2018-09-22   03:28:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Dronning Dorothea Cup Kolding

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

24. april 2015-afsnit 1

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dronning Dorothea Cup 2014    Udskriftsdato  26 april 2014   
  Stævne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  09:57   
  Arrangør  Kolding Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 11, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 9.32.91 / årgang-1999 - 9.49.04 
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 10.09.82 / årgang-2001 og yngre - 10.39.12 
HUSK mellemtider 200m / 400m 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Andreas Sehested  1996      1:02.33  2:08.72  3:16.19  4:23.60  8:53.84   
  Vejle Svømmeklub Triton        5:31.04  6:39.25  7:47.14       
                     
Frederik H Thomsen  1997      1:01.59  2:08.18  3:15.78  4:24.03  9:07.07   
  Ringe Svømme Klub        5:33.71  6:44.86  7:56.47       
                     
Morten Baxter  1996      1:05.32  2:14.32  3:23.02  4:33.34  9:08.77   
  Erritsø Gymnastik Og IF        5:43.29  6:52.58  8:00.89       
                     
Frederik Elmann  1997              DNS   
  Kolding SK                   
                     
 
Løb 11, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 9.32.91 / årgang-1999 - 9.49.04 
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 10.09.82 / årgang-2001 og yngre - 10.39.12 
HUSK mellemtider 200m / 400m 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Jonas Gadegaard Hansen  1998      59.74  2:04.65  3:10.17  4:15.56  8:40.06   
  Kolding SK        5:22.03  6:28.87  7:35.61       
                     
Christian Holm Jørgensen  1999      1:06.32  2:16.81  3:28.79  4:40.01  9:22.73   
  Svømmeklubben Opnør        5:52.51  7:04.95  8:15.67       
                     
Alexander Salby  1998      1:11.59  2:31.01  3:54.22  5:17.97  10:50.74   
  Svømmeklubben Opnør        6:42.16  8:07.09  9:30.82       
                     
 
Løb 11, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 9.32.91 / årgang-1999 - 9.49.04 
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 10.09.82 / årgang-2001 og yngre - 10.39.12 
HUSK mellemtider 200m / 400m 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Mads Sørensen  2000      1:06.33  2:17.64  3:28.97  4:40.78  9:25.10   
  O.S.L.F.        5:52.61  7:05.39  8:16.63       
                     
Simon Juul Henriksen  2001      1:07.44  2:18.42  3:29.72  4:42.03  9:28.86   
  Odense Svømme Klub        5:54.67  7:07.42  8:19.29       
                     
Mads Sørensen  2001      1:07.21  2:19.73  3:31.90  4:44.40  9:29.50   
  Vejle Svømmeklub Triton        5:57.44  7:08.85  8:20.88       
                     
Christian Rasmussen  2000      1:08.56  2:23.21  3:38.99  4:55.56  9:57.15   
  O.S.L.F.        6:11.96  7:28.44  8:43.77       
                     
Jacob de Lisser  2001      1:09.64  2:25.12  3:43.64  5:00.88  10:06.49   
  Odense Svømme Klub        6:19.58  7:35.74  8:53.59       
                     
Mathias Bagger Nielsen  2000      1:13.83  2:32.50  3:51.26  5:10.50  10:21.77   
  Svømmeklubben Sønderborg        6:28.79  7:47.76  9:06.56       
                     
Emil Rahbek Ladekjær  2000      1:11.84  2:32.05  3:53.54  5:16.58  10:40.89   
  Vejle Svømmeklub Triton        6:39.41  8:02.60  9:24.11       
                     
 
Løb 11, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane 
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - 9.32.91 / årgang-1999 - 9.49.04 
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - 10.09.82 / årgang-2001 og yngre - 10.39.12 
HUSK mellemtider 200m / 400m 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Oliver L Nelander  2002      1:21.36  2:46.10  4:10.61  5:34.88  11:11.30   
  Ikast Svømmeklub        6:59.62  8:24.04  9:48.77       
                     
Philip Andersen Ravn  2002      1:19.80  2:45.06  4:10.15  5:38.62  11:30.05   
  Svømmeklubben Sønderborg        7:05.90  8:35.16  10:04.67       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  26 april 2014 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  09:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark