Tulokset Dronning Dorothea Cup Kolding
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
24. april 2015-afsnit 1
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2014 | Udskriftsdato | 25 april 2014 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 19:26 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 0.27.59 / årgang-1999 - 0.28.33 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 0.29.30 / årgang-2001 og yngre - 0.30.65 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Knoblauch | 1993 | Odense Svømme Klub | 24.38 | ||||||
2 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 24.89 | ||||||
3 | Laust Nielsen | 1979 | Svømmeklubben Tempo | 25.41 | ||||||
4 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 25.53 | ||||||
5 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 25.55 | ||||||
6 | Malthe Lindquist | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 25.58 | ||||||
7 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 25.65 | ||||||
8 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 26.15 | ||||||
9 | Anders Trab | 1995 | O.S.L.F. | 26.59 | ||||||
10 | Frederik Elmann | 1997 | Kolding SK | 27.40 | ||||||
11 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.17 | ||||||
12 | Frederik Rasmussen | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.89 | ||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 0.27.59 / årgang-1999 - 0.28.33 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 0.29.30 / årgang-2001 og yngre - 0.30.65 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 25.30 | ||||||
2 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 25.65 | ||||||
3 | Niklas Jensen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.86 | ||||||
4 | Frederik Nørgaard | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 28.02 | ||||||
5 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 28.30 | ||||||
6 | Mads Lillelund | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 28.70 | ||||||
7 | Lau Lindquist | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.09 | ||||||
8 | Casper Piessenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 29.26 | ||||||
9 | Kasper Kraft Mathiesen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 29.65 | ||||||
10 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | Kolding SK | 29.80 | ||||||
11 | Jonathan Lee | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 30.00 | ||||||
12 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.20 | ||||||
13 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 30.28 | ||||||
14 | Nicklas Frandsen | 1998 | Kolding SK | 30.77 | ||||||
15 | Ali El-Atbi | 1998 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.93 | ||||||
16 | Niclas Benjamin Nielsen | 1999 | O.S.L.F. | 31.10 | ||||||
17 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 31.34 | ||||||
18 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 31.36 | ||||||
19 | Martin Fastrup | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 36.36 | ||||||
20 | Nikolaj Fangel | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 40.38 | ||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 0.27.59 / årgang-1999 - 0.28.33 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 0.29.30 / årgang-2001 og yngre - 0.30.65 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 26.66 | ||||||
2 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 26.83 | ||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.08 | ||||||
4 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 28.27 | ||||||
5 | Jacob de Lisser | 2001 | Odense Svømme Klub | 28.42 | ||||||
6 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.49 | ||||||
6 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 28.49 | ||||||
8 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 28.94 | ||||||
9 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 28.96 | ||||||
10 | Jens W. S. Andersen | 2000 | O.S.L.F. | 29.22 | ||||||
11 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 29.32 | ||||||
12 | Andreas Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 29.56 | ||||||
13 | Mathias B. Thomasen | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 30.37 | ||||||
14 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.73 | ||||||
15 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.78 | ||||||
16 | Mathias Bagger Nielsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.82 | ||||||
17 | Halfdan Heegård Mørch | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.90 | ||||||
17 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.90 | ||||||
19 | Rasmus Hald | 2001 | Kolding SK | 30.95 | ||||||
20 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.01 | ||||||
21 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.49 | ||||||
22 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.80 | ||||||
23 | Jens Jakob E. Petersen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 32.32 | ||||||
24 | William Hellmann | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.35 | ||||||
25 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.59 | ||||||
26 | August Sparre Hangel | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.64 | ||||||
27 | Frederik Fuglsang | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.94 | ||||||
28 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.96 | ||||||
29 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | Kolding SK | 33.11 | ||||||
30 | Kim Pham | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 33.19 | ||||||
31 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.24 | ||||||
32 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 33.71 | ||||||
33 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 34.18 | ||||||
34 | Daniel Brylov | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.34 | ||||||
35 | Sebastian Piessenberger | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 34.56 | ||||||
36 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.77 | ||||||
37 | Frederik B Schmidt | 2001 | Kolding SK | 34.87 | ||||||
38 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.93 | ||||||
39 | Emil Kjærby | 2000 | Odense Svømme Klub | 36.12 | ||||||
40 | Oliver Salby | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 36.25 | ||||||
41 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 37.79 | ||||||
42 | Mads Ørum Damgaard | 2001 | Kolding SK | 38.89 | ||||||
43 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 42.70 | ||||||
44 | Magnus Denker | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 43.47 | ||||||
45 | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | 44.29 | ||||||
- | Gustav B. Thorndahl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | DNS | ||||||
- | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Ej berøring v/75m | |||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 0.27.59 / årgang-1999 - 0.28.33 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 0.29.30 / årgang-2001 og yngre - 0.30.65 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 31.18 | ||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 31.55 | ||||||
3 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.35 | ||||||
3 | William Svarer | 2002 | Kolding SK | 32.35 | ||||||
5 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 32.72 | ||||||
6 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.61 | ||||||
7 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 34.48 | ||||||
8 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.51 | ||||||
9 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.69 | ||||||
10 | Malthe Elkjær | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 34.78 | ||||||
11 | Andreas Blaaberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.83 | ||||||
12 | Joshua Dannevang | 2002 | Kolding SK | 34.90 | ||||||
13 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.03 | ||||||
14 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.11 | ||||||
15 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | 35.19 | ||||||
16 | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 35.23 | ||||||
17 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 35.74 | ||||||
18 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.11 | ||||||
19 | Daniel Damsbo | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.44 | ||||||
20 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.76 | ||||||
21 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.71 | ||||||
22 | Elias Kongsted Misander | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 38.11 | ||||||
23 | Marius Larsen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.24 | ||||||
24 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 38.54 | ||||||
25 | Patrick Kirk Langschwager | 2002 | Kolding SK | 38.72 | ||||||
26 | Hugo Smed | 2003 | Odense Svømme Klub | 39.39 | ||||||
27 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | Kolding SK | 40.10 | ||||||
28 | Oliver Madsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 40.40 | ||||||
29 | Mads Peter Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 40.42 | ||||||
30 | Casper Fink | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.63 | ||||||
31 | Niels Døssing | 2003 | Svømmeklubben Opnør | 40.87 | ||||||
32 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.14 | ||||||
33 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | Kolding SK | 42.36 | ||||||
34 | Peter K. Rasmussen | 2002 | Kolding SK | 42.64 | ||||||
35 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.83 | ||||||
36 | Jonas Hansen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.12 | ||||||
37 | Alexander Rinder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.66 | ||||||
38 | Tom Höflich | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 44.35 | ||||||
39 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 44.48 | ||||||
40 | Viktor Munk Møller | 2003 | Odense Svømme Klub | 44.68 | ||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 0.27.59 / årgang-1999 - 0.28.33 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 0.29.30 / årgang-2001 og yngre - 0.30.65 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.56 | ||||||
2 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.73 | ||||||
3 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.85 | ||||||
4 | Mads Iversen | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 40.59 | ||||||
5 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.98 | ||||||
6 | Valdemar T. Larsen | 2004 | Odense Svømme Klub | 43.46 | ||||||
7 | Magnus W Andersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 44.08 | ||||||
8 | Oliver O. Krøller | 2004 | Kolding SK | 44.34 | ||||||
9 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.37 | ||||||
10 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 45.41 | ||||||
11 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | O.S.L.F. | 45.61 | ||||||
12 | William Kottal | 2004 | Odense Svømme Klub | 46.26 | ||||||
13 | Johan Lund Henriksen | 2004 | O.S.L.F. | 47.21 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 april 2014 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 19:26 |