Resultat för Vattenfall Swim Cup 2009 Finals SD
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Sunday Finals
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:44 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 31, 25m Butterfly Women, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Graf | 1992 | 9 | 981 | 12.86 | |||||
Ssg Leipzig ssg Leipzi | ||||||||||
2 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 7 | 941 | 13.04 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Charlotte Jensen | 1992 | 6 | 856 | 13.46 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Jana Schellenberg | 1984 | 5 | 850 | 13.49 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
5 | Saskia Ganseko | 1992 | 4 | 799 | 13.77 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
6 | Frida Olsson | 1991 | 3 | 779 | 13.89 | |||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
7 | Josefin Palm | 1991 | 2 | 754 | 14.04 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
8 | Katrin Lammers | 1987 | 1 | 705 | 14.36 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
Løb 31, 25m Butterfly Women, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Janine Findeisen | 1993 | 9 | 821 | 13.65 | |||||
Ssv Leutzsch | ||||||||||
2 | Amina Gummesson | 1993 | 7 | 808 | 13.72 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
3 | Maxi Ullrich | 1994 | 6 | 784 | 13.86 | |||||
Hainsberger Sportsverei | ||||||||||
4 | Cora Zwiesigk | 1993 | 5 | 767 | 13.96 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
5 | Marianne Duijm | 1993 | 4 | 764 | 13.98 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Linda-Marie Slotte | 1994 | 3 | 754 | 14.04 | |||||
Team Turku | ||||||||||
7 | Moa Bertelsen | 1994 | 2 | 753 | 14.05 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
8 | Anna Lehrum | 1993 | 1 | 741 | 14.12 | |||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
Løb 31, 25m Butterfly Women, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Natalia Holm | 1995 | 9 | 767 | 13.96 | |||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Jasmina Soininen | 1995 | 7 | 751 | 14.06 | |||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Lisa Matthes | 1995 | 6 | 689 | 14.47 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Agata Zieba | 1995 | 5 | 685 | 14.50 | |||||
Mks Rokita | ||||||||||
5 | Julia Schaufel | 1995 | 4 | 682 | 14.52 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Ramona Raita | 1995 | 3 | 665 | 14.64 | |||||
Team Turku | ||||||||||
7 | Hanna Dahlqvist | 1995 | 2 | 664 | 14.65 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
8 | Tenna Holm | 1995 | 1 | 569 | 15.42 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Løb 31, 25m Butterfly Women, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sylvia Gorzolla | 1996 | 9 | 852 | 13.48 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Sidse Kehlet | 1996 | 7 | 779 | 13.89 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Helén Lange | 1996 | 6 | 702 | 14.38 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
4 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 5 | 698 | 14.41 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Juulia Jaakkola | 1996 | 4 | 695 | 14.43 | |||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Julia Mökkönen | 1996 | 3 | 669 | 14.61 | |||||
Team Turku | ||||||||||
7 | Anu Bergström | 1996 | 2 | 632 | 14.89 | |||||
Team Turku | ||||||||||
8 | Essi Schrey | 1996 | 1 | 603 | 15.13 | |||||
Team Turku | ||||||||||
Løb 31, 25m Butterfly Women, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Mäki | 1997 | 9 | 798 | 13.78 | |||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Katarzyna Zieba | 1997 | 7 | 653 | 14.73 | |||||
Mks Rokita | ||||||||||
3 | Nele Salow | 1997 | 6 | 631 | 14.90 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Louise Søndergaard | 1997 | 5 | 616 | 15.02 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 4 | 614 | 15.04 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Josefine Mayer | 1997 | 3 | 590 | 15.24 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Caroline Oxholm | 1997 | 2 | 578 | 15.34 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johanna Johnsson | 1997 | 1 | 550 | 15.60 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
Løb 31, 25m Butterfly Women, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 9 | 603 | 15.13 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Georgia Kadoglou | 1998 | 7 | 579 | 15.33 | |||||
Kps Torpedo Varna | ||||||||||
3 | Elisabeth Grösel | 1998 | 6 | 552 | 15.58 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Kim Losensky | 1998 | 5 | 537 | 15.72 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
5 | Mathilde Zaggai | 1998 | 4 | 522 | 15.87 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Nele Klein | 1998 | 3 | 518 | 15.91 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Isabel Mass | 1998 | 2 | 486 | 16.26 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Rosa- Marie Eckert | 1998 | 1 | 435 | 16.87 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
Løb 31, 25m Butterfly Women, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elaine Haberer | 1999 | 9 | 397 | 17.39 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Sophie Fischer | 1999 | 7 | 371 | 17.78 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Franziska Fischer | 1999 | 6 | 371 | 17.79 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Victoria Fischer | 1999 | 5 | 331 | 18.48 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Sophie Ritter | 1999 | 4 | 325 | 18.59 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
6 | Selina Urban | 1999 | 3 | 319 | 18.70 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
7 | Frauke Seidel | 1999 | 2 | 315 | 18.79 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
8 | Lilly-Sophie Gross | 1999 | 1 | 298 | 19.13 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Løb 31, 25m Butterfly Women, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lova Andersson | 2000 | 9 | 336 | 18.39 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
2 | Vanessa Städter | 2000 | 7 | 319 | 18.70 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Celine Förster | 2000 | 6 | 269 | 19.80 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
4 | Mira Mass | 2000 | 5 | 266 | 19.87 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Viktoria Trommer | 2000 | 4 | 239 | 20.60 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Fränzi Heinrich | 2000 | 3 | 238 | 20.63 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Linnéa Sjödahl | 2000 | 2 | 222 | 21.11 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
8 | Frederike Weber | 2000 | 1 | 203 | 21.75 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |