Results for Øst Årgangsmesterskaber Gr. 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | st rgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 29 november 2013 | |||
Stvne by | Brndby | Udskriftstidspunkt | 17:55 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion & Vest Brndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 29 november 2013 |
Lb 1, 400m Medley Herrer, Finaler 16 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnet | Status | ||
1 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idrts Forening | 1:01.07 | 2:10.35 | 3:34.74 | 4:39.07 | |||
2 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svmmeklub | 1:05.64 | 2:16.18 | 3:35.46 | 4:39.13 | |||
3 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idrts Forening | 1:04.83 | 2:17.37 | 3:40.07 | 4:43.59 | |||
4 | Johan Mller | 1998 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:01.91 | 2:15.14 | 3:41.25 | 4:44.30 | |||
5 | Frederik Galving | 1998 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.02 | 2:13.44 | 3:37.16 | 4:46.40 | |||
6 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svmme Klub | 1:06.42 | 2:21.86 | 3:51.91 | 4:56.88 | |||
7 | Tobias Andersen | 1998 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:07.50 | 2:23.79 | 3:50.90 | 4:59.50 | |||
8 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.35 | 2:24.12 | 3:50.68 | 5:00.15 | |||
9 | Mads Midtbll | 1998 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.33 | 2:30.99 | 3:56.39 | 5:06.24 | |||
10 | Niels Ottosen | 1998 | Holbk Svmme Klub | 1:05.82 | 2:28.14 | 3:54.77 | 5:07.00 | |||
11 | Asbjrn Laksafoss Sparre | 1998 | Sigma Swim Allerd | 5:09.40 | ||||||
12 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brndby | 1:11.35 | 2:39.04 | 3:59.21 | 5:19.69 | |||
- | Thomas Engdal | 1998 | Hillerd Svmmeklub | Akut syg | ||||||
- | Kristian Svenstrup | 1998 | Kge Svmmeklub | DSQ | ej samt. ber. v 275 | |||||
Lb 1, 400m Medley Herrer, Finaler 15 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnet | Status | ||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 1:01.74 | 2:14.91 | 3:40.45 | 4:40.52 | |||
2 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Vat Copenhagen/mk31 | 1:02.71 | 2:19.76 | 3:37.26 | 4:43.00 | |||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 1:06.53 | 2:17.81 | 3:42.19 | 4:48.27 | |||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerd | 1:06.52 | 2:22.26 | 3:44.80 | 4:48.32 | |||
5 | Frederik Rindshj | 1999 | Gladsaxe Idrts Forening | 1:05.59 | 2:19.74 | 3:41.03 | 4:51.07 | |||
6 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idrts Forening | 1:09.49 | 2:26.54 | 3:44.47 | 4:52.11 | |||
7 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svmme Klub | 1:05.97 | 2:22.47 | 3:48.97 | 4:56.69 | |||
8 | Mathias Nielsen | 1999 | Kge Svmmeklub | 1:46.95 | 3:09.33 | 4:27.17 | 5:00.70 | |||
9 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 1:08.03 | 2:25.62 | 3:49.86 | 5:00.71 | |||
10 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svmmeklub | 1:09.66 | 2:28.10 | 3:55.67 | 5:02.89 | |||
11 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.24 | 2:28.30 | 3:58.22 | 5:07.85 | |||
12 | Oliver Christiansen | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 1:05.89 | 2:28.67 | 3:56.97 | 5:08.19 | |||
13 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Sigma Swim Allerd | 1:10.44 | 2:30.13 | 3:58.22 | 5:09.52 | |||
14 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svmning | 1:11.24 | 2:33.69 | 4:02.17 | 5:10.83 | |||
15 | Jakob Schmidt | 1999 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:10.09 | 2:27.06 | 3:59.03 | 5:10.91 | |||
16 | Lukas Storm | 1999 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.75 | 2:36.02 | 4:03.35 | 5:13.57 | |||
17 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svmme Klub | 1:09.66 | 2:30.93 | 3:59.46 | 5:14.29 | |||
18 | Christian Andersen | 1999 | Sllerd Svmmeklub | 1:10.70 | 2:35.14 | 4:03.95 | 5:14.77 | |||
19 | Philip Schitz | 1999 | Hrsholm Svmmeforening | 1:12.15 | 2:36.40 | 4:01.95 | 5:14.78 | |||
20 | Andr Goldberg Ballerini | 1999 | Frederikssund Svmmeklub | 1:11.64 | 2:33.32 | 4:01.73 | 5:15.08 | |||
21 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbk IF Af 1939 | 1:09.75 | 2:34.67 | 4:10.58 | 5:20.63 | |||
22 | Mathias Holdrup | 1999 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:22.01 | 2:45.43 | 4:08.07 | 5:20.79 | |||
23 | Lukas Gustafson | 1999 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:13.99 | 2:31.41 | 4:09.75 | 5:20.87 | |||
24 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brndby | 1:15.57 | 2:34.99 | 4:07.00 | 5:22.15 | |||
25 | Pierre Hgenhaug | 1999 | Sllerd Svmmeklub | 1:15.38 | 2:41.15 | 4:14.44 | 5:28.47 | |||
26 | Mads Rishj | 1999 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:18.80 | 2:45.38 | 4:19.78 | 5:32.52 | |||
27 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | Sigma Swim Allerd | 1:19.74 | 2:48.84 | 4:19.48 | 5:34.40 | |||
28 | Rasmus F. Jrgensen | 1999 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:19.91 | 2:45.60 | 4:24.16 | 5:46.86 | |||
- | Frederik Lundgaard | 1999 | Frederikssund Svmmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Johan Feld Srensen | 1999 | Lyngby Svmmeklub | DSQ | ej adsk. hnd. v 100 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 november 2013 |
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby | Udskriftstidspunkt | 17:55 |