Resultater for Øst Årgangsmesterskaber Gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 01 december 2013 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2013 |
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 31.10 | 1:07.58 | 1:49.35 | 2:23.83 | |||
2 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.24 | 1:08.95 | 1:52.22 | 2:26.88 | |||
3 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.63 | 1:10.04 | 1:53.34 | 2:27.91 | |||
4 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.82 | 1:11.24 | 1:55.06 | 2:29.41 | |||
5 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 32.81 | 1:09.15 | 1:53.96 | 2:29.43 | |||
6 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.26 | 1:12.03 | 1:57.21 | 2:29.85 | |||
7 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.49 | 1:11.78 | 1:57.60 | 2:32.71 | |||
8 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 33.91 | 1:16.30 | 1:57.71 | 2:32.73 | |||
9 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.38 | 1:13.87 | 1:56.99 | 2:33.33 | |||
10 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 34.82 | 1:11.37 | 1:58.84 | 2:33.66 | |||
11 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.00 | 1:12.30 | 1:55.64 | 2:33.69 | |||
12 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.80 | 1:11.46 | 1:59.61 | 2:33.78 | |||
13 | Katrine Stampe | 2000 | Sigma Swim Allerød | 32.38 | 1:10.98 | 1:58.30 | 2:34.01 | |||
14 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.57 | 1:13.16 | 1:57.77 | 2:34.69 | |||
15 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.00 | 1:12.70 | 2:00.01 | 2:35.86 | |||
16 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.40 | 1:12.33 | 1:59.34 | 2:35.87 | |||
17 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.12 | 1:17.17 | 2:00.60 | 2:36.56 | |||
18 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.90 | 1:15.77 | 2:01.25 | 2:36.72 | |||
19 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.59 | 1:15.04 | 2:01.00 | 2:37.03 | |||
20 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.29 | 1:13.14 | 2:01.03 | 2:37.15 | |||
21 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.81 | 1:15.23 | 2:01.36 | 2:37.26 | |||
22 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.21 | 1:14.93 | 2:00.96 | 2:37.76 | |||
23 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.53 | 1:17.50 | 2:04.37 | 2:39.91 | |||
24 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.90 | 1:16.16 | 2:03.86 | 2:40.82 | |||
25 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 34.89 | 1:14.36 | 2:03.41 | 2:41.19 | |||
26 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 34.61 | 1:16.67 | 2:04.47 | 2:42.17 | |||
27 | My Weitling | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 36.03 | 1:16.55 | 2:04.83 | 2:42.57 | |||
28 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 38.67 | 1:21.72 | 2:05.81 | 2:43.10 | |||
29 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Sigma Swim Allerød | 37.15 | 1:19.10 | 2:06.19 | 2:43.83 | |||
30 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.61 | 1:19.85 | 2:07.91 | 2:43.92 | |||
31 | Rebecca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.44 | 1:19.21 | 2:06.64 | 2:44.49 | |||
32 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 34.51 | 1:17.21 | 2:07.40 | 2:44.75 | |||
33 | Lea Alberte Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.20 | 1:20.47 | 2:09.76 | 2:47.03 | |||
34 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 36.32 | 1:19.78 | 2:08.57 | 2:48.07 | |||
35 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 35.76 | 1:17.32 | 2:09.15 | 2:48.46 | |||
36 | Thit Bondo | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 39.87 | 1:22.71 | 2:11.76 | 2:50.03 | |||
37 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 41.63 | 1:27.68 | 2:15.44 | 2:57.36 | |||
- | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Ej sam berø.v/150mt | |||||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.79 | 1:13.03 | 1:55.89 | 2:30.19 | |||
2 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.55 | 1:13.05 | 1:57.62 | 2:34.07 | |||
3 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.10 | 1:15.46 | 1:59.34 | 2:35.02 | |||
4 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 34.06 | 1:14.35 | 2:00.40 | 2:35.33 | |||
5 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.45 | 1:15.33 | 2:01.00 | 2:35.65 | |||
6 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.66 | 1:15.84 | 1:59.79 | 2:36.57 | |||
7 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 33.55 | 1:15.47 | 2:02.32 | 2:37.95 | |||
8 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 35.08 | 1:13.16 | 2:00.88 | 2:38.24 | |||
9 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.51 | 1:15.60 | 2:02.61 | 2:39.48 | |||
10 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 34.75 | 1:16.99 | 2:03.80 | 2:41.33 | |||
11 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 36.04 | 1:14.24 | 2:05.73 | 2:42.39 | |||
12 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.13 | 1:18.25 | 2:06.74 | 2:42.61 | |||
13 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 36.29 | 1:19.05 | 2:07.51 | 2:43.08 | |||
14 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.52 | 1:15.12 | 2:04.32 | 2:43.90 | |||
15 | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 34.51 | 1:18.01 | 2:06.93 | 2:45.86 | |||
16 | Anna Andersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 36.87 | 1:16.59 | 2:07.58 | 2:45.90 | |||
17 | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 38.10 | 1:17.97 | 2:08.28 | 2:45.94 | |||
18 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.27 | 1:18.31 | 2:08.02 | 2:46.24 | |||
19 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.20 | 1:21.18 | 2:10.12 | 2:47.60 | |||
20 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 38.03 | 1:19.20 | 2:11.67 | 2:48.18 | |||
21 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 38.37 | 1:20.03 | 2:11.89 | 2:48.20 | |||
22 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 35.32 | 1:21.19 | 2:10.98 | 2:48.53 | |||
23 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 35.28 | 1:20.78 | 2:11.76 | 2:49.30 | |||
24 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.74 | 1:18.92 | 2:09.66 | 2:49.58 | |||
25 | Mette S. Køhler | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.93 | 1:20.72 | 2:08.09 | 2:50.10 | |||
26 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.24 | 1:22.45 | 2:11.77 | 2:50.61 | |||
27 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 38.43 | 1:19.98 | 2:12.16 | 2:51.13 | |||
28 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 38.29 | 1:22.47 | 2:12.87 | 2:52.49 | |||
29 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 36.77 | 1:22.89 | 2:11.78 | 2:52.81 | |||
30 | Katja Petersson | 2001 | JGI Svømning | 38.73 | 1:22.98 | 2:15.13 | 2:55.55 | |||
31 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.24 | 1:26.05 | 2:17.22 | 2:56.62 | |||
32 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 37.69 | 1:20.56 | 2:14.46 | 2:57.34 | |||
33 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.45 | 1:20.08 | 2:14.72 | 2:57.88 | |||
34 | Nicoline Fejer | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.98 | 1:26.16 | 2:17.25 | 2:58.68 | |||
- | Emilie Larsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | Akut syg | ||||||
- | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | DSQ | Arm fremf.u.vand 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 december 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:01 |