2019-11-20   01:13:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Dronning Dorothea Cup Kolding

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

24. april 2015-afsnit 1

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Dronning Dorothea Cup 2014    Udskriftsdato  25 april 2014   
  Stævne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  19:26   
  Arrangør  Kolding Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 0.27.59 / årgang-1999 - 0.28.33 
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 0.29.30 / årgang-2001 og yngre - 0.30.65 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Knoblauch  1993  Odense Svømme Klub            24.38   
Emil Kamuk Frederiksen  1995  Vejle Svømmeklub Triton            24.89   
Laust Nielsen  1979  Svømmeklubben Tempo            25.41   
Mathias Bech  1996  Vejle Svømmeklub Triton            25.53   
Magnus Høvsgaard  1997  Odense Svømme Klub            25.55   
Malthe Lindquist  1996  Erritsø Gymnastik Og IF            25.58   
Nicklas Rasmussen  1997  Vejle Svømmeklub Triton            25.65   
Alexander Ohrt  1997  Kolding SK            26.15   
Anders Trab  1995  O.S.L.F.            26.59   
10  Frederik Elmann  1997  Kolding SK            27.40   
11  Mads Juul  1997  Vejle Svømmeklub Triton            28.17   
12  Frederik Rasmussen  1997  Erritsø Gymnastik Og IF            28.89   
                     
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 0.27.59 / årgang-1999 - 0.28.33 
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 0.29.30 / årgang-2001 og yngre - 0.30.65 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Holm Jørgensen  1999  Svømmeklubben Opnør            25.30   
Jonas Gadegaard Hansen  1998  Kolding SK            25.65   
Niklas Jensen  1998  Svømmeklubben Sønderborg            27.86   
Frederik Nørgaard  1999  Skive Svømmeklub Poseidon            28.02   
Martin Holmershøj  1998  Ikast Svømmeklub            28.30   
Mads Lillelund  1998  Skanderborg Svømmeklub            28.70   
Lau Lindquist  1999  Erritsø Gymnastik Og IF            29.09   
Casper Piessenberger  1999  Svømmeklubben Opnør            29.26   
Kasper Kraft Mathiesen  1998  Svømmeklubben Opnør            29.65   
10  Rasmus Ulka Nielsen  1999  Kolding SK            29.80   
11  Jonathan Lee  1999  Svømmeklubben Tempo            30.00   
12  Walther Hagemann  1999  Gentofte Svømme Klub            30.20   
13  Rasmus D. Jensen  1998  Brædstrup Svømmeklub            30.28   
14  Nicklas Frandsen  1998  Kolding SK            30.77   
15  Ali El-Atbi  1998  VAT Copenhagen-MK31            30.93   
16  Niclas Benjamin Nielsen  1999  O.S.L.F.            31.10   
17  Casper Skyt Frederiksen  1999  Kolding SK            31.34   
18  Anders Ballisager Hansen  1998  Brædstrup Svømmeklub            31.36   
19  Martin Fastrup  1999  Svømmeklubben Opnør            36.36   
20  Nikolaj Fangel  1999  Svømmeklubben Opnør            40.38   
                     
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 0.27.59 / årgang-1999 - 0.28.33 
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 0.29.30 / årgang-2001 og yngre - 0.30.65 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thorstein Godske Pedersen  2000  Odense Svømme Klub            26.66   
Matthias Mikkelsen  2000  Kolding SK            26.83   
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub Triton            27.08   
Oliver Østergaard Hansen  2000  Brædstrup Svømmeklub            28.27   
Jacob de Lisser  2001  Odense Svømme Klub            28.42   
Jens Christian Norus  2000  Gentofte Svømme Klub            28.49   
Malthe Burgaard  2000  Odense Svømme Klub            28.49   
Mads Sørensen  2000  O.S.L.F.            28.94   
Simon Juul Henriksen  2001  Odense Svømme Klub            28.96   
10  Jens W. S. Andersen  2000  O.S.L.F.            29.22   
11  Christian Rasmussen  2000  O.S.L.F.            29.32   
12  Andreas Jørgensen  2000  Kolding SK            29.56   
13  Mathias B. Thomasen  2000  Brædstrup Svømmeklub            30.37   
14  Magnus Funder  2001  Vejle Svømmeklub Triton            30.73   
15  Johann Kristian Møller  2001  Vejle Svømmeklub Triton            30.78   
16  Mathias Bagger Nielsen  2000  Svømmeklubben Sønderborg            30.82   
17  Halfdan Heegård Mørch  2000  VAT Copenhagen-MK31            30.90   
17  Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub            30.90   
19  Rasmus Hald  2001  Kolding SK            30.95   
20  Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub            31.01   
21  Kasper Høst Stenbæk  2001  Erritsø Gymnastik Og IF            31.49   
22  Christoffer Weiss  2001  Gentofte Svømme Klub            31.80   
23  Jens Jakob E. Petersen  2001  Svømmeklubben Opnør            32.32   
24  William Hellmann  2000  Gentofte Svømme Klub            32.35   
25  Carl Martin Lundin  2001  Gentofte Svømme Klub            32.59   
26  August Sparre Hangel  2001  Vejle Svømmeklub Triton            32.64   
27  Frederik Fuglsang  2001  Skive Svømmeklub Poseidon            32.94   
28  Christian Skinhøj  2001  Gentofte Svømme Klub            32.96   
29  Viktor Skytt Kristensen  2001  Kolding SK            33.11   
30  Kim Pham  2000  Svømmeklubben Opnør            33.19   
31  Lukas Jeppesen  2001  Erritsø Gymnastik Og IF            33.24   
32  Jonas Terpager Hansen  2000  Ikast Svømmeklub            33.71   
33  Kristoffer Erbo Kjær  2001  Svømmeklubben Tempo            34.18   
34  Daniel Brylov  2000  VAT Copenhagen-MK31            34.34   
35  Sebastian Piessenberger  2001  Svømmeklubben Opnør            34.56   
36  August Becktor  2001  Gentofte Svømme Klub            34.77   
37  Frederik B Schmidt  2001  Kolding SK            34.87   
38  André Iversen  2001  Svømmeklubben Sønderborg            34.93   
39  Emil Kjærby  2000  Odense Svømme Klub            36.12   
40  Oliver Salby  2001  Svømmeklubben Opnør            36.25   
41  Krestian Gelmark-Sørensen  2001  Brædstrup Svømmeklub            37.79   
42  Mads Ørum Damgaard  2001  Kolding SK            38.89   
43  Jeppe Ballisager Hansen  2001  Brædstrup Svømmeklub            42.70   
44  Magnus Denker  2001  Svømmeklubben Opnør            43.47   
45  Oliver Hannibal  2001  Odense Svømme Klub            44.29   
Gustav B. Thorndahl  2001  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Peter Fritsdal Refer  2001  O.S.L.F.            DNS   
Tobias Meier  2000  Skive Svømmeklub Poseidon            DSQ  Ej berøring v/75m 
                     
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 0.27.59 / årgang-1999 - 0.28.33 
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 0.29.30 / årgang-2001 og yngre - 0.30.65 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub            31.18   
Magnus Dyg Holme  2002  Ikast Svømmeklub            31.55   
Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002  Vejle Svømmeklub Triton            32.35   
William Svarer  2002  Kolding SK            32.35   
Marcus Dessau  2002  Gentofte Svømme Klub            32.72   
Linus Lindquist  2002  Gentofte Svømme Klub            33.61   
Johan Bendixen Nissen  2002  Skanderborg Svømmeklub            34.48   
Oliver L Nelander  2002  Ikast Svømmeklub            34.51   
Philip Andersen Ravn  2002  Svømmeklubben Sønderborg            34.69   
10  Malthe Elkjær  2003  Svømmeklubben Tempo            34.78   
11  Andreas Blaaberg  2002  Vejle Svømmeklub Triton            34.83   
12  Joshua Dannevang  2002  Kolding SK            34.90   
13  Lauritz Baad Ellekjær  2003  Vejle Svømmeklub Triton            35.03   
14  Oscar Thinghøjen  2003  VAT Copenhagen-MK31            35.11   
15  Magnus Dolleris Schroll  2002  Odense Svømme Klub            35.19   
16  Casper Brinch  2002  Svømmeklubben Tempo            35.23   
17  Oliver Hallenborg  2002  Odense Svømme Klub            35.74   
18  Kristian A. Kristoffersen  2003  VAT Copenhagen-MK31            36.11   
19  Daniel Damsbo  2003  Vejle Svømmeklub Triton            36.44   
20  Anders Hvidt  2002  Gentofte Svømme Klub            36.76   
21  Christoffer Skinhøj  2003  Gentofte Svømme Klub            37.71   
22  Elias Kongsted Misander  2002  Gentofte Svømme Klub            38.11   
23  Marius Larsen  2003  VAT Copenhagen-MK31            38.24   
24  Mathias Munch Pedersen  2003  Odense Svømme Klub            38.54   
25  Patrick Kirk Langschwager  2002  Kolding SK            38.72   
26  Hugo Smed  2003  Odense Svømme Klub            39.39   
27  Lasse Skyt Frederiksen  2002  Kolding SK            40.10   
28  Oliver Madsen  2003  Gentofte Svømme Klub            40.40   
29  Mads Peter Iversen  2002  Skanderborg Svømmeklub            40.42   
30  Casper Fink  2003  Svømmeklubben Sønderborg            40.63   
31  Niels Døssing  2003  Svømmeklubben Opnør            40.87   
32  Thor Gudmand-Høyer  2002  Gentofte Svømme Klub            41.14   
33  Jacob Eske Carstensen  2002  Kolding SK            42.36   
34  Peter K. Rasmussen  2002  Kolding SK            42.64   
35  Leonard Steen Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub            42.83   
36  Jonas Hansen  2003  Gentofte Svømme Klub            43.12   
37  Alexander Rinder  2003  Gentofte Svømme Klub            43.66   
38  Tom Höflich  2002  Svømmeklubben Opnør            44.35   
39  Casper Bang Clausen  2003  O.S.L.F.            44.48   
40  Viktor Munk Møller  2003  Odense Svømme Klub            44.68   
                     
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 0.27.59 / årgang-1999 - 0.28.33 
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 0.29.30 / årgang-2001 og yngre - 0.30.65 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Kvorning Mikkelsen  2004  Vejle Svømmeklub Triton            36.56   
Oskar Luckow Larsen  2004  Gentofte Svømme Klub            37.73   
Magnus Dalsgaard Pedersen  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            38.85   
Mads Iversen  2004  Svømmeklubben Tempo            40.59   
Anton Poulsen  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            41.98   
Valdemar T. Larsen  2004  Odense Svømme Klub            43.46   
Magnus W Andersen  2004  Odense Svømme Klub            44.08   
Oliver O. Krøller  2004  Kolding SK            44.34   
Noah Brendholdt  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            44.37   
10  Nichlas Nordlund Hansen  2004  Kolding SK            45.41   
11  Christoffer R.s. Pedersen  2004  O.S.L.F.            45.61   
12  William Kottal  2004  Odense Svømme Klub            46.26   
13  Johan Lund Henriksen  2004  O.S.L.F.            47.21   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  25 april 2014 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  19:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark