Results for Dronning Dorothea Cup Kolding
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2014 | Udskriftsdato | 25 april 2014 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 20:20 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - xx / årgang-1999 - xx |
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - xx / årgang-2001 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Knoblauch | 1993 | Odense Svømme Klub | 26.89 | ||||||
2 | Laust Nielsen | 1979 | Svømmeklubben Tempo | 28.25 | ||||||
3 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 28.54 | ||||||
4 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 29.27 | ||||||
5 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.54 | ||||||
6 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 30.09 | ||||||
7 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.61 | ||||||
8 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.08 | ||||||
9 | Anders Trab | 1995 | O.S.L.F. | 33.10 | ||||||
10 | Frederik Rasmussen | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.94 | ||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - xx / årgang-1999 - xx |
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - xx / årgang-2001 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Niklas Jensen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.55 | ||||||
2 | Kasper Kraft Mathiesen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 34.23 | ||||||
3 | Mads Lillelund | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 36.61 | ||||||
4 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 37.54 | ||||||
5 | Niclas Benjamin Nielsen | 1999 | O.S.L.F. | 38.21 | ||||||
6 | Casper Piessenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 40.60 | ||||||
7 | Ali El-Atbi | 1998 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.82 | ||||||
8 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 41.26 | ||||||
9 | Emil Henriksen | 1999 | Kolding SK | 46.33 | ||||||
10 | Nikolaj Fangel | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 47.92 | ||||||
11 | Martin Fastrup | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 49.37 | ||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - xx / årgang-1999 - xx |
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - xx / årgang-2001 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 31.10 | ||||||
2 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 34.51 | ||||||
3 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 35.41 | ||||||
4 | Magnus Havemann | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 35.60 | ||||||
5 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.97 | ||||||
6 | Halfdan Heegård Mørch | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.08 | ||||||
7 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 37.42 | ||||||
8 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.92 | ||||||
9 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.00 | ||||||
10 | Frederik Fuglsang | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.66 | ||||||
11 | Kim Pham | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 39.34 | ||||||
12 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.65 | ||||||
13 | Daniel Brylov | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.74 | ||||||
14 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 40.88 | ||||||
15 | Frederik B Schmidt | 2001 | Kolding SK | 40.99 | ||||||
16 | Jens Jakob E. Petersen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 41.37 | ||||||
17 | Oliver Salby | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 43.14 | ||||||
18 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 49.12 | ||||||
19 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 52.57 | ||||||
20 | Magnus Denker | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 55.99 | ||||||
- | Gustav B. Thorndahl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jacob Lund | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | udsvøm på mave 25m | |||||
- | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | DSQ | udsvøm på mave 25m | |||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - xx / årgang-1999 - xx |
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - xx / årgang-2001 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | Odense Svømme Klub | 37.00 | ||||||
2 | Gustav Stahl | 2002 | Odense Svømme Klub | 38.13 | ||||||
3 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 38.44 | ||||||
4 | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 40.24 | ||||||
5 | Andreas Blaaberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.79 | ||||||
6 | William Svarer | 2002 | Kolding SK | 41.98 | ||||||
7 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.23 | ||||||
8 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 45.02 | ||||||
9 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 45.94 | ||||||
10 | Elias Kongsted Misander | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 47.06 | ||||||
11 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 47.33 | ||||||
12 | Oliver Madsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 47.63 | ||||||
13 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 49.46 | ||||||
14 | Niels Døssing | 2003 | Svømmeklubben Opnør | 49.58 | ||||||
15 | Viktor Munk Møller | 2003 | Odense Svømme Klub | 49.64 | ||||||
16 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 49.69 | ||||||
17 | Patrick Kirk Langschwager | 2002 | Kolding SK | 49.96 | ||||||
18 | Alexander Rinder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 50.02 | ||||||
19 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | Kolding SK | 50.08 | ||||||
20 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | Kolding SK | 51.62 | ||||||
21 | Penghao Ji | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 51.77 | ||||||
22 | Valdemar Wichmann | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 52.61 | ||||||
23 | Jonas Hansen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 55.46 | ||||||
24 | Peter K. Rasmussen | 2002 | Kolding SK | 1:00.46 | ||||||
- | Tom Höflich | 2002 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | ej forts bev 25 | |||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1998 - xx / årgang-1999 - xx |
Drenge - Grp 2 - årgang-2000 - xx / årgang-2001 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 44.67 | ||||||
2 | Mads Iversen | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 46.25 | ||||||
3 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.20 | ||||||
4 | Valdemar T. Larsen | 2004 | Odense Svømme Klub | 49.42 | ||||||
5 | Oliver O. Krøller | 2004 | Kolding SK | 53.08 | ||||||
6 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 55.03 | ||||||
7 | Johan Lund Henriksen | 2004 | O.S.L.F. | 58.50 | ||||||
8 | Magnus W Andersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 1:05.96 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 april 2014 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 20:20 |