2018-12-19   00:40:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Region Midtjylland 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  16:37   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver L Nelander  2002    173  1:48.67  3:30.92  5:30.66    7:02.59   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
 
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sebastian Leimbeck  2001    183  1:42.15  3:19.63  5:24.82    6:54.68   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lucas Christoffersen  2000    298  1:28.24  2:53.48  4:30.12    5:52.32   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Jonas Terpager Hansen  2000    220  1:40.09  3:12.87  5:00.08    6:29.89   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Marcus Pedersen  2000              DSQ  Ej fortsat bev 175m 
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus B. Høgild  1999    492  1:10.94  2:26.38  3:51.45    4:58.14   
  Vildbjerg Svømmeklub                   
                     
Michael Terp Olesen  1999    489  1:09.70  2:28.85  3:54.94    4:58.91   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Toke Michaelsen  1999    482  1:11.27  2:32.14  3:53.34    5:00.34   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Arnas Jefimanka  1999    360  1:11.73  2:34.60  4:12.58    5:31.04   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Frederick K. Madsen  1999    331  1:25.38  2:49.32  4:26.28    5:40.41   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Alfred Bentzen  1999    305  1:22.44  2:51.01  4:32.37    5:49.70   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Mathias Kær  1999    276  1:35.56  3:03.08  4:47.99    6:01.57   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Thomas Thingstrup Mehlsen  1999              DNS   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Jeppe Soelberg Nielsen  1999              DSQ  Crawlarm i fly 
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper Trier Jensen  1996    419  1:12.59  2:34.10  4:05.83    5:14.59   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Mikkel B. Høgild  1998              DSQ  Svøm på ryg 50m 
  Herning Svømmeklub                   
                     
Robert Asfeldt  1996              DSQ  Svøm på ryg 50m 
  Herning Svømmeklub                   
                     
Simon B. Jeppesen  1997              DSQ  Ej samt. berør. 300m 
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark