Results for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning VV
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:46 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 8, 50m Backstroke Men, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lars-Christian Rehse | 1997 | 337 | 33.71 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Thomas Rohmberger | 1997 | 303 | 34.92 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Jasper Elias Frenz | 1997 | 280 | 35.85 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Franz Schmidt | 1997 | 266 | 36.48 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
5 | Onni Vuorinen | 1997 | 257 | 36.91 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Oliver Gustafsson | 1997 | 249 | 37.28 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
7 | Lars Andre Großmann | 1997 | 238 | 37.86 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | David Ludwig | 1997 | 235 | 38.02 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Andreas Kuhlmann | 1997 | 232 | 38.19 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
10 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | 231 | 38.26 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 229 | 38.34 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Maxim Davydytchev | 1997 | 217 | 39.02 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
13 | Jacob Weberg | 1997 | 216 | 39.09 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Walter Lorenz | 1997 | 215 | 39.17 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
15 | Franz Nilkes | 1997 | 212 | 39.32 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
16 | Asger A. Schäfer | 1997 | 211 | 39.38 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Tobias Bauer | 1997 | 191 | 40.76 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Alexander Kalisch | 1997 | 187 | 41.05 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
19 | Lucas Claesson | 1997 | 186 | 41.09 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
20 | Lucas Persson | 1997 | 182 | 41.42 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
21 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 181 | 41.49 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Mikkel Bang | 1997 | 168 | 42.53 | ||||||
A6 | ||||||||||
23 | Vitali Hurevich | 1997 | 163 | 42.95 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
24 | Alexander Kleinwächter | 1997 | 159 | 43.34 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
25 | Victor Thers | 1997 | 157 | 43.52 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
26 | Magnus Hirschfeld | 1997 | 142 | 45.01 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
27 | Matthias Bach | 1997 | 141 | 45.10 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
28 | Dominik Krüger | 1997 | 137 | 45.50 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
29 | Oscar Melin | 1997 | 137 | 45.52 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
30 | Nikolaj Borup | 1997 | 130 | 46.27 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
31 | Viktor Hermansen | 1997 | 117 | 47.90 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
32 | Rasmus Madsen | 1997 | 112 | 48.61 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
33 | Jasper Pendorf | 1997 | 112 | 48.64 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
34 | Andreas Harmuth | 1997 | 108 | 49.29 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
35 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | 102 | 50.14 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
36 | Mark Simonsen | 1997 | 79 | 54.65 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Frederik Ahm | 1997 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Lennart Stuhr | 1997 | DSQ | ej fort bevæg v25m | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
- | Lukas Rammelt | 1997 | DSQ | ej fort bevæg v25m | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
- | Joshua Petersen | 1997 | DSQ | ej fort bevæg v25m | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
- | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | DSQ | ej fort bevæg v25m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 8, 50m Backstroke Men, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 314 | 34.51 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Benjamin Bürger | 1998 | 258 | 36.85 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Filip Grimberg | 1998 | 214 | 39.21 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
4 | Felix Habl | 1998 | 199 | 40.21 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Marvin Kollrich | 1998 | 198 | 40.23 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 193 | 40.57 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 193 | 40.62 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Henning Janssen | 1998 | 188 | 40.98 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
9 | Johann-Ludwig Herzog | 1999 | 185 | 41.14 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
10 | Max Sziburies | 1998 | 181 | 41.44 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
11 | Arne Behnfeldt | 1998 | 178 | 41.67 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
12 | Philipp Dressel-Putz | 1998 | 177 | 41.77 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
13 | Stefan Martin Lara | 1998 | 172 | 42.16 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Steffen Deutsch | 1998 | 172 | 42.19 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
14 | Lasse Iffland | 1998 | 172 | 42.19 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Niclas Budek | 1999 | 171 | 42.30 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
17 | Kevin Løwe Legin | 1998 | 154 | 43.76 | ||||||
A6 | ||||||||||
18 | Till Herbst | 1999 | 154 | 43.78 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
19 | Nils Schaudien | 1998 | 150 | 44.16 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
20 | Li Yan Zhu | 1999 | 147 | 44.42 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
21 | Arne Pultke | 1999 | 146 | 44.59 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
22 | Lasse Eckert | 1999 | 145 | 44.69 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
23 | Niclas Franke | 1998 | 136 | 45.57 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
24 | Patrick Tayfun Stüwe | 2000 | 134 | 45.79 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
25 | Jonas Riese | 1999 | 134 | 45.82 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
26 | Tim Wilsdorf | 1999 | 133 | 46.00 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
27 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 130 | 46.36 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mads Møller | 1998 | 122 | 47.26 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
29 | Timon Escher | 1998 | 122 | 47.32 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
30 | Peter Blum | 1998 | 120 | 47.50 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
31 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 119 | 47.69 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
32 | Loris Kaminski | 1999 | 116 | 48.11 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
33 | Nicolai Grene | 1998 | 114 | 48.32 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
34 | Stanislav Soputniak | 1998 | 113 | 48.53 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
35 | Christian Kaul | 1998 | 111 | 48.77 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
36 | Maximilian Kaiser | 1998 | 111 | 48.80 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
37 | Emil D. Nielsen | 1999 | 109 | 49.14 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
38 | Peer Mindt | 1999 | 109 | 49.16 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
39 | Philipp Albert | 1999 | 108 | 49.23 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
40 | Luke Töpfer | 1999 | 104 | 49.88 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
41 | Sebastian Lieberwirth | 1999 | 100 | 50.46 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
42 | Jonas Gade Nielsen | 1998 | 98 | 50.90 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
43 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 97 | 51.12 | ||||||
A6 | ||||||||||
44 | Felix Jahnke | 1998 | 96 | 51.16 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
45 | Florian Klotz | 1998 | 96 | 51.23 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
46 | Leonard Klaje | 1998 | 91 | 52.15 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
47 | Emil Eisensee | 1998 | 89 | 52.45 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
48 | Mads Magnus Hansen | 1999 | 87 | 53.00 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
49 | Anders Withen Krogh | 1998 | 74 | 55.90 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
50 | Philip Brenting | 1999 | 67 | 57.63 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
51 | Sander Sørensen | 1998 | 65 | 58.23 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
52 | Anders Toft Ruby | 2001 | 56 | 1:01.41 | ||||||
A6 | ||||||||||
53 | Victor Ravnkilde Kristens | 1999 | 55 | 1:01.54 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
54 | Tjorben Jänicke | 2001 | 52 | 1:02.75 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
55 | Anders G. Madsen | 2000 | 36 | 1:11.01 | ||||||
A6 | ||||||||||
56 | Jakob Grene | 2001 | 34 | 1:12.63 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Johannes Wefels | 1999 | DNS | |||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
- | Sverre van Brink | 1998 | DNS | |||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
- | Leif Peters | 1999 | DNS | |||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
- | Moritz Maurer | 2000 | DSQ | afsl på mave | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
- | Kasper Petersen | 2000 | DSQ | ej fort bevæg v25m | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |