2:38.50   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
30  Christian Skinhøj  2001      37.50  1:18.65  2:00.76    2:38.89   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
31  Tobias Meier  2000      35.98  1:16.36  1:58.53    2:39.50   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
32  Kristoffer Erbo Kjær  2001      36.17  1:18.68  2:01.41    2:41.01   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
33  Lukas Jeppesen  2001      35.87  1:16.76  2:00.22    2:41.54   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
34  Viktor Skytt Kristensen  2001      37.43  1:19.77  2:03.20    2:44.64   
  Kolding SK                   
                     
35  Jens Jakob E. Petersen  2001      37.32  1:20.60  2:05.26    2:45.62   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
36  Frederik Fuglsang  2001        1:19.84  2:04.19    2:45.86   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
37  Frederik B Schmidt  2001      37.93  1:22.56  2:09.39    2:52.84   
  Kolding SK                   
                     
38  André Iversen  2001      39.98  1:25.12  2:11.12    2:53.40   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
39  Hans Christian L. Thomsen  2001      40.77  1:25.87  2:13.38    2:57.22   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
40  Nickolas Irani Jahromi  2001      42.50  1:29.40  2:15.85    3:02.77   
  Odense Svømme Klub                   
                     
41  Emil Kjærby  2000      39.48  1:26.10  2:13.26    3:08.01   
  Odense Svømme Klub                   
                     
42  Oliver Salby  2001      39.44  1:27.58  2:18.47    3:08.57   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
43  Oliver Hannibal  2001      47.03  1:41.49  2:37.14    3:50.69   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Gustav B. Thorndahl  2001              DNS   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Mathias B. Thomasen  2000              DNS   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
 
Løb 23, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 2.12.19 / årgang-1999 - 2.16.39 
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 2.21.81 / årgang-2001 og yngre - 2.29.43 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Carl-Emil Lønborg  2002      34.34  1:12.50  1:51.07    2:27.67   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Emil Jøhnk Tramm  2002      34.75  1:14.47  1:53.79    2:31.30   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Magnus Dyg Holme  2002      34.04  1:12.61  1:52.57    2:32.28   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Philip Andersen Ravn  2002      35.38  1:15.66  1:56.84    2:34.42   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002      34.99  1:13.92  1:54.68    2:34.45   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Marcus Dessau  2002      35.44  1:16.12  1:57.28    2:38.09   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Oliver L Nelander  2002      36.36  1:16.78  1:58.01    2:38.55   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Casper Brinch  2002      36.42  1:17.42  1:57.97    2:38.84   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Johan Siksne Kaalund  2002      38.87  1:22.35  2:04.78    2:43.91   
  O.S.L.F.                   
                     
10  William Ohrt  2002      38.35  1:21.63  2:05.78    2:47.08   
  Kolding SK                   
                     
11  Andreas Blaaberg  2002      36.93  1:19.73  2:06.91    2:50.22   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
12  Malthe Elkjær  2003      38.21  1:22.43  2:07.52    2:50.98   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
13  Linus Lindquist  2002      38.94  1:23.39  2:08.19    2:52.44   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
14  Lauritz Baad Ellekjær  2003      38.88  1:24.86  2:10.82    2:53.13   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
15  Johan Bendixen Nissen  2002      39.55  1:25.93  2:13.23    2:53.58   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
16  Oliver Hallenborg  2002      39.53  1:25.94  2:12.39    2:53.87   
  Odense Svømme Klub                   
                     
17  Oscar Thinghøjen  2003      39.78  1:25.46  2:13.22    2:54.17   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
18  Harald Riisager  2003      39.97  1:25.12  2:11.82    2:55.23   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
19  Daniel Damsbo  2003      40.29  1:25.60  2:10.89    2:55.25   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
20  Anders Hvidt  2002      40.34  1:26.42  2:16.49    3:06.66   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
21  Victor Nygaard  2003      41.49  1:30.31  2:20.90    3:10.18   
  O.S.L.F.                   
                     
22  Mathias Munch Pedersen  2003      42.13  1:31.35  2:25.00    3:14.26   
  Odense Svømme Klub                   
                     
23  Sune Schaarup  2003      44.97  1:35.30  2:26.34    3:15.25   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
24  Casper Fink  2003      44.66  1:35.95  2:27.61    3:16.64   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
25  Christopher G. Trandum  2003      44.97  1:37.89  2:30.79    3:21.28   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
26  Thor Gudmand-Høyer  2002      45.51  1:39.01  2:33.94    3:23.80   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
27  Eskild Wollesen  2002      46.18  1:38.95  2:35.19    3:27.78   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
28  Jacob Eske Carstensen  2002      47.71  1:44.44  2:44.16    3:39.01   
  Kolding SK                   
                     
29  Tom Höflich  2002      46.49  1:42.84  2:40.28    3:40.91   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
30  Penghao Ji  2003      47.73  1:46.70  2:46.45    3:44.06   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Patrick Kirk Langschwager  2002              DNS   
  Kolding SK                   
                     
 
Løb 23, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 2.12.19 / årgang-1999 - 2.16.39 
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 2.21.81 / årgang-2001 og yngre - 2.29.43 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Peter Kvorning Mikkelsen  2004      39.22  1:25.30  2:11.71    2:54.04   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Magnus Dalsgaard Pedersen  2004      43.22  1:32.66  2:20.44    3:06.37   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
Johan Lund Henriksen  2004      50.87  1:51.28  2:51.65    3:49.86   
  O.S.L.F.                   
                     
William Kottal  2004      51.01  1:50.24  2:49.64    3:51.79   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Nichlas Nordlund Hansen  2004      49.70  1:48.77  2:52.76    3:52.39   
  Kolding SK                   
                     
Magnus W Andersen  2004      49.35  1:53.58  2:58.73    4:01.62   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Anton Poulsen  2004              DNF   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  26 april 2014 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  16:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark