2018-09-22   13:48:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Dronning Dorothea Cup Kolding

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

25. april 2015-afsnit 2

Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dronning Dorothea Cup 2014    Udskriftsdato  26 april 2014   
  Stævne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  12:45   
  Arrangør  Kolding Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - 1.17.27 / årgang-2001 - 1.20.69 
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - 1.25.10 / årgang-2003 og yngre - 1.31.32 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laura Glerup Jensen  1998      31.72        1:05.26   
  Berns Swim Team                   
                     
Anna Emilie Hansen  1999      32.03        1:06.01   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Stine Knudsen  1999      33.28        1:08.97   
  Kolding SK                   
                     
Sofia Zachariassen  1999      33.93        1:09.37   
  O.S.L.F.                   
                     
Anna Wermuth  1996      34.95        1:10.13   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Agnes Astrup Christiansen  1997      34.78        1:11.16   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Caroline Svarer  1997      34.85        1:11.52   
  Kolding SK                   
                     
Annabell Skytt Kristensen  1999      36.97        1:13.82   
  Kolding SK                   
                     
Ida Kusk  1999      36.37        1:14.15   
  Kolding SK                   
                     
10  Emma Hansen  1999      36.19        1:14.33   
  Odense Svømme Klub                   
                     
11  Mikala Mai Halbirk  1998      37.82        1:17.70   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
12  Freja Hyldgaard  1998      38.08        1:18.83   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
13  Sidse Thorup  1999      38.98        1:19.21   
  Odense Svømme Klub                   
                     
14  Annemette Schmidt  1999      38.91        1:19.88   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
15  Anni Pedersen  1998      38.81        1:20.07   
  Kolding SK                   
                     
16  Celina R. Wiis  1999              1:21.78   
  Kolding SK                   
                     
17  Katrine Bentin Riis  1999      40.02        1:23.38   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
18  Vicky Rohde  1999      39.38        1:23.53   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
19  Trine G. Sørensen  1997      42.07        1:25.40   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
20  Line Lohmann Rasmussen  1999      42.73        1:28.13   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
21  Emily Dahl Jensen  1998      43.08        1:30.15   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
22  Siri Jürgensen  1999      44.89        1:33.04   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
23  Frederikke Christensen  1998      49.15        1:42.11   
  Kolding SK                   
                     
24  Louise Winsley  1998      53.88        1:50.84   
  Kolding SK                   
                     
Mette Flaskager  1999              DNS   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Katrine Elmann  1999              DSQ  ej fort bevæg v50 
  Kolding SK                   
                     
Signe Lundtoft Hansen  1999              DSQ  flere arm v vend 75 
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - 1.17.27 / årgang-2001 - 1.20.69 
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - 1.25.10 / årgang-2003 og yngre - 1.31.32 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Line J. V. Hededal  2001      32.42        1:08.19   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Kristine Lønne  2000      34.21        1:10.16   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Caroline Bo Nielsen  2001      34.68        1:11.70   
  Kolding SK                   
                     
Mette Bruun-Petersen  2001      36.17        1:14.15   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Michelle Jatta  2001      35.55        1:14.54   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Christina Christensen  2000      37.03        1:15.20   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Fie Holzmann  2000      37.54        1:17.85   
  Kolding SK                   
                     
Cecilie Baraviec  2000      38.47        1:18.14   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Regitze Bæhrenz  2001      38.56        1:18.78   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
10  Frederikke Olsen  2000      38.47        1:19.43   
  O.S.L.F.                   
                     
11  Madison Guldborg  2001      38.13        1:19.87   
  Kolding SK                   
                     
12  Olivia Jensen  2000      38.82        1:20.50   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
13  Elisabeth Pedersen  2000      39.94        1:20.93   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
14  Anna Bliksted  2001      40.23        1:21.90   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
15  Olivia Poulsen  2001              1:22.41   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
16  Cecilie Hjarsø  2001      39.77        1:22.43   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
17  Marie K. Mikkelsen  2000      40.88        1:22.59   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
18  Maria S. Johannsen  2000              1:23.10   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
19  Elisa Rytter  2001      41.06        1:23.39   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
20  Sarah Tvilling  2000      40.55        1:25.30   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
21  Sarah Emilie Praëm  2001      41.51        1:25.44   
  O.S.L.F.                   
                     
22  Charlotte Gravgaard  2001      41.78        1:25.62   
  Kolding SK                   
                     
23  Laura Schulz Mikkelsen  2000      41.91        1:25.80   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
24  Helena Aviaja Eriksen  2001      41.96        1:26.79   
  Odense Svømme Klub                   
                     
25  Sofie Knudsen  2001      42.31        1:27.64   
  Kolding SK                   
                     
26  Mia Schou Brock  2000      43.01        1:29.36   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
27  Mirah Zimmermann  2000      42.10        1:29.82   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
28  Frederikke Dølby  2000      43.70        1:30.07   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
29  Theresa Ringgaard Teist  2000              1:31.45   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
30  Frederikke Honore  2001      44.80        1:33.86   
  O.S.L.F.                   
                     
31  Mia Rosengren  2001      45.86        1:34.10   
  Kolding SK                   
                     
32  Lærke Meyer  2000      46.23        1:34.12   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
33  Emma Lhjungmann Hansen  2001      44.13        1:35.70   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
34  Marie Lund Henriksen  2001      48.07        1:36.18   
  O.S.L.F.                   
                     
35  Marina Sørensen  2000      49.86        1:41.86   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
Mille Marie Gydesen  2000              DNS   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
Selma Bruun Pedersen  2000              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Emma Jeppesen Krøyer  2001              DSQ  afslut på mave 
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - 1.17.27 / årgang-2001 - 1.20.69 
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - 1.25.10 / årgang-2003 og yngre - 1.31.32 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lærke Rask Sander  2002      36.29        1:14.22   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Nanna Funch Martens  2002      39.27        1:21.25   
  O.S.L.F.                   
                     
Maja Johansen  2002      40.12        1:22.03   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Johanne S. Christensen  2002      40.30        1:22.25   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Laura Grøn Teschl  2002      39.62        1:22.25   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002      41.70        1:25.27   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Heidi Glintborg  2002      42.04        1:25.28   
  O.S.L.F.                   
                     
Sofia Drevskich  2003      41.97        1:25.28   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Emilie Eriksen  2002      42.01        1:26.08   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
10  Alberte Ehrenreich-Birn  2003              1:26.24   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
11  Nathalie Clara Petersen  2002      42.97        1:26.35   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
12  Kristine Hülsen  2002      41.94        1:26.82   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
13  Clara Rybak-Andersen  2003      42.99        1:27.32   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
14  Signe Dyrskjøt Boesen  2003      42.54        1:27.89   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
15  Alberte Kjølby  2002      42.76        1:28.12   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
16  Karoline Bauer  2002      43.35        1:28.15   
  Kolding SK                   
                     
17  Molly Ibsen  2003      43.33        1:28.82   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
18  Sara Emilie Nimb  2002      43.22        1:29.29   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
19  Benedikte Lin Soja  2002      43.49        1:30.50   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
20  Clara Støttrup  2002      44.33        1:30.51   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
21  Mille Trier Pedersen  2003      44.42        1:30.95   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
22  Maibritt Skjoldborg  2002              1:31.60   
  Odense Svømme Klub                   
                     
23  Sia Nikoline Schrøder  2003      45.17        1:32.08   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
24  Natasja Muncrief  2002      44.49        1:32.37   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
25  Sara S. Karmark  2003      45.09        1:33.66   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
26  Ella Christiansen  2003              1:33.77   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
27  Alberte V. Bisgaard  2003      45.45        1:33.79   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
28  Signe Schwartz  2002      46.07        1:35.23   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
29  Caroline Vang-Jensen  2003      48.30        1:36.04   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
30  Thea Friis Skifte  2002      47.23        1:38.03   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
31  Anna Mabeck  2003      47.64        1:39.28   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
32  Clara Lynggaard  2002      49.12        1:39.68   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
33  Mathilde Nøhr Rixen  2002              1:39.97   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
34  Alma Burgaard  2003      48.28        1:40.65   
  Odense Svømme Klub                   
                     
35  Ida Abildgaard  2002      48.33        1:41.53   
  Kolding SK                   
                     
36  Josephine S. Johansen  2003              1:47.23   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
37  Marie Madsen  2003      51.04        1:47.32   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
38  Laura Arentsen  2003      53.20        1:49.37   
  Kolding SK                   
                     
39  Nikoline Andesen  2003      54.43        1:53.76   
  Odense Svømme Klub                   
                     
40  Feline Gregersen  2003      57.95        1:59.61   
  Odense Svømme Klub                   
                     
41  Dina Madsen  2003      1:00.62        2:02.00   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
42  Mia Andersen  2002      1:01.61        2:05.15   
  O.S.L.F.                   
                     
Astrid Permin  2003              DNS   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Simone Christiansen  2003              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Karen Hazell Brink  2002              DSQ  tyvstart 
  O.S.L.F.                   
                     
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - 1.17.27 / årgang-2001 - 1.20.69 
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - 1.25.10 / årgang-2003 og yngre - 1.31.32 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Høvring  2004      42.32        1:28.17   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Mia Hvarre  2004      43.39        1:30.28   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Isabella Victoria Nimb  2004      45.13        1:31.89   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Frederikke Falk-List  2004      45.38        1:32.83   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Asta Poulsen Dolan  2004      46.09        1:36.52   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Anne Sofie Evald  2004      46.87        1:36.69   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Cecilie Hingebjerg  2004      48.62        1:39.03   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Mia K. Kristensen  2004      46.56        1:39.12   
  O.S.L.F.                   
                     
Sophia Hyldtoft  2004      49.79        1:39.56   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
10  Aurelia Pedersen  2004      50.23        1:40.16   
  Odense Svømme Klub                   
                     
11  Marie Bøgvad Pedersen  2004      47.38        1:40.61   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
12  Frederikke Ørum  2004      48.91        1:43.19   
  O.S.L.F.                   
                     
13  Lea Winther  2004              1:45.72   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
14  Ellen Jensen  2005      51.56        1:48.54   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
15  Matilde Stricker  2004      53.48        1:50.50   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
16  Thea Møller Larsen  2005      52.82        1:50.91   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
17  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004      56.34        1:56.24   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
18  Agnete Habermann  2005      57.00        1:57.78   
  Odense Svømme Klub                   
                     
19  Laura Juul  2004      57.36        1:58.45   
  Odense Svømme Klub                   
                     
20  Nicoline Kornum-Svensson  2005      59.15        2:04.26   
  Kolding SK                   
                     
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2014 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - 1.17.27 / årgang-2001 - 1.20.69 
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - 1.25.10 / årgang-2003 og yngre - 1.31.32 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laura Toftgaard  2007      1:01.62        2:04.32   
  Kolding SK                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  26 april 2014 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  12:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark