Resultater for Dronning Dorothea Cup Kolding
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2014 | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:11 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 20, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - 1.19.24 / årgang-2001 - 1.24.18 |
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - 1.30.54 / årgang-2003 og yngre - 1.39.51 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | 31.46 | 1:06.57 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 31.50 | 1:08.53 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Ida Kusk | 1999 | 32.67 | 1:10.72 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Lærke Højbjerg | 1999 | 34.88 | 1:16.05 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 35.13 | 1:16.26 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Caroline Svarer | 1997 | 35.28 | 1:17.55 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Liselotte Baxter | 1998 | 37.36 | 1:20.05 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Camilla Rask | 1999 | 36.43 | 1:20.55 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Freja Hyldgaard | 1998 | 37.99 | 1:21.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Emma Juul | 1999 | 37.15 | 1:23.64 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Vicky Rohde | 1999 | 37.59 | 1:23.99 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Emma Gleitze Holm | 1999 | 46.97 | 1:44.81 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Mette Flaskager | 1999 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Natasja Simonsen | 1995 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Marianne Petersen | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 20, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - 1.19.24 / årgang-2001 - 1.24.18 |
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - 1.30.54 / årgang-2003 og yngre - 1.39.51 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ellen Nielsen | 2001 | 32.27 | 1:08.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | 32.27 | 1:08.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Kristine Lønne | 2000 | 34.68 | 1:12.59 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Lærke Toftgaard | 2001 | 34.42 | 1:13.39 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Louise Hvarre | 2001 | 36.61 | 1:18.51 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Mai Heilmann | 2000 | 38.45 | 1:18.70 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 37.97 | 1:20.94 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Fie Holzmann | 2000 | 38.19 | 1:23.83 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Anna Bliksted | 2001 | 39.44 | 1:25.90 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Christine Lindvig Nielsen | 2001 | 40.09 | 1:26.18 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 42.57 | 1:35.46 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Maja Nielsen | 2001 | 48.61 | 1:46.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Malea Benediktson | 2001 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 20, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - 1.19.24 / årgang-2001 - 1.24.18 |
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - 1.30.54 / årgang-2003 og yngre - 1.39.51 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Rask Sander | 2002 | 35.53 | 1:16.44 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Cecilie Davidsen | 2003 | 39.88 | 1:24.95 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 37.28 | 1:25.52 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 39.95 | 1:27.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sascha Lausten | 2002 | 42.39 | 1:27.37 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 38.10 | 1:28.55 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 40.81 | 1:29.47 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Maja Johansen | 2002 | 40.98 | 1:31.65 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 42.23 | 1:31.80 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Sofia Drevskich | 2003 | 43.19 | 1:33.72 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
11 | Alberte Kjølby | 2002 | 43.67 | 1:34.41 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Ida Højsager | 2002 | 42.71 | 1:35.19 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 44.79 | 1:35.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 44.55 | 1:36.66 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
15 | Karen Hazell Brink | 2002 | 45.14 | 1:36.94 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Amalie Ringkvist | 2002 | 43.91 | 1:43.13 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | 52.78 | 1:48.76 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
18 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 56.01 | 2:02.60 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
19 | Mia Andersen | 2002 | 1:00.69 | 2:10.01 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 20, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Kravtid VÅM 2014 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - 1.19.24 / årgang-2001 - 1.24.18 |
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - 1.30.54 / årgang-2003 og yngre - 1.39.51 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | 40.88 | 1:27.37 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Cille Christensen | 2004 | 45.49 | 1:37.55 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Emilie Kirk Langschwager | 2004 | 59.43 | 2:10.59 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:11 |