Resultater for FynRundt 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 28 september 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2013 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Erica Jensen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 47.28 | 1:36.84 | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Renee Asbech | 2000 | Ringe Svømme Klub | 46.22 | 1:34.26 | |||||
2 | Camilla Vestergaard | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 48.43 | 1:38.96 | |||||
3 | Nanna Nielsen | 2000 | Odense Svømme Klub | 53.08 | 1:44.93 | |||||
- | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Marieka De Jager | 2000 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 45.99 | 1:34.59 | |||||
2 | Amalie Lund | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 44.92 | 1:35.86 | |||||
3 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 49.33 | 1:42.15 | |||||
4 | Marie Lund Henriksen | 2001 | O.S.L.F. | 53.15 | 1:50.58 | |||||
5 | Cille Ingemann Halkjær | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 57.77 | 1:56.01 | |||||
- | Maria Orsero | 2001 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jasmin Rose Andersen | 2001 | Ringe Svømme Klub | DSQ | ej fort bev. v. 50 m | |||||
- | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | DSQ | ej fort bev v. 50 m | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 46.37 | 1:34.48 | |||||
2 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 46.20 | 1:34.54 | |||||
3 | Karen Hazell Brink | 2002 | O.S.L.F. | 46.81 | 1:35.72 | |||||
4 | Julie Gregersen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 48.88 | 1:37.81 | |||||
5 | Katrine B. Hansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 47.65 | 1:38.25 | |||||
6 | Caroline Mogensen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 1:45.95 | 1:45.95 | |||||
7 | Clara Klit Johansen | 2002 | Odense Svømme Klub | 50.78 | 1:46.08 | |||||
8 | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 50.81 | 1:46.86 | |||||
9 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 54.24 | 1:57.59 | |||||
10 | Camilla Petersen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 1:00.73 | 2:08.45 | |||||
11 | Zeline Broe Christensen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 1:02.06 | 2:14.09 | |||||
- | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | DSQ | ej fort bev. v 25 m | |||||
- | Stine Vinter | 2002 | Ringe Svømme Klub | DSQ | ej fort bev. v. 25 m | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 51.96 | 1:45.55 | |||||
2 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 53.05 | 1:47.01 | |||||
3 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 50.30 | 1:49.26 | |||||
4 | Nanna Sofie Kralund | 2003 | Odense Svømme Klub | 1:52.27 | 1:52.27 | |||||
5 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 53.53 | 1:53.14 | |||||
6 | Feline Gregersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 57.53 | 2:01.95 | |||||
7 | Kirstine R. Rosenkilde | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 1:04.24 | 2:10.29 | |||||
8 | Klara Anna Mathisen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:03.95 | 2:11.00 | |||||
9 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:06.98 | 2:19.48 | |||||
- | Amanda Siomone Witte | 2003 | Ringe Svømme Klub | DSQ | ej fort bev. v 75 m | |||||
- | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | DSQ | ej fort bev. v. 25 m | |||||
- | Isabella Olsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej fort bev v. vend | |||||
- | Nikoline Andesen | 2003 | Odense Svømme Klub | DSQ | ej berør v. vend | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mia K. Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 53.27 | 1:48.57 | |||||
2 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 54.50 | 1:50.27 | |||||
3 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 1:50.73 | 1:50.73 | |||||
4 | Emma V. Rasmussen | 2004 | O.S.L.F. | 2:03.30 | 2:03.30 | |||||
5 | Laura Juul | 2004 | Odense Svømme Klub | 1:03.68 | 2:08.63 | |||||
6 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 1:04.49 | 2:16.67 | |||||
7 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 2:17.63 | ||||||
8 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:06.92 | 2:18.59 | |||||
- | Kamilla Faurholt Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Agnete Habermann | 2005 | Odense Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Chelsea Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej berør vend 50 m | |||||
- | Kerstin Andreassen | 2004 | O.S.L.F. | DSQ | afslut på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 28 september 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:38 |