Results for Vattenfall Swim Cup 2009 Finals SD
Below are all results from the competition shown by session.
Sunday Finals
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:44 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 34, 100m Freestyle Men, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 9 | 824 | 24.09 | 49.54 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 7 | 810 | 24.04 | 49.84 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Nils Frese | 1984 | 6 | 746 | 24.63 | 51.22 | ||||
Sgs Hannover | ||||||||||
4 | René Hahn | 1990 | 5 | 721 | 24.82 | 51.80 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Nicklas Luplau | 1989 | 4 | 699 | 25.52 | 52.35 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Lars Betka-Christiansen | 1990 | 3 | 664 | 25.78 | 53.24 | ||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
7 | Markus Tasche | 1984 | 2 | 651 | 25.81 | 53.59 | ||||
Sgs Hannover | ||||||||||
8 | Alexander Tenner | 1986 | 1 | 643 | 25.99 | 53.82 | ||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
Løb 34, 100m Freestyle Men, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Karsten Schütt | 1991 | 9 | 699 | 25.52 | 52.33 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | 7 | 673 | 25.93 | 53.00 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | 6 | 658 | 25.62 | 53.40 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 5 | 654 | 26.31 | 53.52 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 4 | 653 | 25.90 | 53.55 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Anders Møller | 1991 | 3 | 639 | 25.78 | 53.93 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 2 | 623 | 25.65 | 54.40 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Fredrik Park-Mathisen | 1991 | 1 | 597 | 26.21 | 55.17 | ||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
Løb 34, 100m Freestyle Men, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Hansen | 1993 | 9 | 576 | 26.80 | 55.82 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Johannes Rach | 1993 | 7 | 573 | 26.82 | 55.93 | ||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
3 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 6 | 547 | 27.34 | 56.81 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Jonathan Holdrup | 1993 | 5 | 539 | 27.25 | 57.07 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Claus Fastrup | 1993 | 4 | 533 | 27.67 | 57.30 | ||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
6 | Henry Döring | 1993 | 3 | 529 | 27.82 | 57.45 | ||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
7 | Hendrik Franke | 1993 | 2 | 525 | 26.77 | 57.57 | ||||
Kreis Harburg | ||||||||||
8 | Jacob Moos Larsen | 1993 | 1 | 513 | 27.72 | 58.03 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 34, 100m Freestyle Men, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Andersen | 1994 | 9 | 567 | 26.88 | 56.13 | ||||
A6 | ||||||||||
2 | Eetu Päivärinta | 1994 | 7 | 556 | 27.03 | 56.48 | ||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Nour Hermiz | 1994 | 6 | 532 | 27.56 | 57.34 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 5 | 531 | 27.73 | 57.36 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Jan- Hendrik Lesny | 1994 | 4 | 524 | 27.37 | 57.62 | ||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
6 | Ben Heydecke | 1994 | 3 | 509 | 28.26 | 58.16 | ||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
7 | Rasmus Høgh Andersen | 1994 | 2 | 478 | 28.37 | 59.42 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Eden Turin | 1994 | 1 | 467 | 28.94 | 59.85 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |