Resultater for Øst Årgangsmesterskaber Gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 01 december 2013 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2013 |
Løb 32, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gentofte Piger 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 4:05.34 | ||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 29.96 | 1:01.87 | 1:01.87 | ||||||
Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 29.52 | 1:02.23 | 2:04.10 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 28.21 | 59.36 | 3:03.46 | ||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 28.79 | 1:01.88 | 4:05.34 | ||||||
2 | Kvik Piger 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:08.08 | ||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 29.73 | 1:01.09 | 1:01.09 | ||||||
Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 30.42 | 1:03.87 | 2:04.96 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 28.95 | 1:00.74 | 3:05.70 | ||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 29.80 | 1:02.38 | 4:08.08 | ||||||
3 | Hovedstad Piger 3 | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:12.63 | ||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 29.82 | 1:01.39 | 1:01.39 | ||||||
Luna Donde Feilberg | 2000 | 30.33 | 1:03.04 | 2:04.43 | ||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 31.27 | 1:05.33 | 3:09.76 | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | 30.29 | 1:02.87 | 4:12.63 | ||||||
4 | Triton Piger 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:18.13 | ||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 31.03 | 1:04.16 | 1:04.16 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 29.89 | 1:03.26 | 2:07.42 | ||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 30.91 | 1:04.70 | 3:12.12 | ||||||
Julie Brandt | 2001 | 31.74 | 1:06.01 | 4:18.13 | ||||||
5 | Kvik Piger 2 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:18.59 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 31.09 | 1:04.73 | 1:04.73 | ||||||
Laura Findahl Andersen | 2001 | 30.75 | 1:04.58 | 2:09.31 | ||||||
Kajsa Gregersen | 2001 | 30.47 | 1:04.77 | 3:14.08 | ||||||
Maria Olsen | 2000 | 30.95 | 1:04.51 | 4:18.59 | ||||||
6 | Vat-Cph Piger 1 | 0 | Vat Copenhagen | 4:19.52 | ||||||
Regitze Munch Nielsen | 2000 | 31.03 | 1:04.99 | 1:04.99 | ||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 31.28 | 1:05.73 | 2:10.72 | ||||||
Josefine Nickelsen | 2001 | 31.26 | 1:05.88 | 3:16.60 | ||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 29.69 | 1:02.92 | 4:19.52 | ||||||
7 | Sigma Ag.1-1 | 2000 | Sigma Swim | 4:19.75 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 31.56 | 1:05.65 | 1:05.65 | ||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 30.77 | 1:05.07 | 2:10.72 | ||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 30.95 | 1:05.04 | 3:15.76 | ||||||
Katrine Stampe | 2000 | 30.60 | 1:03.99 | 4:19.75 | ||||||
8 | Gentofte Piger 2 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 4:20.14 | ||||||
Nina Toft | 2000 | 30.79 | 1:03.49 | 1:03.49 | ||||||
Rosemarie Blicher | 2000 | 30.51 | 1:04.36 | 2:07.85 | ||||||
Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | 31.75 | 1:07.14 | 3:14.99 | ||||||
Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 31.02 | 1:05.15 | 4:20.14 | ||||||
9 | Gsc Piger | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:21.73 | ||||||
Marie-Louise Stentved | 2000 | 29.61 | 1:01.73 | 1:01.73 | ||||||
Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 31.22 | 1:06.08 | 2:07.81 | ||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 31.28 | 1:06.70 | 3:14.51 | ||||||
Nicoline Toth Nielsen | 2000 | 31.61 | 1:07.22 | 4:21.73 | ||||||
10 | A6 Piger 1 | 2000 | A6 | 4:23.54 | ||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 31.33 | 1:06.44 | 1:06.44 | ||||||
Mira Mass | 2000 | 30.01 | 1:03.41 | 2:09.85 | ||||||
Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 31.13 | 1:04.81 | 3:14.66 | ||||||
Katja Petersson | 2001 | 32.36 | 1:08.88 | 4:23.54 | ||||||
11 | Piger Gti | 0 | GTI | 4:23.61 | ||||||
Eva Olsen | 2000 | 30.72 | 1:03.91 | 1:03.91 | ||||||
Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 32.39 | 1:07.80 | 2:11.71 | ||||||
Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 30.57 | 1:04.53 | 3:16.24 | ||||||
Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 32.03 | 1:07.37 | 4:23.61 | ||||||
12 | Hils Piger 1 | 0 | Hillerød Svømmeklub | 4:24.68 | ||||||
Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 32.02 | 1:08.25 | 1:08.25 | ||||||
Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 30.95 | 1:05.86 | 2:14.11 | ||||||
Julie Højer Truelsen | 2000 | 31.33 | 1:06.22 | 3:20.33 | ||||||
My Weitling | 2000 | 30.22 | 1:04.35 | 4:24.68 | ||||||
13 | Herlev Piger | 1980 | Herlev Svømning | 4:25.48 | ||||||
Alison Lodal Hinklon | 2002 | 32.95 | 1:10.83 | 1:10.83 | ||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 31.86 | 1:06.82 | 2:17.65 | ||||||
Celine Termark Brock | 2000 | 31.48 | 1:06.61 | 3:24.26 | ||||||
Victoria Bierre | 2000 | 29.29 | 1:01.22 | 4:25.48 | ||||||
14 | Hvidovre Piger B | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 4:25.75 | ||||||
Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 31.74 | 1:05.55 | 1:05.55 | ||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | 30.59 | 1:04.01 | 2:09.56 | ||||||
Jamilla Bistrup | 2001 | 32.52 | 1:10.20 | 3:19.76 | ||||||
Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 31.22 | 1:05.99 | 4:25.75 | ||||||
15 | Lyngby Piger | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:26.51 | ||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 30.87 | 1:04.60 | 1:04.60 | ||||||
Mia Walter | 2000 | 30.74 | 1:04.43 | 2:09.03 | ||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 31.13 | 1:05.30 | 3:14.33 | ||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 34.06 | 1:12.18 | 4:26.51 | ||||||
16 | Hs Piger 1 | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 4:30.30 | ||||||
Julia Jønsson | 2000 | 32.52 | 1:08.32 | 1:08.32 | ||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 32.56 | 1:08.30 | 2:16.62 | ||||||
Caroline Schwenger | 2000 | 31.64 | 1:06.47 | 3:23.09 | ||||||
Caroline Sofie Lund | 2000 | 31.46 | 1:07.21 | 4:30.30 | ||||||
17 | Sigma Ag.1-2 | 2000 | Sigma Swim | 4:32.25 | ||||||
Lea Joensen | 2001 | 33.27 | 1:10.39 | 1:10.39 | ||||||
Thit Bondo | 2000 | 31.64 | 1:07.34 | 2:17.73 | ||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 31.71 | 1:07.06 | 3:24.79 | ||||||
Camille Erichsen | 2001 | 31.62 | 1:07.46 | 4:32.25 | ||||||
18 | Vest Chicks | 2000 | Vest-Brøndby | 4:33.73 | ||||||
Sarah Missing | 2001 | 31.53 | 1:05.35 | 1:05.35 | ||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 35.42 | 1:12.89 | 2:18.24 | ||||||
Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 32.88 | 1:08.91 | 3:27.15 | ||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 32.32 | 1:06.58 | 4:33.73 | ||||||
19 | Triton Piger 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:36.15 | ||||||
Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 32.01 | 1:06.95 | 1:06.95 | ||||||
Frederikke Jensen | 2000 | 32.34 | 1:08.20 | 2:15.15 | ||||||
Line Strandby | 2001 | 34.55 | 1:12.34 | 3:27.49 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 33.23 | 1:08.66 | 4:36.15 | ||||||
20 | Roskilde Piger 1 | 0 | Roskilde Svømning | 4:38.77 | ||||||
Andrea Paaske | 2001 | 33.56 | 1:09.30 | 1:09.30 | ||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 32.13 | 1:07.28 | 2:16.58 | ||||||
Silke Mehr | 2000 | 35.65 | 1:13.99 | 3:30.57 | ||||||
Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 32.68 | 1:08.20 | 4:38.77 | ||||||
21 | Hs Piger 2 | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 4:48.57 | ||||||
Frederikke Arentoft | 2000 | 33.76 | 1:10.75 | 1:10.75 | ||||||
Caroline Nørby | 2001 | 34.51 | 1:14.29 | 2:25.04 | ||||||
Anna Fiedler | 2001 | 34.78 | 1:16.03 | 3:41.07 | ||||||
Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 31.79 | 1:07.50 | 4:48.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 december 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:31 |